T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Pixa »

Masz jakies PEWNE info, ze bedzie polska wersja? Czy tylko inf z Rebela, ze "byc moze"?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Sardo
Posty: 87
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Sardo »

Dostępny jest krótki scenariusz (40 kart) PnP Tric Trac TV.

Obrazek

BGG, link do pdfa eng

Nie przyglądałem się specjalnie, by nie popsuć sobie zabawy, ale graficznie raczej nie powala po przeleceniu przez pdfa. Z tego co zauważyłem to awersy są na stronach 1-40 (strony w pdfie dziwnie są ponazywane, ale dla normalnej numeracji ta zasada działa), a rewersy 41-80, czyli 1 odpowiada 41, 2 odp. 42 itd.

Może ktoś już miał okazję spróbować? Warto?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Piehoo »

Jesteśmy po przejściu 3 scenariusza i muszę powiedzieć że jest najbardziej różnorodny. Już w Marcy Case czułem że świat jest dosyć otwarty, a tutaj jest pod tym względem jeszcze lepiej.
Nie jestem pewien czy jest to mój ulubiony, ale na pewno trzyma poziom. Grafika subiektywnie najlepsza z dotychczasowych.
Jednym minusem, o którym trzeba powiedzieć jest to że w pewnym momencie testy są bardzo trudne do zrobienia. (wręcz niemożliwe dla niektórych postaci) Można się na nie odpowiednio przygotować, ale bez wcześniejszej wiedzy jest to jedno podejście na straty. Wiadomo że powtarzanie scenariusza jest jednym z głównych założeń gry, ale aż takich turbulencji w Asylum i Marcy Case nie dawali. ;)

Może mi ktoś napisać o jakie nieścisłości z zasadami chodzi? Kilka razy słyszałem że ludzie mieli wątpliwości, z których my tylko jedną zauważyliśmy.
Spoiler:
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Piehoo pisze:Może mi ktoś napisać o jakie nieścisłości z zasadami chodzi? Kilka razy słyszałem że ludzie mieli wątpliwości, z których my tylko jedną zauważyliśmy.
Chociażby taka, że nigdzie w instrukcji nie jest napisane, że testy są limitowane do 6 kostek. Nieważne jak przepakowaną masz postać i jakie turbo przedmioty, maksymalnie na test możesz rzucić tylko 6 kostkami. To mocno podbija poziom trudności, bo w Marcy Case i A Prophecy of Dragons jest kilku zawodników, którzy przeciwników ciosają z palcem w... nosie jeśli da się im nieograniczoną pulę kostek. Zasugerowani przyzwyczajeniami z innych gier, graliśmy źle przez 3 scenariusze. Dopiero wspomniana przez ciebie lokacja zasiała w nas ziarno wątpliwości...
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Piehoo »

donmakaron pisze:
Piehoo pisze:Może mi ktoś napisać o jakie nieścisłości z zasadami chodzi? Kilka razy słyszałem że ludzie mieli wątpliwości, z których my tylko jedną zauważyliśmy.
Chociażby taka, że nigdzie w instrukcji nie jest napisane, że testy są limitowanmieć 6 kostek. Nieważne jak przepakowaną masz postać i jakie turbo przedmioty, maksymalnie na test możesz rzucić tylko 6 kostkami. To mocno podbija poziom trudności, bo w Marcy Case i A Prophecy of Dragons jest kilku zawodników, którzy przeciwników ciosają z palcem w... nosie jeśli da się im nieograniczoną pulę kostek. Zasugerowani przyzwyczajeniami z innych gier, graliśmy źle przez 3 scenariusze. Dopiero wspomniana przez ciebie lokacja zasiała w nas ziarno wątpliwości...

W takim razie my też źle graliśmy. Co prawda bardzo rzadko osiąga się limit, ale jednak.
W tym wypadku powiedziałbym ze jest to brak w oryginalnej instrukcji, a nie samego scenariusza. Serio, nie czuje żeby był bardziej zakrecony niz MC. Jedyne czego mam nadzieje ze beda unikac to dawanie akcji typu: szkoda ze nie zdobyles tego przedmiotu(kiedy nie wiedziałeś ze w ogóle jest potrzebny), teraz musisz rzucic miec 8 sukcesów na jednej kości...
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

No to jeszcze kilka rzeczy związanych z A Prophecy of Dragons:
Spoiler:
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

W takim tempie jak teraz, to za jakieś 3 tygodnie powinien być ukończony fanowski scenariusz :).

Oczywiście ani grafika, ani akcja nie będzie tak porywająca jak w oryginalnych, ale mam nadzieję, że komuś tam trochę frajdy przyniesie ;).

