In the name of Odin (NSKN games KS)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Lubel »

janekbossko pisze:No wlasnoe o tym mowie, nie ma negatywnej nie ma jak przeszkadzać sobie i szkodzić, spalić wioski koledze nie moge? Dlatego pass
Mam podobny niesmak i odpuszczam
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Marx »

Dla mnie wątpliwość budzi pewien aspekt poruszony przez Gambita i w pewny stopniu przez Geek Factor. Mamy fajne figurki wojowników, natomiast służą jedynie jako znaczniki, bo przecież bitewniak to nie jest.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Gambit »

Marx pisze:Dla mnie wątpliwość budzi pewien aspekt poruszony przez Gambita i w pewny stopniu przez Geek Factor. Mamy fajne figurki wojowników, natomiast służą jedynie jako znaczniki, bo przecież bitewniak to nie jest.
No to jest dla mnie trochę dziwna decyzja. Mamy w grze 90 figurek. To na pewno wpływa na cenę. Niestety nie wpływa w żadnym stopniu na rozgrywkę (no chyba, że bierzemy pod uwagę bajzel na planszy, bo miejsce na te figurki jest za małe, ale wtedy mamy wpływ in minus). Można mówić o pozytywnym wpływie na klimat. Można mówić o pozytywnym wpływie na odbiór (bo ładne i w ogóle). Ale nadal jest to sztuczne i niepotrzebne napompowanie ceny. Ale to jest moje osobiste zdanie, a nie wykładnia prawna :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: KubaP »

Ekhm, moje rybki kochane. A czy przyszło Wam do głowy, że ktoś po prostu miał taki zamysł artystyczny, żeby zrobić grę z mega ilustracjami i mega figurkami? Pamięta ktoś Fire and Axe? Nie widzicie tutaj ewidentnego nawiązania, wręcz trybutu? Ludzie, jak jest brzydko to eurosuchar, jak jest ładnie to sztuczne pompowanie ceny. Upraszam o mądrość!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Gambit »

KubaP pisze:Ekhm, moje rybki kochane. A czy przyszło Wam do głowy, że ktoś po prostu miał taki zamysł artystyczny, żeby zrobić grę z mega ilustracjami i mega figurkami? Pamięta ktoś Fire and Axe? Nie widzicie tutaj ewidentnego nawiązania, wręcz trybutu? Ludzie, jak jest brzydko to eurosuchar, jak jest ładnie to sztuczne pompowanie ceny. Upraszam o mądrość!
Mógłbym zapytać Cię o to samo, tylko wrzucić w pytaniu śliczne znaczniki do Quadropolis. W Fire and Axe nie grałem, więc nie widziałem nawiązania, ani trybutu. Widziałem za to 90 wykoksanych plastikowych znaczników, które tylko windują według mnie cenę produktu.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: KubaP »

Gambit pisze:
KubaP pisze:Ekhm, moje rybki kochane. A czy przyszło Wam do głowy, że ktoś po prostu miał taki zamysł artystyczny, żeby zrobić grę z mega ilustracjami i mega figurkami? Pamięta ktoś Fire and Axe? Nie widzicie tutaj ewidentnego nawiązania, wręcz trybutu? Ludzie, jak jest brzydko to eurosuchar, jak jest ładnie to sztuczne pompowanie ceny. Upraszam o mądrość!
Mógłbym zapytać Cię o to samo, tylko wrzucić w pytaniu śliczne znaczniki do Quadropolis. W Fire and Axe nie grałem, więc nie widziałem nawiązania, ani trybutu. Widziałem za to 90 wykoksanych plastikowych znaczników, które tylko windują według mnie cenę produktu.
OK, czyli znasz kosztorys produkcji Odyna i wiesz, że jest drożej przez figsy? o.O

A wracając do FaA, to trochę jak oceniać jakąś książkę bez znajomości kontekstu kulturowego, w którym jest osadzona.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: zioombel »

Figurki są po to, żeby na kickstarterze zarobić więcej aniżeli mniej ;-)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Gambit »

KubaP pisze:OK, czyli znasz kosztorys produkcji Odyna i wiesz, że jest drożej przez figsy? o.O

A wracając do FaA, to trochę jak oceniać jakąś książkę bez znajomości kontekstu kulturowego, w którym jest osadzona.
Kosztorysu nie znam. Nie mam wglądu w takie informacje. Jak rozumiem Ty masz i wiesz, że figurki sprawiły, że gra jest tańsza. Jeśli tak faktycznie się stało, chętnie odszczekam to co powiedziałem.

