Gra dla 1 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: louiscyphre »

markus74 pisze:Z tego co się orientuję nie ma polskiej wersji D-Day Dice. Czy do rozgrywki wymagana jest znajomość angielskiego i czy można skądś ściągnąć instrukcję PL ?
Na BGG jest polska instrukcja. Są angielskie napisy na kartach ale na tyle proste, że bez problem można grać.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Toomek »

DarkSide pisze: +1

Świetna jednoosobówka. O regrywalność bym się nie martwił: dużo kart terroru + element losowy + 4 dodatki "Abductor pack" + ciekawe wyzwania (wewnętrzna strona tylnej okładki instrukcji)
Faktycznie, wczorajsze partie dały mi jasno do zrozumienia jak (nawet ogrywając jednego porywacza) różne rozgrywki można mieć. Gładkie zwycięstwo, zdecydowana przegrana i zwycięstwo w ostatniej turze dzięki ryzykownemu spełnieniu żądań i ekstrakcji przy tylko jednej kostce.

Są emocje, klimat jak z filmu sensacyjnego i świetna mechanika solo (z idealnie wyważonym jak na mój gest elementem losowym). Moja najlepsza gra dla jednego gracza.



Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: ma_rio »

Chyba nikt do tej pory nie wspomniał o "Gears of war".Dla mnie to fantastyczna gra solo. O ile komuś nie przeszkadza krwisty klimat. Bardzo fajnie połączone zarządzanie ręka z grą taktyczną. Dodatkowym atutem są świetne figurki. Gra owszem jest losowa, bo są i karty i kości, ale jednak bez dobrego planu daleko się nie zajedzie. Gra jest kooperacyjna, ale ja jak dotąd gram tylko solo dwoma postaciami. Może zagram kiedyś z kimś kooperacyjnie, ale na razie jakoś mnie nie ciągnie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: detrytusek »

Co prawda nie grałem ale wygląda całkiem ciekawie.
https://boardgamegeek.com/boardgame/172081/burgle-bros
gameplay https://www.youtube.com/watch?v=NKpNWtD4IwE
Tryb solo nie jest doklejony na siłę bo to coop. Tylko pewnie kupić ją to byłaby spora sztuka.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: ramar »

Pomysł ode mnie, z kategorii euro, solo, pobij swój rekord.
Zagrałem dopiero 3 partie solo i gra wypada bardzo dobrze i zachęcająco do dalszych podejść. Jest bardziej taktyczna, jest rozkmina, obsługa gry (poza rozstawieniem) jest znikoma.
Mowa o La Granji. w wersji polskiej.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: kamron6 »

detrytusek pisze:Co prawda nie grałem ale wygląda całkiem ciekawie.
https://boardgamegeek.com/boardgame/172081/burgle-bros
gameplay https://www.youtube.com/watch?v=NKpNWtD4IwE
Tryb solo nie jest doklejony na siłę bo to coop. Tylko pewnie kupić ją to byłaby spora sztuka.
No właśnie, po co zachęcać do gry którą albo się ogromnie przepłaci albo nie da rady kupić :twisted:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: detrytusek »

kamron6 pisze:No właśnie, po co zachęcać do gry którą albo się ogromnie przepłaci albo nie da rady kupić :twisted:
Pozostaw decyzję ew. nabywcy bo to od niego będzie zależeć czy "przepłaci" czy nie. Kwestia przepłacenia jest też dość względna patrząc chociażby po ile teraz sprzedaje się Ankh-Morpork. Może komuś się gra spodoba i mu po prostu wejdzie na radar? Może będzie miał okazje kupić zagranicą? Różnie może być w przyszłości.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: detrytusek »

Ma ktoś doświadczenia z Forge War? Ponoć fajny tryb solo.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
abarabam
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2012, 07:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: abarabam »

