Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: janekbossko »

to ze zamowilems w preorderze to jedno

tylko zauwaz ze bedziesz mial taniej niz reszta i to jest Twoja nagroda ze strony rebela :)

Ci co zamrozili gotowke na kilka miesiecy maja troche inna sytuacje...dlatego ich bonus procz tanszej gry to karty dodatkowe

wydaje mi sie to zupelnie sluszne

pozdrawiam
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: bazik »

jesli zamowiles w rebelu to lacerta ma z tego pewnie kolo polowy tej kasy jaka by miala gdybys zakupil u nich. dla mnie zrozumiale ze na ciebie maja mniejsze mozliwosci wydawac czesc utargu na gratisy :-p

(ja zamowilem w lacercie choc w rebelu wychodzilo mi 10 pln taniej)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: sowacz »

Skoro dzielicie ludzi na tych 1 kategorii: zamrażaczy kasy w Lacercie i 2 kategorii: zamrażaczy kasy w Rebelu. To w takim razie ludźmi 3 kategorii są ci, którzy nie wierzyli w wydanie polskiej wersji Agricoli i nic nie zapłacili, ani nie zamówili. A teraz jak już jest wiadomo, że zostanie wydana, to mogą sobie zamówić u Lacerty i dostać bonusowe karty. Ja już takiej opcji nie mam, bo nie chcę mieć dwóch egzemplarzy tej gry. Gdzie tu sprawiedliwość?
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: koksik111 »

Moim zdaniem to najlepiej dowiedz się w rebelu czy zapewniają ci dodatkowe karty Z a jeśli nie to zawsze możesz wycofać zamówienie i zamówić w Lacercie. Może trochę to nie fair ale zupełnie zrozumiałe że wolisz mieć "uleszoną" grę. A myślę że rebel w przypadku przechodzenia zamówień do lacerty się zmobilizuje i negocjacje z lacertą podejmie.
A co do kategorii ludzi to widzę że to ty dokonujesz podziału . Dla mnie jest logiczne ze zamroziłem kasę, jak to napisano "zaufałem" lacercie to z tego powodu mam profity. Mam kasę zamrożoną do kwietnia, pewnie jego końca, a Ty zamawiając złożyłeś deklarację a wpłacisz dopiero jak gra będzie już wydana więc jesteś w tej samej sytuacji co osoby które się nie deklarowały, no moze bardziej uprzywilejowanej bo oddałeś swój głos za wydaniem gry. No chyba ze wpłaciłeś już kasę to rzeczywiście masz prawo ubiegać się o dodatkowy zestaw Z z tym że ja myślę ze to powinieneś dogadywać z rebelem.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: sowacz »

Rebel przemówił:
UWAGA: Karty dodatkowe wydane przez polskie wydawnictwo będą dostępne w naszym sklepie po premierze gry w bardzo atrakcyjnej cenie!
Niech i tak będzie
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: zephyr »

Myślę że rozważania kto ma prawo do czego, a zwłaszcza co jest sprawiedliwe, są bez sensu...

Ważniejsze jest co będzie, a nie co ktoś uważa że powinno być. Czyli, czy ktoś wie jak ma się sprawa zamówień w Rebelu i bonusowych kart?

Sam zamówiłem w Rebelu za pobraniem i nie bardzo rozumiem dlaczego zabieranie mi kart miałoby być bardziej sprawiedliwe, ponieważ ktoś inny skorzystał z mniej atrakcyjnej dla siebie, a bardziej dla wydawnictwa oferty i zamroził kasę....

[edit:]
o jakiś konkret, ale nadal nie odpowiada jednoznacznie co z preorderami Rebelowymi
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
zewsi
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: zewsi »

zephyr pisze:Myślę że rozważania kto ma prawo do czego, a zwłaszcza co jest sprawiedliwe, są bez sensu...

Ważniejsze jest co będzie, a nie co ktoś uważa że powinno być. Czyli, czy ktoś wie jak ma się sprawa zamówień w Rebelu i bonusowych kart?

Sam zamówiłem w Rebelu za pobraniem i nie bardzo rozumiem dlaczego zabieranie mi kart miałoby być bardziej sprawiedliwe, ponieważ ktoś inny skorzystał z mniej atrakcyjnej dla siebie, a bardziej dla wydawnictwa oferty i zamroził kasę....

