Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Asukaji
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2015, 11:07

Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: Asukaji »

Hej :D

Dziś zwracam się z prośbą o pomoc w doborze gry dla dwóch osób.
Z narzeczoną wieczorami grywamy sobie w różne planszówki.
Uwielbiamy tzw. 'móżdżenie'. Kochamy mnogość opcji, trudność rozgrywki, wielkie wyzwania itd.

Bardzo podoba nam się Mage Knight (celujemy w euro, ameritrash odpada) za złożoność, mnóstwo opcji do wyboru od pierwszej minuty gry. Ogromnie wciągnęły nas też Listy z Whitechapel za to napięcie, klimat pościgu itd. :D

Chcemy teraz pograć w coś karcianego, z dodatkami itd.
Celujemy w Netrunnera (graliśmy raz i w sumie BAAARDZO nam się spodobał, chociaż wygraliśmy partie z przeciwnikami na totalnym farcie początkującego xD), ale bardziej od klimatu cyberpunku, przyszłościowych rzeczy, klimatu sf celujemy w typowe fantasy (dlatego tak mocno przypadł nam do gustu MK - wymaga używania mózgu, stawia wyzwania, jest jak typowy RPG i jeszcze jest w klimacie fantasy - CUDO!).
Przez ten klimat fantasy zastanawiamy się także nad Summoner Wars. Niestety nie wiemy o tej grze zbyt wiele.

W związku z tym zwracam się do doświadczonej i pomocnej braci forum z dwoma pytaniami:

1. Netrunner czy Summoner Wars?
2. Jaka gra (niezależnie od kosztów) będzie stanowiła takie wyzwanie jak Mage Knight lub DUŻO większe?

Chodzi o wyzwania, używania mózgu i wielu przegranych gier zanim nauczymy się w coś porządnie grać.
Słyszeliśmy wiele pozytywnych opinii o Ghost Stories (te opinie mówiły o tym, że w tą grę się ciągle przegrywa, dlatego nas tak kusi :D). Będziemy mieć niedługo możliwość to przetestować.
Lubimy zarówno negatywną interakcję jak i wspólne parcie do celu. Gry mogą być też w wersji tylko angielskiej.

Co polecacie? :D
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: Pixa »

Summoner Wars jest prosta gra pod wzgledem zasad, ale jednak mozna sporo pokombinowac. Opanowanie kazdej armii zajmuje wiele partii. Jest to tytul mocno regrywalny. W takim Master Secie masz 6 armii - kazda jest inna.

Jak Summoner to moze bardziej "szachowa" Neurshima Hex? Dla mnie najbardziej regrywalna gra ever - mam za soba kilkaset partii i wciaga niesamowice. Mozna sporo pomozdzyc :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 842 times
Been thanked: 363 times

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: Gromb »

Zatem może Legendy Blue Moon. kompletne wydanie ze wszystkimi taliami dostępne w wersji polskiej i angielskiej.

Ghost Stories to coop. niestety to prawda, z tym przegrywaniem. Nie będę się chwalił, bo za mało graliśmy w GS, powiem tylko, że jeszcze wygrać się nam nie udało :twisted:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
spiosek
Posty: 53
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:02
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: spiosek »

My z żoną również uwielbiamy "mózgożery". Top 3 gier najczęściej lądujących na naszym na stole to Agricola (ponad 100 partii) Cywilizacja: Poprzez Wieki oraz Brass (każda z nich ponad 50 partii). Wszystkie wytrzymały próbę czasu i szczerze każdą z nich polecam. Inne ,nieco mniej ograne ,cięższe pozycje w naszej kolekcji to Le Havre, Zimna Wojna, Fields of Arle, Dominant Species, Robinson.
Gdybym miał wskazać tylko jedną grę byłby to Brass :twisted:
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: Błysk »

Jeśli chcesz wejść w ciężkie karcianki to odpuść sobie Summoner Wars.
Grałem ze 4 razy i wydaje mi się, że to gra bardziej dla początkujących graczy. Ma proste zasady i każda talia faktycznie jest inna, ale nawet komba/ taktyki/ zagrywki poszczególnych talii wydają się być oczywiste. Po tym ile się o niej naczytałem myślałem, że będzie to arcydzieło taktyki i kombinowania, a okazało się, że bardzo złożona to ona nie jest. No i jest brzydka. ;) Gra się w to fajnie, ale nie jest zbyt ciężka (w porównaniu do możliwości, które daje L5R czy choćby Inwazja na szczeblu turniejowym). Wydaje mi się, że Legendy Blue Moon czy Mage Wars pod tym względem będą lepsze, chociaż w nie nie grałem.