Tu jest panorama pierwszej lokacji:
https://app.box.com/s/rrzn8l3kdtp14dznei9ca8bny48mgrz4

A tutaj fronty kart, bohaterowie czyli to co można zobaczyć nie psując sobie rozgrywki:
https://app.box.com/s/942cnl3rq7777vjp42s3cu9e81k54n84

W takiej właśnie styluwie będzie cała reszta. Tylko trzeba jeszcze parę lokacji dokończyć no i postaram się to jakoś przez testową grupę najpierw przepuścić ;)
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: 0NCK0 »

Nie wiem czy widzieliście, ale ruszyła przedsprzedaż T.I.M.E STORIES - Under the Mask.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: adikom5777 »

tak, od prawie dwóch tygodni :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gambit »

0NCK0 pisze:Nie wiem czy widzieliście, ale ruszyła przedsprzedaż T.I.M.E STORIES - Under the Mask.
Damn!
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Ciuniek »

RECENZJA w Gradaniu ZnadPlanszy
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Under the Mask za nami. Bardzo przyjemny, lajtowny scenariusz. Lajtowny bo nie mocno trudny i o bardzo przystępnym gameplay'u i klimacie. Trzeba sobie nieźle wykombinować kolejność działania i pogłówkować nad kilkoma zagadkami. Fajne nowe mechaniki, bardzo przyjemne żarciki i odniesienia do popkultury oraz historii, nowe gadżety i zaskakujące rozwiązania. Nie podbił mojego serca, ale trzyma poziom i świeżość. Na spokoju można go uznać za bardziej familijny, choć nie brakuje skąpo odzianych tancerek i bicia po mordach.

W pudełku jest zapowiedź kolejnego, siódmego już scenariusza. Poniżej drobne info odnośnie settingów i dat scenariuszy 5, 6 i 7:
Spoiler:
Odnośnie Expedition Endurance:
Spoiler:
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Tony23 »

Wczoraj zauważyłem, wiecie, że podstawka i dodatki (przynajmniej PoD) jest made in Poland ??
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: the_ka »

Tony23 pisze:Wczoraj zauważyłem, wiecie, że podstawka i dodatki (przynajmniej PoD) jest made in Poland ??
Już gdzieś to widziałem... chyba na bgg
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Na stronie space cowboys przed wydaniem gry było zdjęcie arkuszy drukarskich podpisane nazwą polskiej drukarni. Też się wtedy zdziwiłem.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Curiosity »

Pierwsze wydanie Room 25 (wersja międzynarodowa, ale bez polskiej) też było drukowane w Polsce.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: yosz »

Sporo gier jest teraz drukowanych w Polsce. Fields of Arle też było / jest drukowane w PL.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rastula »

Polak Chińczykiem Europy :)...
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ramar »

rastula pisze:Polak Chińczykiem Europy :)...
Jeżeli towarzysz Schulz zagląda na to forum, to oczekuj grzywny lub bana :mrgreen: A zaraz... Azjaci są statystycznie bardziej inteligentni niż rasa biała, tak więc, to może komplement...
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Pixa »

--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Piehoo »

Recenzja Under the Mask bez spoilerów, pokazuję tylko ilustracje na kartach startowych postaci.
W dużym skrócie: jeżeli lubisz dotychczasowe - ten też jest super. :) Bliżej mechanicznie Assylum, niż Prophecy of Dragons.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Pixa pisze:Masz jakies PEWNE info, ze bedzie polska wersja? Czy tylko inf z Rebela, ze "byc moze"?
Pixa pisze:A jak tam sprawa z Time Stories?
Bardzo dobrze :) Negocjacje zagraniczne zakończone, pojawia się możliwość wydania polskiej edycji gry podstawowej oraz 3 pierwszych dodatków za pomocą akcji crowdfundingowej. Czeka nas jeszcze kilka spotkań w związku z tym, ale już teraz wiemy, że będziemy starać się spolonizować tę serię. To czy się uda zależeć już będzie od wspierających i popularności samej akcji :) Trzymajcie kciuki :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Pan_K »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rattkin »

Sympatycznie, gratuluję!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gambit »

REBEL.pl pisze:Negocjacje zagraniczne zakończone, pojawia się możliwość wydania polskiej edycji gry podstawowej oraz 3 pierwszych dodatków za pomocą akcji crowdfundingowej. Czeka nas jeszcze kilka spotkań w związku z tym, ale już teraz wiemy, że będziemy starać się spolonizować tę serię. To czy się uda zależeć już będzie od wspierających i popularności samej akcji :) Trzymajcie kciuki :)
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony, super że ta gra dotrze do większej liczby graczy. Z drugiej strony Damn You! Dopiero teraz? Jak ja już mam podstawkę i trzy dodatki :(
ODPOWIEDZ