HeroCard Orc Wars

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

HeroCard Orc Wars

Post autor: Konioczynka »

Cześć,
Dałem się namówić na promcję i właśnie otworzyłem swój egzemplarz.
Ma ktoś jakieś tlumaczenie instrukcji? W necie na szybko nic nie znalazłem. Munchkina po ang ogarnąłem, więc myślę że to też ale troszkę mi się nie chce. :)

Ktoś może coś więcej powiedzieć o tej karciance?
nillu
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2011, 08:50
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: HeroCard Orc Wars

Post autor: nillu »

Na 99% kupiłeś ode mnie ale to nie ma znaczenia dla tematu.

Jestem fanem serii Herocard od wielu lat. Zaczynałem od zagrania z kolegą w Galaxy. Zdobywanie planet z elementem karianowej walki na fajnej mechanice duelka. Chwyciło.

Potem zakochałem się w Shogun - te ilustracje, taka japońska kreska i retro kolory - bajka. Shogun ma najlepsze karty jednak kuleje ciut plansza.

I tu pojawia się ostatnia z serii w którą miałem okazję grać i chyba najlepsza - Orc Wars. Gra daje fajne odczucia asymetrycznej walki dobra ze złem. Wariant planszowy tu jest urozmaicony poprzez schemat scenariuszy które w ciekawy sposób skalują trudność gry, która nie da się ukryć - nie wybacza graczowi kierującemu orkami. Grając orkami po prostu trzeba tą grę znać, zostawiając granie elfem kolegom których w nią wprowadzamy (i jest duża szansa że powiedzie im się nas pokonać). Mam jeszcze oprócz Paladyna, także dodatkowego Rangera i Czarodziejkę, ale i tak przeważnie gram dwuosobowo a mnogość elfów tylko urozmaica grę dwuosobową.

Co do reguł - proponuję zacząć od tej interaktywnej instrukcji na stornie wydawcy:
http://www.tablestargames.com/flash/orcwars.html

Warto tu powiedzieć że oprócz reguł planszy istnieje coś takiego jak reguły duelka czyli roztrzygania dowolnego konfliktu. Wtedy gra zmienia się w karciankę w której należy zagrywać karty wykorzystując punkty 3 atrybutów swego bohatera (tudzież klanu orków). Haczyk jednak w tym że gdy zużyjemy atrybuty na atak to trudno nam będzie się obronić. Po fazie ataku i obrony czyścimy wykorzystane atrybuty i gra toczy się dalej.

Warto zaznajomić się ogólnie ze stroną gry, gdzie znajdziesz FAQ i opisy postaci. Zajrzyj też na inne gry z serii:
http://www.tablestargames.com/orcwars/

Trochę szkoda że wydawca wycofał się z dalszego rozwijania serii bo mnie zachwyciła (miały powstać kolejne klimaty tego samego systemu duel do roztrzygania konfliktów). Chyba jednak nie zachwyciła środowiska planszówkowego w USA bo jest o niej trochę cicho.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: HeroCard Orc Wars

Post autor: rastula »

Trochę się zawiodłem jak okazało się że w pudełku jest tylko jedna figurka ;)
nillu
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2011, 08:50
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: HeroCard Orc Wars

Post autor: nillu »

rastula pisze:Trochę się zawiodłem jak okazało się że w pudełku jest tylko jedna figurka ;)
Gra jest zakwalifikowana do gatunku karcianek - a zatem dobrze że wogóle jest jakaś figurka 8)
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: HeroCard Orc Wars

Post autor: Konioczynka »

Zapomniałem o tym temacie :mrgreen:, spojrzałem na swoją półke i jakoś to odkopałem.

Muszę spakować sobie tą instrukcje i jak gdzies będzie długie czekanie na coś to w końcu ją rozkminie :)

PS. Chyba, że ktoś w Warszawie to ogrywa? :>
ODPOWIEDZ