Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
michalku

Re: Android: Netrunner

Post autor: michalku »

Andy pisze:Wiem, że się powtarzam, ale przypomnę: do grania solo najlepsze są (dobre) gry solo. ANR to gra dwuosobowa.
Tak, ale pomyslalem sobie ze zanim kogos znajde/wciagne do AN, to sam sie poucze majac przy tym troche ciekawej zabawy.

Wysłane przez Tapatalk z mojego Edż Plusa.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

michalku pisze:Niestety na dzien dzisiejszy nie mam za bardzo z kim grac, a tematyka i klimat Netrunnera bardzo mi odpowiada.
Jeśli rzeczywiście mieszkasz w Poznaniu, to masz z kim grać :)

https://www.facebook.com/groups/android ... er.poznan/
michalku

Re: Android: Netrunner

Post autor: michalku »

hsiale pisze:
michalku pisze:Niestety na dzien dzisiejszy nie mam za bardzo z kim grac, a tematyka i klimat Netrunnera bardzo mi odpowiada.
Jeśli rzeczywiście mieszkasz w Poznaniu, to masz z kim grać :)

https://www.facebook.com/groups/android ... er.poznan/
Rzeczywiście, to mieszkam tuż pod Poznaniem :)
Żeby grać, to najpierw trzeba się nauczyć i mieć z tego radochę.
Potem można ruszać w nieznane ;)
Dzięki za namiar.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Chłopaki z Poznania, jak ich znam, chętnie nauczą i wprowadzą w tajniki Netrunnera. Nie trzeba samemu się przebijać przez dość skomplikowane zasady tej gry, dobrze na dzień dobry pograć z kimś, kto temat ogarnia. Choć odkrywanie wszystkiego samemu to też duża frajda!
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: AiS »

michalku pisze: Rzeczywiście, to mieszkam tuż pod Poznaniem :)
Żeby grać, to najpierw trzeba się nauczyć i mieć z tego radochę.
Potem można ruszać w nieznane ;)
Dzięki za namiar.
A gdzież to konkretniej, jeśli można spytać?
michalku

Re: Android: Netrunner

Post autor: michalku »

A konkretnie to w Kozieglowach psze pana.

____________________________________________

Wysłane przez Tapatalk z mojego Edż Plusa.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Właśnie kupiłem podstawkę plus trzy pakiety danych i (po dwóch rozgrywkach z kumplem i korzystając z jego egzemplarza) zaczynam wgryzać się na poważnie w zasady. Do boju!
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Android: Netrunner

Post autor: siawq »

Kolo siebie masz super ekipę do grania. Nic tylko biegać po serwerach. Śląską grupę znajdziesz na fb.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Akurat jestem średnio mobilny, więc przydałby się ktoś w samym Bielsku (na razie jest jeden kumpel i oby gra przypadła do gustu żonie), ale dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

W samym Bielsku też chyba grają. W Strefie Gry są nawet turnieje od czasu do czasu. Na grupie Śląski Netrunner na FB się towarzystwo zgaduje. Na pewno zaopiekują się początkującymi jak trzeba.
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bogenhafen »

Zapraszamy na turnieje do Katowic ;-)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Dzięki za wsparcie, ogramy się z kumplem i ewentualnie wtedy będziemy szukać szerszego grona.
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bogenhafen »

Popytajcie w Gnomie i Strefie Gier, w Bielsku na pewno gra Jarek.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Dzięki. Jak pisałem wyżej, ogramy się i - jeśli gra spodoba się na dłużej - przyjdzie czas na wyruszenie w świat.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Serię głupich pytań czas zacząć: Prywatny Oddział Ochrony daje zdolność po zapunktowaniu projektu, czy nawet jeśli leży nieodkryty na planszy?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: adikom5777 »

Wszystkie projekty uruchamiają swoją zdolność dopiero po zapunktowaniu przez korporacje
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

I wszystko jasne, dzięki!
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Od chwili zakupu dałem radę zagrać z żoną dwa razy i nie podeszło Jej... niestety. Ale gra i tak jakimś sposobem przez prawie cały czas siedzi w mojej głowie, przez co zamówiłem dzisiaj Tworzyć i Kontrolować. Wiem, że to niezbyt racjonalne, ale co tam.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

Michał M pisze:Od chwili zakupu dałem radę zagrać z żoną dwa razy i nie podeszło Jej... niestety. Ale gra i tak jakimś sposobem przez prawie cały czas siedzi w mojej głowie, przez co zamówiłem dzisiaj Tworzyć i Kontrolować. Wiem, że to niezbyt racjonalne, ale co tam.
https://www.facebook.com/groups/1507181989567601/ - zajrzyj tu, z tego co pamiętam w Bielsku gra jedna osoba, a w Katowicach i okolicy całkiem sporo
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

hsiale pisze:
Michał M pisze:Od chwili zakupu dałem radę zagrać z żoną dwa razy i nie podeszło Jej... niestety. Ale gra i tak jakimś sposobem przez prawie cały czas siedzi w mojej głowie, przez co zamówiłem dzisiaj Tworzyć i Kontrolować. Wiem, że to niezbyt racjonalne, ale co tam.
https://www.facebook.com/groups/1507181989567601/ - zajrzyj tu, z tego co pamiętam w Bielsku gra jedna osoba, a w Katowicach i okolicy całkiem sporo
Dzięki, już mi to polecano i już tam jestem. Raczej będę miał z kim grać (tylko kumpel musi wrócić z urlopu), ale jeśli się otrzaskam i będę chciał zostać, kto wie, może faktycznie wyjdę w świat.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

