Lacerta na 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: c08mk »

Planszóweczka zapowiedziała dodatek do Suburbii - Five Stars. Ponieważ Lacerta przejęła Planszóweczkę stąd pytanie co z dodatkiem do Suburbii?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Moniczka.s »

c08mk pisze:Planszóweczka zapowiedziała dodatek do Suburbii - Five Stars. Ponieważ Lacerta przejęła Planszóweczkę stąd pytanie co z dodatkiem do Suburbii?
Czy można również wiedzieć, czy sa jakies plany odnośnie dodatku do Zamków? Czekam na dodatek do polskiej wersji z dużą niecierpliwością.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Marx »

Kluczowe premiery ("just take my money") to Mombasa i Grand Austria (Budapest) Hotel. Na razie cisza odnośnie dat :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lacerta na 2016

Post autor: tokage »

Szybki updejt co tam u nas słychać - KLIK

To na pewno nie koniec zapowiedzi na 2016, mamy jeszcze kilka tematów, ale póki nie są w 100% pewnie nie chcemy się chwalić.
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2016

Post autor: TTR_1983 »

o mój zboże :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lacerta na 2016

Post autor: tokage »

c08mk pisze:Planszóweczka zapowiedziała dodatek do Suburbii - Five Stars. Ponieważ Lacerta przejęła Planszóweczkę stąd pytanie co z dodatkiem do Suburbii?
Hmmm, nie przypominam sobie żebyśmy zapowiadali że wydamy go na 100%. Ciągle chciałbym żeby się pojawił, ale dzięki przeniesieniu produkcji do Chin musielibyśmy go wydrukować przynajmniej tyle ile sprzedaliśmy podstawki i kosztowałby na półce pewnie koło 100 zł. Temat kontaktów z Bezierem przejął Przemek i rozmowy trwają.
Moniczka.s pisze:Czy można również wiedzieć, czy sa jakies plany odnośnie dodatku do Zamków? Czekam na dodatek do polskiej wersji z dużą niecierpliwością.
O tym z kolei już nie raz pisałem, będziemy chcieli zrobić kampanie na wspieram.to. Jednak dodatki to nie łatwa sprawa. Gdyby się okazało, że na dodatek musimy uzbierać 2x tyle co na podstawkę (około 50 tys) to marne szanse żeby go ufundować. Przemek przejął kontakty z Bezierem i jako, że chcielibyśmy (właściwie to ja bym chciał :P) wydrukować tam parę rzeczy to może uda się trochę porozmawiać o cenie/koszcie transportu/ minimalnym nakładzie i wyjdzie to całkiem znośnie.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: romeck »

Ciekawi mnie cóż to za niespodziankę szykujecie przy okazji dodruku Puerto Rico... Czyżby lepszej jakości komponenty? A może jakiś mini dodatek?

Swoją drogą liczyłem na Murano...
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 09:22 przez romeck, łącznie zmieniany 1 raz.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Piehoo »

Apropo Pandemic Legacy:
Nakład pierwszej edycji dobiega końca (zostały dosłownie ostatnie sztuki), ale dostaliśmy niedawno informacje o możlwości dodruku tego tytułu. Jest więc spora szansa, że Pandemic Legacy zagości na Waszych półkach w drugiej połowie 2016 roku.
UWAGA! Nakład jest bardzo ograniczony, a gra NIGDY NIE BĘDZIE dodrukowana w żadnej wersji językowej!!!. Produkcja jest jednorazowa dla wszystkich krajów!
Te piękne zasady marketingu. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: romeck »

Piehoo pisze: Te piękne zasady marketingu. :)
Też to zauważyłem, ale już nie chciałem marudzić. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Toudi »

Nie bede marudzic. !
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 09:35 przez Toudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: romeck »

Wiele osób się z tego ucieszy, ale...
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lacerta na 2016

Post autor: tokage »

Marudzić możecie, tylko jaki sens? Piszcie do Z-mana. My informujemy wg. naszej najlepszej wiedzy. Informacja była taka, że dodruku nie będzie, to tak informowaliśmy graczy żeby nie byli zdziwieni, że po wyprzedaniu nie da się już gry kupić. Dostaliśmy informację, że jednak będzie dodruk to najprawdopodobniej skorzystamy z tej opcji, bo nakład się wyczerpał, a sporo osób dopiero dowiaduje się, że istnieje coś takiego jak wersja Legacy. Poza tym to chyba dobrze, że będzie dodruk, nie?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: rastula »

będzie dodatkowa karta w tym nowym wydaniu, więc kłamstwa nie ma...tamta gra nie będzie nigdy wydana ;)...

a może chodziło o wersję niebieską?