Neuroshima- ta gra daje wiele możliwości taktycznych, które są moim zdaniem mniej oczywiste niż w SW, ale jakoś nie czuję bardzo "ciężkości" tej gry, może dlatego, że zagrałem 100+ partii. To gra, która najczęściej ląduje u mnie na stole i ją uwielbiam, ale Tezeusz tego samego autora wydaje mi się o wiele cięższy pod względem podejmowania decyzji. Też zupełnie subiektywnie.

Jeśli mocno lubicie Mage Knight to może po prostu dodatek Lost Legion? Sam bardzo lubię MK, ale w Lost Legion nie miałem okazji zagrać, słyszałem natomiast same dobre opinie. :)

Netrunner- klasyk, w którego nie grałem i bardzo mnie do niego ciągnie. Zwłaszcza, że jeszcze nie spotkałem się z jednoznacznie negatywną opinią o nim
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: hsiale »

Netrunner bardzo pasuje. Ale jeśli chcecie grać głównie między sobą, raczej będziecie musieli oboje bawić się w budowanie talii - jeśli jedna strona wie o tym, czym dokładnie gra przeciwnik, a druga nie, to robi sporą różnicę. Jeśli żadnego z was nie odstrasza deckbuilding, to Netrunner jest świetnym wyborem. Szczególnie że jest w Polsce dość popularny, więc jak będziecie chcieli pograć z kimś jeszcze, to szansa że kogoś w okolicy znajdziecie jest spora.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: splocki »

Warto jeszcze dodać, że Netrunner to bardzo wciągająca gra. Wiem coś o tym, hsiale też wie. Często razem gramy ;)
Jak wpadniecie to po uszy i każda złotówka będzie szła na dodatki, koszulki i takie tam.
Czy warto?
Oczywiście, że tak. Uwielbiam tą grę.
Oto http://winonboard.blogspot.com/2015/06/ ... inusy.html moim skromnym zdaniem oczywiście.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 1946 times

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: warlock »

+1 do tego, co napisał @Błysk ;)

Wiem, że szukasz karcianek, ale jeśli zależy Ci na ciężkich mózgożerach, zainteresuj się Vinhos lub Madeirą - nie grałem, sporo poczytałem na ten temat - czacha dymi ;).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: rattkin »

Netrunner > Summoner Wars > Ashes
Albo coop: LOTR LCG
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: pattom »

Z karcianek to nie ma co udawać, że są jakieś inne :-) istotne.
Netrunner to KRÓL i jest JEDEN !!! Nawet postawienie pytanie Netrunner czy Summoner Wars? jest zupełnie nie trafne :-)

Mechanika Netrunnera to majstersztyk i nie ma lepszej gry LCG.
rattkin pisze:Netrunner > Summoner Wars > Ashes
Albo coop: LOTR LCG
Ashes? :-) :P


Popatrz może na WARMACHINE High Command, bardzo interesująca gra z ciekawym deckbuildingiem.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: Banan2 »

Zdecydowanie Netrunner!
Ghost Stories też spróbujcie, mimo tego, że ta gra rzeczywiście z reguły daje graczom kopa w .... :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Netrunner czy Summoner Wars? A może.. plansza?

Post autor: ajfel »

Wbrew temu, co niektórym osobom tutaj się wydaje, nie ma jednej i najlepszej karcianki :-)

Ja akurat Netrunnera nie polecam, pograłem z pół roku, wydałem trochę pieniędzy na dodatkowe kartoniki, po czym z radością sprzedałem. Ogólnie po prostu formuła LCG jest nie dla każdego. Zdecydowanie od jakiej nie bądź gry LCG (z Netrunnerem na czele) wolę Summoner Wars z trzech powodów:

- SW nie jest skarbonką bez końca
- SW daje dużą elastyczność, jeśli chodzi o skalę wydatków - można wydać 6-7 dyszek i z powodzeniem nawet wejść na turniejową scenę, można też wydać znacznie więcej by zgromadzić pokaźną kolekcję grywalnych, zbalansowanych i przede wszystkim zróżnicowanych talii frakcji
- deckbuilding w SW jest szczątkowy, a rozgrywkę rozstrzyga głównie to co się dzieje na planszy. Dla mnie to atut. W netrunnerze dobrze zbudowana talia to podstawa - dla wielu to atut, dla mnie nie.

Faktem jest, że SW ma brzydkie karty, Netrunner dużo ładniejsze (ale nie zmienia to faktu, że imho Netrunner jest najbrzydszą z LCG).

Prawdą jest, że reguły SW są bardzo proste, ale nie każdą talią łatwo jest nauczyć się skutecznie grać - przy jednych taktyka jest oczywista, przy innych dużo mniej.
Dlatego polecam SW z zastrzeżeniem, że kostki w tej grze potrafią namieszać, a nie każdy to lubi.
ODPOWIEDZ