(Warszawa) piątek - planszomania.pl

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: cezarr »

Chętnie dołączyłbym dziś do Was na La Granję albo Five Tribes. Lub coś innego w tym stylu.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: Moniczka.s »

cezarr pisze:Chętnie dołączyłbym dziś do Was na La Granję albo Five Tribes. Lub coś innego w tym stylu.
Wpadaj! Przywieziemy gry i jakoś się podzielimy.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: Maxxx76 »

Jeśli chodzi o Warhammer Quest, to mamy komplet: Kuba, Awawa, Wintermute i ja :-) Będę około 18-ej
Awatar użytkownika
planszomania
Posty: 510
Rejestracja: 09 maja 2006, 16:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: planszomania »

Maxxx76 pisze:Jeśli chodzi o Warhammer Quest, to mamy komplet: Kuba, Awawa, Wintermute i ja :-) Będę około 18-ej
jeśli od 18-ej to mnie nie liczcie. będę dopiero na 19
gry planszowe - sklep planszomania.pl
wypożyczalnia gier
Warszawa - Bemowo, od poniedziałku do piątku 11-19 , w sobotę 11-15
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: Maxxx76 »

Może być 19 :-)
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: opiklus »

Może ktoś skusiłby się na Badaczy Głębin od 19.00?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: Maxxx76 »

No i się posypało... Niestety nie będę mógł dzisiaj dotrzeć... Ech, tzw life...
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: lukwych »

My byliśmy i Kanbanowaliśmy. Podobało się, choć rozgrywka była strasznie nietypowa. Wszyscy kładli nacisk na trening i certyfikaty, a nikt nie robił samochodów. W efekcie po raz pierwszy w moich grach były tylko 2 spotkania zarządu i bardzo ważny był timing w wyborze departamentów. Blokowanie Qmana w dostępie do projektów i unikanie kar ze strony Sandry pozwoliło mi odskoczyć punktowo w trakcie rozgrywki i nawet lepsze końcowe punktowanie nie pozwoliło przeciwnikom mnie dogonić (ale było niebezpiecznie blisko). Brawa dla Marka, bo grał pierwszy raz, a dał radę nawiązać walkę pomimo kilku niedopowiedzeń podczas tłumaczenia. Podsumowując - zawsze chętnie zagram w Kanbana :). Oceniając moje zadowolenie z rozgrywki - 4,5/5.

Po Kanbanie szybka rozgrywka w Gambit 7 czyli europejską wersję Wits & Wagers na 6 osób i mieszane uczucia. O ile nie przepadam za grami quizowymi, bo premiują wiedzę i znajomość gry/pytań, to tutaj spodobał mi się sposób punktacji. Nie na tyle jednak, aby chcieć w to zagrać ponownie. Moja ocena 3/5 i to tylko ze względu na sympatyczne towarzystwo i fajną atmosferę podczas gry.

Na koniec było Zapraszamy do Podziemi w 3 osoby. Szybko, śmiesznie i fajne odczucia, bo kto z nas nie lubi podkładać świń i wkręcać innych w zastawione na nich pułapki. Jedyny minus czyli eliminacja graczy i ich oczekiwanie na koniec gry niweluje udział w komentowaniu i podjudzaniu. Dodatkowo nie obyło się bez porównań do Łowców Skarbów granych wcześniej na drugim stole i Łowcy przegrali (wygrali w kategorii autor :)). Moja ocena ZdP -chętnie zagram 4/5.

Na za tydzień zaplanowaliśmy Red7 z niespodzianką plus zeszłotygodniowe plany na Badaczy Głębin (Ja, Qman i Kuba plus wolne miejsca). Jeśli Maxx potwierdzi, to będzie też pewnie odroczony z wczoraj Warhammer Quest.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: lukwych »

Podsumowanie wczorajszych rozgrywek.

Na pierwszy ogień rozruchowo Cthulhu Światy na 4 osoby z tego 2 grały po raz pierwszy. Osoby jednak ograne i downtime'u nie było, nie zabrakło natomiast negocjacji i podjudzania. Moje wrażenia bez zmian - "głupia losowa gra", bo nie wygrałem, ale podobało mi się. Budowanie talii po to aby odpalić kombo i walnąć za 40 jak Królik wczoraj - bezcenne. W kategorii 30-45min - 4/5 chętnie zagram.

Danie główne czyli Badacze Głębin na 4-ech. Gra to typowa sałatka punktowa, czyli co nie zrobisz to dostaniesz żarówki. Wygląd też jak sałatka - kolorowo i oczopląs, ale zgodnie stwierdziliśmy, że lepiej niż poprzednie blade i szarobure gry Stefana. Wszyscy grali po raz pierwszy, wszyscy poszli we wszystko, różnice w punktacji końcowej małe i mieszane uczucie. Z jednej strony chęć poprawienia wyniku i poczucie konieczności specjalizacji, a z drugiej po ostatnim graniu w produkcje V. Lacerdy suchość i miałkość bardziej wyczuwalna niż zazwyczaj. Oceniam na 4/5, ale chyba trochę na wyrost.

Deserowo Kameleony czyli Coloretto. Push your luck i set collection w 10 minut. Ładne, szybkie - taki filler do pogrania z dziećmi, ale dla gamerów dużo za proste. Zabrakło tego czegoś i dlatego 2/5 - zagram jak nie będzie nic innego.

