This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: woytas »

Dobry FAQ. Poprawił mi humor.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Night wolf »

Pytanie odnośnie 6 paków czy można mieszać wersje językowe bo widzę że jedni piszą że można a drudzy że nie? Jest gdzieś oficjalne info bo nie mogę znaleźć?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: misioooo »

Dziś we Wrocławiu impreza esport... Gry komputerowe. Zero promocji twom, pomimo, że Geekszop zapewnia na miejscu strefę gier bez prądu... Mają twom prototyp, ale banery, hostessy... wygląda to tak, że wydawca/autorzy mają to gdzieś. Impreza tego typu i skali to świetne miejsce na promocję wśród mniej planszowej publiki...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

misioooo pisze:Dziś we Wrocławiu impreza esport... Gry komputerowe. Zero promocji twom, pomimo, że Geekszop zapewnia na miejscu strefę gier bez prądu... Mają twom prototyp, ale banery, hostessy... wygląda to tak, że wydawca/autorzy mają to gdzieś. Impreza tego typu i skali to świetne miejsce na promocję wśród mniej planszowej publiki...
Ano. Zadziwia, że autorom nie udało się albo nie mieli czasu (na jedno wychodzi) dojść do porozumienia z Rock Paper Shotgun i Eurogamerem. Obie strony - choć poświęcone grom elektronicznym - od czasu do czasu piszą o planszówkach. Np. EG pisał o zbiórce na Dark Souls dwa razy. Szkoda, że nie udało się dogadać z IGN i Gamespotem, bo to b. popularne serwisy poświęcone grom komputerowym i konsolowym. No i nic na Shut Up & Sit Down się nie pojawiło, a Quinns i spółka często poruszają temat opowieści i narracji w planszówkach.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: toblakai »

Z jednej strony by mogli, ale sama kampania kończy się za ~67h i już w tej chwili odniosła ogromny sukces. Stretche które są przedstawione zostaną odblokowane więc w i napływ gotówki dla samej kampanii już nic nie robi. Nie twierdzę, że kasa się nie przyda - bo pewnie by ją spożytkowali - tylko dodawanie kolejnych dodatków i plastiku pewnie by tylko rozwścieczyło niektórych ;)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tycjan »

Czy naprawdę sądzicie, że w niecałe 70 godz. do końca akcji na największym serwisie crowdfunding na świecie autorzy siedzą i nic nie robią?? Oskarżacie ich o brak profesjonalizmy i amatorstwo, ale chyba sami zapominacie lub nie zdajecie sobie sprawy, że to właśnie na koniec jest najwięcej pracy na takich kampaniach. To właśnie wtedy wszyscy obserwujący lub inaczej zainteresowani akcją ruszają do sowich kont/portfeli.
Z całym szacunkiem dla uczestników wymienionych tutaj imprez, ale mam wrażenie, że bardziej korzystne dla gry będzie uwaga autorów zwrócona na KS, niż ich obecność na tych imprezach.
Proszę przestańcie cały czas narzekać (nie mówię tego do wszystkich, ale wskazani na pewno wiedzą o kim piszę) i znajdźcie w sobie trochę więcej pozytywnych myśli, bo zaglądający tutaj miłośnicy gier (wiem, że z powodu TWoM kilko nowych osób czyta ten wątek) pomyślą, że to standard na naszym forum, a tego chyba nikt z nas nie chce... prawda?
To piszę w swoim imieniu, więc już z góry uprzedzam, żeby nie wiązać tego z osobami autorów i wydawców. Gry planszowe są formą zabawy, więc wyluzujcie i zacznijcie to tak traktować. Przecież nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

+1

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: DarkSide »

