51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Vester »

Niech ktoś to wyda, niech zarobi i niech pokaże, że można.

Dla zasady.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: 51. stan (51st state)

Post autor: xelos80 »

Tylko nie może wtedy użyć grafik. Świata neuroshimy. Ikon. I pewnie też układu ikon. Wiec wydanie nowej 51 (tego tez nie może użyć ) to będzie pestka [emoji1]
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Vester »

Neuroshima nie każdego kręci, dasz wiarę? :)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: 51. stan (51st state)

Post autor: xelos80 »

A innych fantasy a jeszcze innych postapo. W sumie to najlepiej wydać białe karty z ikonami niech każdy sam sobie tematykę w głowie wyobrazi. No i będzie taniej [emoji1]. Ale tak na serio ile osób grających w 51 czy hexa wogole wie o co chodzi w tym świecie? Czy raczej traktujecie je jak jakiś generyczny świat postapo?
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Tygrys69 »

Zacząłem od podręczników RPG, grałem niewiele (brak ludzi), niemniej książki połknąłem w całości. 51, NE świetnie wbija się w klimat :), a zwłaszcza grafiki na kartach. Tym bardziej szkoda, że MS51 ma wiele dubli kart.

Portal nie wyda, przynajmniej na tę chwilę, poprawionej starej wersji. Może jestem zbyt optymistycznym człowiekiem, ale nie byłoby to sztuką. W starym wydaniu nie ma aż tyle błędów na kartach. Odpalić GIMP-a, 2 tyg pracy i karty poprawione/ujednolicone. Napisanie od nowa instrukcji to już większy problem, zapewne miesiąc pracy... Zostaje usunięcia kart zbędnych z zestawu 51+NE+WINTER+RUINY i może lekkie modyfikacje kart balansująca rozgrywkę. Z gotowym, starym produktem ruszasz na wspieram.to, ustalasz próg taki aby zarobić, opłacić druk itd. Nie uzbiera się kasa to nie wydasz, trudno. Nie wiem tylko, czy nie ma opłaty od rozpoczęcia kampanii.

Produkcja kart chyba nie kosztuje fortuny. Kiedyś kumpel podrzucił mi temat sklepu ze stanów, który produkuje różne rzeczy w tym karty "Twojego pomysłu". Zamówiłem wtedy zestaw fanowskich kart tożsamości do BSG. Karty pierwsza klasa i zapłaciłem niewiele, także da się.
Focus!
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Vester »

Postapo lubię, ale temat uważam za niszowy. Uważam, że 51 Stanu byłbym w stanie nauczyć znajomych graczy, którzy niestety przez tematykę uciekają precz. W ogóle Portal prowadzi dziwną politykę tematyczną. Jedynie Robinsonem trafili w dychę. Reszta jest jakby dedykowana geekom, nerdom i krawcowym, a potem się dziwią, że sprzedaż nie taka. Owszem, wymiotuję jak większość z Was średniowiecznymi zamkami i antykiem, ale z drugiej mańki owe klimaty nigdy mnie nie zawiodły przy wabieniu nowych i dogadzaniu średnio-zaawansowanym płci obojga.

51-ka to nie jest trudna gra. Ale nie miałem z kim w nią grać, o dziwo. Z powodu Neuroshimy.
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: TTR_1983 »

Vester pisze:Postapo lubię, ale temat uważam za niszowy. Uważam, że 51 Stanu byłbym w stanie nauczyć znajomych graczy, którzy niestety przez tematykę uciekają precz. W ogóle Portal prowadzi dziwną politykę tematyczną. Jedynie Robinsonem trafili w dychę. Reszta jest jakby dedykowana geekom, nerdom i krawcowym, a potem się dziwią, że sprzedaż nie taka. Owszem, wymiotuję jak większość z Was średniowiecznymi zamkami i antykiem, ale z drugiej mańki owe klimaty nigdy mnie nie zawiodły przy wabieniu nowych i dogadzaniu średnio-zaawansowanym płci obojga.

51-ka to nie jest trudna gra. Ale nie miałem z kim w nią grać, o dziwo. Z powodu Neuroshimy.
+1000000000000000 Trafiłeś w sedno.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Cóż, ja mam nadzieję, że Portal nadal będzie, przynajmniej od czasu do czasu, celował w tematyczne nisze, bo mdłych paraantycznych/średniowiecznych/fantasy klimatów jest dość.
O świecie neuroshimy poczytałem nieco po poznaniu gier, ale szczegóły nie mają dla mnie znaczenia. Świat postapo - to mi wystarczy. A ludzi, którzy zagraliby w hexa, gdyby to krasnoludy prały się z elfami w ogóle nie rozumiem. W 51-ce klimat ma jeszcze jakieś znaczenie, ale w Hexie?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Tygrys69 »

W Hexie temat jest bardzo istotny. Michał Oracz, w wywiadzie sam przyznał, że gry planszowe to jedna z wielu form tworzenia opowieści, przedstawiania świata itp. Wystarczy popatrzeć jak zdolności armii tematycznie przekładają się na ich opis fabularny. Posterunek jest ruchliwy, ale potrafi znienacka mocno kąsać. Jestem pewny, że bez strony fabularnej Hex nie powstałby w ogóle. Po prostu Michał Oracz nie miałby czym inspirować się przy tworzeniu zasad. Ja akurat kocham klimat Postapo i jakoś nie widzę, aby w hexie walczyły przeciw sobie armie rycerzy, smoków itp. Przy czym nie grałem w Witchcrafta :) Cały powyższy tekst można spokojnie odnieść do Tezeusza.
Focus!
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: mate00 »

