Kompaktowy filler do kilku osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: RunMan »

Witam,
mam nadzieję, że ktoś z Was doradzi mi w wyborze jakiegoś niedużego objętościowo i cenowo tytułu, który można szybko rozłożyć, szybko zagrać, a mimo to mieć fajną zabawę. Czas grania do 30min, chciałbym aby gra chodziła dobrze w 5-6 graczy, ale sensowne skalowanie do 3-4 osób mnie ucieszy. Świetnym jak dla mnie tytułem, który spełnia wszystkie wymogi jest podróżny For Sale!, ale chciałbym mieć dla niego jakąś alternatywę. Fajnie wpasowują się Potwory w Tokio, acz wolałbym coś mniejszego. Mam Światowy Konflikt (raczej nie oczarował) i List Miłosny (również, dodatkowo tylko do 4).
Jestem najbardziej nastawiony na Hanabi, ale może znacie jakąś perełkę, która błąka się na dalszych miejscach listy BGG.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Grzdyll »

Hmm w sumie to w swoich rozważaniach wspomniałeś niemal wszystkie pozycje które mi przyszły na myśl jak zobaczyłem tytuł wątku ale może tak jak u nas spodoba Ci się jeszcze Red7 albo mocno niedoceniany a wg mnie świetny Bumerang, ja lubię dodatkowo One Night Ultimate Werewolf i Intrygantów ale niekoniecznie Ci podejdą skoro Światowy Konflikt Ci średnio pasował. Hanabi jest bardzo fajne ale mocno specyficzne i też nie podejdzie każdemu.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: grabol »

Możesz sprawdzić stare, dobre Fasolki.
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Mija »

Też polecam Red7, możesz spojrzeć jeszcze na Kto drugi ten lepszy lub Sabotażystę.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Andy »

6. Bierze, No Thanks!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: KubaP »

Red7, Pi mal Pflaumen (3-5 osób), 6 bierze, Dwa pudełka Chimery (na 3 osoby) albo jedno Tichu (na 4 osoby), Prezencik.
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: gemboj »

Nie polecam Hanabi na 5 osób. Świetnie chodzi na 3/4. Łatwe reguły. Kolory i nietypowe trzymanie kart zachęca niegraczy do spróbowania.
Ale zawsze miałem wrażenie, że piąty gracz męczy się zanim przyjdzie jego kolej bo nic nie może sobie wcześniej zaplanować.
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: RunMan »

Dzięki za wszystkie propozycje :)
Red7 mam, nie chwaliłem się, bo działa do 4 graczy.
Zerknąłem na zaproponowane tytuły, najbardziej pasują Prezencik (choć nie przekonuję mnie mechanizm licytacji, nie wiem czy nie będzie zbyt podobne do For Sale), 6. bierze. Fasolki też byłyby fajne, ale znajomy z którym często gram je posiada. Pi mal Pflaumen (widziałem recenzję Zee Garcii, chyba to jednak nie to, ale jeszcze ogarnę instrukcję). Intryganci zbyt podobni do Coupa/Listu.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Danielf »

W prezenciku nie ma typowej licytacji, ponieważ wykładamy te żetony, aby karty nie wziąć. Poza tym w prezenciku można wyłożyć najwyżej 1 żeton. Nie grałem w For Sale, ale grałem w inne gry licytacyjne i prezencik ich nie przypomina.
Awatar użytkownika
Jarzab
Posty: 174
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Jarzab »

Age of War - spełnia w mojej ocenie wszystkie kryteria. Przyjemna kościanka, bardzo kompaktowa, do dostania za mniej niż 50 zł. Dobrze chodzi zarówno na 2 jak i na 6 graczy.
Moje gry
3trolle.pl - 6%
Mepel.pl - 5%
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: RunMan »

Interesująca propozycja, nigdy wcześniej nie słyszałem o tym tytule, dziękuję :)
Awatar użytkownika
Danzi93
Posty: 28
Rejestracja: 18 gru 2014, 00:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Danzi93 »

Co prawda gabaryty trochę większe, ale polecam Pokój 25 (Room 25). Super sprawdza się jako przerywnik przy innych grach i jest nawet opcja gry w 8 graczy (podstawka max 6 osób, dodatek rozszerza do 8 ). Kupiłem ją bratu na Święta i sam się zdziwiłem, że tak prosta gra może dać tyle fun-u :) z tego co pamiętam jest 5 trybów gry, w tym wariant solo.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: RE.Lee »

Do 30 minut to sprawna ekipa może i w 7 Cudów zagrać, ale ja chyba dołączę się do osoby polecającej Fasolki - bardzo dobry filler.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Grzdyll »

Jeszcze chyba nigdy nam się nie udało rozegrać pełnej partii Fasolek w 30 minut więc jako filler to tak średnio moim zdaniem...
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Danielf »

Fasolki można rozegrać w ok. 20 min, ale z doświadczonymi graczami. Z niedoświadczonymi gra się 2-3 razy dłużej.
Awatar użytkownika
GeekON
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2015, 00:00
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: GeekON »

Nam po Pionku spodobały się Szalone Zegarki jako taka rozgrzewka przed innymi grami. Potem jest banowana bo przy tej grze ludzie zbyt głośno się brechtają i ludzie przy innych grach skupić się nie mogą... :) Więc zanim ciężkie tytuły zdążą się rozłożyć przy Szalonych Zegarkach można się wyhuczeć. :D
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Grzdyll »

Danielf pisze:Fasolki można rozegrać w ok. 20 min, ale z doświadczonymi graczami. Z niedoświadczonymi gra się 2-3 razy dłużej.
Z moimi doświadczonymi córkami gra się 5-6 razy dłużej. Przecież solą tej gry jest ubijanie targów, które czasem musi trochę potrwać - szczególnie jak 4,5 latka ma rozważyć wszystkie propozycje dotyczące wymiany jej grubasa lub golasa... :)
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Danielf »

Grzdyll pisze:
Danielf pisze:Fasolki można rozegrać w ok. 20 min, ale z doświadczonymi graczami. Z niedoświadczonymi gra się 2-3 razy dłużej.
Z moimi doświadczonymi córkami gra się 5-6 razy dłużej. Przecież solą tej gry jest ubijanie targów, które czasem musi trochę potrwać - szczególnie jak 4,5 latka ma rozważyć wszystkie propozycje dotyczące wymiany jej grubasa lub golasa... :)
Jak się szybko podejmuje decyzje, to można partię rozegrać w 20 min. Natomiast jeśli się długo negocjuje, to nie dziwię się, że tyle schodzi.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Chaaber »

Red7 i Coup się mogą sprawdzić. Obie dość proste. Jedna to robienia najlepszego użytku z kart na ręku a druga to czysta gra blefu.
Roleusz
Posty: 210
Rejestracja: 17 gru 2014, 10:21
Kontakt:

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Roleusz »

Na wspieram.to leci niedługo Pocket Imperium. Być może to coś czego szukasz ;]
Maceqq
Posty: 68
Rejestracja: 08 paź 2013, 19:43

Re: Kompaktowy filler do kilku osób

Post autor: Maceqq »

Od siebie polecam jeszcze "Pan tu nie stał" ( do 5 osób ). Gra się szybko i przyjemnie, ale troszeczkę kombinowania jest. W razie czego polecam grać z zasadą, że pod koniec gry, ze zdobytych przedmiotów trzeba ułożyć śmieszną historyjkę - najlepsza dostaje x punktów - u mnie sprawdziło się idealnie ;)
ODPOWIEDZ