This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: yosz »

kamron6 pisze:Na KS jest aktualizacja o regrywalności.
Wrażenia z "live": wydaje mi się, że system tutoriala się średnio sprawdza, bo widziałem tam w rozgrywce co najmniej kilka błędów - szczególnie nadużywanie skryptu z wydarzeniami, powinni dodać przynajmniej wstęp z objaśnieniem komponentów i systemu wydarzeń, bo ten problem przewija się w różnych recenzjach?
Powiem Ci że stres związany z livem zrobił ze mną straszne rzeczy. Nie można sobie spokojnie pod nosem poczytać po angielsku i powoli tłumaczyć, bo czułem że muszę coś mówić żeby ludzie nie zasnęli. Jak wyłączyliśmy kamerę to znaleźliśmy trochę błędów tak jak mówisz np. nadużywanie skryptów (ogólnie one wchodzą dopiero przy kartach typu Reality Check), ale dzięki temu też w ciągu tych niecałych dwóch tur mogliśmy pokazać jak będzie wyglądała fabularna część gry i wybory w czasie niej.

Sam tutorial w moim odczuciu będzie się sprawdzał przy graniu na spokojnie, albo jeżeli będzie po polsku :) Łatwiej jednak rzucić okiem na polski tekst i coś znaleźć niż na angielski. Na pewno trzeba go jeszcze dopracować.

Tak czy inaczej mam nadzieję że live coś pomógł i rozjaśnił.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
pioro
Posty: 117
Rejestracja: 05 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: pioro »

191 z Polski na chwilę obecną nie budzi optymizmu. Jeżeli jakieś sklepy się nie zainteresują to raczej po polsku nie uraczymy. No własnie co ze sklepami, które na wspieraczce robią robotę, a na kicku cisza?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Bary »

pioro pisze:191 z Polski na chwilę obecną nie budzi optymizmu. Jeżeli jakieś sklepy się nie zainteresują to raczej po polsku nie uraczymy. No własnie co ze sklepami, które na wspieraczce robią robotę, a na kicku cisza?
Spokojnie, jeszcze nie padło w tej sprawie ostatnie słowo. Poczekajmy na garść świeżych informacji.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4047
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: AkitaInu »

crsunik pisze:Trudno mi powiedzieć. Wszystko zależy od tego jak wyglądać będą plastikowe. Wyszedłem z założenia, że w tej grze liczy się klimat, więc figurki trzeba będzie pomalować. A z tego co wiem żywiczne są zazwyczaj bogatsze w detale i łatwiejsze do malowania
Ano widzisz, tego w sumie nie wiedziałem :) Ja wole wziąść te addony z historyjkami jednak :) Ale łóżka też biore, będzie to mega wyglądać na planszy :)
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ObraneOrzechy »

pioro pisze:191 z Polski na chwilę obecną nie budzi optymizmu. Jeżeli jakieś sklepy się nie zainteresują to raczej po polsku nie uraczymy. No własnie co ze sklepami, które na wspieraczce robią robotę, a na kicku cisza?
ObraneOrzechy pisze:Mailowalem prywatnie z kilkoma sklepami czy pojawi sie u nich TWoM w (przed)sprzedazy. Wiekszosc z nich odpisala mi cos w stylu "Jestesmy zainteresowani ta gra, ale rowniez czekamy na potwierdzenie wersji Polskiej". Wydaje mi sie, ze tez nie weszli jeszcze w KSa i czekaja w blokach startowych.
Nasza lokalna Poznanska Plan-sza odpisala mi w komentarzu na FB:
Plan-sza pisze:Co do this war of mine, pewnie weźmiemy kilka sztuk na sklep, ale jeszcze czekamy na info odnośnie polskiej wersji :-)
zyndram
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2016, 15:41

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: zyndram »

Ciekawe czy znajdzie się sklep, który zamrozi tyle kasy aż do lutego 2017, bo gra nie jest tania...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

Planszostrefa i Scythe / Dark Souls?
zyndram
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2016, 15:41

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: zyndram »

Może jakiś się znajdzie, ale pewnie za dużo tych sklepów chętnych nie będzie (może się mylę). Planszostrefa to duży sklep, pewnie mają sporo wolnych środków.
Patrzyłem też na wątki dla sklepów, ale nikt tej gry nie oferuje póki co.

Tylko dziwne jest jedno, bo przy Dark Souls były paki dla sklepów, a tutaj nic nie ma. Ale może poza KS to załatwiają.
robert89ns
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:54

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: robert89ns »

Są 6 paki wychodzi 15 GBP taniej niż kupić 6 sztuk normalnie masz to na KS napisane

Fajne jest to że jak ktoś (np sklepy ) kupią ten 6 pak to liczy się jako 6 sztuk a nie jako 1
tak wiec sklepu moga nam zboostować liczbe potrzebnych sztuk zeby był Polski język
zyndram
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2016, 15:41

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: zyndram »

Te 6 paki widziałem. Tylko, że kompletnie się to nie opłaca, bo w sklepach będzie drożej niż kupić na KS.
robert89ns
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:54

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: robert89ns »

owszem ale ci co nie kupią na KS beda płacić wiecej sama podstawka bedzie kosztowac te 50GBP. Teraz za tą cene masz odstawke SG 2 dodatki i juz prawie 3 ( wiec przynajmniej 3 dodatki) sklapy sprzedadzą to drożej
zyndram
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2016, 15:41