Osadnicy Narodziny Imperium - mój faworyt, każda gra jest unikalna, nowe talie kart itp.
Robinson Crusoe - bardzo fajna gra, różne przygody wynikające ze scenariuszy
Agricola - z tych trzech najmniej polecam, ale również fajnie wygląda tryb 1 osoby

Dodatkowym pluem tych 3 gier jest to że można bez problemu zeskalować na 2-4 osoby. Nie są również bardzo trudne wiec bez problemu można wprowadzić nowe osoby.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Gromb »

Legends of Adventure. Ciekawa, dobrze skalującą się gra kościana z elementami karcianego draftu.
Dungeon Roll- kolejna kościana gra. Dla mnie super. Mimo prostoty, można poczuć klimat wyprawy do smoczych lochów.
Hostage Negotiator- właśnie go ogrywam. Klimat wylewa się z kart. Świetny mechanizm i emocje do ostatniej tury. Miód i orzeszki.
Space Infantry- To klimat rodem z x-coma (komputerowego) w graficznej oprawie Starcrafta i Gorki17. Gra się super. Tylko jakość komponentów pozostawia wiele do życzenia.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Zwierzaczek
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2016, 10:48

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Zwierzaczek »

Legends of Adventure genialna jest
quzdrowieniu.pl
genialna sprawa
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: misioooo »

Ja solo najchętniej grywam w Darkest Night (od GMT) ;P Czterema herosami kieruję... Normalnie nie lubię takich rozwiązań, ale w tej grze jakoś tak naturalnie to wychodzi... Epicka gra, mega genialnie buduje klimat i całą historię - z każdej gry można by ciekawe opowiadanie stworzyć (mam dodatek z kartami Mystery zamiast kluczy - bardzo zmienia grę na plus).

No i Space Hulk - Anioł Śmierci :) Jak mam chęc dostać brutalnie po buzi od kartonu - to właśnie to jest idealne.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Indar »

misioooo pisze: No i Space Hulk - Anioł Śmierci :) Jak mam chęc dostać brutalnie po buzi od kartonu - to właśnie to jest idealne.
Zdarzyło Ci się rzucać kostkami z bezsilności i wyjść z pokoju gdzie była rozłożona gra celem odreagowania? :) Mi tak - po RAF ie :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: misioooo »

Indar pisze:
misioooo pisze: No i Space Hulk - Anioł Śmierci :) Jak mam chęc dostać brutalnie po buzi od kartonu - to właśnie to jest idealne.
Zdarzyło Ci się rzucać kostkami z bezsilności i wyjść z pokoju gdzie była rozłożona gra celem odreagowania? :) Mi tak - po RAF ie :)
Żeby to raz... Choć i czasami te rzuty z bezsilności kończyły się nagle zwrotem akcji na moją korzyść... By za 5 minut dwa razy mocniej mi przywalić. Zresztą w Darkest Night też często robię sobie przerwy, bo epickość, zwroty akcji i wydarzenia czasami aż pot na czole wywołują...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: pike »

Lewis&Clark ma wariant solo i do tego fajny.
LaHavre na punkty, CO2, jak już wspominano Robinson kooperacje,
ale jest wiele gier z dosztukowanym wariantem solo np. Puerto Rico, tak żeby potrenować.
Stratosfear
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:42
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Stratosfear »

donmakaron pisze:Na kickstarterze przygotowuje się druga edycja Nemo's War. Gra jest dedykowana rozgrywce solo i podobno naprawdę warto się nią zainteresować. Beta instrukcji jest już dostępna, można sobie sprawdzić o co chodzi i zastanowić się, czy warto wydać trochę szmalu i poczekać na grę.
Wygląda ciekawie, są jakiekolwiek informacje czy ta gra będzie do kupienia poza kickstarterem?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: misioooo »

