Cyklady - pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Raven091
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2010, 15:29

Re: Cyklady - pytania

Post autor: Raven091 »

Dorzucę się ze swoimi pytaniami/wątpliwościami na temat zasad Cyklad i dodatku Hades:
* Atak na ostatnią wyspę gracza : powiedziane jest że MUSI on prowadzić do wygranej rozgrywki. Moja wątpliwość to jak oceniamy to że prowadzi do wygranej gry? 2 Metropolie trzeba utrzymać do końca tury więc wyobrażam sobie, że z użyciem Pegaza/Chimery można tą wyspę jeszcze odbić tym samym eliminując jednego z graczy z rozgrywki (szanse minimalne ale...)?

* Czy w pierwszej turze klasycznych Cyklad również zbiera się dochód z wysp? (pytanie narodziło się z instrukcji dodatku Hades) Dając efektywnie 7 JZ w puli pierwszej licytacji? Pytam ponieważ w instrukcji Hadesa "Dodatek" pierwszy:Rozmieszczanie Sił jest napisane "Ale bądźcie ostrożni: pierwsza runda przebiega nieco inaczej, gracze nie otrzymując dochodu" i zastanawia mnie użycie słowa "nieco"

* Czy wylicytowanie Hadesa daje jeden Odział oraz jedną Flotę czy jedno ALBO drugie?

* Co dzieje się ze złotem pozostawionym na wyspie na której była Nekropolia po przeniesieniu owej Nekropolii? Czy to złoto czeka aż Nekropolia wróci na tą wyspę i wtedy złoto zostaje dodane ponownie do puli Nekropolii? Czy może złoto zachowuje się "jakby tam nadal Nekropolia była" i przy kolejnej fazie zbierania dochodu trafia do właściciela wyspy?

* Czy właściciel Teatru jest zmuszony użycia owego teatru do budowy metropolii jeżeli posiada również 3 różne inne budynki? (w instrukcji użyto słowa "może" zamiast "musi")

* Magiczne przedmioty: rozumiem że słowo "odrzuć" po użyciu przedmiotu znaczy że usuwany jest on z gry?

* Perseusz: dla potwierdzenia - jego umiejętność w walce przestrzega normalnych zasad odwrotu i jeżeli nie masz gdzie się odwracać to jednostkę po prostu tracisz?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyjaśnienia
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Cyklady - pytania

Post autor: Pixa »

Pierwsze dwa pytania - tak - jest to bug w grze i tak - pobiera się dochod.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Cyklady - pytania

Post autor: Matti_C »

Raven091 pisze:* Atak na ostatnią wyspę gracza : powiedziane jest że MUSI on prowadzić do wygranej rozgrywki. Moja wątpliwość to jak oceniamy to że prowadzi do wygranej gry?
Musisz po tym ataku musisz zdobyć drugą metropolię. Jeśli potem stracisz to gracie dalej w mniejszym składzie. Autor potwierdził na bgg
Raven091 pisze:* Czy wylicytowanie Hadesa daje jeden Odział oraz jedną Flotę czy jedno ALBO drugie?
ALBO - masz na płytce znaczek "/" (jak byś wziął oba i potem kupił na maxa to zabrakło by Ci figurek ;) )
Raven091 pisze:* Co dzieje się ze złotem pozostawionym na wyspie na której była Nekropolia po przeniesieniu owej Nekropolii?
Zostaje na wyspie i przy następnym zebraniu dochodu będzie zebrana przez właściciela wyspy. Złoto za kolejne umarłe jednostki i FLOTY trafiają tam gdzie przeniesiono Nekropolię.
Raven091 pisze:* Czy właściciel Teatru jest zmuszony użycia owego teatru do budowy metropolii jeżeli posiada również 3 różne inne budynki? (w instrukcji użyto słowa "może" zamiast "musi")
MUSI
Raven091 pisze:* Magiczne przedmioty: rozumiem że słowo "odrzuć" po użyciu przedmiotu znaczy że usuwany jest on z gry?
tak , jak się skończy pula to mali bogowie nie dają już magicznych przedmiotów
Raven091 pisze:* Perseusz: dla potwierdzenia - jego umiejętność w walce przestrzega normalnych zasad odwrotu i jeżeli nie masz gdzie się odwracać to jednostkę po prostu tracisz?
Jeśli nie możesz użyć zdolności bo nie masz drogi odwrotu jak przeleciałeś na pegazie lub jesteś obrońcą bez drogi ucieczki to jej nie użyjesz.

