Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: ajfel »

evrard pisze:
Fegat pisze:Jak myślicie, dodatki od 5-6~ + będą już w nowym uniwersum star warsów? Na podstawie VII części?
Raczej nie, jeszcze trochę kasy jest do wyciągnięcia ze starego uniwersum :)
Wydaje mi się, że wcale już tak dużo tematów z ep.IV-VI im nie zostało.
Tatooine, Yavin i wnętrze imperialnej bazy ze zgniatarką śmierci przerobione. Potem zaśnieżone Hoth i miasto w chmurach.

Zostaje coś jeszcze, prócz Endor z Ewokami? ;-P
Punryk
Posty: 30
Rejestracja: 05 paź 2013, 23:25

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Punryk »

Mamy jeszcze Dagobah :)
Kto by nie chciał figurki Yody?
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: NTomasz »

to wszystko jest dookoła filmow... więc miejsc są jeszcze dziesiątki a misji do wyboru do koloru bo nikt nie zabroni wymyslac... Hoth to nie hoth z lądowania filmowego tylko po tym lądowaniu. w miescie w chmurach moze byc 100 rzeczy do zrobienia. pozniej trzeba cos porobic znow na tatooine i posprzatac po luku... Luke musi byc dzedajem. trzeba wykraść plany gwiazdy smierci a raczej dostac je od imperatora. ktoś musi głaskac parszywe ewoki a strategiczne misje w innych kawalkach galaktyki - jak np polerowanie sedesu Admirałą acbara w jego letniej daczy itp... misji będą setki jak nie dziesiątki. dodatkowo przez te wszystkie lata miedzy 6 z 7 też mozna jakies questy powymyslac
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Maxxx76 »

Można, pytanie tylko brzmi: na co FFG ma licencję?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1566
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 198 times
Been thanked: 598 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Ayaram »

Pomysłów może i być jeszcze z tysiąc. Tylko tyle, że to wszystko będzie teraz takie jakieś coraz mniej "must have".
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 238
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: MarekB »

A w X-Wingu 9 fala podobno wychodzi. Być może z czasem zaczną nadrabiać klimatyczność istotnością mechaniki. Np. Bossk - jak dla mnie postać drugorzędna, ale co za statystyki...
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 311 times
Been thanked: 526 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: kaszkiet »

Mam trudne pytanie, na które odpowiedź "wszystko", choć może i prawidłowa, jest nieakceptowalna, a poza tym co to za sztuka tak napisać.

Mam podstawkę i na razie raczej w skirmisha będę grać niż w kampanię.
Pytanie brzmi - co warto kupić pod kątem skirmisha?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: AkitaInu »

kaszkiet pisze:Mam trudne pytanie, na które odpowiedź "wszystko", choć może i prawidłowa, jest nieakceptowalna, a poza tym co to za sztuka tak napisać.

Mam podstawkę i na razie raczej w skirmisha będę grać niż w kampanię.
Pytanie brzmi - co warto kupić pod kątem skirmisha?

Tak naprawde wszystko jeżeli chcesz mieć jak największą regrywalność/różnorodność.

W każdym packu są nowe karty, ciężko powiedzieć co warto kupić.

Musiałbyś mieć spis wszystkich kart i ich działania, przeczytać to i zdecydować co kupić wtedy. Mozolna robota :)

Jeżeli Ci się nie chce to zawsze możesz sprawdzić która jednostka według Ciebie będzie przydatna (bo deployment cards możesz na bgg znaleźć) i decydować w ten sposób.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Jacek_PL »

kaszkiet pisze:Mam podstawkę i na razie raczej w skirmisha będę grać niż w kampanię.
Pytanie brzmi - co warto kupić pod kątem skirmisha?
Rebel Troopers i/lub Rebel Saboteurs, chociaż lepiej tych pierwszych jeśli nie oba oddziały.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Jelithe »

Jacek_PL pisze: Rebel Troopers i/lub Rebel Saboteurs, chociaż lepiej tych pierwszych jeśli nie oba oddziały.
Ja bym wybrała raczej tych drugich niż pierwszych. Właściwie to wybrałam tych drugich ;-) Mają imo lepsze zdolności. To tacy snajperzy można powiedzieć. W przypadku podstawki i gry w skirmisha trzeba wziąć pod uwagę to, że Rebelia nie ma jednostek składających się z kilku figurek. Podczas gdy Imperium ma szturmowców, gwardzistów, itd. to Rebelia ma samych bohaterów (1 figurka na jednostkę). Dlatego warto zainwestować w zestawy właśnie takich kilku-figurkowych żołnierzy Rebelii. Pamiętajmy jednak, że maksymalny oddział, który możemy zbudować może mieć wartość max. 40 pkt, więc tak naprawdę nie ma potrzeby jakoś za bardzo szaleć z dokupywaniem dodatkowych pakietów, żeby cieszyć się tą opcją gry ;-)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: xelos80 »

A co najlepiej kupić pod kątem kampanii?
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: blazej_c »

