Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: BloodyBaron »

Obrazek

Czy ktoś z was słyszał lub czytał coś o grze "Pandemic'?

https://boardgamegeek.com/boardgame/30549/pandemic

Po przepatrzeniu informacji na stronie Z-Man Games i pobieżnej lekturze instrukcji sądzę, że może to być hicior w grupie gier, w których gracze próbują pokonać samą grę. Konkurencja dla Arkham Horror i Shadows over Camelot? Temat w każdym razie super ciekawy. Walka z zarazą w obronie życia na Ziemi to rzeczywiście epicki klimat. ;)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Ostatnio na to trafilem. Po przeczytaniu instrukcji, zapowiada sie calkiem przyjemnie i klimatycznie.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: cannehal »

No właśnie czytam instrukcję do tej gry i zapowiada się ciekawie i do tego cena nie jest za wysoka (ciekawe jaka byłaby w Polsce). Trafiłem tam przypadkiem szukając informacji o Neuroshimie Hex (na strone Z-Man).

Czy jest już ktoś, kto miał przyjemność widzieć tę grę i w nią zagrać?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Pandemic

Post autor: Pjaj »

cannehal pisze:
Czy jest już ktoś, kto miał przyjemność widzieć tę grę i w nią zagrać?

Pozdrawiam
Też jestem zaintrygowany tym tytułem, ale obawiam się, że skoro nikt nie odpowiedział na posta Bloody Barona to jak na razie niczego się dowiemy.
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic

Post autor: pomimo »

na niemieckim unknowns.de pojawiła sie recenzja tej gry:

http://www.unknowns.de/wp/?p=180

ci co nie znają języka wystarczy spojrzeć na gwiazdki pod artykułem
mówią same za siebie, dla tych co lubia wiedziec jakie gry lubia recenzenci dodam ze ten lubi neuroshime hex :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
vder
Posty: 717
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Pandemic

Post autor: vder »

pomimo pisze: ci co nie znają języka wystarczy spojrzeć na gwiazdki pod artykułem
Jeśli ktoś nie radzi sobie z niemieckim to polecam skorzystać z http://www.google.com/translate_t i przetłumaczyć całą stronkę na jakiś bardziej oswojony język. Wbrew pozorom wychodzz całkiem składny tekst.

Jeśli chodzi zaś o sama grę, może ktoś wie kiedy mozna się jej spodziewać na lokalnym rynku:) ??
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: cannehal »

Na pytanie o grę rebel.pl odpowiedział, że mają już zamówioną pierwszą dostawę. Podobno za 2-3 tygodnie powinna się pojawić w sklepie. Co do ceny to dostałem informację, że nie mogą na razie jej podać (dowiemy się jak dodadzą do oferty na stronie).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Pandemic

Post autor: Harun »

cannehal pisze: Czy jest już ktoś, kto miał przyjemność widzieć tę grę i w nią zagrać?
Pewnie niedługo pojawi się w Poznaniu, bo mój egzemplarz już przemierza USA w kierunku do Polski.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 717
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Pandemic

Post autor: vder »

Na stronce http://obsessedwithgaming.com/ jest też video recenzja, prezentowana przez takiego 'śmiesznego' gościa.
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pandemic

Post autor: knidyjczyk »

Gra na pierwszy rzut oka wygląda "miażdżąco" (jestem spaczony, uwielbiam cooperative games)...

W REBELU będzie z polską instrukcją za 2-3 tygodnie.
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: cannehal »

knidyjczyk pisze:Gra na pierwszy rzut oka wygląda "miażdżąco"
Nie dość, że gra wygląda miażdżąco, to "miażdżąco" pruje do góry w statystykach BGG.

Jeszcze kilka dni temu pamiętam jak była na 130 miejscu. Potem szybko przeskoczyła 100 i znalazła się na 93, a już dzisiaj jest na 80. Patrząc na to jakie ma oceny wystawione przez graczy, to można śmiało stwierdzić, że na 80 się nie zatrzyma.

