Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Quetzalcoatl »

No i przyslali bez problemu.
Za to plus i podziękowania ode mnie dla hobbity.eu!
Sushi
Posty: 26
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:52

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Sushi »

Ja tym razem zwróciłem się do Galakty z pytaniem czy posiadają zapasowe drogi do Osadników z Catanu, bo jedną gdzieś zgubiłem.
Odzew natychmiastowy, na własny koszt przysłali zgubiony element. Ogromny plus!
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: krzyss »

Po przeliczeniu elementów Wsiąść do Pociągu: Europa, okazało się że brakuje jednego zielonego wagonika.
Wczoraj napisałem do Rebel`a jako iż jest wydawcą i chciałem temat załatwić jak najszybciej, a przez sklep mogłoby się ciągnąć.
Dziś dostałem informację, że wagonik już jest wysłany.

Duży plus dla Rebel za błyskawiczne załatwienie sprawy.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Nowym rodzajem problemu z komponentami jest gra Pandemic Legacy gdzie pełny spis komponentów jest spoilerem...
Gdy przeliczyłem zawartość pudełka numer 3
Spoiler:
Będę musiał jeszcze raz sprawdzić...
olsszak
Posty: 1823
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: olsszak »

Cześć,
W poniedziałek i wtorek kontakt z Galakta, a dziś w skrzynce priorytet z wszystkimi brakującymi kartami. Polecam. Rekacja na piątkę z plusem, szczególnie że trzy elementy to zgubione przez poprzedniego właściciela gry!

https://www.dropbox.com/s/4cmd9wpu0oyjz ... .jpeg?dl=0
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: krzyss »

olsszak pisze:Cześć,
W poniedziałek i wtorek kontakt z Galakta, a dziś w skrzynce priorytet z wszystkimi brakującymi kartami. Polecam. Rekacja na piątkę z plusem, szczególnie że trzy elementy to zgubione przez poprzedniego właściciela gry!

https://www.dropbox.com/s/4cmd9wpu0oyjz ... .jpeg?dl=0
Liczyłeś karty w Talismanie, że wiesz o brakującej karcie (konkretnej karcie) czy po prostu wiedziałeś od poprzedniego właściciela, że karty nie ma?
Kurcze, ja nie sprawdzałem Talismana a mam go z kilkoma dodatkami...
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: romeck »

krzyss pisze: Liczyłeś karty w Talismanie, że wiesz o brakującej karcie (konkretnej karcie) czy po prostu wiedziałeś od poprzedniego właściciela, że karty nie ma?
Kurcze, ja nie sprawdzałem Talismana a mam go z kilkoma dodatkami...
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1830
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: krzyss »

romeck pisze:
krzyss pisze: Liczyłeś karty w Talismanie, że wiesz o brakującej karcie (konkretnej karcie) czy po prostu wiedziałeś od poprzedniego właściciela, że karty nie ma?
Kurcze, ja nie sprawdzałem Talismana a mam go z kilkoma dodatkami...
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1830
Znam tę stronę i wiem o tym spisie, w takich przypadkach może się przydać.
Ale pytam czy faktycznie liczył te karty i sprawdzał porównywał ze spisem.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: misioooo »

Ja muszę bardzo pochwalić obsługę Victory Point Games... Zakupiłem w P. ich grę z dodatkami. Okazało się, że karty w jednym z dodatków są krzywo nadrukowane/wycięte. Napisałem bezpośrednio do VPG z pominięciem polskiego sprzedawcy... I tego samego dnia wieczorem przesyłka rejestrowana z nowymi kartami już jest w drodze do mnie :) Teraz zobaczymy ile czasu płynie USPS do Polski.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
usiek
Posty: 30
Rejestracja: 14 paź 2015, 19:06

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: usiek »