Jeżeli nie przeszkadza Ci używanie tekturowych żetonów zamiast niektórych postaci - najlepiej zacząć od dużych dodatków (zwłaszcza Return to Hoth - świetna kampania). Figure packi...raczej wg upodobań. Nie ma tam na tyle świetnych dodatków (misji w zestawach rebelianckich, kart agendy w Villain Packs) pod kątem kampanii, by określić któryś mianem "must have". Wybór raczej na zasadzie - nie wyobrażam sobie gry bez Chewbacci i Hana Solo, biorę ich.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: AkitaInu »

blazej_c pisze:Jeżeli nie przeszkadza Ci używanie tekturowych żetonów zamiast niektórych postaci - najlepiej zacząć od dużych dodatków (zwłaszcza Return to Hoth - świetna kampania). Figure packi...raczej wg upodobań. Nie ma tam na tyle świetnych dodatków (misji w zestawach rebelianckich, kart agendy w Villain Packs) pod kątem kampanii, by określić któryś mianem "must have". Wybór raczej na zasadzie - nie wyobrażam sobie gry bez Chewbacci i Hana Solo, biorę ich.
Zgadzam się :)

Generalnie fajnie nie mieć tekturek i pozamieniać je na figurki, w pierwszym pudle jest tego troche niestety ;)

BTW - czy ktoś gdzieś słyszał o dodruku wersji angielskiej? Poluje na Chewbacce i Hana ale ciężko
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: blazej_c »

blazej_c pisze:BTW - czy ktoś gdzieś słyszał o dodruku wersji angielskiej? Poluje na Chewbacce i Hana ale ciężko
Chewbacce widziałem na Allegro (chyba jeszcze aktualne), a Han w Rebelu był jeszcze niedawno dostępny.
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 238
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: MarekB »

Ja się zaopatruję w planszomanii, a będąc w niedzielę na turnieju w Imperiala tamże, widziałem sporo angielskich pudełek, na pewno Chewie był.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: AkitaInu »

Błażej_c, MarekB - dzięki wielkie :)

Pozdrawiam :)

Andrzej
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Fegat »

kaszkiet pisze:Mam trudne pytanie, na które odpowiedź "wszystko", choć może i prawidłowa, jest nieakceptowalna, a poza tym co to za sztuka tak napisać.

Mam podstawkę i na razie raczej w skirmisha będę grać niż w kampanię.
Pytanie brzmi - co warto kupić pod kątem skirmisha?
Trudne pytanie...

-Na pewno duże/małe dodatki, ale pod kątek skirmisha również dodatki z pojedynczymi figurkami.
Wszystko zależy od tego czym będzie grać.
-Imperium ma dużo większe pole do manewru od Rebelii, w podstawce + dodatkach jest znacznie więcej figurek do wyboru.
-Nie wyobrażam sobie grać rebelią bez Rebel Saboteurs albo Rebel Troopers, ogólnie bez podstawowych jednostek.
-Dla mnie najciekawszą i najbardziej różnorodną stroną są najemnicy. Najmocniejsza znowu Imperium :P (subiektywna opinia)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
whosyourdad
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2016, 17:32

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: whosyourdad »

Cześć wszystkim :D Mam pytanko odnośnie sojuszników. Graliśmy z dziewczyną dodatkową misję "skok na przyprawę" i we wprowadzeniu napisane jest, że gracz Rebelii kontroluje Chewbacce, a w zakończeniu, że w razie zwycięstwa Rebelii, Rebelianci otrzymują Chewbacce jako sojusznika. Rozumiem że w takiej sytuacji Chewbaccą grają w trakcie tej misji, a w razie zdobycia go jako nagrody, to używają jego figurki w następnych misjach aż do zabicia figurki, tak? Czy w następnych misjach używają go od początku, czy może muszą spełnić jakieś inne kryteria, aby rozstawić tę postać takie jak np. gracz Imperium, który aby rozstawić dodatkową kartę musi wydać punkty zagrożenia?
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Jelithe »

Na początku misji decydujesz, czy chcesz go wystawić w tej misji, a jeśli tak, gracz imperium zwiększa poziom zagrożenia o wartość karty sojusznika. W instrukcji jest to opisane.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: AkitaInu »

Zwiększa threat i robi optional deployment

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
darke997
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2010, 09:22
Lokalizacja: Podkarpacie
Has thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: darke997 »

kaszkiet pisze:Mam trudne pytanie, na które odpowiedź "wszystko", choć może i prawidłowa, jest nieakceptowalna, a poza tym co to za sztuka tak napisać.

Mam podstawkę i na razie raczej w skirmisha będę grać niż w kampanię.
Pytanie brzmi - co warto kupić pod kątem skirmisha?
Tu jest dobre zestawienie...

Pytanie z innej beczki - gdzie można zagrać w IA?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Carmash »

Pod ile osób, Waszym zdaniem, ta gra działa w kampanii najlepiej?
flajszman
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2014, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: flajszman »

dobre pytanie, zastanawiam się nad zakupem, tylko ze gralibyśmy zwykle w trójkę. Pytanie czy ma to sens, czy jednak imperium nie ma przewagi?
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: blazej_c »

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w tej konfiguracji kazdy gracz rebelii kontrolował 2 bohaterów. Ja nawet preferuje takie rozwiazanie - krocej czekasz na swoja kolej, masz wiecej do zrobienia
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1220
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 385 times
Been thanked: 265 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Deem »

Potwierdzam powyższą opinię. Rozegraliśmy kampanie z podstawki i Twin Shadows w składzie gracz Imperium vs dwóch graczy Rebelii (każdy kierujący dwoma bohaterami) i nie było żadnych zgrzytów.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