Jestem naprawdę ciekaw ile będzie kosztować w rebelu, bo przymierzam się do jej zakupu. Mam nadzieję, że nie wywindują ceny za wysoko.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: maluman »

Polecam najnowszy odcinek The Dice Tower (117), w którym jest rozmowa na temat tej gry.

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pandemic

Post autor: bazik »

maluman pisze:Polecam najnowszy odcinek The Dice Tower (117), w którym jest rozmowa na temat tej gry.

pozdrawiam, m.
heh od poczatku roku slucham od 1, juz jest 97... jeszcze tydzien dwa, i poslucham o Pandemic :-D
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: maluman »

bazik pisze:heh od poczatku roku slucham od 1, juz jest 97
:shock:
3 odcinki dziennie... chyba macie ciche dni :)
Ja się zawiesiłem na 13, i przeskoczyłem na 115. Bardzo odczułem wtedy zmianę Joe Stadman'a na Sam'a Healey. Jeszcze się nie przekonałem. Podobał mi się ten wargamerowiec krytykujący (ale jednocześnie grający) Eurogry i te ciągłe polemiki czy Memoir'44 jest symulacją :) To tak jakby z panczostacji zniknął DonSimon.
Jestem ciekaw czy słuchając wszystkie odcinki mniej się odczuwa ten przeskok.
Inna rzecz, która mnie ciekawi, to dlaczego na stronie The Dice Tower w Former Contributors nie ma Joe Stadman'a.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: mst »

Mnie też brakuje systematyczności bazika. Nadrabiam zaległości słuchając kolejnych odcinków od najpóźniejszego ale ponieważ na bieżąco słucham też odcinków aktualnych do numeru 1 dojdę pewnie w 2015r. (ale za to o Pandemic już sobie posłuchałem :) ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pandemic

Post autor: bazik »

maluman pisze: :shock:
3 odcinki dziennie... chyba macie ciche dni :)
to by sie zgadzalo nawet - do pracy, z pracy, i czasem wieczorkiem... (a styczen + luty / 97 to bardziej 1/2 niz 1/3)
Ja się zawiesiłem na 13, i przeskoczyłem na 115. Bardzo odczułem wtedy zmianę Joe Stadman'a na Sam'a Healey. Jeszcze się nie przekonałem. Podobał mi się ten wargamerowiec krytykujący (ale jednocześnie grający) Eurogry i te ciągłe polemiki czy Memoir'44 jest symulacją :) To tak jakby z panczostacji zniknął DonSimon.
Jestem ciekaw czy słuchając wszystkie odcinki mniej się odczuwa ten przeskok.
Inna rzecz, która mnie ciekawi, to dlaczego na stronie The Dice Tower w Former Contributors nie ma Joe Stadman'a.
z samem z tego co slysze jest coraz gorzej - na poczatku byl przynajmniej w miare rownorzednym prowadzacym, potem sie calkiem zrobil doklejany... top 5 robi teraz (w okolicach 97) tom bez sama, czesto sam wogole nie nagrywa... slucham troche z rozpedu, dla mnie 1-50 sa o niebo lepsze niz to co pozniej... tyle ze te pozniej sa bardziej na czasie...


ps PANCHOstacja? :D
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: Pancho »

bazik pisze:ps PANCHOstacja? :D
Mnie się podoba :D
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: Pancho »

Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: mst »

Wygląda na to, że Pandemic jest trudnym przeciwnikiem - zarówno u Faiduttiego jak i w The Dice Tower mowa jest wyłącznie o przegranych grach.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Pandemic

Post autor: jax »

W opisie Faiduttiego niepokojaco brzmi, ze gra sie tylko nieco ponad pol godziny. Gra jest prosta i moze stac sie powtarzalna. A to szczegolnie boli w cooperative games (nawet znacznie dluzszych niz Pandemic).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic

Post autor: Klos »

No to jesli tak, to moze z tego wyjsc niezly filler po prostu jesli nie glowna gra wieczoru :-)
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Pandemic - zaraźliwe

Post autor: Yatzek »