Co do FaA, to nigdzie nie zauważyłem informacji o tym, że In the name of Odin jest sequelem tej gry. Gdybym o tym wiedział, na pewno w pierwowzór bym zagrał, bo mam do niego dostęp. No chyba, że ten kontekst kulturowy, to po prostu kwestia, że obie gry są o wikingach.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Rune »

Będę ignorantem, bo nie czytałem i nie oglądałem żadnej recenzji, ani notki prasowej, ale pudło o wikingach z mnóstwem figurek jest bez negatywnej interakcji? Bez łupienia, grabienia i palenia długich łodzi wikingów? Jestem wstrzaśnięty i zmieszany. Na Odyna czekam na jakieś wyjaśnienie, bo po samej zawartości krzyczało do mnie: Musisz mnie mieć słaby słowianinie [emoji12]

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: josiu »

Moje podstawowe pytania: Jak wam się podoba i jakie wrażenie zrobiła na was ta gra, jak z jej regrywalnością i najważniejsze jeśli chodzi o mnie: jak działa na dwie osoby?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: baldar »

Link do recenzji i prezentacji GeekFactor.
http://geek-factor.pl/4402/gry/geek-fac ... mie-odyna/
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: palladinus »

Rune pisze:Będę ignorantem, bo nie czytałem i nie oglądałem żadnej recenzji, ani notki prasowej, ale pudło o wikingach z mnóstwem figurek jest bez negatywnej interakcji? Bez łupienia, grabienia i palenia długich łodzi wikingów? Jestem wstrzaśnięty i zmieszany. Na Odyna czekam na jakieś wyjaśnienie, bo po samej zawartości krzyczało do mnie: Musisz mnie mieć słaby słowianinie [emoji12]

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Ponieważ mam bardzo podobne doświadczenia jak Pirat z grą "In the name of Odin" to się wypowiem: od dawna zakładam, że każda ukazująca się gra o Wikingach, nie jest o Wikingach. Po drugie, Słowianie nie byli słabi, a wręcz przeciwnie, błyszczeli w każdym aspekcie, pośród swoich sąsiadów (i chyba kupiłbym w ciemno każdą grę, która by naszą słowiańskość połechotała). Po trzecie, mit o gwałceniu i rabowaniu, jest bezpodstawnie powtarzany, przecież to byli pokojowo nastawieni rolnicy lub ew. najemnicy w służbie władców nie wadzących nikomu. Po czwarte, nie mogę się doczekać, żeby zagrać w tę grę :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Pan_K »

palladinus pisze:Po trzecie, mit o gwałceniu i rabowaniu, jest bezpodstawnie powtarzany, przecież to byli pokojowo nastawieni rolnicy lub ew. najemnicy w służbie władców nie wadzących nikomu. Po czwarte, nie mogę się doczekać, żeby zagrać w tę grę :)
Trochę jednak nie. To mit, że to jest mit. :) Natomiast z grubsza zgadzam się co do Słowian.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: ramar »

Wikingowie trudnili się wyprawami o charakterze łupieżczym, jednak nie były to tak krwawe i złowieszcze wyprawy jak na filmach.
A wikingowie jako "nacja" w okresie wczesnego średniowiecza, byli na usługach u wielu władców: poprzez Słowian, po Konstantynopol, a nie rzadko wiking był królem na tych terenach (nie pamiętam nazwy państwa funkcjonującego na terenie dzisiejszej Ukrainy). Co więcej, córki piastów bywały wydawane za wikingów i na odwrót. Gdyby nie kultura wikingów, handel i ich usługi zbrojne, zapewne Słowianie nie rozwinęliby się tak, jak to miało miejsce (a może wyparli by nas Germanie? ).
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Wincenty Jan »

palladinus pisze:
i chyba kupiłbym w ciemno każdą grę, która by naszą słowiańskość połechotała.
Też bym tak zrobił. Nie wiem jak Wy ale ja odczuwam niestety niedosyt polskiej tematyki w grach. Nie mam tutaj na mysli międzynarodowych produkcji ale byłoby miło gdyby jeden z rodzimych autorów skusił się na taką tematykę. Z całym szacunkiem do elfów, krasnoludów, zombie i szturmowców jak tak dalej pójdzie to za 30 lat dzieci bedą myślały, że ziemianie to potomkowie wyżej wymienionych :) A tak całkiem serio to wszyscy wiemy jakie bogactwo inspiracji daje nam nasza historia.
Wracając do gry, zgadzam się z Gambitem o przeroście formy nad treścią. Pewnie gdyby gra była ciut skromniejsza (choćby o te figurki, które zapewne, az i tylko, mają ładnie wyglądać) wylądowałaby na mojej półce. :(
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: aspo »

