Długa gra fantasy, 2-4 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Ultimajt
Posty: 27
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Długa gra fantasy, 2-4 osoby

Post autor: Ultimajt »

Witam wszystkich!
Szukam gry w klimacie fantasy (ostatecznie inny), długiej (ale bez przesady :D ), najlepiej gdyby działała dobrze zarówno na 2, 3 jak i 4 osoby. Gra może być strategiczna, albo inna byle nie przygodowa (ta luka jest u mnie wypełniona). Cena dowolna, najlepiej gdyby były dołączone jakieś ładne figurki.
Możecie mi coś polecić? Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Długa gra fantasy, 2-4 osoby

Post autor: Dellas »

Mogę polecić, abyś zwrócił uwagę na takie tytuły jak Runewars, Chaos w Starym Świecie, Wojna o Pierścień (tutaj jednak wariant na 3,4 graczy jest dość słaby), Nexus Ops,
Z miodnych gier raczej nie w klimacie fantasy ale z ładnymi figurkami polecałbym jeszcze: Kemet, Cyklady, Clash of Cultures, Eclipse (zwłaszcza z ship packiem).
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Długa gra fantasy, 2-4 osoby

Post autor: Chaaber »

Blood Rage. Figurki absolutnie genialne, gra to ciekawa potyczka o dominację, gdzie jest kilka dróg do zwycięstwa. Twój klan wikingów rośnie w siłę w miarę postępów gry dodajesz upgrady i nowe potwory. Na koniec i tak wszyscy giną w Ragnaroku i ten kto zdobył najwięcej chwały zostaje zwycięzcą.
flexi
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2015, 18:55
Lokalizacja: Mosina
Has thanked: 3 times

Re: Długa gra fantasy, 2-4 osoby

Post autor: flexi »

Ponownie Runewars- z pudełka aż wylewa się klimat fantasy, maaaasa figurek przez co masz poczucie, że władasz jakąś potężną armią i nie posłuży ona do przesuwania po hexach ale do zdobywania władzy na kolejnych regionach zróżnicowanego, wielkiego świata fantasy. Do tego bohaterowie, którzy tworzą niemalże grę w grze :) cena adekwatna do zawartości i jakości.
Jedyny minus w tym wszystkim taki, że gra zajmuje dużo czasu (zarówno setup jak i rozgrywka) przez co ciężko znaleźć innego zapaleńca do rozgrywki :)
Ultimajt
Posty: 27
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Długa gra fantasy, 2-4 osoby

Post autor: Ultimajt »

Zapaleńców do rozgrywki mam więc to tylko dodatkowa zaleta. Poczytam coś o Runewars i jeszcze sie zastanowię.
ODPOWIEDZ