Agricola (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kakaj
Posty: 659
Rejestracja: 19 sie 2005, 16:58
Lokalizacja: Pogórze - Gdynia

Post autor: Kakaj »

Hej
z trzeciej gry wycisnąłęm 80 pkt ... i nie widzę opcji na więcej. Bo miałem dosyć dobre karty.

Niestety to o czym piszesz jest w sumie dużym minusem tej gry, tzn że żeby uzyskać wysoki wynik, trzeba po prostu mieć szczęście w kartach zawodów i małych ulepszeń, bo podstawowe składowe punktowe wyrobić na maxa to bułka z masłem.

Mimo to gra mi się z ogromną przyjemnością .... po prostu wypas.

Bazik a ty nie notujesz przebiegu gier solo ? Całkiem łatwe to używając arkusza dostępnego na BGG
--> starszy inspektor do spraw homologizacji dyferencjałów w garażach <--
Moje kolekcja gier
Kontakt ze mną via FB : https://www.facebook.com/cezary.woolsome/ lub tel 604 941 378
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

Kakaj pisze: Bazik a ty nie notujesz przebiegu gier solo ? Całkiem łatwe to używając arkusza dostępnego na BGG
po co? :-p
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Agricola

Post autor: mst »

A w Nowym Roku Agricola już w pierwszej 10-ce rankingu BGG!
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: Agricola

Post autor: klema »

Zrzuciłem na BGG trochę plików, które zrobiłem w trakcie naszych (z Alem i Marcinem) prac nad Agricolą. Możecie ściągnąć po polsku: 3 główne plansze, 3 plansze do tłumaczenia zasad, 2 plansze zasobów, planszę do gry rodzinnej, tabelki do sumowania punktów i kartę pomocy. Jak skończę tłumaczyć karty "K" to zabiorę się za robienie wszystkich kart w "oryginalnym" wyglądzie. Pewnie też będą potem gdzieś do pobrania. Razem z "oryginalnie" wyglądającymi plikami, które są w Rebelu (karty rund i akcji), będzie więc chyba cała Agricola po polsku :) Tylko... jak słusznie zauważył w prywatnej rozmowie wc... trzeba to sobie wszystko wydrukować :), ale dla chcącego... Ja od początku gram w polską wersję (plansze na tekturce z matową folią, polskie karty w protektorach etc.), na pewno na Pionka w marcu przywiozę tę pół-samoróbkę.

EDIT: zapomniałem jeszcze o kartach dużych ulepszeń - właśnie wysłałem na BGG. Niedługo pewnie pojawią się w spisie plików.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2008, 09:36 przez klema, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Agricola

Post autor: bazik »

jakies wydawnictwo w hiszpani wyda agricole po hiszpansku, ewidentnie we wspolpracy z zman (daja te same bonusy co zman). lacerto, tez masz kontrakt podpisany, tylko sie nie oglaszasz, prawda? powiedz ze prawda.... bgg top 10, ktoz inny sie moze za to zabrac...

(z drugiej strony skusilem sie na preorder wersji angielskiej, bedzie mi troche lyso jak wyjdzie polska z tymi drewnianymi zwierzakami zamiast szescianow)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Agricola

Post autor: uyco »

U mnie pod choinką również znalazłem egzemplarz Agricoli. Pierwsze wrażenia po pięciu rozgrywkach 3-osobowych są bardzo dobre. Gra ma bardzo duży potencjał (karty zawodów i udoskonaleń sprawiają że się nie nudzi). Po tak niewielkiej liczbie gier nie mogę powiedzieć niczego o strategiach, może oprócz tego, że nie można zaniedbać żadnego obszaru rozwoju gospodarstwa, bo są za to punkty ujemne, z którymi potem bardzo ciiężko wygrać. Rozgrywka jest bardzo przyjemna, w miarę szybka, nie ma przestojów. Jedynym nudnym elementem jest podliczanie punktów (brak toru punktacji) i dopóki nie znasz w miarę dobrze procedury może to trochę potrwać. Moim zdaniem pewny kandydat na pierwszą piątkę na BGG. No i można przypomnieć sobie trochę niemiecki.....
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Kakaj
Posty: 659
Rejestracja: 19 sie 2005, 16:58
Lokalizacja: Pogórze - Gdynia

Re: Agricola

Post autor: Kakaj »

Precz z niemieckim ! :)
Klema jak Ci idzie ? Wydrukowałem sobie wprawdzie i pociąłem już wersje Angielską.

