Portal Games w 2016r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Otwieramy Nowy Wątek w 2016 roku! Poniżej znajdziecie nasze zapowiedzi na rok 2016!

Zapowiedzi na ten rok:

GRY NA LICENCJI


Hand Made Wonders
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dead Drop
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Big Book of Madness (polski tytuł Wielka Księga Szaleństwa)
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
For Sale (polski tytuł Na Sprzedaż)
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
The Others: 7 Sins
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zombicide: Black Plague
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Blood Rage
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NYET!
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tales & Games: The Pied Piper
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tales & Games: Little Red Riding Hood
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GRY ZE STAJNI PORTAL GAMES :)

51 State: Master Set
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
First Martians: Adventures on the Red Planet
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cry Havoc
Obrazek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Opublikowane artykułu:

WIDEO: Plan wydawniczy http://portalgames.pl/pl/wideo-portalko ... iczy-2016/
51. Stan: Master Set Przedsprzedaż: http://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz- ... aster-set/
Slajdy z Portalkonu 7: http://portalgames.pl/pl/slajdy-z-portalkonu-7/
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 16:05 przez Portal Games, łącznie zmieniany 1 raz.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

No to zacznę pytania: wcześniej były zapowiadane Waleczne Piksele 3, Bomb Squad, Yomi...gry jednak nie będą wydane przez Portal?
Na Portalkonie nie było też mowy o dodatkach do Neuroshimy, Dziedzictwa...
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Coen »

Bardzo fajnie.
Taki mały drobiazg - przydałyby się linki do bgg, śgp czy wydawnictwa :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

Coen pisze:Bardzo fajnie.
Taki mały drobiazg - przydałyby się linki do bgg, śgp czy wydawnictwa :)
+1
Czy tylko mi się nie wyświetla okładka Cry Havoc i nowe logo Portalu?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Banan2 »

Rozumiem, że gry z CMON to będą wersje retailowe? Czy też może będzie coś dodatkowego z KS-a?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: tomb »

Piękny początek. Aż miło popatrzeć.
TTR_1983 pisze:Na Portalkonie nie było też mowy o dodatkach do Neuroshimy, Dziedzictwa...
Ktoś pisał, że będzie nowa armia do Neury, a Pięć rodzin jest tuż tuż (chyba nawet wydrukowane).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Banan2 »

TTR_1983 pisze:
Coen pisze:Bardzo fajnie.
Taki mały drobiazg - przydałyby się linki do bgg, śgp czy wydawnictwa :)
+1
Czy tylko mi się nie wyświetla okładka Cry Havoc i nowe logo Portalu?
Tylko Tobie. Mike :wink: na nas patrzy :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

tomb pisze:Piękny początek. Aż miło popatrzeć.
TTR_1983 pisze:Na Portalkonie nie było też mowy o dodatkach do Neuroshimy, Dziedzictwa...
Ktoś pisał, że będzie nowa armia do Neury, a Pięć rodzin jest tuż tuż (chyba nawet wydrukowane).
Wobec tego również powinno się znaleźć w zestawieniu, tak samo jak Statki, łupy...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: tomb »

1. Master Set 51-nki wydacie bez względu na osiągnięty wynik przedsprzedaży. Czy dodatki, o których chyba padła wzmianka na Portalkonie (nie wiem na pewno, nie byłem) też są przesądzone?
Czy możecie gdzieś wrzucić większe zdjęcie limitowanych drewienek do MS? Za Chiny nie mogę dojrzeć, co te ludki mają na głowach?

2. Przy Cry Havoc głównym nazwiskiem jest Grant Rodiek. Jaki jest udział Michała Oracza w tworzeniu tego tytułu?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: AkitaInu »

Banan2 pisze:Rozumiem, że gry z CMON to będą wersje retailowe? Czy też może będzie coś dodatkowego z KS-a?
Pozdrawiam
Ja wręcz zakładam że to są retailowe, CMON raczej by nie pozwolił na wydawanie KS extras w jednym kraju tylko ;-) A dodatki były za free na kicku tylko ;-)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Yavi »

Brawa za temat, mam nadzieję, że to znak większej obecności na forum w tym roku ;).
No i zostawiam post, żeby śledzić wątek.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

TTR_1983 pisze:No to zacznę pytania: wcześniej były zapowiadane Waleczne Piksele 3, Bomb Squad, Yomi...gry jednak nie będą wydane przez Portal?
Na Portalkonie nie było też mowy o dodatkach do Neuroshimy, Dziedzictwa...
Na portalkonie pokazaliśmy, że mamy dla Was 34 tytuły. W tych tytułach były również dodatki. O WP3 mówiliśmy, że będziemy cykl wydawać. bomb squad i yomi również się pojawią.

Dodatek do dziedzictwa masz na myśli 5 rodzin? Ten również się pokaże w tym roku. A neuroshima to dodatek death breath, który najprawdopodobniej pobawi się w drugiej połowie roku :)
Banan2 pisze:Rozumiem, że gry z CMON to będą wersje retailowe? Czy też może będzie coś dodatkowego z KS-a?
Pozdrawiam
W środe mamy rozmowę z CMON w Norymberdze, chłopaki będą walczyć o wszystkie dodatki KS-a ;)
tomb pisze:1. Master Set 51-nki wydacie bez względu na osiągnięty wynik przedsprzedaży. Czy dodatki, o których chyba padła wzmianka na Portalkonie (nie wiem na pewno, nie byłem) też są przesądzone?
Czy możecie gdzieś wrzucić większe zdjęcie limitowanych drewienek do MS? Za Chiny nie mogę dojrzeć, co te ludki mają na głowach?