Tak się złożyło, że miałem okazję pograć troszkę w ostatni przebój BGG - Pandemic.
Nieoczekiwanie stała się najczęściej graną przeze mnie grą w kwietniu... więc się podzielę wrażeniami :)

Pandemic - Ci co nie wiedzą - nowa gra kooperacyjna w stylu Shadows of The Camelot lub LOTRA(Kniziowego).
Byłem fanem i posiadaczem SOC, jednak zapał szybko się wyczerpał - starczyło go na ok 3-4 gry - potem nudziłem sie niemiłosiernie.
Grałem W LOTR'a... jakoś nie pokochałem.
Zasadniczo uznałem że 'Coopy' nie są dla mnie, i w zasadzie bez rywalizacji z żywym przeciwnikiem to gra nie bardzo działa :)

Ale.. tylko krowa nie zmienia poglądów.
Nie mogąc ścierpieć entuzjastycznych recenzji na BGG, spróbowałem i... jest świetnie.

Pandemia... choróbska atakują świat (konkretnie 4), a my jako team ratunkowy miotamy sie po najbardziej brudnych dzielnicach i ratujemy ludzkość :)
Choroby efektownie się rozsiewają, często wybuchają "outbreakami" wśród owacji i oklasków ;)
Każdy z graczy ma inną rolę, z dosyć wyraźnymi zdolnościami specjalnymi - najbardziej ceniony to medyk... choc myslę że reszta jest po prostu niedoceniana :)

Po zasady i zdjecia odsyłam na BGG (jest polska instrukcja! pięknie zrobiona - chwała autorowi (Muka z Częstochowy - nie znam ale pozdrawiam i gratuluję)

Zagrałem do tej pory 7 razy ... w składzie 4, 3, 2, a nawet jako pasjans - będąc uwięzionym w hotelu gdzies w bezludnej okolicy :)
Działa w każdym składzie.
Czas rozgrywki to "dobre pół godziny"
W trakcie gry współpraca i koordynacja jest naprawdę potrzebna - przy pomocy logistyka, budowlańca i kart specjalnych można robić niezłe "combosy", podział zadań, wyznaczenie terenów... myślę ze to fajnie działa - według mnie lepiej niż w SOC czy LOTR.
Mechanizm gry wredny i paskudny wytwarza niezłe napięcie, czuć presję czasu i niebezpieczeństwo wybuchu pandemii.
Córka (8 lat) po grze powiedziała : "Tato czułam się naprawdę jak lekarz" ... dla mnie bomba, nie wyraziła sie równie pochlebnie chyba o żadnej grze, (noo może Pompeje są blisko :) )

cóż... polecam jak ktoś rozmyśla... szybka, zwarta, wciągająca, proste zasady, emocje, 1-4 graczy, może się nadawać jako "gra pierwszego kontaktu"

Jak mówią pewni panowie w głosnikach... kupić nie kupić? zrob... tfu.. KUPIĆ ! ;)
deexer
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2008, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemic - zaraźliwe

Post autor: deexer »

Yatzek pisze:Córka (8 lat) po grze powiedziała : "Tato czułam się naprawdę jak lekarz" ... dla mnie bomba, nie wyraziła sie równie pochlebnie chyba o żadnej grze, (noo może Pompeje są blisko :) )
Pamiętam, że kiedyś oglądałem sobie tą grę, niestety nie pamiętam już kart a nie mam możliwości sprawdzenia. Czy to że grałeś z dzieckiem oznacza, że gra jest "niezależna" językowo?
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: Pandemic - zaraźliwe

Post autor: Yatzek »

Na 95% kart są tylko nazwy miast.
Pozostałe 5% którym zrobiłem tłumaczenie to 4 karty specjalne i 5 kart ról graczy.
Wszystko raczej banalne i jednozdaniowe.
Awatar użytkownika
Meanthord
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2006, 22:26

Re: Pandemic - zaraźliwe

Post autor: Meanthord »

Witam!

Jest toto w ogole do dostania w Polsce? Chetnie bym kupil, gier co-op jak na lekarstwo, a zabawa z nich przednia :).
ODPOWIEDZ