[edit:]
o jakiś konkret, ale nadal nie odpowiada jednoznacznie co z preorderami Rebelowymi
Hmmm. Jest takie powiedzenie, że kto nie ryzykuje, ten nie je.
Wydawanie gier nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Wydawanie gier to biznes.
Lacerta nagradza tych, którzy im zaufali, którzy przelali na ich konto środki, dzięki którym mogą teraz myśleć o wydaniu gry.

A co do zamówień poprzez Rebel, to notka jest chyba jasna. Każdy będzie mógł zakupić dodatkową talię w atrakcyjnej cenie.
Awatar użytkownika
Shinue
Posty: 127
Rejestracja: 28 lip 2007, 17:48
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Shinue »

ostatnich kilka postów bardzo mnie dziwi. zamiast się cieszyć, że Agricola zostanie wydany po polsku, to słyszę narzekania o to, że innym jest lepiej, bo zamówili u wydawcy i dostaną bonusowe karty, a (o zgrozo!) zaledwie stronę wcześniej słychać było żale osób, które zamówiły w Lacercie, a chciały przenieść swoje zamówienie do Rebela (kuszący brak przedpłaty). i jestem tego święcie pewien, że jakby Rebel zdecydował się dać jednak ten dodatkowy zestaw kart, to z kolei osoby, które zamówiły w Lacercie i zamroziły swoje pieniądze na kilka miesięcy zaczną się skarżyć na niesprawiedliwość na tym świecie i ponownie będą chcieli przenosić swoje zamówienie do Rebela, ale tylko do czasu jak Lacerta ogłosi kolejny bonus dla swoich preorderowiczów...
a wszystko z powodu zestawu kart za kilkanaście złotych...
weźcie się ogarnijcie i opamiętajcie w końcu!
PS. mam nadzieję, że zbytnio nie zagmatwałem swojej wypowiedzi pisanej pod wpływem impulsu.
Klub Gier Strategicznych "FENIX", Włocławek
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: BloodyBaron »

A ileż to trzeba rozegrać gier, żeby tych 300 kart z zestawu podstawowego zużyło się na tyle, by potrzebna była jakakolwiek dodatkowa talia!!

Sam byłem ciekaw, czy zamawiając w rebelu dostanę bonusik, ale żeby się tego kategorycznie domagać lub czuć skrzywdzonym... co to, to nie :)

Super, że się gra ukaże - dam radę bez tej talii, a jak będzie potrzebna, to ją sobie dokupię.

Przy okazji, doceńmy Graala i rebel.pl, że wsparli akcję - śmiem twierdzić, że bez ich zaangażowania zamawialibyśmy teraz edycję angielską pociągając nosem i ocierając łzę rozczarowania.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: koksik111 »

Doceniam graala i rebel bo napewno zamówienia z tych sklepów przyczyniły się dopodjęcia pozytywnej decyzji. Ale docenienie graczy którzy zamówili w tych sklepach należy moim zdaniem nie do wydawnictwa a do tych właśnie sklepów i one powinny negocjować z lacertą lub poświęcić część swych zysków by załączyć dodatek. I popieram głos Shinue że rozważanie co komu się należy jest bez sensu. Lacerta mogła wogóle nie wspomnieć o dodatkowym zestawie, niczym nie docenić nikogo a powinniśmy się cieszyć ze gra jest wydawana. A ile się kto do tego przyłożył to niech będzie osobistą satysfakcją kupującego a nie powodem do roszczeń, bo zamawiając w preorderze zamawialiśmy Agricolę a że jest dodatek to tylko się cieszyć.
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Vilk »

