51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Maxxx76 »

Moje ostatnie offtopy tutaj:
Dużo osób na tym forum jest zasłużona dla rynku planszówek. Są to autorzy gier, wydawcy, testerzy, recenzeci, właściciele sklepów itp itd...
I drugi offtop: szkoda, że żona Pana Prezesa musi tłumaczyć Pana Prezesa, że graczy wprowadził w błąd i jeszcze jest oburzony, że mają mu to za złe. Na zwykłe przepraszam chyba jednak nie mamy co liczyć...
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: adamo »

Więc co do kazań, jest ich tutaj sporo pod adresem Trzewiczka, co powinien zrobić z WŁASNĄ grą.

OK jak kolega wyżej wspomniał, prośba wróćcie na główny temat, mnie tu nie ma uciekam do innego działu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Leser »

adamo pisze:Więc co do kazań, jest ich tutaj sporo pod adresem Trzewiczka, co powinien zrobić z WŁASNĄ grą.
Z WŁASNĄ grą, którą sprzedaje WŁASNYM klientom ;)

I kończąc. Może naprawdę przeczytaj spokojnie, o co ta cała afera w tym wątku, bo najwyraźniej nie ogarniasz (podpowiedź: nie chodzi o to, co tam sobie Trzewik projektuje i udoskonala, tylko co mówi i jak bardzo jest konsekwentny w realizowaniu WŁASNYCH deklaracji).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bary »

Czy w MS będzie możliwość gry w pojedynkę?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Tak.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bary »

Merry pisze:Tak.
Super! Dzięki za info. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Przyznam, żę nigdy nie grałam w wariant solo;-D Żadnej gry poza samotnikiem może.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bary »

Merry pisze:Przyznam, żę nigdy nie grałam w wariant solo;-D Żadnej gry poza samotnikiem może.
Zazdroszczę. Mnie niestety z racji dużej ilości obowiązków trudno zorganizować wieczór planszówkowy częściej niż raz w miesiącu, a żona fanką gier nie jest. Pozostaje więc solo. Na szczęście coraz więcej gier takowy tryb posiada (w Osadników NI i Eldritch 90% moich partii to solówki:)).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Na szczęście nie mam żony, która nie chce grać.
Opór męża łatwiej złamać;-)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Szaweł »

Jak właściwie idzie zbiórka? Na stronie nie aktualizujecie zebranej kwoty od... długiego czasu. Słabe wsparcie jak na kampanię przedsprzedażową... Później (po wydaniu) też tak będzie? :twisted:

P.S. Przepraszam, miałem nie dołączać do tych marudzących, ale nie mogłem się powstrzymać :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Nie będzie.
Już się udaję po informację.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Dzisiaj, a najpóźniej w poniedziałek, pojawi się informacja na temat przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

Wariant solo będzie ten sam, co w starej 51-ce, czy jakiś nowy?

(Sam kiedyś pracowałem nad własnym, uwzględniającym wszystkie możliwe akcje, w tym palenie lokacji, ale testy to wyczerpująca rzecz, gdy się je robi samemu.)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: TTR_1983 »

Merry dobrze, że się zaangażowałaś w ten temat, może dzięki temu będziemy więcej wiedzieli o grze, bo przesył informacji u wasz szwankuje, oj szwankuje.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Obrazek
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Maxxx76 »

Jakie wrażenia po lekturze instrukcji? :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Oto wspomniany wyżej link do instrukcji:

https://www.dropbox.com/s/ifgcou3uxaqat ... l.pdf?dl=1

Warto zaznaczyć, że jest to jej wstępna wersja. Tak więc, jeżeli widzicie jakieś błędy, macie pomysły jak usprawnić tę instrukcję to śmiało piszcie! Mamy nadzieję, że razem doprowadzimy ją do perfekcji :).