żartuję oczywiście ;)...
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: kudlacz135 »

Mam pytanie odnośnie Flick'em up, w zapowiedzi widać nowe mniejsze pudełko. Wiadomo czym to wydanie będzie się różnić od drewnianego pudła? Tzn. chodzi mi m.in. o rozmiar, liczbę i materiał komponentów? :)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: c08mk »

Przypuszczam, że paru sprytnych mogło kupić kilka kopii Pandemi na handel i teraz zamiast sprzedać dwa razy drożej to sprzedadzą dwa razy taniej.
Hmmm, nie przypominam sobie żebyśmy zapowiadali że wydamy go na 100%. Ciągle chciałbym żeby się pojawił, ale dzięki przeniesieniu produkcji do Chin musielibyśmy go wydrukować przynajmniej tyle ile sprzedaliśmy podstawki i kosztowałby na półce pewnie koło 100 zł. Temat kontaktów z Bezierem przejął Przemek i rozmowy trwają.
Zgadzam się, nie było powiedziane "wydamy na 100%" ale była zapowiedź i była mowa o 2016 roku, bo w 2015 coś tam było, że się wydać nie dało.
Póki rozmowy trwają jest dobrze ale najważniejsze żeby rozmowy się skończyły drukiem : )
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lacerta na 2016

Post autor: tokage »

kudlacz135 pisze:Mam pytanie odnośnie Flick'em up, w zapowiedzi widać nowe mniejsze pudełko. Wiadomo czym to wydanie będzie się różnić od drewnianego pudła? Tzn. chodzi mi m.in. o rozmiar, liczbę i materiał komponentów? :)
AFAIK rozmiar i liczba elementów pozostaje taka sama. Zamiast drewna będzie plastik. Pudełko faktycznie będzie mniejsze, ale podejrzewam że to kwestia wypraski i sensownego poukładania tego wszystkiego w środku. Będę w stanie powiedzieć dokładnie jak tylko dostanę w swoje ręce sztukę do pogrania :D
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Furan »

Wrrrr... i dwie gry do Lacerty lądują na wishliście (a może i 3 z Pandemią). Głupi Z-Man - miałem nadzieję nie kupować Flick'em Up, bo przeca za prawie 3 setki nie będę brał gry o pstrykaniu kowbojów... ale za 130-140 (-rabaty). Pytanie tylko o jakość tego tworzywa, która tak udanie obniża cenę.:)
No i Wyspa Skye! Wrrr... (Portfel krzyczy: A mówiłem, nie zaczynaj tego hobby! Mówiłem?)
Natomiast O Mój Zboże, po prezentacji Zee z Dice Tower, absolutnie mi się nie widzi. Ble.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 11:34 przez Furan, łącznie zmieniany 1 raz.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: romeck »

MisterC pisze:Z kolei po Isle of Skye mam prywatnego questa, żeby odwiedzić w Essen autorów i wypomnieć im zmarnowany czas.
Poważnie, aż tak? Czemu?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Marx »

tokage pisze:Szybki updejt co tam u nas słychać - KLIK

To na pewno nie koniec zapowiedzi na 2016, mamy jeszcze kilka tematów, ale póki nie są w 100% pewnie nie chcemy się chwalić.
Jakieś wstepne info kiedy wydacie Mombasę?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: c08mk »

MisterC pisze: Początkowe uczucie beznadziejności, brak kontroli, paniczne nadrabianie pod koniec i to w sporej mierze dzięki pieniądzom z nieba nasuwały pytanie co tu się w ogóle dzieje?
Wygląda na bardzo emocjonującą grę. Aż sprawdzę co to jest : )
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: detrytusek »

c08mk pisze:
MisterC pisze: Początkowe uczucie beznadziejności, brak kontroli, paniczne nadrabianie pod koniec i to w sporej mierze dzięki pieniądzom z nieba nasuwały pytanie co tu się w ogóle dzieje?
Wygląda na bardzo emocjonującą grę. Aż sprawdzę co to jest : )
No widzisz nawet jak nie chcesz to i tak zachęcasz - talent! :wink:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: romeck »

Wszystko wskazuje na to, że dobrze graliście i że faktycznie może być tragedia na więcej osób. Ja póki co, gram tylko we dwójkę, a w tym składzie gra jest symetryczna i łagodna.

P.S. Jest coś nie tak w tych zasadach, skoro dopuszczają sytuację, w której przeciwnicy mogą wykupić oba Twoje kafle, a Ty możesz kupić tylko jeden... Beznadzieja, przyznaję.

P.P.S. Przychodzi mi do głowy homerule, że jeśli przeciwnicy wykupią Ci oba kafle, to masz prawo do zakupu jeszcze jednego kafla (łącznie dwóch).
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 15:22 przez romeck, łącznie zmieniany 2 razy.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: BartP »

Jak grałem we 3 w Isle of Skye, to było spoko. Inna sprawa, że sam mechanizm pozyskiwania i wyceniania kafelków grupie nie podszedł (mi tak jako tako), więc musiałem się pozbyć. Natomiast punktowanie i układanie swojej planszy bardzo mi się podobało.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: romeck »

A gdy jeszcze pomyślę o tym dziwacznym handicapowym mechanizmie dawania dodatkowych pieniędzy tym, co są z tyłu, to zaczynam myśleć o tej grze niepochlebnie.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2016

Post autor: FortArt »

Nowa polityka informacyjna Lacerty robi wrażenie. Odpowiedzi na forum??? ;)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Zablokowany