W czystą podstawkę nie grałem dawno to nie pamiętam i nie pomogę.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: moonman »

Pytanie o Hadesa. Gracz może kupić max 4 jednostki nieumarłych. Cennik:
Gracz może zakupić kolejne jednostki:
• druga jednostka kosztuje 1 JZ
• trzecia jednostka kosztuje 2 JZ
• czwarta jednostka kosztuje 3 JZ
• piąta jednostka kosztuje 4 JZ
Przykład z instrukcji:
Gracz może zrekrutować różne jednostki (Oddziały i Floty), np. 2 Floty i 2 Oddziały za sumę 6 JZ.
Czy na pewno w powyższym przykładzie gracz płaci 6JZ - nie powinien zapłacić 10JZ?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Wassago »

Liczyli chyba jeszcze 1 darmową jednostkę i wtedy się zgadza.
Raven091
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2010, 15:29

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Raven091 »

Moim zdaniem chodzi o to, że cena jednostki rośnie osobno dla floty, osobno dla wojska, ale limit zakupu jest wspólny. 10JZ płaciłby gracz który chce kupić np 10 statków. Oczywiście gracz uzyskujący łaskę Hadesa otrzymuje jeden odział oraz jedną flotę za darmo nie wliczaną do limitu 4 jednostek przy zakupie.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: donmakaron »

Raven091 pisze:Moim zdaniem chodzi o to, że cena jednostki rośnie osobno dla floty, osobno dla wojska, ale limit zakupu jest wspólny. 10JZ płaciłby gracz który chce kupić np 10 statków. Oczywiście gracz uzyskujący łaskę Hadesa otrzymuje jeden odział oraz jedną flotę za darmo nie wliczaną do limitu 4 jednostek przy zakupie.
Nic tu się nie zgadza. Gracz uzyskujący łaskę Hadesa otrzymuje za darmo jednen oddział lub jedną flotę. W turze może jeszcze łącznie 4 zakupów flot i/lub oddziałów. Za pierwszy zakup (niezależnie czy to oddział czy flota) płaci 1, za drugi 2 i tak dalej.
Tak więc mogę dostać za darmo oddział, potem zakupić 3 statki za łączną sumę 6 JZ (1+2+3), a potem kupić oddział za 4JZ. To wyczerpuje mój limit zakupów Hadesowych flot i oddziałów na tę turę.
Raven091
Posty: 28
Rejestracja: 18 wrz 2010, 15:29

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Raven091 »

Za instrukcją:
Gracz nie może zwerbować więcej niż 4
dodatkowych nieumarłych w trakcie danej tury.

Wolno mu jednak zwerbować kombinację ich
jednostek i flot. (na przykład, jeśli jest to możliwe
może kupić dwie floty i dwie jednostki za łączny
koszt 6 JZ )
Skoro kupuję 4 nieumarłych (po dwa obu typów) i płacę za to 6JZ to nie widzę by można było za to zapłacić inaczej niż: 1+2 za Jednostki oraz 1+2 za floty. Dla mnie słowem kluczowym jest kupić. Sugeruję się tutaj również balansem samej postaci, owszem Hades daje elastyczność wyboru ale finansowo kiepski, jeżeli koszt liczyć według donmakaron to Hades byłby finansowo fatalny moim zdaniem. Rola Hadesa to zrobić jedną DUŻĄ turę i potem martwić się utrzymaniem tego wszystkiego co zdobyłem.

Co do darmowych jednostek to owszem w instrukcji jest:
Hades ofiarowuje 1 darmowy oddział nieumarłych.
i tutaj się zgadzam że nie można brać 1 floty oraz 1 oddziału za darmo.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Pynio »

W polskiej wersji jest to niepoprawnie ujęte.

W angielskiej jest rozdzielone na rekrutajcę i zakup.

Wiadomo, że nie można KUPIĆ więcej niż 4 jednostki, pierwszą REKRUTUJE się za darmo.

W przykładzie jest: REKRUTUJEMY 4 jednostki (pierwszą za free).

KUPUJEMY zatem kolejne 3 i koszt wynosi dokładnie 6 JZ (1+2+3).