ramar pisze:Wikingowie trudnili się wyprawami o charakterze łupieżczym, jednak nie były to tak krwawe i złowieszcze wyprawy jak na filmach.
A wikingowie jako "nacja" w okresie wczesnego średniowiecza, byli na usługach u wielu władców: poprzez Słowian, po Konstantynopol, a nie rzadko wiking był królem na tych terenach (nie pamiętam nazwy państwa funkcjonującego na terenie dzisiejszej Ukrainy). Co więcej, córki piastów bywały wydawane za wikingów i na odwrót. Gdyby nie kultura wikingów, handel i ich usługi zbrojne, zapewne Słowianie nie rozwinęliby się tak, jak to miało miejsce (a może wyparli by nas Germanie? ).
Tak a'propos: czy gra ma jakiekolwiek tło historyczne, poza obrazkami bez rogatych hełmów? Miło by było np. rozłożyć planszę i wiedzieć, że to faktyczna mapa Europy z X wieku. Zawsze to dodatkowy argument dla Żony: "kupiłem grę, żeby się dzieci uczyły historii" ;-)
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: tajemniczy_padalec »

Każda karta rejsu (najazdu?) przedstawia miejsce, na które Wikingowie faktycznie uderzyli, włącznie z pokazaniem faktycznej lokalizacji na mapie (no, mniej więcej), wraz z podaniem jej nazwy. Natomiast mapa główna przedstawia Europę.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Yavi »

Wincenty Jan pisze:Pewnie gdyby gra była ciut skromniejsza (choćby o te figurki, które zapewne, az i tylko, mają ładnie wyglądać) wylądowałaby na mojej półce. :(
Też strasznie narzekałem na figurki, aż zagrałem w prototyp, w którym były meeple. Cholera, to jednak robi różnicę. Meeple odstają już od samej fajnie ilustrowanej planszy, gdybym miał grać nimi na pełnej wersji, to byłbym chyba rozczarowany. Zbytnio kontrastowałyby z całą wizualną warstwą Odyna, która jest naprawdę świetna. Jasne, dałoby się grać, bo figurki nie zmieniają mechaniki, ale... to nie byłoby to samo.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Piehoo »

Apropo figurek, komponentów i obecnej ceny na Wspieram.to, myślę że zdecydowanie nie ma co narzekać. 150zł traktowałbym jako dobrą okazję! Obecnie cena pierwszego lepszego euro zaczyna się od 120-130zł, a zazwyczaj dostajemy kilka grafik na krzyż i trochę kosteczek. W tym pudle, poza figurkami, jest bardzo solidna plansza, karty grubsze niż w standardzie i masę unikalnych (pięknych!) ilustracji.
Gra szybka, przyjemna z minimalną interakcją.

Podrzucam od siebie:
Rozgrywka
Recenzja
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
awaken24h
Posty: 40
Rejestracja: 02 lis 2015, 15:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 1 time

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: awaken24h »

Według mnie to idealne pole do popisu dla autora gry, jeśli chodzi o dodatek - dodatkowa talia kart zwiększajaca interakcję (szczególnie tę negatywną) i zwiększajaca dramatyzm raid'ów. Swoją droga, gdyby to był dodatkowy cel kampanii, gra byłaby już dawno ufundowana ;)
Póki co również traktuję pozycję jako bardzo ładnie wydane euro w rozsądnej cenie / wsparte.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: Yavi »

Przed końcem akcji zostawię jeszcze Wam naszą recenzję - W imię Odyna na Planszówkach we dwoje.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: TOMI »

Fajny mix kilku gier opakowany w ciekawy klimat ....... A przynajmniej tak wynika z filmików. Trochę mi się kojarzy ( może błędnie-) Dominion, Splendor i Robinson. Czy tą grę można gdzieś kupić już teraz ( bo angielskiego chyba nie ma za dużo ) ? Wiadomo może kiedy będzie polska wersja ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: baldar »

ang bedzie drukowana symultanicznie z pl. I w imię Odyna, polską wersję wspieraj:)!
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: baldar »

Mamy figurki gratis bez względu na wynik kampanii.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: In the name of Odin (NSKN games KS)

Post autor: TOMI »

Skoro gra uzbierała wymaganą kwotę, to kiedy będzie wersja dla gry. Kiedy można się jej spodziewać w sklepach ? Ile przeciętnie trwa "produkcja" itd... Dzięki i powodzenia dla Autora.
ODPOWIEDZ