Stratosfear pisze:Wygląda ciekawie, są jakiekolwiek informacje czy ta gra będzie do kupienia poza kickstarterem?
Będzie, to Victory Point Games w końcu... Jednak licz się z tym, że:
1. Cena będzie na pewno wyższa.
2. W Polsce będzie ją trudniej zdobyć. Pewnie niektóre sklepy będą miały -
3. Koszty wysyłki z USA do Polski dodatkowo podniosą cenę gry o kilkadziesiąt procent... (wersja KS przy 1 sztuce to 28USD, normalnie z VPG za takie pudło to ponad 60USD za sam transport)

Jednak tak - gra na pewno będzie do kupienia po kickstarterze :)
Elementów ekskluzywnych, dostępnych tylko na KS nie ma zbyt wiele - dwa woreczki na żetony statków i skarbów.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Stratosfear
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:42
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Stratosfear »

To jest trochę trudna decyzja. Cena teraz jest dosyć zaporowa bo ponad 300 zł. Gdzie przesyłka to 100zł. Do tego zagrać można na jesień/późną jesień. Może lepiej poczekać i kupić ją jak będzie w sklepach, skoro jest szansa że będzie w sklepach PL, a teraz kupić coś dla 1 playera. Co jest dostępne od ręki i grać :)

Jak zwykle dylemat przy KS.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Pan_K »

Jest temat, gdzie zbierają chętnych do kolejnego 6-ciopaka. Wychodzi nieco ponad 200 z przesyłką. Brak im jeszcze 3 osób...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Pan_K »

misioooo pisze:Ja solo najchętniej grywam w Darkest Night (od GMT)
Rozumiem, że od VPG. I mam pytanie w związku z tym. Na czym polega różnica między opcją kupienia gry w pudełku, a kupienia w woreczku? Spis komponentów wskazuje że główna różnica polega na braku w tańszej opcji kości oraz... planszy (sic!) Sprzedają gry bez planszy? Da się w to w ogóle grać? Objaśnijcie mi to, proszę, bo czuję się zdezorientowany...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: misioooo »

Wersja w worku nie ma kości i twardej planszy. Plansza jest, ale na "papierze wizytowkowym". No i nie ma pudelka na pizze.
Kości są zwykłe k6.
Ja upolowalem promocje za 180pln wersja pudelkowa. Mam już komplet dodatków i drewniane pudło. Świetna gra jak dla mnie - klimat i fabuła genialna.
W planszostrefie Adam ma dostępne :)


Przepraszam za byki. Pisane smarkfonem.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Pan_K »

Dzięki. Teraz jasne.
U Adama faktycznie jest. Cena też ciekawa... Chętnie bym spróbował zanim kupię - może udało by się znaleźć chwilę czasu w przyszłym tygodniu na prezentację? :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: motti »

Chciałbym odkopać ten wątek pod kątem Legendary Encounters: Alien.
Czy zakup tej gry (prawie) wyłącznie do gry solo ma sens? Jak z regrywalnością na 1 gracza? Portfel się otwiera, lecz jak patrzę na cenę to się zamyka, ale jestem blisko...
Druga sprawa: jak porównanie jeśli chodzi o tryb solo LE:Alien i LE: Predator? Czy kierować się tym który film lubi się bardziej?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie tak - kierować się tym, co tematycznie bardziej Ci pasuje.
Czy to dobre gry do solo? Nie wiem...
W Aliena trzeba grać "na dwie ręce" (prowadzić dwóch awatarów). Jak Ci to nie przeszkadza to gra jest świetna. Choć solo i tak wolę darkest night czy Space Hulk Anioł Śmierci.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Pan_K »

Jak dla mnie Alien jest zbyt prosty i szybko się ogrywa nawet z utrudnieniami na podstawie instrukcji Predatora. Klimat za to wylewa się litrami. Jeśli jesteś fanem - to mimo wszystko zakupu nie pożałujesz. Nie trzeba też grać na dwie ręce, choć wtedy niemożliwa staje się akcja koordynacji.
W Predatora nie grałem.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ODPOWIEDZ