Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Tactic z 4 Willpower :shock: :shock: :shock:

Czym się właściwie różni w praktyce to 9 -3 threat, od prostego 6 threat? Przy zielonym Aragornie ma chyba znaczenia, bo wtedy to się nie liczy, coś jeszcze?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Są karty które targetują bohaterów z najwyższym poziomem zagrożenia, a może już w setupie będą działać jakieś efekty zabraniające się obniżać. Tak dla przykładu.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Ayaram pisze:Tactic z 4 Willpower :shock: :shock: :shock:
I jeszcze grafika od Magali ^^ miodzio, miodzio
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Z Theodenem u boku Eowina ma 5SW! Dokładamy Hamę i mamy niezłą ekipę taktycznego Rohanu!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ceville »

Jak dla mnie trochę OP karta, a nawet mocno OP. Największą bolączką taktyki jest wyprawa, z tą kartą problem praktycznie znika.
Powiedzmy, że ma tylko 1 ataku, ale czerwoni mają innych bohaterów/sprzymierzeńców, którzy bez żadnego problemu to nadrobią. Dodatkowo zdolność pozwalająca zabić nam jakiegoś koksa, WOW! I to przy równoczesnym przygotowaniu jej więc mogła sobie znów brać udział w wyprawie. Koszt tego, czyli 3 zagrożenia jest śmiesznie mały moim zdaniem, a całe początkowe zagrożenie karty to już w ogóle parodia. Bardzo mocny rywal dla niebieskiego Glorfindela w wyścigu po najlepszego bohatera w grze. Zauważmy, że Glorfindel by być przegiętym potrzebuje dodatku, Eowina z natury jest OP, a kto wie, może dostanie jeszcze w dodatku jakieś karty, które jeszcze bardziej ją wzmocnią.

Co do samej grafiki to jest adekwatna do wartości karty. Istne cudo, jeden z ładniejszych artów.
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

OP. +9 Ataku???Przez całą fazę???
Może gdyby nie te niższe startowe zagrożenie i gdyby zdolność poza podwyższeniem zagrożenia dawałaby jej 1/2 rany byłoby to bardziej wyważone.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Apropo Glorfindela najlepsze jest to, że jest tak samo OP i tak samo uniwersalna jak niebieski elf. Łącząc obu mamy 7 siły woli przy 11 punktach zagrożenia, dowolna postać do tego i petarda ;)

No i druga sprawa... myślicie, że z tą dwójką da radę w końcu stworzyć jakis sensowny deck pod secrecy?
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ceville »

Myślę, że jest bardziej OP, zwłaszcza patrząc na bolączki sfery taktyki.

Talia na tajności, myślę, że spokojnie. Mamy 9 rund, żeby zagrać coś z tajnością, w tyle rund to często gry się wygrywa ;) Dodatkowo niebieski Glorfindel zapewnia nam możliwości zbijania zagrożenia niebieskimi kartami (genialna Rada Elronda, Pozdrowienie). Co prawda nie znam wszystkich kart z tajnością (bo mam tylko kilka, ale nadrobię to) ale z teoretycznego punktu widzenia jest to możliwe. Nawet jeśli efekty tych kart nie będą super dobre to takie zagrożenie daje nam komfort wybierania sobie przeciwnika z jakim chcemy wejść w zwarcie. Tej karty brakowało moim zdaniem do talii na tajności, do tej pory próbowałem Glorfindela z innymi bohaterami z niskim zagrożeniem ale było to trochę na siłe, teraz sprawa wygląda inaczej.
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: natruszka »

Rozszerzenie "Khazad-dum" bądzie dostępne w druku na żądanie czy pozostaje już tylko rynek wtórny?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

Duże dodatki nie są w druku na żądanie
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: natruszka »

czyli pozostaje już rynek wtórny? czy będzie dodruk?
Na chwilę obecną już nigdzie w internecie tego rozszerzenie nie idzie kupić.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

To pytanie do Galakty ;-)
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

natruszka pisze:czyli pozostaje już rynek wtórny? czy będzie dodruk?
Na chwilę obecną już nigdzie w internecie tego rozszerzenie nie idzie kupić.
Galakta w ubiegłym miesiącu pisała, że to rozszerzenie powinno być jeszcze w sklepach dostępne i trzeba poszukać. Widzę, że faktycznie jest jeszcze do kupienia: http://www.gryplanszowe24.pl/gry-karcia ... 12177.html
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Maxxx76 »

Szkoda, że nie napisali w których sklepach :-)
Ja nie znalazłem sklepu, który miałby Khazad Dum na stanie.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Nowi herosi z nowego cyklu:

Obrazek

Obrazek

I 2 kolejne karty wspierająca sercrecy, mniam, czekam na te decki bardziej niż na wszystko inne w lotrze :)