2. Przy Cry Havoc głównym nazwiskiem jest Grant Rodiek. Jaki jest udział Michała Oracza w tworzeniu tego tytułu?
Zdjęcia? Prosze bardzo :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Grant Rodiek przysłał nam prototyp gry Cry Havoc. Michał Oracz i Michał Walczak wspólnie siedzieli i rozwijali tę grę przez ponad 2 lata:)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 16:14 przez Portal Games, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: tomb »

Drewienka sprytne. To jeszcze poproszę o info w sprawie tych dodatków po MS - czy to jest sprawa pewna, czy jednak mocno zależna od sprzedaży MS? Wiem, że im większa sprzedaż, tym większa szansa na dodatki, ale gdybyście mieli wróżyć, to w fusach widzicie, że...? Może są już jakieś wstępne pomysły, czy coś?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

Brawo Portal, liczę że odpowiedzi będą się tutaj pojawiać, ilekroć ktoś o coś zapyta :)
Lubię to i będę śledził temat.

Na waszej stronie: http://portalgames.pl/pl/plany-wydawnicze/ jest nieaktualna plansza. Możemy liczyć, że takie będą pojawiać się co miesiąc? Albo bardziej szczegółowe (testy, tłumaczenie, produkcja, transport itd). Byłoby super.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Gothik »

Czy drewienka do Master Setu będa dostępne równiez osobno w portalowym sklepiku dla grających w starsze edycje 51S/NE, tak jak to bylo w przypadku zasobów do Robinsona?
evrard
Posty: 357
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: evrard »

Portalu, a z dodatkiem do Tajemniczego Domostwa? Wydajecie czy odpuszczacie rozwijanie tego tytułu?
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: donPedro »

Na jakim etapie jest First Martians?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: karawanken »

Przyznam, że Marsjanin bardzo mnie zainteresował :D wygląda na to, że w tym roku zakupię sporo gier Portalu :D
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Kal-El83 »

Marsjanie i cryhavic to te tytuły które najbardziej mnie zaintrygowały i z niecierpliwością czekam na więcej informacji na ich temat ... Poproszę o śledztwo reporterskie w sprawie ww. tytułów ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

tomb pisze:Drewienka sprytne. To jeszcze poproszę o info w sprawie tych dodatków po MS - czy to jest sprawa pewna, czy jednak mocno zależna od sprzedaży MS? Wiem, że im większa sprzedaż, tym większa szansa na dodatki, ale gdybyście mieli wróżyć, to w fusach widzicie, że...? Może są już jakieś wstępne pomysły, czy coś?
Nie bardzo rozumiem pytania. Dodatki typy Winter, Nowa Era etc, będą dostępne tylko w master secie
donPedro pisze:Na jakim etapie jest First Martians?
Na razie pracuje sobie nad nim w samotności Ignacy :)
evrard pisze:Portalu, a z dodatkiem do Tajemniczego Domostwa? Wydajecie czy odpuszczacie rozwijanie tego tytułu?
Szczerze mówiąc, to na razie nie myśleliśmy o tym :) Więc cały wątek spada na dalszy plan, ale nie wykluczamy dodatku:) Do tej pory wypuściliśmy karty motywu.
Gothik pisze:Czy drewienka do Master Setu będa dostępne równiez osobno w portalowym sklepiku dla grających w starsze edycje 51S/NE, tak jak to bylo w przypadku zasobów do Robinsona?
Najprawdopodobniej tak ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: tomb »

Portal Games pisze:Nie bardzo rozumiem pytania. Dodatki typy Winter, Nowa Era etc, będą dostępne tylko w master secie
Nie, nie, chodzi o nowe, nigdy nie publikowane dodatki, które powstaną po wydaniu MS. Czy będą na pewno, czy są to tylko luźne plany?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Tygrys69 »

Gothik napisał(a):
Czy drewienka do Master Setu będa dostępne równiez osobno w portalowym sklepiku dla grających w starsze edycje 51S/NE, tak jak to bylo w przypadku zasobów do Robinsona?

Najprawdopodobniej tak ;)
To dobra wiadomość :) Nowe drewienka wyglądają bardzo fajnie.

Mam pytanko, choć może zabrzmieć fantazyjnie :) Czy jest szansa, że Portal zrobi akcję na wspieram.to (lub kickstarterze + wydanie po EN), której celem byłoby wydanie starej edycji 51 stanu + dodatków, ale w poprawionej, ujednoliconej formie ? Nic na tym byście nie stracili, najwyżej by się nie ufundowało.

Czy tryb solo z MS da się rozegrać w starej edycji ?
Focus!
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: lynwith »

Portal Games pisze:
Banan2 pisze:Rozumiem, że gry z CMON to będą wersje retailowe? Czy też może będzie coś dodatkowego z KS-a?
Pozdrawiam
W środe mamy rozmowę z CMON w Norymberdze, chłopaki będą walczyć o wszystkie dodatki KS-a ;)

Osobiście mocno będę trzymać jutro kciuki ^^

No i skoro wszyscy pytają i dostają odpowiedzi to zapytam i ja xD

Czy można tak baaaardzo wstępnie i luźno prognozować, w którym kwartale wyjdzie Wielka Księga Szaleństwa ? No i jak bardzo będzie się różnić, bo na Portalconie słyszałem, że jakieś zmiany, co do oryginału są planowane ;) ?
Maceqq
Posty: 68
Rejestracja: 08 paź 2013, 19:43

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Maceqq »

To ja dołożę pytanie od siebie. Czy upgrade dla posiadaczy starej wersji strongholda pojawi się zgodnie z zapowiedziami w pierwszym półroczu?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mikeyoski »

Czy będzie w sprzedaż zestaw upgrade'ujący O: NI do wersji edycja roku?

Tapnięte z mojego T800
Zablokowany