Jeśli chcelibyśmy ZAKUPIĆ czwartą, to płacimy 10 JZ, wtedy ZREKTUROWANYCH jednostek mielibyśmy 5.

ps. dla mnie kluczowe są dwa słowa: zakup i rekrutacja. To dwie różne rzeczy.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: donmakaron »

I zwróćcie uwagę na opis Hadesa:
Gracz może zakupić kolejne jednostki:
druga jednostka kosztuje 1 JZ
trzecia jednostka kosztuje 2 JZ
czwarta jednostka kosztuje 3 JZ
piąta jednostka kosztuje 4 JZ
Czyli w przykładzie z instrukcji:
Gracz może zrekrutować różne jednostki (Oddziały i Floty), np. 2 Floty i 2 Oddziały za sumę 6 JZ.
Gracz dostał 4 jednostki, z czego pierwsza była za free, druga, trzecia i czwarta zakupiona za JZ.

Po anglicku jest tak:
Hades allows the player to recruit undead
(troops and/or fleets)
Hades offers a free undead.
It is possible to purchase extra undead,
as follows:
• The second undead costs 1 GP
• The third one 2 GP
• The fourth one 3 GP
• The fifth one 4 GP
A player cannot purchase more than 4
extra undead in any given turn.

Jednego nieumarłego dostajesz za free, następnych czterech możesz kupić. Nieumarły to statek lub żołnierz.

Hades jest drogi i taki ma być.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: moonman »

1. Skąd właściwie wzięła się zasada, że gdy chimera trafia na stos kart odrzuconych (nie została kupiona) należy przetasować odrzucone karty ze stosem dobierania? (nie mogę tego znaleźć w instrukcji)
2. ile powinno być kart kapłanek w dodatku HADES?

dzięki z góry
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: donmakaron »

moonman pisze:1. Skąd właściwie wzięła się zasada, że gdy chimera trafia na stos kart odrzuconych (nie została kupiona) należy przetasować odrzucone karty ze stosem dobierania? (nie mogę tego znaleźć w instrukcji)
2. ile powinno być kart kapłanek w dodatku HADES?

dzięki z góry
Pół-oficjalne FAQ (zbiór rulingów od Cathali) na bgg tak dopowiada działanie Chimery:
When Chimera arrives in the discard pile, whether it has been used, discarded with Zeus, or because no one bought it, you have to re-shuffle the creature deck and the discard pile.
W wolnym tłumaczeniu: Kiedy Chimera zostaje odrzucona, niezależnie czy z powodu jej użycia, użycia zdolności Zeusa czy dlatego, że nikt jej nie kupił, należy przetasować talię stworów ze stosem kart odrzuconych.
>link<

Instrukcja z Hadesa pisze o 9 kapłankach.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: melusina »

moonman pisze:1. Skąd właściwie wzięła się zasada, że gdy chimera trafia na stos kart odrzuconych (nie została kupiona) należy przetasować odrzucone karty ze stosem dobierania? (nie mogę tego znaleźć w instrukcji)

dzięki z góry
Z opisu mitologicznych stworów - osobny arkusik dołączany do gry
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: moonman »

donmakaron pisze:Instrukcja z Hadesa pisze o 9 kapłankach.
No właśnie mam 9 kapłanek, a w mojej instrukcji jest napisane, że powinno być 8.

Obrazek


BTW: czy obrońca może się wycofywać od razu po ataku (przez rzutami kośćmi)?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: donmakaron »

Instrukcja Włoska, Niemiecka, Angielska i Francuska podaje 9 Kapłanek.

Z tego co pamiętam wycofywać się można tylko między kolejnymi rundami walki, czyli po rzutach kostkami.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: melusina »

moonman pisze:
donmakaron pisze:Instrukcja z Hadesa pisze o 9 kapłankach.
No właśnie mam 9 kapłanek, a w mojej instrukcji jest napisane, że powinno być 8.
Spoiler:
A tu właśnie jest instrukcja, w której jest 9:
Spoiler:
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Meechauek »

Witam.

Gramy w Cyklady z Tytanami. Pojawiło się kilka wątpliwości:

1. Posejdon - mam 2 statki na polu X i 2 statki na polu Y. Ruszam oboma statkami z pola X w jednym kierunku, gdzie x1 zatrzymuje się na jednym polu, a x2 na kolejnym - wiem że tak można... Pytanie - czy statki z pola Y za DODATKOWY 1 JZ mogą się też ruszyć?

