Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gaseki »

Ktokolwiek wie kiedy będzie jakiś dodruk podstawki? Najlepiej po angielsku. Niestety nie jestem w stanie znaleźć stanów magazynowych na stronie FFG (wiem, że się wyczerpał nakład, ale czasem były informacje o dodrukach)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

gaseki pisze:Ktokolwiek wie kiedy będzie jakiś dodruk podstawki? Najlepiej po angielsku. Niestety nie jestem w stanie znaleźć stanów magazynowych na stronie FFG (wiem, że się wyczerpał nakład, ale czasem były informacje o dodrukach)
Dodruk polski jest zapowiedziany na 2016. Dodruk angielski ma status "shipping now" czyli niedługo powinien pojawić się u sprzedawców.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

toblakai
Posty: 1277
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 227 times
Been thanked: 242 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Pastorkris pisze:Przymierzam się do zakupu Cyklu Spadkobierców i nie wiem czy się muszę bać o dostępność w niedalekim czasie czy można wrzucić na luz :)
Ja niedawno zakończyłem ogrywanie drugiego cyklu i zastanawiałem się czy kupować Droga Mrocznieje czy może rozpocząć cykl Spadkobierców Numenoru. Ostatecznie zdecydowałem się na Spadkobierców ze względu na pojawienie się informacji o wyczerpaniu nakładu Khazad-dum - obawiam się, że teraz mogą już zacząć się kończyć nakłady tych cykli więc wolę się zaopatrzyć teraz.

Najprawdopodobniej przed rozpoczęciem cyklu Twórcy Pierścienia zainwestuję w Droga Mrocznieje i może jeszcze jakąś dodatkową część sagi - tak aby te starsze pudełka mieć już na półce.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Saga sprzedawała się najgorzej. W krytycznym momencie gdy Galakta chciała zamknąć tytuł, dali warunek, że musi znaleźć się przynajmniej 50 osób które zakupią najnowszy (wtedy) dodatek z cyklu.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

toblakai pisze: Najprawdopodobniej przed rozpoczęciem cyklu Twórcy Pierścienia zainwestuję w Droga Mrocznieje i może jeszcze jakąś dodatkową część sagi - tak aby te starsze pudełka mieć już na półce.

Jesteśmy więc w tym samym punkcie :) Opcją dla mnie jest zakup DM i innej sagi, albo cykl Gondoru. Dlatego się właśnie zastanawiam.

Dzięki za pozostałe odpowiedzi ;) Aż dziw, że grałem w tą grę już ponad rok, a nie zajrzałem nawet na forum... ;)
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: grucha »

Czy pomijając brak licznika zagrożenia, da się grać w podstawkę w 3 osoby. Czy gra traci na płynności , balansie ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Da się, choć oczywiście nie będziecie mieli zapewne poprawnych talii (min 50). Gra jest balansowana głównie wokół 2 graczy, więc niektóre scenariusze mogą okazać się łatwiejsze lub trudniejsze.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

grucha pisze:Czy pomijając brak licznika zagrożenia, da się grać w podstawkę w 3 osoby. Czy gra traci na płynności , balansie ?
Grałem w podstawkę na 4 osoby i było dość ciekawie, poza tym że nowym graczom trzeba sporo pomagać i momentami grać za nich ;] Ale gdy się trafi na ogarniętych graczy, taka rozgrywka też może być fajna, bo wszystkie 4 sfery są w akcji, w pełnej krasie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gaseki »

W końcu udało mi się zdobyć podstawkę z drugiej ręki (trudniej niż sądziłem), ale mam drobną prośbę. Ktoś tu wspominał o artykule dla początkujących. Mógłby ktoś podlinkować?
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: natruszka »

gaseki pisze:W końcu udało mi się zdobyć podstawkę z drugiej ręki (trudniej niż sądziłem), ale mam drobną prośbę. Ktoś tu wspominał o artykule dla początkujących. Mógłby ktoś podlinkować?
Nie wiem czy o ten chodziło, ale warto przeczytać :)
http://winonboard.blogspot.co.uk/2014/0 ... raczy.html
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gaseki »

gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gaseki »

A jeszcze mam pytanie co do zakupów - jak bardzo potrzebny jest drugi core?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1558
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 196 times
Been thanked: 596 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

gaseki pisze:A jeszcze mam pytanie co do zakupów - jak bardzo potrzebny jest drugi core?
W ogóle. To nie jest gra konfrontacyjna, gdzie jest potrzeba super-optymalizowania decku do przesady. Jeśli nie zamierzasz grać talii koszmarnych, to braku tych kart nie zauważysz. Zresztą kupowanie kolejnego cs'a w przypadku lotra jest wyjątkowo nieopłacalne, bo połowa kart jest dla "gry", a nie dla ciebie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

