Krwawa Oberża

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: lesar »

A co się dzieje jak gracz zostanie aresztowany za niezakopane ciało? Przegrywa lub odpada? Wiem że płaci tyle ile może zapłacić jak nie ma 10 franków a jak nie ma nic to grabarz i tak mu pomaga?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2016, 20:26 przez lesar, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: adikom5777 »

płaci 10 franków i traci ciało
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: lesar »

Czyli zawsze traci ciało i tyle kasy ile może jak nie ma 10 franków?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Salgi »

lesar pisze:Czyli zawsze traci ciało i tyle kasy ile może jak nie ma 10 franków?
Dokładnie tak jak piszesz.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: mikeyoski »

Chyba, że się gra solo. Wtedy stróż prawa + niezakopane ciało = koniec gry

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: ChlastBatem »

Jakby ktoś rozmyślał działanie karty (aneksu) Konsjerża (hotel) to wyczytałem, że poprawna wersja to:
Po zbudowaniu aneksu, kładziemy obok wybranego klucza jeden żeton obsługi. Nie daje nam od razu profitu (co w sumie karta sugeruje co innego) tylko za każdym razem kiedy jest FAZA Powitanie Gości i w zależności jaki gość będzie w pokoju (ranga) z tym żetonem taką dostaniemy zapłatę.
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: rafaelus »

ChlastBatem pisze:Jakby ktoś rozmyślał działanie karty (aneksu) Konsjerża (hotel) to wyczytałem, że poprawna wersja to:
Po zbudowaniu aneksu, kładziemy obok wybranego klucza jeden żeton obsługi. Nie daje nam od razu profitu (co w sumie karta sugeruje co innego) tylko za każdym razem kiedy jest FAZA Powitanie Gości i w zależności jaki gość będzie w pokoju (ranga) z tym żetonem taką dostaniemy zapłatę.
Powitania czy pożegnania?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: ChlastBatem »

ChlastBatem pisze:Nie daje nam od razu profitu (co w sumie karta sugeruje co innego) tylko za każdym razem kiedy jest FAZA Powitanie Gości i w zależności jaki gość będzie w pokoju (ranga) z tym żetonem taką dostaniemy zapłatę.
Inaczej karta byłaby bardzo słaba lub prawie bezużyteczna jako aneks oczywiście.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: lesar »

W temacie Konsjerża nie miałem wątpliwości, że co fazę przybywania gości dostaje się kasę, ale przyznam, że kasę wpłacałem od razu jak położyłem żeton obsługi, nie czekałem na początek fazy przybywania gości w ang instrukcji jest to precyzyjniej wyjasnionie i cóż trzeba będzie grać inaczej.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: rafaelus »

lesar pisze:W temacie Konsjerża nie miałem wątpliwości, że co fazę przybywania gości dostaje się kasę, ale przyznam, że kasę wpłacałem od razu jak położyłem żeton obsługi, nie czekałem na początek fazy przybywania gości w ang instrukcji jest to precyzyjniej wyjasnionie i cóż trzeba będzie grać inaczej.
Rzeczywiście:
Concierge (Room service) - Immediately place a Room Service token next to a Key token. From now on, when a Guest rents this room, he immediately pays a sum equal to his rank.
Czasami zastanawiam się kto te gry tłumaczy...
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
kaspers
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2015, 00:00
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: kaspers »

ChlastBatem pisze:Jakby ktoś rozmyślał działanie karty (aneksu) Konsjerża (hotel) to wyczytałem, że poprawna wersja to:
Po zbudowaniu aneksu, kładziemy obok wybranego klucza jeden żeton obsługi. Nie daje nam od razu profitu (co w sumie karta sugeruje co innego) tylko za każdym razem kiedy jest FAZA Powitanie Gości i w zależności jaki gość będzie w pokoju (ranga) z tym żetonem taką dostaniemy zapłatę.
Dzięki wielkie za ten post. Dotąd nie widziałem sensu w aneksie tej karty. Autor polskiego tłumaczenia popełnił spory błąd.
Mam nadzieję, że więcej wpadek tłumaczeniowych już nie ma?
Tak to gra jest super :).
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: ChlastBatem »

kaspers pisze: Dzięki wielkie za ten post. Dotąd nie widziałem sensu w aneksie tej karty. Autor polskiego tłumaczenia popełnił spory błąd.
Mam nadzieję, że więcej wpadek tłumaczeniowych już nie ma?
Tak to gra jest super :).
Nie ma sprawy ;)