Ale ta polska jest taka miła dla oka ...

Wczoraj zagrałem po raz pierwszy w wieloboju (po ok. 10 rozgrywkach w wersji family), czyli z kartami małych ulepszeń i zawodami. Móżdżenia jest znacznie więcej i wydłuża to rozgrywkę. Ale radocha z gry jeszcze mocniejsza.

Polecam. Dałem dychę na BGG
--> starszy inspektor do spraw homologizacji dyferencjałów w garażach <--
Moje kolekcja gier
Kontakt ze mną via FB : https://www.facebook.com/cezary.woolsome/ lub tel 604 941 378
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agricola

Post autor: Styku »

Można składać pre-ordery na polską wersję Agricoli. Zatem do dzieła! 500 zamówień i w lutym mamy decyzję o wydaniu!

http://www.lacerta.pl/
12' inches and single
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Agricola

Post autor: melee »

Ale jaja, no tego się nie spodziewałem 8)
500 to jednak liczba dość astronomiczna jak na nasz rynek, musimy zrobić jakąś solidną akcję promocyjną!
Tylko ten czas... 2 tygodnie na 500 zamówień...
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Agricola

Post autor: bazik »

lacerta stanela na wysokosci zadania. teraz my.

(btw 500 jest chyba nierealne, na calym swiecie zbieralo sie 750 nie tak znowu w 3 dni nawet jesli niby super szybko)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agricola

Post autor: steady »

Dokładnie, wszystko w rękach graczy. Tyle, że 500 to faktycznie mega-dużo. Obawiam się, że nie uzbiera się nawet połowa tego...
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Agricola

Post autor: khaox »

troszke niefajnie, ze chca oprzec decyzje na liczbie zgloszen w tak krotkim i niefortunnym czasie... zakladam, ze duzo osob po polowie miesiaca ma ustalone "wieksze" wydatki. W zwiazku z czym duzo osob, niezaleznie od checi poprostu nie bedzie w stanie zadeklarowac sie
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agricola

Post autor: Styku »

melee pisze:musimy zrobić jakąś solidną akcję promocyjną!
Dokładnie! Uruchomcie swoje wtyki wśród znajomych, właścicieli hurtowni i sklepów z planszówkami :) Ustawić też możemy opisy na GG i napisać na wszystkich możliwych forach internetowych o tym ;)
12' inches and single
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Agricola

Post autor: Don Simon »

Tez bym wolal, zeby zrobili oprocz wplat na konto, mozliwosc wyrazenia zainteresowania (imiennego) bez wplaty pieniedzy.
Przeciez ludzie maja jakies plany finansowe i moga nie moc wplacic nagle 160 PLN.

Tym bardziej sklepy - przeciez wlasciciel sklepu nie wplaci nagle 3000 PLN za 30 sztuk...

Poznanie checi graczy - zgoda.
Zbieranie od nich pieniedzy w tak krotkim czasie - nie ma zgody.

500 jest nierealne zdecydowanie. Nie wiem, jakie do tej pory byly naklady, ale 100 sztuk w "przedsprzedazy" pewnie bedzie dobrym wynikiem.

Jak nie Lacerta, to moze Egmont, by sie za Agricole wzial? Hipermarkety by 500 sztuk raz dwa polknely ;-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Agricola

Post autor: mst »

Don Simon pisze:Hipermarkety by 500 sztuk raz dwa polknely ;-).
Ale z 90-dniowym terminem płatności - a swoją drogą to zbieranie przedpłat na przednówku chyba nie jest zgodne z duchem gry :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agricola

Post autor: Styku »

mst pisze:a swoją drogą to zbieranie przedpłat na przednówku chyba nie jest zgodne z duchem gry
Oj tam. Kto może niech kupi. Kto nie może niech nie kupuje i zgłosi swoją chęć na forum. Mamy szanse mieć to ekspresowo po Polsku. Może warto nie iść w sobotę na jedną imprezę i zamówić sobie Agricole ;) Jak do 1 lutego się Lacerta nie zdecyduje na wydanie to kasę odda. Mnie się tam pomysł podoba, bo wreszcie ktoś coś robi :)
12' inches and single
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Agricola

Post autor: cannehal »

Ja też jestem za. Kurcze, wstrzymywałem się z kupnem tej gry tylko dlatego, że nie było jeszcze angielskiej wersji łatwo dostępnej. Ale po polsku? No to już marzenie jest. 8)

Coś czuję, że w weekend kliknę jedno zamówienie.