Tycjanie, to ja może tak trochę obok i z nieco innej beczki. Z wywiadu zamieszczonego choćby TUTAJ (ale i na innych stronach) wynika że firma "Awaken Realms" marzy/planuje/chce zaistnieć na rynku planszówkowym. Czy uważasz, że to normalne że firma ta nawet nie zdołała założyć konta na największym polskim forum planszówkowym i osobiście odpowiadać na liczne zapytania i wątpliwości? Czy nie uważasz za kuriozum tworzenia FAQ do kampanii, które działa na zasadzie niemalże głuchego telefonu, a TY robisz za posłańca i "prawie-że" przedstawiciela ds. kontaktów z polskimi graczami? (Chyba, że jesteś zatrudniony w "AR", a to przepraszam) Oczywiście wiem, że byłoby niezręcznie Ci ustosunkowywać się do tych pytań dlatego traktyuję je raczej retorycznie ;) Z drugiej strony dobrze, że po raz kolejny osoby ze środowiska planszówkowego pokazują, że potrafią się wspierać dla większego dobra (czyt. wydanie świetnej planszówki), ale trzeba przyznać, że "Awaken Realms" wejście w świat planszówkowy ma fatalny i będzie jeszcze długo robić za przykład jak tego nie robić. (patrząc na każdy inny aspekt niż finansowy - żeby było jasne nigdy nie oczekiwałem, żeby "Awaken Realms" zasponsorowało polskim graczom TWOM, ale ilość błędów wizerunkowych na starcie po prostu poraża). Nie wiem jak inni ale ja uważam że, większość tego shitstormu można było uniknąć gdyby firma "Awaken Realms" tak bardzo nie zlekceważyła na starcie polskiego rynku planszówkowego i przemyślała pewne kwestie PRZED startem kampanii, a nie w trakcie. Po prostu mleko się rozlało i po kampanii chłopaki z "AR" muszę przemyśleć parę spraw jeśli naprawdę planują wejść w planszówki na poważnie.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Czemu wejście na rynek ma fatalny? Bo nie ma konta na forum a gra ktora wydaje nie miala byc po polsku? Bo ja tak rozumiem Twoj post Darkside :) możesz wyszczegolnic te bledy wizerunkowe?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

@Darkside - i oprócz tego forum odpowiadać jeszcze na 5 innych w forach w 3 innych językach. Weźcie się, kurwa, ogarnijcie bo już się zaczyna polackie czepiactwo tutaj :)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: RunMan »

Nie siedzę zbytnio w temacie, nie zamierzam wesprzeć kampanii, ale lubię wtykać kij w mrowisko: dość zabawnie wypada zestawienie stwierdzenia o fatalnym wejściu w świat planszówek i przykładu jak nie prowadzić kampanii, z zebraniem przeszło 400,000 funtów przez prawie 6,500 osób ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

To ja już rozumiem czemu CMON tak słabo idzie i ciągle muszą wydawać gry przez Kickstarter. Bo nie mają tutaj konta i nie odpowiadają na przepełnione żółcią posty.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: vojtas »

DarkSide pisze:trzeba przyznać, że "Awaken Realms" wejście w świat planszówkowy ma fatalny i będzie jeszcze długo robić za przykład jak tego nie robić.
No raczej to wejście fatalne nie jest, skoro:
- gra się ukaże i to w wersji na bogato (a przynajmniej wszystko na to wskazuje),
- AR namówiło solidnego wydawcę, który zajmie się m.in. polską wersją językową.

Chodzi raczej o to, że polscy klienci nie tylko chcieliby dobrej gry, ale też więcej czułości. :D To jest zrozumiałe, bo TWoM jest produkowane w Polsce, projektowane przez polskich autorów na podstawie polskiej twórczości. Po prostu AR nie kładzie szczególnego nacisku na kraj (w przeciwieństwie do wielu polskich przedsiębiorców), ale przede wszystkim na rynek międzynarodowy. Ogromna większość klientów AR (nabywców figurek w których AR się specjalizuje) pochodzi z zagranicy, więc to samo podejście prezentują w przypadku TWoM. Polska społeczność chce jednak innego traktowania - nie dlatego że jest najliczniejsza, a dlatego że TWoM to element narodowego dziedzictwa kultury! :D AR sobie chyba w ogóle nie zdawało sprawy, jak potężny ładunek emocjonalny wiąże się z tą grą i projektantem, który, co tu dużo mówić, należy do ścisłej polskiej czołówki, którego gry zapisały się złotymi literami na kartach narodowej historii. ;)

Osobiście do samych projektantów pretensji nie mam absolutnie żadnych - sam fakt, że np. Moracz musi zajmować się mnóstwem rzeczy, które nie są związane bezpośrednio z projektowaniem gry, świadczy o jego wielkim zaangażowaniu.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Swoją drogą ciekawe czemu nie widzę tej gry w dziale finansowanie społecznościowe?
"Errare humanum est"
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: warran »