Shinue pisze:ostatnich kilka postów bardzo mnie dziwi. zamiast się cieszyć, że Agricola zostanie wydany po polsku, to słyszę narzekania o to, że innym jest lepiej, bo zamówili u wydawcy i dostaną bonusowe karty, a (o zgrozo!) zaledwie stronę wcześniej słychać było żale osób, które zamówiły w Lacercie, a chciały przenieść swoje zamówienie do Rebela (kuszący brak przedpłaty). i jestem tego święcie pewien, że jakby Rebel zdecydował się dać jednak ten dodatkowy zestaw kart, to z kolei osoby, które zamówiły w Lacercie i zamroziły swoje pieniądze na kilka miesięcy zaczną się skarżyć na niesprawiedliwość na tym świecie i ponownie będą chcieli przenosić swoje zamówienie do Rebela, ale tylko do czasu jak Lacerta ogłosi kolejny bonus dla swoich preorderowiczów...
a wszystko z powodu zestawu kart za kilkanaście złotych...
weźcie się ogarnijcie i opamiętajcie w końcu!
PS. mam nadzieję, że zbytnio nie zagmatwałem swojej wypowiedzi pisanej pod wpływem impulsu.
Wyjąłeś mi to z klawiatury. Podpisuję się rękami, nogami i nosem.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Grzech »

A ja się zastanawiam na ile tak naprawde preorder miał znaczenie. Tłumaczenie kart pojawiło się 3 lutego. Po drodze weekend. Wydaje mi sie ze Lacerta przygotowywała się do wydania niezależnie od ilości preorderow.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: mst »

Shinue pisze:słyszę narzekania o to, że innym jest lepiej, bo zamówili u wydawcy i dostaną bonusowe karty, a (o zgrozo!) zaledwie stronę wcześniej słychać było żale osób, które zamówiły w Lacercie, a chciały przenieść swoje zamówienie do Rebela (kuszący brak przedpłaty). i jestem tego święcie pewien, że jakby Rebel zdecydował się dać jednak ten dodatkowy zestaw kart, to z kolei osoby, które zamówiły w Lacercie i zamroziły swoje pieniądze na kilka miesięcy zaczną się skarżyć na niesprawiedliwość na tym świecie i ponownie będą chcieli przenosić swoje zamówienie do Rebela, ale tylko do czasu jak Lacerta ogłosi kolejny bonus dla swoich preorderowiczów...
Ale jakby się taka wojna na bonusy między Lacertą i Rebelem rozpętała to oprócz drewnianych zwierzątek (swoją drogą czy ich obecność w polskim wydaniu jest już na 100% potwierdzona?) w grze mogłyby się pojawić miniatury glinianych, drewnianych i kamiennych domów, kalkulatory ułatwiające końcowe podliczanie punktów a nawet woreczek z miniaturowymi marchewkami do pogryzania podczas pierwszej rozgrywki :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: vder »

mst pisze:a nawet woreczek z miniaturowymi marchewkami do pogryzania podczas pierwszej rozgrywki :lol:
Jeśli marchewki byłyby drewniane ,to starczyłyby na dłużej, a nie tylko na pierwsżą rozgrywkę (rozgryzkę :))
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Styku »

Lepiej pomóżcie na stronie Lacerty tłumaczyć fajnie karty a nie się szczypiecie o karty warte 10 pln, które będzie można dokupić ^_^

Jak ktoś ma preorder wersji angielskiej u Z-mana to można go zamienić u nich lub przez Lacerte na preorder wersji polskiej.
12' inches and single
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: sowacz »

Ciekawe do jakiego miejsca się wespnie Agricola w rankingu bgg.
Już jest na 7
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: cannehal »

Myślę, że po wznowionym wydaniu Lookout-games, nowych wydaniach Lacerty i Zmana pojawi się mnóstwo ocen na bgg i może to wynieść Agricole dalej w górę lub obniżyć jej noty. Zobaczymy. Jak na razie trzeba czekać do kwietnia na wydania.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Shinue
Posty: 127
Rejestracja: 28 lip 2007, 17:48
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Shinue »

raczej pójdzie w górę. wersja angielska bardzo spopularyzuje tę grę. mnóstwo osób ją kupi i po pierwszym wrażeniu wystawi jej dobrą oceną. natomiast by pokonać 'puerto rico' to już trzeba wytrzymać próbę czasu, co jest nie lada wyzwaniem...
Klub Gier Strategicznych "FENIX", Włocławek
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Styku »

cannehal pisze:Myślę, że [...] pojawi się mnóstwo ocen na bgg i może to wynieść Agricole dalej w górę lub obniżyć jej noty.
Słuszna uwaga! :twisted:
12' inches and single
ODPOWIEDZ