Czas na parę pytań, część pewnie będzie zadana zbyt wcześnie jak na leszcza po zaledwie kilku rozgrywkach, ale co tam:

1) Mam podstawkę, kilka dodatków, powoli chcę zacząć się ogrywać. Załóżmy, że zechcę rozbudowywać swoją bazę kart, od czego najlepiej zacząć? Dużych dodatków? Data packów? Jeśli tych drugich, to najlepiej kupować je od najstarszych, czy najnowszych cykli? Nie mam (raczej) zamiaru startować w turniejach, ale w przeróżnych karciankach od zawsze lubiłem budowanie talii.

2) Jak tam Netrunner po latach? Gra się rozwinęła? Jest ciekawsza, niż na początku? Pojawiły się jakieś nowe, interesujące, może rewolucyjne mechaniki?

3) Z różnymi tego rodzaju karciankami róznie bywa - czy zanosi się na to, że Netrunner będzie żył jeszcze długo i wzbudzał zainteresowanie, czy może po takim czasie gra jest już raczej u schyłku?

O coś jeszcze miałem spytać, ale wyleciało mi z głowy. Na razie tyle.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

1. Moim zdaniem: duże dodatki (raczej przez dłuższy czas albo nawet nigdy nie wyjdą kolejne) i zacznij na bieżąco kupować nowo wydawane data packi. Starsze data packi - jeśli będziesz chciał coś więcej, pod konkretne karty, których potrzebujesz do jakiejś talii.

2. Rozwinęła się, rewolucyjnie zmieniających grę mechanik nie ma, ale doszło trochę nowych rzeczy no i każda mechanika, której w core secie było troszeczkę, dostała dużo nowych kart i jest w czym wybierać.

3. Dzisiaj akurat ciężko powiedzieć. Od paru miesięcy był lekki kryzys spowodowany paroma mocnymi taliami, których ludzie bardzo nie lubili. Dzisiaj ogłoszono nowe FAQ, które z tymi taliami dość mocno zrobiło porządek. Póki co reakcje są bardzo pozytywne. A jakie będą efekty, zobaczymy za 2-3 miesiące.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: tomb »

Pewnie naiwne pytanie, ale - czy można gdzieś w sieci znaleźć talie, które są wobec siebie w miarę zrównoważone, a stworzono je z wykorzystaniem dużych rozszerzeń?
Chodzi o to, że mając podstawkę można bawić się siedmioma równymi* taliami, lecz czy ktoś pokusił się o skonstruowanie podobnie zrównoważonych talii z wykorzystaniem deluksów?

Druga sprawa - czy dla nowych runnerów z ostatniego dużego rozszerzenia można stworzyć grywalne talie posiadając wyłącznie podstawkę i deluksy?

* Wiem, wiem, nic nigdy nie jest dobrze zbalansowane w lcgach, zwłaszcza w podstawce.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Michał M »

hsiale pisze:1. Moim zdaniem: duże dodatki (raczej przez dłuższy czas albo nawet nigdy nie wyjdą kolejne) i zacznij na bieżąco kupować nowo wydawane data packi. Starsze data packi - jeśli będziesz chciał coś więcej, pod konkretne karty, których potrzebujesz do jakiejś talii.

2. Rozwinęła się, rewolucyjnie zmieniających grę mechanik nie ma, ale doszło trochę nowych rzeczy no i każda mechanika, której w core secie było troszeczkę, dostała dużo nowych kart i jest w czym wybierać.

3. Dzisiaj akurat ciężko powiedzieć. Od paru miesięcy był lekki kryzys spowodowany paroma mocnymi taliami, których ludzie bardzo nie lubili. Dzisiaj ogłoszono nowe FAQ, które z tymi taliami dość mocno zrobiło porządek. Póki co reakcje są bardzo pozytywne. A jakie będą efekty, zobaczymy za 2-3 miesiące.
Dzięki za sugestie. Czemu podejrzewasz, że duże dodatki mogą już całkiem przestać się ukazywać?

I tak w skrócie, czemu te bardzo mocne talie były takie złe i co właściwie z nimi zrobiono?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Bo duże dodatki są wyjęte poza rotację, a to zmniejsza przestrzeń designową gry. To, plus fakt, że w obecnym momencie każda frakcja dostała swoj boost z dużych dodatków. Wprowadzanie nowych wiązałoby się znów z utrzymaniem kolejnych 3-4 dużych dodatków. To, plus fakt, że po ostatnim cyklu zapowiedziano od razu kolejny, bez dodatku dużego pomiędzy, jak to było do tej pory.
ODPOWIEDZ