Obrazek

Obrazek
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Wiem, że teoretycznie nie ten dział, ale pewnie jakbym pisał w Kupie to nikt by nie zajrzał.
Kupował ktoś drugą podstawkę PL dla jakiś konkretnych kart (Gandalf?) i miałby na zbyciu karte nr 30 Konny Łucznik ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Ja mam, ale EN.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Maxxx76 pisze:Szkoda, że nie napisali w których sklepach :-)
Ja nie znalazłem sklepu, który miałby Khazad Dum na stanie.
Faktycznie dostępność Khazad-Dum drastycznie spadła. Jeszcze w lutym kiedy pisałem:
wojo pisze:Spodziewane problemy z dostępnością (zalecałbym się zaopatrzyć jeżeli ktoś myśli o intensywnym graniu/kolekcjonowaniu)
- Khazad-Dum - pierwszy duży dodatek. Wprawdzie można go na razie spokojnie kupić ale jeżeli nakład się skończy to nie sądzę aby Galakta go dodrukowała. A na pewno sprzedał się najlepiej ze wszystkich dużych rozszerzeń.
dodatek był dostępny w dużej części sklepów. Teraz trzeba już mocno poszukać (np. link od toblakai powyżej nadal pozwala kupić). Niestety odpowiedź Galakty potwierdza moje obawy, że na dodruk szans raczej nie ma. Graczy którzy poważnie rozważają zbieranie/granie w WP:LCG polecam szybko kupować ostatnie kopie w sklepach lub rozpocząć poszukiwania używanych egzemplarzy zanim ceny mocno wzrosną.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

wojo pisze: Teraz trzeba już mocno poszukać (np. link od toblakai powyżej nadal pozwala kupić).
Niestety stronka wprowadza w błąd. Pokazuje, że produkt jest dostępny, a przy próbie dodania do koszyka informuje, że nie ma egzemplarzy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

wojo pisze:Graczy którzy poważnie rozważają zbieranie/granie w WP:LCG polecam szybko kupować ostatnie kopie w sklepach lub rozpocząć poszukiwania używanych egzemplarzy zanim ceny mocno wzrosną.
Dla porządku: graczy polskiej wersji. Angielski Khazad-Dum jest dostępny, choć trzeba go sprowadzać (np z Amazona, czy z sklepów w US).
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: natruszka »

Bary pisze:
wojo pisze: Teraz trzeba już mocno poszukać (np. link od toblakai powyżej nadal pozwala kupić).
Niestety stronka wprowadza w błąd. Pokazuje, że produkt jest dostępny, a przy próbie dodania do koszyka informuje, że nie ma egzemplarzy.
Dokładnie, chyba mnie udało się dorwać ostatnią sztukę i to w dobrej cenie, bo na olx już widziałam używane Khazad-dum za bagatela 110zł. Także chyba dodatki do Władcy trzeba zacząć kupować na zapas (jeśli kogoś oczywiście interesuje polska wersja), nie wiadomo kiedy pozostałe dodatki poznikają z magazynów.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Pierwsze info o nowym dodatku do sagi od Galakty: Płomień Zachodu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Pomyślałem, że pierw przeczytam cały wątek, dopiero później zacznę pytać, ale na 70 stronie wymiękłem... ;)

Przeczytałem już o waszej epickiej walce z wydaniem Sagi Droga Mrocznieje i aż miło się zrobiło jak widziałem jak walczyliście o każdy sprzedany egzemplarz :)
Jak sytuacja wygląda teraz? Czy polskie edycje są zagrożone/okupowane jakimś cierpieniem?

Przymierzam się do zakupu Cyklu Spadkobierców i nie wiem czy się muszę bać o dostępność w niedalekim czasie czy można wrzucić na luz :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Pastorkris pisze:Pomyślałem, że pierw przeczytam cały wątek, dopiero później zacznę pytać, ale na 70 stronie wymiękłem... ;)

Przeczytałem już o waszej epickiej walce z wydaniem Sagi Droga Mrocznieje i aż miło się zrobiło jak widziałem jak walczyliście o każdy sprzedany egzemplarz :)
Jak sytuacja wygląda teraz? Czy polskie edycje są zagrożone/okupowane jakimś cierpieniem?

Przymierzam się do zakupu Cyklu Spadkobierców i nie wiem czy się muszę bać o dostępność w niedalekim czasie czy można wrzucić na luz :)
Na razie w dalszym ciągu Galakta wydaje duże rozszerzenia w normalnym druku, małe w DnŻ. Nic się w najbliższym czasie w te sprawie nie zmieni. Pytałem, ostatnio, czy trochę lepsza sprzedaż nie skłania ich do przejścia na normalny druk także małych rozszerzeń, ale nic takiego niestety nie nastąpi. Pierwsze rozszerzenia powoli się wyczerpują (nie ma już chociażby Khazad Dum) więc trzeba monitorować dostępność tych, które nas interesują i nie czekać za długo. Póki co Galakta nie odpowiedziała jasno, czy zamierza robić dodruk dużych rozszerzeń (sam raczej w to nie wierzę).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Bary pisze:Pierwsze rozszerzenia powoli się wyczerpują (nie ma już chociażby Khazad Dum) więc trzeba monitorować dostępność tych, które nas interesują i nie czekać za długo. Póki co Galakta nie odpowiedziała jasno, czy zamierza robić dodruk dużych rozszerzeń (sam raczej w to nie wierzę).
Przeglądam od czasu do czasu co FFG ma w planach wypuszczać i Khazad Dum jest w planie czekając na dodruk. Jeżeli Galakta by miała drukować wersję polską to właśnie teraz jest dobry moment żeby się przyłączyli do zamówień. Z tego wniosek, że niestety na dodruk Khazad Dum PL nie ma co liczyć.
ODPOWIEDZ