2. Posejdon - 4 moje statki rozwaliły 1 statek wroga w ramach ruchu/bitwy. Czy za DODATKOWY 1 JZ mogę je ruszać dalej, na kolejną bitwę?

3. W zasadzie analogiczne pytanie dotyczy samego Aresa (załóżmy bez Tytanów) - po ruchu/bitwie mogę za 1 DODATKOWY 1 JZ iść dalej?

Do tej pory graliśmy że i Posejdon i Ares mogli ruszać generalnie armie z jednego pola i tyle...

4. W tytanach na planszy 4-osobowej jest jedna wyspa z 3 znacznikami dobrobytu. Traktujemy ją jako osobne terytorium? Oczywiście nie mogę tam budować budynków, ale co z rekrutacją flot wokół wyspy?

5. No i najciekawszy przypadek:

Atakuję 4 jednostkami przeciwnika z 2 jednostkami - niszczę a przeciwnik chce wycofać jednostkę:

5a. Czy musi wycofać na swoje pole?
5b. Czy może wycofać na pole niezajęte przez nikogo ze znacznikami dobrobytu? (moim zdaniem tak)
5c. Czy może zająć MOJE pole na którym jest tylko znacznik kontroli, bez jednostek?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Nidhogg »

Meechauek pisze:Witam.

Gramy w Cyklady z Tytanami. Pojawiło się kilka wątpliwości:

1. Posejdon - mam 2 statki na polu X i 2 statki na polu Y. Ruszam oboma statkami z pola X w jednym kierunku, gdzie x1 zatrzymuje się na jednym polu, a x2 na kolejnym - wiem że tak można... Pytanie - czy statki z pola Y za DODATKOWY 1 JZ mogą się też ruszyć?

2. Posejdon - 4 moje statki rozwaliły 1 statek wroga w ramach ruchu/bitwy. Czy za DODATKOWY 1 JZ mogę je ruszać dalej, na kolejną bitwę?

3. W zasadzie analogiczne pytanie dotyczy samego Aresa (załóżmy bez Tytanów) - po ruchu/bitwie mogę za 1 DODATKOWY 1 JZ iść dalej?

Do tej pory graliśmy że i Posejdon i Ares mogli ruszać generalnie armie z jednego pola i tyle...

4. W tytanach na planszy 4-osobowej jest jedna wyspa z 3 znacznikami dobrobytu. Traktujemy ją jako osobne terytorium? Oczywiście nie mogę tam budować budynków, ale co z rekrutacją flot wokół wyspy?

5. No i najciekawszy przypadek:

Atakuję 4 jednostkami przeciwnika z 2 jednostkami - niszczę a przeciwnik chce wycofać jednostkę:

5a. Czy musi wycofać na swoje pole?
5b. Czy może wycofać na pole niezajęte przez nikogo ze znacznikami dobrobytu? (moim zdaniem tak)
5c. Czy może zająć MOJE pole na którym jest tylko znacznik kontroli, bez jednostek?
1,2,3) Posejdonem i Aresem może ruszać się ile razy chcesz za każdym razem płacisz 1 JZ, i możesz wykonywać wiele bitew.
4) tak jest to osobne terytorium i możesz tam rekrutować oddziały
5) 5a jest poprawne, według zasad możesz się wycofać tylko na swoje terytorium w końcu to ucieczka z pola bitwy, a nie regularny przemarsz wojsk.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Meechauek »

dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości :)

nie wiem tylko gdzie znaleźć 5a ale ta opcja i tak wydaje się najrozsądniejsza
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Nidhogg »

Meechauek pisze:dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości :)

nie wiem tylko gdzie znaleźć 5a ale ta opcja i tak wydaje się najrozsądniejsza
W instrukcji podstawki jest taka wzmianaka
Wycofanie się z bitwy na wyspie: jeśli jeden z graczy chce się wycofać z walki musi wycofać
swoje Oddziały na swoją wyspę poprzez nieprzerwane połączenie swoimi Flotami. Jeśli te
warunki nie są spełnione Oddziały gracza nie mogą wycofać się z bitwy
W tytanach wyspa = obszar.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
cambiasso
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2016, 12:58

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: cambiasso »