Nie znalazłem więcej błędów. Jak coś to dam znać ale na 99% wszystko gra.
opiklus
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2015, 01:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: opiklus »

ChlastBatem pisze:
kaspers pisze: Dzięki wielkie za ten post. Dotąd nie widziałem sensu w aneksie tej karty. Autor polskiego tłumaczenia popełnił spory błąd.
Mam nadzieję, że więcej wpadek tłumaczeniowych już nie ma?
Tak to gra jest super :).
Nie ma sprawy ;)

Nie znalazłem więcej błędów. Jak coś to dam znać ale na 99% wszystko gra.

Jesteś pewien? Porównaj fragment o opłacaniu kart na ręce w polskiej i angielskiej instrukcji. W polskiej jest napisane, że mamy opłacić każdego wspólnika - opłacamy wszystkie karty na ręku. W angielskiej z kolei jest mowa o opłaceniu "Guest Cards". Jakieś pomysły? Grałem z opłacaniem wieśniaków.

Gra jest bardzo solidna, można brać w ciemno choćby za sam klimat i szybkość rozgrywki. Choć recenzentem nie jestem, to polecam! :)
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: noico »

na gameplayu rahdo - oplacani sa wszyscy na rece ( razem z wiesniakami )
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: rafaelus »

noico pisze:na gameplayu rahdo - oplacani sa wszyscy na rece ( razem z wiesniakami )
To akurat jest dobrze, choć rahdo czasem ma wpadki związane z zasadami ;)

Angielska instrukcja mówi, że opłacamy "Guest Cards", a wcześniej określa
78 Guest cards (70 travelers and 8 peasants)
czyli za wieśniaków też płacimy.
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: misioooo »

kaspers pisze:O co chodzi z zyskiem z aneksów o randze 3 na koniec gry? W instrukcji pada zdanie "Następnie podlicza się zysk z Aneksów o randze 3, które zapewniają dodatkowe pieniądze".
Aneksy 3 dają czasami kasę. Np 1 forint za każdego fioletowego gościa, który wyszedł z Tawerny. Albo 3 forinty za każdy weksel.
To się dopiero na koniec liczy.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: rafaelus »

misioooo pisze:Aneksy 3 dają czasami kasę. Np 1 forint za każdego fioletowego gościa, który wyszedł z Tawerny. Albo 3 forinty za każdy weksel.
To się dopiero na koniec liczy.
Ale to się liczy jeszcze na torze i nie może przekroczyć 40, prawda?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: tassman »

rafaelus pisze:
misioooo pisze:Aneksy 3 dają czasami kasę. Np 1 forint za każdego fioletowego gościa, który wyszedł z Tawerny. Albo 3 forinty za każdy weksel.
To się dopiero na koniec liczy.
Ale to się liczy jeszcze na torze i nie może przekroczyć 40, prawda?
Tak. W instrukcji jest nawet to wyszczególnione jako UWAGA!!
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: michcic »

Czy komuś zdarzyła się sytuacja, że skończyły się weksle? Rozegraliśmy dwie partie i przy drugiej coś takiego miało właśnie miejsce. Wynik punktowy zwycięzcy ponad 150 funtów. Generalnie rozgrywka przypominała wyścig o zabijanie gości z rangą 2 i 3 i ich rychłe zakopywanie, w efekcie czego pod aneksami mieliśmy tylko karty dające 18 i 26 funtów. Dodatkowo w stosie wyjścia po wyczerpaniu kart ze stosu wejścia zostały... 3 karty. W czasie gry nie mieliśmy potrzeby odrzucania innych kart, bo za wszystko płaciliśmy wieśniakami. Zastanawiam się czy przypadkiem nie graliśmy źle, bo taka rozgrywka była średnio emocjonująca.

W pierwsze grze wyniki były dużo niższe, a wszystko przez to, że dość szybko zabiliśmy wszystkich wieśniaków i aby pozyskać karty trzeba było się trochę nakombinować. Rozgrywka była dużo ciekawsza, ale nie jestem przekonany, czy należy grać właśnie w ten sposób.

