gra na spotkania we trzech

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dissident
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:39
Lokalizacja: ok. Olsztyn

gra na spotkania we trzech

Post autor: dissident »

Spotykamy się od jakiegoś czasu w 3-osobowym, męskim gronie i poszukujemy gry pod taki skład. Mamy w posiadaniu różne gry, ale są to zazwyczaj euro do pogrania z rodziną, dziewczynami. Teraz poszukujemy czegoś dla facetów! :)
Wymagania:
- rozgrywka max 3h
- negatywna interakcja
- musi super chodzić we 3
- plansza
Na razie stawialiśmy na Blood Rage, Pan Lodowego Ogrodu, Cyklady...
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: kwiatosz »

Na trzy osoby to zawsze ciężki temat. Z ogranych przeze mnie 1944: Race to the Rhine jest właśnie na trzech i jest super, podejrzewam, że polecany gdzieniegdzie Churchill, też projektowany na trzech, wspaniale da radę.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: wis »

Ren jest właśnie na trzech i do dobra gra, ale negatywna interakcja jest dość niebezpośrednia - jeśli to Wam pasuje, to jak najbardziej tytuł do sprawdzenia.

PLO w trójkę też dobrze działa, mogę polecić.

Dla mnie trójka to dobry skład na gry typu drużyna kontra zły lord. Dwie osoby ogarniają drużynę, nie ma nudy. Tutaj można polecić Level 7 Omega Protocol.

Do sprawdzenia: Alien vs Predator: The Hunt Begins (nie grałem, ale kumpel chwali). Gra projektowana na 3.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Cronitarius
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2016, 15:11

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: Cronitarius »

Kemet - jak zależy wam na dużej ilości "bitek"
Martwa Zima - jak lubicie subtelnie się gnoić(w wariancie zdrajcy)
Chaos w Starym Świecie - (przydałby się czwarty - ale i na 3 się gra fajnie) - świnie w każdej turze
Neuroshima
Fury of Dracula - chociaż tutaj chyba wypada poczekąć na nową edycję(gdzieś w drugiej połowie tego roku chyba)
Runewars - sam się napalam do zakupu
[K] Mage Knight'a w rozsądnej cenie
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: Rocy7 »

Clash of Cultures
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: c08mk »

Descent 2-ga edycja ale to będzie gra z interakcją 2 vs 1. U mnie na 3 osoby się sprawdza zwłaszcza ze znajomymi z którymi się kiedyś grało w książkowe RPGi. Czas gry trzeba podzielić na pojedyncze sesje w których się rozgrywa poszczególne przygody.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: genek »

hansa teutonica - negatywna interakcja i właśnie najlepiej chodzi na 3 i 5 graczy
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: krecilapka »

Jeśli nie szkoda wam kasy to blood rage. Najpierw w czasie deck buildingu konstruujesz talię kart ukladajacą strategie gry na najbliższą turę a następnie napierdzielanka i walka. Gra w której można wykręcać mega kombosy :). Zasady do ogarnięcia w miarę szybko bez jakichś wielkich niejasności. Polecam.
Ewentualnie bym polecał kemeta.
O ile lubicie starcia i walkę. Bo jak nie to wyścig do Renu.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: Patyk »

Chaos w Starym Świecie na 3 traci dużo z balansu, jako że Bogowie Chaosu w pewnym sensie się kontrują, jeśli jeden wypada to któryś ma łatwiej.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: krzyss »

Kurcze, przychodzi mi na myśl Stronghold (1 edycja) w którym jest wariant 3 osobowy (dwóch na jednego). Negatywna interakcja jest, czas do 3h starczy nawet na 2 gry.
Ale jak chodzi na 3 osoby to nie wiem, nie sprawdziłem tego nigdy.
Propozycję dałem ale może ktoś się wypowie kto grał w takim wariancie.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: misioooo »

Zainteresuj się grą Maria - stricte na 3 graczy, z czego jeden obejmuje dowodzenie nad siłami "między młotem, a kowadłem" i jego zadaniem jest... Pomaganie/przeszkadzanie obu innym graczom ;P Gra mechanicznie nie jest jakaś skomplikowana, ale pomyśleć trzeba sporo.

Na 3 osoby bardzo fajnie działa Keyflower - i jest w nim bardzo dużo negatywnej interakcji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: gra na spotkania we trzech

Post autor: Bea »

Gdybyście chcieli coś krótszego i mniej spektakularnego, ale również pełnego negatywnej interakcji i z pięknymi kartami to polecam Tash-Kalar: Legendarna Arena. Najlepiej według mnie właśnie chodzi na 3 osoby.
ODPOWIEDZ