Na dobicie Red7 we trzech i w porównaniu do Kameleonów - nie ma porównania. W wariancie pełnym z punktacją i akcjami z kart nieparzystych ilość wyborów i opcji do przeanalizowania była na właściwym dla mnie poziomie. Polecam wszystkim i jako filler i jako danie główne, bo wciąga. Daję 5/5 - zagram zawsze z największą przyjemnością.

Oprócz tego reszta towarzystwa grała: Poprzez wieki, Łowców Skarbów i Chaos w SŚ.

Planów na za tydzień nie było, ale czekam na propozycje i proszę o aktywne komentowanie.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
planszomania
Posty: 510
Rejestracja: 09 maja 2006, 16:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: planszomania »

lukwych pisze: Zabrakło tego czegoś i dlatego 2/5 - zagram jak nie będzie nic innego. .
Przesadzasz z tym 2/5 :)
Według mnie co najmniej 4/5. Przynajmniej nie ma przerostu formy nad treścią ;)

Oczywiście Red7 to zupełnie inna liga.
gry planszowe - sklep planszomania.pl
wypożyczalnia gier
Warszawa - Bemowo, od poniedziałku do piątku 11-19 , w sobotę 11-15
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: lukwych »

Czy ktoś planuje coś na wieczór? Ja wstępnie ustaliłem z Asią La Granja, ale to po 19.00. Wcześniej coś szybkiego bym pograł tylko pytanie czy ktoś będzie?
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: opiklus »

Będę miał Blood Rage.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: lukwych »

I to jest dobre info. O której będziesz?
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: opiklus »

O 19:04.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: pawelacb »

W zeszłym tygodniu trochę przypadkowo się dołączyłem. Chętnie zagram i dziś. Jeżeli będzie opcja na Blood Rage to ja bardzo chętnie, równie chętnie La Granje, ciekawie wyglądają również nowości od Hobbity.eu, np: Signorie.

pawelacb
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: lukwych »

Po przerwie na ferie i odrobieniu zaległości w pracy wracam do grania i pisania.

Ostatnio graliśmy w La Granja, które udało mi się sromotnie przegrać przez błąd w przedostatniej turze. Wszyscy grali pierwszy raz (bo druga rozgrywka po 2 latach liczy się jako pierwsza) i dało się to odczuć. Zasady są proste (przynajmniej dla ogranych), ale nie intuicyjne. Rozgrywka dynamiczna i raczej satysfakcjonująca, chociaż zabrakło mi poczucia, że zagrałbym jeszcze raz od razu. Oceniam 3,5/5 i nie jest to kwestia mojej porażki :)

Tymczasem na jutro planujemy wstępnie Kawernę na 4 osoby (3 potwierdzone), ale cały czas w odwodzie zaplanowane też Signorie. Ktoś coś?
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: Szadoł »

Ja okazyjnie spróbuję wpaść na Kavernę. Ale dla bezpieczeństwa poszukajcie na wszelki wypadek rezerwowego gracza.
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: pawelacb »

Moge zagrac w kawerne jak bedzie miejsce przy stole, Signore juz mniej chetnie ale w ostatecznosci. Chetnie ponownie w Marco Polo, tym razem zgodnie z zasadami :). Tyle ze bede okolo 19.

PS: Ktos ma i moze pożyczyc na kila dni Tokaido, najlepiej z dodatkiem, bardzo dbam o gry, nie zepsuje.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: Moniczka.s »

My z Markiem też będziemy po 18. Mogłabym zagrać w Kawernę lub Marco Polo, ale nie Signior.
My przynosimy ze sobą CO2, może znajdą się chętni.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: lukwych »

Czyli dwie Kawerny, bo na 7 osób, to nam czasu zabraknie :).
ŁW
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: opiklus »

pawelacb pisze:Moge zagrac w kawerne jak bedzie miejsce przy stole, Signore juz mniej chetnie ale w ostatecznosci. Chetnie ponownie w Marco Polo, tym razem zgodnie z zasadami :). Tyle ze bede okolo 19.

PS: Ktos ma i moze pożyczyc na kila dni Tokaido, najlepiej z dodatkiem, bardzo dbam o gry, nie zepsuje.
Paweł, słyszałem że świetnie poszło wam uczenie się zasad podczas gry. :D

Radek wspominał że było dużo gorzej niż z Blood Rage
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: Moniczka.s »

opiklus pisze:Paweł, słyszałem że świetnie poszło wam uczenie się zasad podczas gry. :D
Radek wspominał że było dużo gorzej niż z Blood Rage
Nie pamiętam, aby było tak źle?
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: opiklus »

Moniczka.s pisze:
opiklus pisze:Paweł, słyszałem że świetnie poszło wam uczenie się zasad podczas gry. :D
Radek wspominał że było dużo gorzej niż z Blood Rage
Nie pamiętam, aby było tak źle?
Hmm, Radek mówił o długiej liście błędów...:)
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: Moniczka.s »

Było fajnie? Było! Więc po co się martwić takimi rzeczami?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] piątek - planszomania.pl

Post autor: opiklus »

Moniczka.s pisze:Było fajnie? Było! Więc po co się martwić takimi rzeczami?
Ja tam się nie martwię, przynajmniej mieliście dużo śmiechu, nie to co granie w Tzolk'ina... (świetna gra!)
ODPOWIEDZ