gaseki pisze:A jeszcze mam pytanie co do zakupów - jak bardzo potrzebny jest drugi core?
Moim zdaniem warto kupić 2 podstawkę, bo wtedy wszystkie "dwójki" mamy w komplecie (a nawet więcej i można komuś odsprzedać). Do tego dochodzą jeszcze liczniki zagrożenia dla 3-4 graczy. Zdecydowanie natomiast odradzam zakup 3 podstawek w celu skompletowania wszystkich "jedynek" (bez sensu zakup całego pudła dla 13 kart...).
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Wydaje mi się, że na początkowym etapie warto wstrzymać się z zakupem. Jak rozegrasz 50+ partii to zdecydujesz, czy warto dokupić drugi core. Jednemu zależy na komplecie kart z core, inny idzie w dodatki, które skutecznie skompensują brak kompletów z podstawki.
Aha, Gaseki, koniecznie wydrukuj przygody przygotowane przez NinjaDorg. One wielokrotnie zwiększą Ci radochę z core przy minimalnych kosztach i wkładzie pracy. IMO są lepsze niż oficjalny cykl Mrocznej Puszczy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gaseki »

Dzięki bardzo. Widać, że dla mnie najlepszym wyjściem jest dać sobie spokój z drugim cs. Dodatki mam zamiar co prawda chronologicznie kupować, ale w pewnym momencie nie będę cierpiał z braku tych dwójek i jedynek (chyba?)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1558
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 196 times
Been thanked: 596 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Generalnie pamiętaj, że masz do kupienia 5 cykli, 11 dużych pudeł, z jakieś 7 innych dodatków + ewentualnie kilkadziesiąt talii koszmarnych. Generalnie zawsze będziesz miał pilniejszy zakup, który da ci więcej niż 2gi CS ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

gaseki pisze:Dzięki bardzo. Widać, że dla mnie najlepszym wyjściem jest dać sobie spokój z drugim cs. Dodatki mam zamiar co prawda chronologicznie kupować, ale w pewnym momencie nie będę cierpiał z braku tych dwójek i jedynek (chyba?)
Moim zdaniem podstawka zawiera wiele znakomitych "dwójek", których nie da się tak łatwo zastąpić. To zależy od podejścia, ale ja lubię mieć 3 kopie kluczowych kart, bo wtedy mam większą przewidywalność dociągu. Mi udało się kupić drugi ZP za 70zł wraz z dostawą, czyli praktycznie za tyle, ile kosztują małe dodatki w trybie DNŻ. Warto też przejrzeć jakie karty znajdują się w dodatkach i porównać co będzie korzystniejsze. No chyba że kupisz wszystko jak leci! :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Moim zdaniem drugi core jest nieodzowny. Ale nie warto kupować go od razu- najpierw trzeba grę poznać, pograć, dokupić kilka dodatków i uznać samemu, czy drugi core jest potrzebny. Poza tym zawsze można robić proxy, przecież nie gramy turniejowo.

Wydaje mi się, że obecnie gra cieszy się większym zainteresowaniem forumowiczów, niż w jej początkach. Mam nadzieję, że przekłada się to jakoś na sprzedaż.
I małe przypomnienie dla starych graczy - o wydawaniu małych dodatków w DNŻ decyduje głównie poziom sprzedaży dużych rozszerzeń. Ja sukcesywnie gonię tyły, żeby Galakta miała przesłanki do pchania tego wózka.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Na początek chyba najlepiej (czy też najtaniej) zrobić sobie proxy jakichś niezbędnych kart czy coś. To nie competetive turniejowy, można na luzie podejść do tematu. Jak przydusi, to wtedy kupić drugi core.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Można też zrobić jak ja. Kiedyś na zagranicznym turnieju wygrałem core seta i w ten sposób mam dwa ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gaseki »

Niby mogę kupić nowy core za 22 funty z dostawą, ale jeśli robię do gry drugie podejście, bo mi kiedyś nie podeszła (pożyczona z klubu), to na razie się wstrzymam
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Nie wiem co macie z ta dostepnascia core. Ostatnio uzywki co chwili gdzies sie pojawiaja na forach w sprzedazy. Co prawda uzywki, ale praktycznie wszystkie grane od poczatku w koszulkach wiec stan idealny.
Ja kupilem uzywke za 80 ostatnio.

jest to pierwsze lcg w naszej kolekcji i wlasciwie pierwsza karcianka. Dziewczyna mowi ze po Mage Knight jej druga ulubiona gra.

2 scenariusz z podstawki poki co nas zmiotl. Za pierwszym razem deckami z jednej sfery nawet nie przeszlismy 1 karty przygod. Za drugim podejsciem juz na budowanym decku przegralismy na 2 karcie przygod.

Btw sa gdzies scany kart? np Gandalfa bo musmy sobie 2 sztuki dorobic :)
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: esztfke »

Mogę wysłać skan w (chyba) zadowalającej jakości na maila czy gdzieś
ODPOWIEDZ