Tygrys69 pisze:niemniej książki połknąłem w całości.
Mógłbyś podać jakieś tytuły?
Vester pisze:Postapo lubię, ale temat uważam za niszowy. Uważam, że 51 Stanu byłbym w stanie nauczyć znajomych graczy, którzy niestety przez tematykę uciekają precz.
Nie wiem jak to jest, ale komu bym nie pokazywał NE, nikt nie uciekał ze względu na temat. A graliśmy w naprawdę różnym towarzystwie. Zdecydowanie bardziej ludzi zniechęcało początkowe tłumaczenie zasad.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Tygrys69 »

Cześć;) Jeśli chodzi o stricte fabularne książki to jest Czerwone Oko. Choć bardziej przemówiły do mnie podręczniki. Przyznam, że przypadkiem zakupiłem podręcznik w wersji 1.5. Potem już poszło lawinowo. "Miami" ma bardzo fajny opis świata;) Zapewne podręczniki są dość tanio dostępne, także polecam.
Focus!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Czy jest informacja ile kart będzie w master secie? Cokolwiek na temat zawartości?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: vincentblack »

Marx pisze:Czy jest informacja ile kart będzie w master secie? Cokolwiek na temat zawartości?
Gra ma już swoją stronę na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... master-set. Tam oraz m.in. na kanale Portalu była już informacja, że w Master Secie będzie 188 kart, w tym 88 podstawowych i po 50 z Nowej Ery i Zimy.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Szaweł »

Portal Games pisze:
Spoiler:
Nie wygląda to dobrze. Minął niemal tydzień a stan nie wzrósł ani o złotówkę, bo nie podejrzewam Was o brak aktualizacji przecież :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: AkitaInu »

Szaweł pisze:
Portal Games pisze:
Spoiler:
Nie wygląda to dobrze. Minął niemal tydzień a stan nie wzrósł ani o złotówkę, bo nie podejrzewam Was o brak aktualizacji przecież :twisted:
Na FB chyba byłą aktualizacja ostatnio, jest już troszke ponad 20k ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 636 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:
Szaweł pisze:
Portal Games pisze:
Spoiler:
Nie wygląda to dobrze. Minął niemal tydzień a stan nie wzrósł ani o złotówkę, bo nie podejrzewam Was o brak aktualizacji przecież :twisted:
Na FB chyba byłą aktualizacja ostatnio, jest już troszke ponad 20k ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Ciekawe czy dojdzie do ostatniego progu :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Szaweł »

Jak to jest z tymi frakcjami? Jeśli dojdą 2 kolejne co to oznacza w komponentach? Żeton, karta, talia?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: raphaell7 »

Szaweł pisze:Jak to jest z tymi frakcjami? Jeśli dojdą 2 kolejne co to oznacza w komponentach? Żeton, karta, talia?
Karta frakcji i 3 karty akcji frakcyjnych. Coś mniej więcej takiego.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Szaweł pisze:Jak to jest z tymi frakcjami? Jeśli dojdą 2 kolejne co to oznacza w komponentach? Żeton, karta, talia?
Prawdopodobnie dwie karty frakcji (z informacjami o zdolnościach). Kiedyś potrzebne były jeszcze jakieś znaczniki, teraz chyba nie. Żadnych kart, tu nie ma kart frakcyjnych (alleluja).
Karta frakcji i 3 karty akcji frakcyjnych. Coś mniej więcej takiego.
Karty akcji były tylko w 51. W NE zastąpiono je informacjami na dużej karcie frakcyjnej.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: raphaell7 »

tomb pisze:
Karta frakcji i 3 karty akcji frakcyjnych. Coś mniej więcej takiego.
Karty akcji były tylko w 51. W NE zastąpiono je informacjami na dużej karcie frakcyjnej.
To dziwne, bo widziałem je spowrotem na Portalkonie :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

vincentblack pisze:
Marx pisze:Czy jest informacja ile kart będzie w master secie? Cokolwiek na temat zawartości?
Gra ma już swoją stronę na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... master-set. Tam oraz m.in. na kanale Portalu była już informacja, że w Master Secie będzie 188 kart, w tym 88 podstawowych i po 50 z Nowej Ery i Zimy.
Dziękuję.
Zatem w tej edycji gry, jak rozumiem, mamy liczbę kart inną w porównaniu do poprzedniej edycji łącznię z dwoma expansionami.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

raphaell7 pisze:To dziwne, bo widziałem je spowrotem na Portalkonie :)
Może tylko testowo. Jeśli nie, to jest to krok w tył. Przecież jedna kartka jest bardziej praktyczna. A może będzie jakieś inne zastosowanie dla tych kart. Instrukcja, trzeba poczekać na instrukcję.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: KubaP »

Tu Ignacy wyjaśnia, co i jak z 51. Stanem: https://boardgamesthattellstories.wordp ... umber-one/
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: janekb »

Czytałem po polsku. Znów on się stara, a my to ci źli.
ODPOWIEDZ