Podzielcie się swoimi opiniami o swoich rozgrywkach i wskażcie proszę gdzie mogliśmy popełnić ewentualne błędy.
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Yavi »

michcic pisze:Czy komuś zdarzyła się sytuacja, że skończyły się weksle? Rozegraliśmy dwie partie i przy drugiej coś takiego miało właśnie miejsce. Wynik punktowy zwycięzcy ponad 150 funtów. Generalnie rozgrywka przypominała wyścig o zabijanie gości z rangą 2 i 3 i ich rychłe zakopywanie, w efekcie czego pod aneksami mieliśmy tylko karty dające 18 i 26 funtów. Dodatkowo w stosie wyjścia po wyczerpaniu kart ze stosu wejścia zostały... 3 karty. W czasie gry nie mieliśmy potrzeby odrzucania innych kart, bo za wszystko płaciliśmy wieśniakami. Zastanawiam się czy przypadkiem nie graliśmy źle, bo taka rozgrywka była średnio emocjonująca.

W pierwsze grze wyniki były dużo niższe, a wszystko przez to, że dość szybko zabiliśmy wszystkich wieśniaków i aby pozyskać karty trzeba było się trochę nakombinować. Rozgrywka była dużo ciekawsza, ale nie jestem przekonany, czy należy grać właśnie w ten sposób.

Podzielcie się swoimi opiniami o swoich rozgrywkach i wskażcie proszę gdzie mogliśmy popełnić ewentualne błędy.
Zakopywaliście pod aneksami tylu ludzi, ile wynosi poziom aneksu? Nie więcej? Robiliście po 1 akcji w ruchu, nie więcej? :D
Aż tyle nie graliśmy, ale to brzmi co najmniej dziwnie.
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: michcic »

Yavi pisze:
michcic pisze:Czy komuś zdarzyła się sytuacja, że skończyły się weksle? Rozegraliśmy dwie partie i przy drugiej coś takiego miało właśnie miejsce. Wynik punktowy zwycięzcy ponad 150 funtów. Generalnie rozgrywka przypominała wyścig o zabijanie gości z rangą 2 i 3 i ich rychłe zakopywanie, w efekcie czego pod aneksami mieliśmy tylko karty dające 18 i 26 funtów. Dodatkowo w stosie wyjścia po wyczerpaniu kart ze stosu wejścia zostały... 3 karty. W czasie gry nie mieliśmy potrzeby odrzucania innych kart, bo za wszystko płaciliśmy wieśniakami. Zastanawiam się czy przypadkiem nie graliśmy źle, bo taka rozgrywka była średnio emocjonująca.

W pierwsze grze wyniki były dużo niższe, a wszystko przez to, że dość szybko zabiliśmy wszystkich wieśniaków i aby pozyskać karty trzeba było się trochę nakombinować. Rozgrywka była dużo ciekawsza, ale nie jestem przekonany, czy należy grać właśnie w ten sposób.

Podzielcie się swoimi opiniami o swoich rozgrywkach i wskażcie proszę gdzie mogliśmy popełnić ewentualne błędy.
Zakopywaliście pod aneksami tylu ludzi, ile wynosi poziom aneksu? Nie więcej? Robiliście po 1 akcji w ruchu, nie więcej? :D
Aż tyle nie graliśmy, ale to brzmi co najmniej dziwnie.
Tak, o limicie ciał równej randze aneksu pamiętaliśmy. Runda przebiegała w sposób: akcja pierwszego, akcja drugiego, akcja trzeciego, akcja pierwszego... aż do spasowania wszystkich. Aha, graliśmy w krótszy wariant na 3 osoby, co jeszcze bardziej dziwi mnie w kontekście wyczerpania się żetonów weksli.
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Maxxx76 »

A nie jest tak, że gra się tylko do dwóch akcji na gracza?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: AkitaInu »

Maxxx76 pisze:A nie jest tak, że gra się tylko do dwóch akcji na gracza?
Dokładnie tak właśnie jest, po dwie akcje :)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Maxxx76 »

Wydaje mi się więc, że michcic grał jak w Osadników - do spasowania...
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: michcic »

Dokładnie tak jak mówicie. Niby w instrukcji stoi jak byk, że są dwie akcje, ale mając pewne nawyki z innych gier, mój umysł nie wyłapał tego ograniczenia. Nawet mimo dwukrotnego przeczytania reguł.

Dziękuję za pomoc. Bardzo jestem ciekaw rozgrywki na poprawnych zasadach. :)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
ODPOWIEDZ