Powitać.
Wszyscy się chwalą i i ja też się pochwalę... swoim pechem. A mianowicie podczas setupu SDE: Forgotten King przytrafiła mi się bardzo niemiła niespodzianka. Kochana córcia rozlała na stół z wszystkimi planszami podziemi ok 1,5l gorącej herbaty, takiej pysznej, z sokiem malinowym. Szczęście w nieszczęściu, że w tym czasie na stole były tylko te plansze. W pierwszej kolejności trzeba było ratować córcię, bo łapkę sobie oparzyła :(. Gdy przyszła kolej na grę, nie było już czego ratować. Pierwsza myśl - ściągnąć z neta skany i wydrukować, a tu zonk! Nigdzie nie ma! Jeden zestaw na ebeju za ok 140 zł - trochę drogo, ale w ostateczności nie będzie wyjścia. Myślę sobie zapytam jeszcze w Soda Pop. Opisałem całą sytuację i się ich pytam czy jest możliwość zakupu zestawu plansz i za ilę? Odpowiedź była dla mnie szokiem! "Podaj adres przyślemy Ci za free" :shock: Naprawdę, tego się nie spodziewałem.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Sekator »

Misiooo, USPS dociera do Polski w około 10 dni, miałem (nie?)przyjemność sprawdzić

Z innej beczki, przesyłka od Upper Deck szła 6 tygodni.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: orzeh »

No to ja też pochawle Rebel za dogadanie się w moim imieniu ze Splotter spiele, kupiłem, dzięki uprzejmości jednego z forumiczów, Roads&Boats, oczywiście przy moim szczęściu w kontekście pieniędzy nie dostałem jednego całego woreczka z tzw "transporterami" (120elementów) dodatkowo posklejany były "ściany". Zgłoszenie do Rebela, natychmiast odpowiedź że ma 2 wyjścia - czekać na uzupełnienie lub oddać grę, wybrałem czekanie. Po miesiącu w koooońcu (z winy Splotter) przesyłka dotarła do Rebela i już na następny dzień wyciągałem ją z paczkomatu po drugiej stronie naszego kraju.
Tak że Rebel - spoko, Splotter - przy tej cenie nieco jestem rozczarowany, miesiąc to chyba z chin by szło (chyba że z chin...)
EDIT - ale zbieg okoliczności
Wracam do domu a tu w skrzynce "wciśnięta" koperta ze Splottera z drugą paczką transporterów!!
Ostatnio zmieniony 26 lis 2015, 13:53 przez orzeh, łącznie zmieniany 1 raz.
olsszak
Posty: 1823
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: olsszak »

krzyss pisze:
olsszak pisze:Cześć,
W poniedziałek i wtorek kontakt z Galakta, a dziś w skrzynce priorytet z wszystkimi brakującymi kartami. Polecam. Rekacja na piątkę z plusem, szczególnie że trzy elementy to zgubione przez poprzedniego właściciela gry!

https://www.dropbox.com/s/4cmd9wpu0oyjz ... .jpeg?dl=0
Liczyłeś karty w Talismanie, że wiesz o brakującej karcie (konkretnej karcie) czy po prostu wiedziałeś od poprzedniego właściciela, że karty nie ma?
Kurcze, ja nie sprawdzałem Talismana a mam go z kilkoma dodatkami...
Liczyłem. Poprzedni właściciel nie powiedział mi.

A potem korzystałem dokładnie z tej strony:

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1830
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Nadis »

Bardzo duży plus dla wydawnictwa Let`s Play! Wysłali zgubione/brakujące żetony, za pierwszym razem zawaliła Poczta Polska i przesyłka nie dotarła, za drugim razem wysłali InPostem i wszystko gra. Proponowałam pokrycie kosztów drugiej przesyłki, ale zbyli milczeniem. Naprawdę jestem pełna pozytywnych wrażeń z kontaktu z tym wydawnictwem, choć sprawa się lekko ciągnęła, ale grunt, że skutecznie :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: misioooo »

Sekator pisze:Misiooo, USPS dociera do Polski w około 10 dni, miałem (nie?)przyjemność sprawdzić