Kisun pisze:Swoją drogą ciekawe czemu nie widzę tej gry w dziale finansowanie społecznościowe?
Ponieważ cała dyskusja dotycząca KS odbywała się w tym wątku :P

Ja z tego FAQ rozumiem, że wydanie przetłumaczonych książek nie jest problemem. Czy to oznacza, że np. skrypty z "Sewers" też będą przetłumaczone? A może skrypty z dodatków też będą w aplikacji?
Wiem, że późno na takie pytanie, ale wcześniej nie zauważyłem, że Kanały mają własne skrypty. Poza tym i tak wspieram, więc odpowiedź w późniejszym terminie mi nie przeszkadza ;)
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Night wolf »

warran pisze:
Kisun pisze:Swoją drogą ciekawe czemu nie widzę tej gry w dziale finansowanie społecznościowe?
Ponieważ cała dyskusja dotycząca KS odbywała się w tym wątku :P

Ja z tego FAQ rozumiem, że wydanie przetłumaczonych książek nie jest problemem. Czy to oznacza, że np. skrypty z "Sewers" też będą przetłumaczone? A może skrypty z dodatków też będą w aplikacji?
Wiem, że późno na takie pytanie, ale wcześniej nie zauważyłem, że Kanały mają własne skrypty. Poza tym i tak wspieram, więc odpowiedź w późniejszym terminie mi nie przeszkadza ;)
Spoiler:
Z tego wynika że szansa jest spora ale obiecywać nie będą że na 100% a jeśli się nie uda wydać po polsku to wszystkie elementy będą miały swoje tłumaczenie w PDF
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Marx »

Czy są już jakieś informacje jak bogatą wersję wyda u nas Galakta? Interesują mnie podstawowe stretch gole z KS, ale nie wiem czy można na to liczyć.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Żadne sg nie są exclusiv. Więc wszystkie sg, które są do podstawki powinny być w retailowej wersji gry.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Tyle, że dodatki trzeba będzie osobno zakupić.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: grabash4u »

crsunik pisze:Żadne sg nie są exclusiv. Więc wszystkie sg, które są do podstawki powinny być w retailowej wersji gry.
Wszystkie stretche z * są dołożone do Core Boxa w kampanii i będą ewentualnie sprzedawane później jako dodatki. Oczywiście na tę chwilę SCD tychże, wynosi 50 funtów.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Tak są, ale z tego co rozumiem, część z nich to są dodatki które wspierający dostaną w Core Box, ale które nie stają się integralną częścią podstawki i po ks będą sprzedawane jako oddzielne dodatki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

warran pisze: Ja z tego FAQ rozumiem, że wydanie przetłumaczonych książek nie jest problemem.
Tłumaczenie - nie jest. Produkcja wielojęzycznych komponentów (głownie kart) - jest. Czyli pewnie tłumaczenie w PDF, a druk raczej nie.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Moje pytanie odnośnie braku wątku w odpowiednim dziale było raczej zwróceniem uwagi na pewnien brak w zaangażowaniu prowadzących kampanię. Skoro się mówi "robimy wszystko" a omija coś tak podstawowego to czuję pewien dysonans. Samo znalezienie tu na forum linka do akcji na ks jest kłopotliwe. Po to przecież jest dział finansowania społecznościowego by nie szukać. Wchodzę mam linka jest ok. Tu wchodzę, szukam, wychodzę, szukam w googlu - trochę dziwne podejście.
"Errare humanum est"
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: mia123 »

Autorzy odpowiadają na pytania pod Kickstarterem. Nie są w stanie angażować się w dyskusje na kilku-kilkunastu forach. To nie jest polska kampania tylko międzynarodowa.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Ciekawe czy osiągną pół miliona, ostatni SG wygląda intrygująco, ale mnie osobiście boli, że oni się tak rozdrabniają jeśli chodzi o te dodatki (ja się czuję tak, jakby to były jakieś planszowe DLC, w sensie mikro-dodatki, które ulepszają rozgrywkę, ale są malusieńkie, a przy tym często drogie, jeden taki dodatek nie robi różnicy, ale 5 już tak). Mam nadzieję, że w przyszłości dodatki będą większe, tak jak HMS Beagle był dla Robinsona, a nie wiele małych bzdurek do tego właśnie Robinsona dostępnych.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