Gra dla 1 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Czerniczka
Posty: 51
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:42

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Czerniczka »

Rozglądałam się kiedyś za grami solo, ale wtedy nic ciekawego nie rzuciło mi się w oczy. Widocznie źle szukałam, bo po tym temacie widzę, że jest mnóstwo interesujących gier, do których nie potrzeba towarzystwa, zwłaszcza opinie o Robinsonie są zachęcające. Dziękuję wszystkim polecającym :)
Awatar użytkownika
slav
Posty: 51
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:10

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: slav »

Podepnę się pod temat.
Poszukuję karcianki do gry solo lub z opcją gry solo .
Wymagania:
- krótki czas przygotowania
- wersja PL ( ewentualnie mało skomplikowany EN)
- czas gry ok 1h max 1,5h
- cena do ok 200 zł.
Podoba mi się karcianka Pathfinder, ale boję się, że mój poziom angielskiego jest za niski.
Jakieś propozycje? Z góry dziękuję.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: misioooo »

Mistfall może? Dopiero co kampania na wspieram.to się zakończyła (wersji polskiej oczywiście) :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
slav
Posty: 51
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:10

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: slav »

misioooo pisze:Mistfall może? Dopiero co kampania na wspieram.to się zakończyła (wersji polskiej oczywiście) :)
Tylko, że na wydanie Mistfall jeszcze trochę poczekamy ;)
Z innych klimatów, to wspomniany wcześniej Hostage Negotiator dosyć ciekawie się zapowiada. Nie nudzi się po kilku partiach?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Gromb »

Moze zacznij na początek od Piętaszka. Potem możesz spróbować Kamień Gromu i Ghost Stories- planszowo/kościano/karciana. Jest też Runebound 3ed, jednak nie wiem, czy już wyszedł czy jeszcze nie. No i nowy druk Space hulka anioł śmierci plus dodatki. Tak na szybko kilka propozycji.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: misioooo »

Gromb pisze:Moze zacznij na początek od Piętaszka. Potem możesz spróbować Kamień Gromu i Ghost Stories- planszowo/kościano/karciana. Jest też Runebound 3ed, jednak nie wiem, czy już wyszedł czy jeszcze nie. No i nowy druk Space hulka anioł śmierci plus dodatki. Tak na szybko kilka propozycji.
Ghost Stories? Chcesz kolegę zniechęcić? Tam się 80% partii przegrywa (jak się umie grać...)
Space hulk Anioł Śmierci - nie wiem czy jest dodruk. Na pewno dodruk dodatków ("druk na zawołanie") jest na dniach.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: detrytusek »

Gromb pisze:Moze zacznij na początek od Piętaszka. Potem możesz spróbować Kamień Gromu i Ghost Stories- planszowo/kościano/karciana. Jest też Runebound 3ed, jednak nie wiem, czy już wyszedł czy jeszcze nie. No i nowy druk Space hulka anioł śmierci plus dodatki. Tak na szybko kilka propozycji.
Runebound 3ed. jeszcze nie wyszedł
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Gromb »

I wszystko jasne. Dziękuję za szybkie skomentowanie posta. Po polsku ciężko znaleźć karciany tytułu, dodatkowo dostępny w sprzedaży :c(
EDIT:
Ale, czy krwawa oberża nie ma wariantu solo?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: akahoshi »

Gromb pisze:Ale, czy krwawa oberża nie ma wariantu solo?
Ma.

Mistfall będzie za dwa miesiące, o ile mnie pamięć nie myli.

Kamień Gromu skołuj z drugiej ręki. Naprawdę przednia gra.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: louiscyphre »

Polecam Legendary Alien lub Predator - może uda dorwać się używkę poniżej 200zł.
michalku

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: michalku »

louiscyphre pisze:Polecam Legendary Alien lub Predator - może uda dorwać się używkę poniżej 200zł.
Rowniez polecam, w szczegolnosci Aliena, ktorego zanabylem 2 tygodnie temu i gram namietnie solo.
Bardzo fajny klimat z Obcego i rozgrywka godzinna dla kazdego ze scenariuszy.
Kupilem nowke ENG w sklepie za 230 PLN.

Minusem jest duza ilosc kart, ktore sa sredniej jakosci - trzeba kupic koszulki, jak chce sie miec komfort grania.
A kart jest 600 :)

Poza tym same plusy.

pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
slav
Posty: 51
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:10

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: slav »

Dziękuję bardzo za odzew.
Gromb pisze:Moze zacznij na początek od Piętaszka. Potem możesz spróbować Kamień Gromu i Ghost Stories- planszowo/kościano/karciana. Jest też Runebound 3ed, jednak nie wiem, czy już wyszedł czy jeszcze nie. No i nowy druk Space hulka anioł śmierci plus dodatki. Tak na szybko kilka propozycji.
O coś takiego mi chodziło - Dzięki! :D
misioooo pisze: Ghost Stories? Chcesz kolegę zniechęcić? Tam się 80% partii przegrywa (jak się umie grać...)
Space hulk Anioł Śmierci - nie wiem czy jest dodruk. Na pewno dodruk dodatków ("druk na zawołanie") jest na dniach.
Porażki mnie nie zniechęcają ;)
Space Hulk Anioł Śmierci wg strony galakty się drukuje.
akahoshi pisze: Kamień Gromu skołuj z drugiej ręki. Naprawdę przednia gra.
Już zacząłem działać w tej materii ;)
louiscyphre pisze:Polecam Legendary Alien lub Predator - może uda dorwać się używkę poniżej 200zł.
Przyjże się tym grą w przyszłości.
Awatar użytkownika
Jarzab
Posty: 174
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 1 osoby

Post autor: Jarzab »

Warto przyjrzeć się grze ln Magnificent Style. To gra osadzona w realiach wojny secesyjnej. Niezbyt trudna i z fajną mechaniką, moim zdaniem niezłe oddającą klimat szarży na linię wroga. Losowości jest sporo (kości i losowane żetony wydarzeń), ale i tak masz całkiem dużo decyzji do podjęcia. Dodatkowo mechanika push-your-luck sprawia, że chce się od razu zagrać kolejną partię. Ostatnio mój #1 wsród solo gier.
Moje gry
3trolle.pl - 6%
Mepel.pl - 5%
ODPOWIEDZ