Z innej beczki, przesyłka od Upper Deck szła 6 tygodni.
Nie ważne ile dnie... Choć...
23 wysłali listem poleconym
Dziś dostałem email z USPS, że list już jest w Polsce, przetwarzany przez sortownię :) Dla mnie nawet jakby miało to iść i miesiąc to obsługa na tip-top.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 426 times
Been thanked: 126 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Coen »

Duży plus dla Galakty.
Na forum 1,5 roku temu kupiłem dodatek do Władcy Pierścieni LCG, sprzedałem go 2 tygodnie temu. Kupujący spostrzegł brak jeden z kart, czego ja nie skontrolowałem przy zakupie. Po wymianie paru maili z Galaktą karty wylądowały u kupującego.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: b3r53rk3r »

Jakiś czas temu napisałem do Lacerty (2x z miesięcznym odstępem) z pytaniem czy można dokupić/wymienić 2 pogięte karty od Agricoli. Nie otrzymałem odzewu. Jakie są Wasze doświadczenia z Lacertą?
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: misioooo »

Victory Point Games - świetny support :)
Jak wcześniej pisałem - 2 karty krzywo wydrukowane miałem w Darkest Night. Napisałem email, nazajutrz wyszedł do mnie list z USA. Po tygodniu dotarł - cała nowa talia dla jednej postaci :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
olsszak
Posty: 1823
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: olsszak »

Kolejna pochała dla Galakty. W nowej grze mialem walkirię z ułamaną ręką. Przysłali od razu nową figurę.

Dodatkowo koresponduję z mayday na temat koszulek do Wojny o pierścień, tych w pudełkach. Dostalem serię krzywych, w obu pudełkach. Są już do mnie w drodze 70 x120 4 paczki, ale powiedziałem, że mnie interesuje rozmiar z pudełek 68x120 i sprawdzają z fabryką.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Dj_Andzia
Posty: 102
Rejestracja: 03 paź 2014, 11:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Dj_Andzia »

Brakuje mi jednego fioletowego wagonika w "Ticket to Ride: Nordic Countries" wiecie gdzie mogę uderzyć żeby zakupić element?
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: AiS »

Dj_Andzia pisze:Brakuje mi jednego fioletowego wagonika w "Ticket to Ride: Nordic Countries" wiecie gdzie mogę uderzyć żeby zakupić element?
Jeżeli gra kupiona była w poważnym sklepie planszówkowym to na pewno pomogą jego pracownicy.
W przeciwnym wypadku można się zwrócić bezpośrednio do wydawcy (dział obsługi klienta/support/wsparcie techniczne itp.) - najczęściej można to załatwić bez wychodzenia z domu :-)

Nikt nie powinien również żądać pieniędzy za uzupełnienie braków w grze. Niektóre firmy mogą natomiast zażyczyć sobie dowód zakupu do wglądu.
Awatar użytkownika
Dj_Andzia
Posty: 102
Rejestracja: 03 paź 2014, 11:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Dj_Andzia »

Gra była kupiona na forum, niestety jak gra doszła okazało się że nie ma jednego wagoniku.
Napisałam do Daysofwonder, zobaczymy czy coś to pomoże.
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: reguuu »

Jakiś czas temu również kupiłam używaną grę z brakami. Napisałam do Days of Wonder w czwartek a w poniedziałek juz list czekał w skrzynce także powinni i Tobie spokojnie dosłac :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kwiatosz »

Dj_Andzia pisze:Brakuje mi jednego fioletowego wagonika w "Ticket to Ride: Nordic Countries" wiecie gdzie mogę uderzyć żeby zakupić element?
Ale brakuje Ci jednego z zapasowych, czy jednego z 45 (czy ilu ich się używa w Nordicu)? Bo generalnie DoW od razu pakuje zapas do Ticketów.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Dj_Andzia
Posty: 102
Rejestracja: 03 paź 2014, 11:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Dj_Andzia »

Napisałam do Days of Wonder, napisali ze wyślą, pozostaje czekać :)
@Kwiatosz: Brakuje mi jednego z 45.
ODPOWIEDZ