Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bartek88
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:51

Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: bartek88 »

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu z żoną i bratem gramy w Talismana i generalnie gra jest ok ,na weekendy do wyluzowania się jest dobra , jednak zaczyna nas po mału nużyć ta wszechobecna losowość i chcielibyśmy mieć drugą grę którą można wyciągnąć po partyjce Talismana i w której trochę większą rolę odgrywa indywidualna strategia/ taktyka graczy (jakaś tam losowość też może być ale bez przesady)

Chciałbym aby ta gra chodziła równie dobrze dla 2 (tak będziemy grali od Poniedziałku do Piątku z żoną a w weekend we 3 osoby)

Nie boimy sie bardziej złożonych zasad (tylko oczywiścię bez przesady) , czas rozgrywki dobrze gdyby zamykał się we 3 osoby do max 3 godzin.

Pozdrawiam

PS: Moje typy ,aczkolwiek jestem laikiem w tej dziedzinie i na wasze propozycje bardzo liczę:

1.Agricola
2.Zamki Burgundii
3.Stone Age (Epoka Kamienia)
4.Szklany szlak
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: bax1985 »

W gry wymienione przez ciebie nie miałem okazji zagrać. Ze swojej strony mogę ci polecić grę Istambuł wg mnie na 2 i 3 osoby daje dużo frajdy w więcej osób nie grałem czas rozgrywki to ok 45-60 min ale można pyknąć 2 partyjki :) . Moja żona bardzo lubi grę Nowe Pokolenia, również ja oraz nasz kolega chwalimy sobie tą pozycję -na 2 osoby super a i na 3 też daje dużo zabawy :) czas rozgrywki to ok 70-90 min, tyle nam wychodzi.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: Zefireq »

Ja od siebie, już chyba do znudzenia, zaproponuję Osadników: Narodziny Imperium. Grywamy zwykle w 2 właśnie osoby, tu spisuje się świetnie, ale i w 3 też bezproblemowo. Z tym że z Talizmanem to to wspólnego nic a nic nie ma..
lubiedak
Posty: 132
Rejestracja: 19 sie 2013, 22:20
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: lubiedak »

W Osadnikach NI jest sporo losowosci. Z wymienionych przez Ciebie tytulow polecam zarowno Zamki jak i Agricole. Jesli masz ciut wiekszy budzet, to mozesz zapakowac sie w Kawerne. Z Agricola to czekaj do najnowszego wydania.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: misioooo »

Zamki, Keyflower
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: cyberowca »

Z tych które wymieniłeś to Zamki Burgundii jako pewniak. Od siebie dodał bym jeszcze Shipyard.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: krzyss »

Do takich zastosowan zakupilem Ora et Labora.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: warlock »

Zdecydowanie polecam jakąś grę w zbieranie punktów różnymi sposobami - albo coś Stefana Felda (Zamki Burgundii albo nieco trudniejszy Trajan) lub np. Five Tribes.

Epoka Kamienia to bardzo sympatyczna gra, ale losowość mimo wszystko odgrywa w niej dość istotną rolę - masz lepsze i gorsze rzuty (więcej znaczy lepiej). W takich Zamkach Burgundii w zasadzie każdy rzut jest dobry i można coś z nim zrobić ;).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: misioooo »

Od Felda jest też dosyć proste mechanicznie i przyjemne Aquasphere (Badacze Głębin). Wg mnie działa fajnie w każdej konfiguracji graczy (2/3/4).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: detrytusek »

Bardziej bym polecał Kawernę od Agricoli. Mniej konfrontacyjna ale to podobne gry.
Zamki to pewniak, Epoka kamienia niby jest losowa ale tą losowość można ujarzmić. Inaczej - nie przegrasz w Epokę bo masz pecha w rzutach.
Od siebie dorzucę jeszcze Concordię, Lewis & Clark, Puerto Rico, Rosyjskie Koleje. Z cięższych ale spokojnie do ogarnięcia Nippon.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
bartek88
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2016, 13:51

Re: Gra dla 2-3 osób , wiecej myślenia mniej losowości.

Post autor: bartek88 »

Zdecydowałem się na Zamki Burgundii , dziękuję za pozostałe typy, na pewno wezmę je pod uwagę przy następnym zakupie. Wahałem się najbardziej pomiędzy Zamkami - Badaczami głębin (promocja na rebel zachęca do zakupu) i Szklanym Szlakiem. Myślę że jako bardziej złożona gra Zamki sprawdzą sie bardzo dobrze.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