Dodatek C3K:
1.Posiadając 2 jednostki egipskich wojsk na jednym obszarze mogę łączyć ich specjalny atak? np.
posiadając Sfinksa i Węża w jednym oddziale mogę płacąc 2 przenieść się w raz z oddziałami na swoją inną wyspę (Sfinks) i z niej zaatakować przez wolne pole na morzu( Wąż)?
4. Czy płacąc jeden mogę się poruszyć nimi na sąsiednie puste pole, czy jedynie mam taką możliwość jeśli na tym polu stoi przeciwnik i wykonuje atak? Jeśli tak, to pole przeciwnika na którym nie ma wojska a jedynie znacznik, też będzie zaliczało się do ataku?
SzySzy
Posty: 15
Rejestracja: 04 lis 2014, 22:06
Been thanked: 1 time

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: SzySzy »

Hej. Znajdę gdzieś polską instrukcję do potworów z Hadesu i C3K?
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Matti_C »

Chyba specjalnie nie ma , taka polityka wydawcy. To jest 7 najemników z C3K i 5 stworków z Hadesu. Mogę napisać z pamięci a potem wyedytować ewentualne błędy.

C3K zawiera nowy typ kart wtasowywanych do talii potworów. Nie ma na nich zniżki ze świątyń, nie można ich odrzucać Zeusem. Nie biorą 2jz co turę. Po śmierci/odrzuceniu idą na zawsze do pudełka. Egipscy najemnicy mogą w każdej turze w której gracz nie poszedł na Apolla poprowadzić jeden atak. Do ataku mogą dołączyć jednostki stojące na polu z najemnikiem. Pod każdym wzgledem najemnicy liczą się jak jednostki (np giną od Harpii)

Pradawny Słoń - gdy prowadzi atak każdy rzut kością liczy się jako maksymalny czyli 3
Skorpion gdy prowadzi atak przed walką zabija jedną zwykłą jednostkę obrońcy
Wąż Morski - gdy prowadzi atak można pominąć jedno pole morskie bez okrętów , i zaatakować tak jakby nasz statek tam był
Sfinx - przed atakiem możesz teleportować Swinksa i wybrane jednostki z którymi stoi na inne swoje terytorium i dopiero z niego dokonać ataku.
Mumia - gdy podczas ataku prowadzonego przez mumię zabijesz zwykłą jednostkę wroga natychmiast dodaj jedną zwykłą własną jednostkę (o ile masz w rezerwie) do armii z mumią
Skarabeusz- gdy prowadzi atak i jeśli zdobędziesz wyspę ze zwykłym budynkiem musisz go zamienić na inny zwykły budynek.
Feniksa nie pamiętam

HADES daje 5 normalnych stworków (dwie pierwsze mogłem zamienić nazwami)
Erynia - kradnie rożek ten dołożony z Apolla lub Hermesa od kogoś. Kładziesz go na dowolnej własnej wyspie
Empusa - kradniesz całą kasę z Nekropolii
Charon - dobierasz bohatera który zmarł i leży w pudełku, umieszczasz go na swojej wyspie. (Pentasilea po poświęceniu nie ginie tylko się wycofuje więc jej nie można przywrócić w ten sposób)
Cerber - zbierasz cały przychód z wyspy (rożki,Nekropolia,Artefakty,metropolia handlowa, inne) gdy jej właściciel miałby to robić (przychód początkowy lub zainicjowany przez Moiry)
Centaur - nowa karta dla figurki z podstawki, teraz chroni dodatkowo przed Erynią , Empusą i Mantikorą (promka z minidodatku)
dawidiq150
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2016, 17:15

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: dawidiq150 »

cześć!!!

mam kilka pytań:

1. czy jak kupie krakena i mam np. 10 monet to mogę nim jeździć po całej planszy usuwając inne foty plącąc za każdy ruch 1 monete?

2. co jak jeden gracz straci wszystkie swoje wyspy?

3. ile tu działają niektóre stwory? np. polifem?

bardzo proszę o odpowiedź
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cyklady-pytanka:)

Post autor: Wassago »

1. Tak
2. Pamiętasz o tym, że nie można atakować ostatniej wyspy gracza, o ile nie zapewni ci to wygranej?
3. Nie jestem teraz na 100% pewien, ale figurka działa do początku następnej tury gracza, który zagrał danego potwora.

Pytania dość proste, polecam raz jeszcze przeczytać instrukcję, nie ma tam dużo tekstu.
ODPOWIEDZ