Mam nadzieję, że to się uda. Fakt, że wymaganie przedpłaty może być dla wielu problemem, ale jak już było wspomniane - kilka wyrzeczeń i możemy mieć wydaną w Polsce kolejną grę, która zadziwiła cały świat. :wink:


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Agricola

Post autor: melee »

OK, zrobiłem przedpłatę. Możemy w miarę łatwo śledzić ilość zamówień. Licznik zamówień Lacerty chyba obejmuje cały sklep, ale raczej nie sprzedają wielu gier osobiście jako wydawnictwo. Moje zamówienie ma numer 153, możemy więc założyć, że przedpłaty idą od numeru 150 ;)
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Agricola

Post autor: Radek »

melee pisze:OK, zrobiłem przedpłatę. Możemy w miarę łatwo śledzić ilość zamówień. Licznik zamówień Lacerty chyba obejmuje cały sklep, ale raczej nie sprzedają wielu gier osobiście jako wydawnictwo. Moje zamówienie ma numer 153, możemy więc założyć, że przedpłaty idą od numeru 150 ;)
Moje ma numer 155
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Agricola

Post autor: Pancho »

Radek pisze:Moje ma numer 155
Chyba czuję, że przez najbliższe 500 postów w tym topicu nie będzie co czytać :)
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Agricola

Post autor: cannehal »

Pancho: masz dobre przeczucie. :D Mój numer to 158. :twisted:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agricola

Post autor: Styku »

Pancho pisze:
Radek pisze:Moje ma numer 155
Chyba czuję, że przez najbliższe 500 postów w tym topicu nie będzie co czytać :)
Możemy zawsze zrobić tak, że podajemy numer i piszemy coś ekstra od siebie ;)

Moje ma numer 156.

W sumie to giełda idzie do dołu, trza zacząć inwestować w coś innego. Czemu nie w Agricole. Lacerto jak potrzebujesz funduszy na wydanie gry i jesteś gotowa podzielić się zyskami ze sprzedaży to ja chętny do pomocy, bo wróżę grze wielki sukces :) Tylko koniecznie muszą być te małe zwierzaczki zamiast kostek :D :D :D

I jest już licznik na stronie:

http://www.lacerta.pl

Do podjęcia decyzji o wydaniu Agricoli potrzeba jeszcze:
495

zamówień!
12' inches and single
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Agricola

Post autor: cannehal »

Wydaje mi się, że dopiero po weekendzie będzie można wyliczyć mniej więcej na podstawie już zamówionych kopii czy damy radę zamówić te 500 sztuk czy nie. Chociaż będą pewnie tacy, którzy złożą zamówienie w zależności od licznika. Gorzej jakby było takich za dużo.

No nic - trzeba cierpliwie czekać i mieć nadzieję. Jak na razie licznik nie wygląda za imponująco, ale to dopiero start.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Agricola

Post autor: bazik »

ten licznik to jakas sciema, mam zamowienie 160 i licznik sie nie zmienil. chyba ze juz 5 osob dalo rade zrobic przelew ktory sie zdarzyl zaksiegowac... watpie jakos
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agricola

Post autor: Styku »

bazik pisze:ten licznik to jakas sciema, mam zamowienie 160 i licznik sie nie zmienil. chyba ze juz 5 osob dalo rade zrobic przelew ktory sie zdarzyl zaksiegowac... watpie jakos
Ja robiłem z mbanku to szybko poszło. Może co jakiś czas ten licznik będą uaktualniać, bo mi ten licznik wygląda na taki co się go ręcznie wpisuje, a nie na jakiś skrypt ;) Znaczy mają tam pewnie kogoś kto to będzie zmieniał. Trza dopytać na forum Lacerty :)
12' inches and single
ODPOWIEDZ