Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
linka140
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2016, 10:44
Lokalizacja: Olsztyn

Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: linka140 »

Witam :)
poszukuję fajnej gry na dwie osoby, która nie polegałaby na wyrywaniu sobie nawzajem flaczków. Mam już na swojej półce parę miłych tytułów (Warhammer Inwazja, Metallum, Star wars LCG, Zombiaki, Władca pierścieni Konfrontacja, Veto), ale od czasu do czasu byłoby miło odpocząć od negatywnej interakcji i zagrać w coś bardziej pozytywnego lub kooperacyjnego. Może to być gra na więcej osób (bo często siadamy też w większym gronie), ale koniecznie taka, żeby na dwójkę dobrze funkcjonowała. Jakieś sugestie? :)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: ramar »

To chyba potrzebujesz solidnego euro.
Tzolkin oraz Lewis i Clark to uznane tytuły i bezpieczny wybór zgodny z założeniami. Pomyślisz, pokombinujesz, przeciwnik czasem Ci trochę w planach namiesza, ale nie na tyle by zburzyć Ci całą koncepcję (to nie są Innowacje).
A z kooperacji zerknij na opis rzadko polecanego Space Alerta.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: josiu »

Ja z żoną ogrywamy ostatnio Zamki Szalonego Króla Ludwika i powiem Ci, że jest to pierwsza gra w trakcie ktorej czasem zapominam, ze gra sie o zwyciestwo. Bardzo przyjemna gra. Zrobila bardzo dobre wrażenie na mnie. Polecam na odstresowanie.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: Gizmoo »

Stone Age i Kakao. Zawsze miło, zawsze ładnie i wszyscy są zadowoleni. A jak wpadnie druga para - też będzie można pograć.
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: Panczo »

Sprawdźcie:
- PATCHWORK, 7 CUDÓW POJEDYNEK, SERCE SMOKA z typowych 2osobowek
- m.in. PANDEMIA, OGNISTY PODMUCH, LEGENDY KRAINY ANDOR i ROBINSON z kooperacji
- np OSADNICY, KAWERNA i inne podobne ekonomiczne
- logiczne UBONGO 3D genialne ale drogie

Generalnie jeśli chodzi o skalowalność to polecam kooperacje pod warunkiem że lubicie. A konkretny tytuł może zależeć od poziomu złożoności jaki preferujecie i tematykę która was nie odpycha
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: akahoshi »

Kooperacja - Eldritch Horror. Zasady proste, gra trudna, ale jak się wygra (mnie się jeszcze nie udało), to satysfakcja gwarantowana.
Przeciwko sobie - Osadnicy: Narodziny Imperium lub Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy. W tym pierwszym można wyłączyć opcję plądrowania i jest lekka gra o bezkrwawym budowaniu imperium. W tym drugim praktycznie brak negatywnej interakcji. Bardzo przyjemnie buduje się swoje drzewo genealogiczne.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
linka140
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2016, 10:44
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: linka140 »

Dziękuję za tyle podpowiedzi! Poszukam, może akurat coś się spodoba ;) A co do Eldritcha to mam i absolutnie uwielbiam, ale tutaj im więcej osób, tym fajniej :)
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: crus221 »

PATCHWORK!!
Zawsze sceptycznie patrzyłem na ten tytuł gdyż plecenie kocyka czy tam dzierganie... nie mój klimat ale dostałem od dziewczyny na walentynki i gra jest przekozacka :) prosta, sympatyczna, bez negatywnej interakcji (albo bardzo mała).

Polecę również kawerne, chociaż teraz wychodzi nowa gra tego samego autora dedykowana dla 2osób.

Osobiście nie trawie kooperacji, dziewczynie również średnio się podobają.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: Rafalm »

Patchwork +1

Do tego na 2 osoby polecam także Haru Ichiban lub Jaipur. Oba tytuły mają proste zasady, ale pozwalają przyjemnie pokombinować. Z trochę bardziej złożonych na 2 osoby polecić mogę także 7 Cudów Świata: Pojedynek.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: TV3 »

Się zgadza z Patchworkiem - bardzo-nie-generujące-złości-na-przeciwnika. Zasadniczo :). Przy czym to leciutkie jest. Tylko na 2 osoby.

Mniej lekkie, ale cały czas nie nadwyrężające szarych komórek - wspomniane Dziedzictwo. Tu moim zdaniem interakcji aż za mało. Czyli może się nada. Bardzo pozytywna (jeśli kogoś nie ubodzie możliwa komplikacja przy porodzie) i zabawna dość (zważywszy na grafiki) gra. Potrzeba jednak dużo miejsca. Na więcej osób - bardzo dużo miejsca.

Jeśli teza
ramar pisze:To chyba potrzebujesz solidnego euro.
byłaby słuszna - można by zerknąć na Zamki Burgundii. Męczę to od 2 dni co prawda, ale stwierdzić mogę, że interakcja jest przyjemnie delikatna. Moja subiektywna ocena tej gry jest nieistotna, obiektywnie muszę zaś przyznać, że zmyślne to to jest bardzo. W swoim rodzaju - kawał solidnej gry.

Kooperacje - oczywiście wszelakie, jako, że się flaki grze (a nie przeciwnikom) wyrywa. Robinson z cięższych (jednak uwaga na klarowność zasad), Pandemia z mniej ciężkich i pewnie szereg innych.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: misioooo »

Pozycja nr 3 z bestesellerów na rebel.pl :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Pozycja nr 3 z bestesellerów na rebel.pl :)
Podobno ma wyjść dodatek umożliwiający granie w 3 osoby :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: misioooo »

Przecież to jest multiplayer... Tylko trudno wyłonić zwycięzcę ;P A dodatek jest jeden - dla hardcorowców. Wiem, bo mam :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Przecież to jest multiplayer... Tylko trudno wyłonić zwycięzcę ;P A dodatek jest jeden - dla hardcorowców. Wiem, bo mam :twisted:
Dodatek ponoć ma mieć tytuł "Sąsiad" albo "Listonosz" - głosowanie trwa :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: misioooo »

Mylisz gry... W tej będzie "Sąsiadka". Ale to dopiero po tym, jak już wyjdzie Super Matkoładowacz
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: detrytusek »

Co najwyżej będzie Sąsiadka + Listonosz included. Kompromis + parytet.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
karghard
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:04
Has thanked: 11 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: karghard »

Od tygodnia gramy z żoną w Splendor. Zadady banalnie proste ale żeby wygrać wyścig po splendor to już trzeba pogłówkować i poplanować ruchy. Znajomi wpadli i w czworkę też się super grało. Polecam.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra na dwoje, w której się nie pozabijamy ;)

Post autor: Leszy2 »

Odnoszę wrażenie, że gry dwuosobowe z jawną, mocną, negatywną interakcją (np. "Władca - konfrontacja") są zdrowsze od gier gdzie interakcja jest lekka i niewymuszona, a jeszcze na dodatek gra się w więcej niż dwie osoby.
- Dlaczego akurat uwziąłeś się na mnie i podbierasz mi punkty!
ODPOWIEDZ