Pomożecie? :)

Pewnie zauważyliście, że w instrukcji nie ma przykładu przygotowania rozgrywki? Nie martwcie się w pudełku znajdziecie ją na osobnej stronie, dzięki czemu nie będziecie potrzebowali wertować całej instrukcji by przypomnieć sobie przygotowanie do gry :).
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: espresso »

Maxxx76 pisze:Jakie wrażenia po lekturze instrukcji? :)
Lepsze, niż się spodziewałam! Wydaje mi się, choć może to tylko wrażenie, że gra zyska sporo dynamiki, będzie więcej akcji do wykonania, ale sam czas gry chyba się skróci (koniec jest po 25 pkt). Wariant solo wygląda ciekawie - jest w nim atakowanie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Maxxx76 »

A jak się ma do Osadników?
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: espresso »

Maxxx76 pisze:A jak się ma do Osadników?
Tego niestety nie wiem, bo nie grałam w Osadników...
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Czy wy też macie w tej instrukcji takie rozmyte grafiki?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

evenstar pisze:Czy wy też macie w tej instrukcji takie rozmyte grafiki?
Niska jakość grafik wynika z kompresji pliku, oczywiście w finalnej wersji będą już w porządku.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kisun »

Na szybko instrukcja pl to 3literówki, atak wirtualnego gracza nie zbyt jasno wyjaśniony, chmm to co to są karty połączeń? Reszta wydaje się bardziej jasne niż w osadnikach. Pierwsze wrażenie porównując do osadników to łatwiej grać ale trudniej wygrać. Czyli miam, Kołku? ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Portal Games pisze:
evenstar pisze:Czy wy też macie w tej instrukcji takie rozmyte grafiki?
Niska jakość grafik wynika z kompresji pliku, oczywiście w finalnej wersji będą już w porządku.
Acha :) Szkoda, bo chciałam sobie poczytać co tam na tych kartach jest :wink: Ale zapowiada się całkiem fajnie. Myślałam, że będą większe uproszczenia. Zlikwidowanie dwóch różnych odległości na 1 karcie (dla siebie i dla przeciwnika) to chyba dobry pomysł. Widzę, że zniknęła akcja wysyłania 2 robotników po surowiec, za to można wymieniać naboje na surowce. Zniknęła też akcja odrzucania 2 kart w celu dobrania jednej. I nie można już podpisywać umów z lokacjami przeciwnika.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

evenstar pisze:
Portal Games pisze:
evenstar pisze:Czy wy też macie w tej instrukcji takie rozmyte grafiki?
Niska jakość grafik wynika z kompresji pliku, oczywiście w finalnej wersji będą już w porządku.
Acha :) Szkoda, bo chciałam sobie poczytać co tam na tych kartach jest :wink: Ale zapowiada się całkiem fajnie. Myślałam, że będą większe uproszczenia. Zlikwidowanie dwóch różnych odległości na 1 karcie (dla siebie i dla przeciwnika) to chyba dobry pomysł. Widzę, że zniknęła akcja wysyłania 2 robotników po surowiec, za to można wymieniać naboje na surowce. Zniknęła też akcja odrzucania 2 kart w celu dobrania jednej. I nie można już podpisywać umów z lokacjami przeciwnika.
Dzięki układowi Stanu na stole :), zbliżonego do Osadników odległość ważna dla przeciwników (zwana teraz wartością Obrony) została przeniesiona na planszę Frakcji - czytelniej i więcej miejsca na grafikę na kartach :). 2 robotników nadal można wysyłać po surowiec - ta akcja jest opisana na planszy Frakcji. Odrzucanie kart by dobrać 1 inną to była rzadko używana akcja rozpaczy :) - możliwość wysłania roboników po kartę z nawiązką ją zastępuje.

Podpisywanie umów z lokacjami - nie będzie jej w zasadach, ale jest szansa że nie zniknie z gry, więcej szczegółów już niebawem.

Podsumowując - naszym celem było i jest poprawienie płynności i czytelności rozgrywki oraz likwidacja sztucznych, nieintuicyjnych ograniczeń, a nie jej maksymalne uproszczenie.
ODPOWIEDZ