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: zyndram »

Tylko z tego co pamiętam, to w przypadku Dark Souls i Scythe ceny sklepów były porównywalne do KS lub niższe i ludzie kupowali przez sklep zamiast KS (Mogę się mylić, bo te gry mało śledziłem, bo ich nie wspierałem).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

I po raz kolejny wodzenie za nos... Miało być wczoraj jakieś info konkretne i całkowita cisza. Świetne podejście do klienta.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Helga »

Jeśli chłopaki coś negocjują, to raczej nie mają wpływu kiedy te negocjacje się skończą. Także chyba tylko cierpliwość nas uratuje. Prędzej czy później podadzą info :wink:
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: ObraneOrzechy »

misioooo pisze:I po raz kolejny wodzenie za nos... Miało być wczoraj jakieś info konkretne i całkowita cisza. Świetne podejście do klienta.
Tycjan pisze:Odpowiedzi na zadane tu na forum jak i na ZnadPalnszy.pl pytania w tym na te najważniejsze, związane z polskim wydaniem gry, padną dopiero na początku następnego tygodnia. Gdybym opublikował je dzisiaj, to mogły by one tylko namieszać w kontekście informacji, które zostaną upublicznione może nawet już w poniedziałek.
Nikt nie pisal ze to BEDZIE poniedzialek ;)
Czekamy. ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: crsunik »

I w zasadzie nie jesteśmy ich klientami dopóki nie wezmą naszych pieniędzy ;)
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: warran »

Rzeczywiście, było powiedziane, że informacje będą "być może już w poniedziałek" (nie chce mi się szukać konkretnego posta, ale jestem przekonany, że tak to było). Nie zmienia to jednak faktu, że czekanie na informacje i przekładanie terminów zaczyna powoli męczyć.

Przy okazji: przekroczyliśmy 200 osób z Polski na KS. A poza Niemcami, to chyba nie ma przy obecnych limitach szansy na żadną inną wersję językową.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: rattkin »

crsunik pisze:I w zasadzie nie jesteśmy ich klientami dopóki nie wezmą naszych pieniędzy ;)
Gdy wezmą, też nie jesteśmy.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Tycjan »

Naprawdę rozumiem waszą niecierpliwość, ale musicie mi uwierzyć na słowo, że nie robię tego celowo. Pewne decyzje są poza ZP i my również musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać. Pamiętam o forum i jak tylko będę mógł coś napisać to tak zrobię :)
A czekam na to, bo gra jest genialna, ale aż prosi się o lokalizację.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: pan_satyros »

Tycjan pisze: A czekam na to, bo gra jest genialna, ale aż prosi się o lokalizację.
Tak jak i my czekamy z ręką na przycisku "wspieram" :D
Kal-El83
Posty: 1146
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 241 times
Been thanked: 131 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Kal-El83 »

Ja się zarzekałem że nie wejdę w KS ale dla tego tytułu zrobiłbym chyba wyjątek. Szkoda że aż takie zamieszanie z lokalizacjami.
Trzymam mocno kciuki i liczę na pomyślne wieści !!
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: TTR_1983 »

Może jest, może nie. Hype recenzentów nijak się ma później do rzeczywistości. Jeszcze nie widziałem recenzji/opnii przed wydaniem gry, która byłaby negatywna. A później gra wychodzi i jest przeciętna.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Banan2 »

Tycjan pisze:Naprawdę rozumiem waszą niecierpliwość, ale musicie mi uwierzyć na słowo, że nie robię tego celowo. Pewne decyzje są poza ZP i my również musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać. Pamiętam o forum i jak tylko będę mógł coś napisać to tak zrobię :)
A czekam na to, bo gra jest genialna, ale aż prosi się o lokalizację.
Zwróćcie uwagę na pewien fakt. Mianowicie zbliża się kolejny długi weekend a co z tym związane ewentualny brak dostępu do netu, kompa, itd, itp. A kampania kończy się za tydzień.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
robert89ns
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:54

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: robert89ns »

To się już lekką przesadą robi informacja miała być tydzień temu była opcja że się przedłuży ok ale to miał być czwartek został niespełna tydzień do końca a tu jak nie było informacji tak nie ma.

Troche to jednak robi się niepoważne ... Michał chce dobrze i zakładam to. Jednak olewanie nas to inna sprawa od 14 maja nie mam ani 1 postu od Michała a pisanie przez Trycjana żeby być cierpliwym czy lepiej powiedzieć mniej niż słowo za dużo też traci sens sens miało to w tamty tygodniu teraz potrzeba konkretów ... to jest finish kampani a my wiemy tylko że nic nie wiemy
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: warran »

Tycjan pisze:Naprawdę rozumiem waszą niecierpliwość, ale musicie mi uwierzyć na słowo, że nie robię tego celowo. Pewne decyzje są poza ZP i my również musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać. Pamiętam o forum i jak tylko będę mógł coś napisać to tak zrobię :)
A czekam na to, bo gra jest genialna, ale aż prosi się o lokalizację.
Ależ Tycjanie, nikt nie twierdzi, że robisz to celowo. Dobrze, że jest tutaj jakiś Communication Manager ;) Szkoda tylko, że nie wiadomo, kiedy coś będzie wiadomo i dlaczego jeszcze nic nie wiadomo :)
ODPOWIEDZ