Koszulki na karty w grach planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Koszulki na karty w grach planszowych

Post autor: mwka »

Zapomniałem, że mam jeszcze jedną prośbę :)
Czy moglibyście mi powiedzieć czy jest sens ubierania gier planszowych i karcianych w te różne koszulki? (nie mam nawet pojęcia czym się one różnią poza ceną i rozmiarem:)

pozdrawiam

Wydzielilem watek o koszulkach - Don Simon
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

Jeżeli masz zamiar mieć pięćset gier i w każdą grać po pięć razy, to nie ma sensu żadnego ;) Ale jeśli masz pięć gier i w każdą zagrasz pięćset razy, to koszulki pozwalają uniknąć zniszczenia kart.

Zauważyłem, że póki mówię znajomym o planszówkach, to sens ubierania kart w koszulki jest jakiś taki nieoczywisty. Ale prawie każdy potrafi zauważyć i wyobrazić sobie różnicę między nową talią kart do brydża/pokera, a taką po kilku latach ;) No więc koszulki są po to ;)

Earl
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

...

Post autor: mwka »

1 schotten totten, battleline - w polskich sklepach ich nie widziałem
a kolorowej drukarki nie mam...
Jest to dodatkowa ochrona kart/planszy/innych gadżetów potrzebnych w czasie gry
2 to plansze też się jakoś specjalnie ochrania?:shock: jak?

3 gdzie sprawdzić jakie koszulki pasują na konkretna grę? (np te wybrane przeze mnie)
4 gdzie można coś znaleźć o tych ubrankach (czym się różni koszula A od koszuli B) (na forum mi się nie udało :oops:
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: ...

Post autor: Sztefan »

mwka pisze:3 gdzie sprawdzić jakie koszulki pasują na konkretna grę? (np te wybrane przeze mnie)
4 gdzie można coś znaleźć o tych ubrankach (czym się różni koszula A od koszuli B) (na forum mi się nie udało :oops:
W Rebelu np często jest link do koszulek. Można się zawzze dopytac o rozmiar kart.

Jeżeli chodzi o firmę Ultra Pro to Deck Protectory to są te droższe, Mini Deck Protectory na karty węższe. Silver lub Platinium to folijki tańsze (niestety tylko na karty o nornalnym rozmiarze, w sensie nie ma na węższe).

Jak karty są węższe to można używać normalnych koszulek, ale będzie to trochę mniej wygodne. Jak gra nie jest w czasie rzeczywistym to jest O.K.

Do Zaginionych Miast folijek nie znajdziesz, bo mają one zupełnie nietypowy (duży) rozmiar.
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mwka »

Witam kolejny raz:)
Czy przykładowo te koszulki:

http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... l-Red.html

będą pasować do kart z Filarów Ziemi, Petersburga albo Tikala (nie jestem pewien czy tam są jakieś karty?)


pozdrawiam
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

Do Filarów nie.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

mwka pisze:Witam kolejny raz:)
Czy przykładowo te koszulki:

http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... l-Red.html

będą pasować do kart z Filarów Ziemi, Petersburga albo Tikala (nie jestem pewien czy tam są jakieś karty?)


pozdrawiam
masz wymiary napisane wiec ewentualnie popros nich ktos napisze wymiary kart na forum
w tikalu nie ma kart
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

mwka pisze:Witam kolejny raz:)
Czy przykładowo te koszulki:

http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... l-Red.html

będą pasować do kart z Filarów Ziemi, Petersburga albo Tikala (nie jestem pewien czy tam są jakieś karty?)
FZ i St.P mimo że mają karty tej samej wielkości nie wiem dokładnie jaki mają rozmiar, ale jeżeli te koszulki które podałeś pasują do kart z Cytadeli, Veto!, albo wiochmena to napewno nie będą pasować na karty z FZ i St.P. Ciężko jest znaleźć takie małe koszulki, ja przynajmniej jeszcze takich nie widziałem :roll: do większości swoich gier kupuje te http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... ILVER.html są tanie i wystarczająco dobre. Co do rozmiaru, to koszulki te były dobre tylko do Ścieżek Chwały :lol: Do większości kart były jednak za duże. Mi to akurat nie przeszkadza :P
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

jeja

Post autor: mwka »

Magmo jeśli dobrze zrozumiałem to te wylinkowane przeze mnie będą za duże a te wylinkowane przez Ciebie będą bardziej za duże?

pozdrawiam

ps
ale zamieszane te koszulkowe zagadnienia
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

a ja to nie jestem zwolennikiem koszulek
uzylem jedynie do El Grande bo dzieki nim trzymaja sie ladnie polskie tlumaczenia kart

moze i kupowalbym koszulki gdyby pasowaly idealnie ale tak to nie widze wiekszego sensu np do takiej cytadeli ktora kosztuje 56 PLN kupowac koszulki za 12PLN
jasne chcialbym zeby to wszystko bylo dlugo ladne ale patrzac z drugiej strony po okolo 7-8 grach w koszulkach mialbym nowa gre a ze gier mam troszke i zadnej nie katuje non stop wiec zrezygnowalem z tego watpliwego luksusu

z tego co wiem to koszulki sa glownie praktykowane w karciankach kolekcjonerskich ( nie znam sie na tym wcale) bo tam chyba niektore karty sa naprawde drogie
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

Jesli chodzi o Cytadele, to w koszulki na pewno warto włożyć karty postaci. Bo one są bardzo mocno używane. Resztę kart rzeczywiście można sobie podarować. A najtansze koszulki to wydatek 4-5 zł (100 szt) i są OK
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: jeja

Post autor: Magma »

mwka pisze:Magmo jeśli dobrze zrozumiałem to te wylinkowane przeze mnie będą za duże a te wylinkowane przez Ciebie będą bardziej za duże?
Niedokładnie o to mi chodziło :wink: Te koszulki, które ja wylinkowałem są za duże do większości kart, jest to jednak rozmiar uniwersalny, a co za tym idzie - są bardzo popularne i poprostu tanie (więc po co przepłacać? :lol: ) .

Nie miałem do czynienia z koszulkami, które Ty wylinkowałeś, ale obawiam się, że te także nie będą idealnie dopasowane do kart z np Cytadeli. Jak widać jednak są dużo droższe :wink:

Kapiszi ? :twisted:

Pozdrawiam :wink:
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

:)

Post autor: mwka »

kapiszuje:)
Awatar użytkownika
Nico
Recenzent
Posty: 133
Rejestracja: 05 cze 2004, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszulki na karty w grach planszowych

Post autor: Nico »

Czy ktoś może wie, gdzie dostanę w Warszawie tanio protectorki na karty (takie co z jednej strony nie są prześwitujące)? W sklepie morion są po 22 zł +, w sklepach wysyłkowych dużo taniej, no ale zapłace za wysyłkę... z góry dziękuje za informację!
Nico
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszulki na karty w grach planszowych

Post autor: Clagus »

W Wargamerze na Wilczej są takie koszulki. Nie orientuję się w cenach, ale najtańsze, (prześwitujące z obu stron) były po 6zł bodajże jak sprawdzałem w poprzednim tygodniu.
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Koszulki na karty w grach planszowych

Post autor: Vilk »

Nico pisze:W sklepie morion są po 22 zł +
Powołaj się na Vilka, to może Karol odpali ci jakąś zniżkę :)
ODPOWIEDZ