This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
grimhen
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2013, 00:15

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: grimhen »

Ta asymetryczna kostka to jest do kupienia jako dodatek , czy też będzie normalnie dokładana do pudełka z podstawką ? Widzę ją w dodatkach, ale nie wiem czy chodzi o to, że będzie pomalowana i dlatego dodatkowo za nią liczą ?
Awatar użytkownika
thelkaar
Posty: 64
Rejestracja: 05 lut 2010, 10:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 12 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: thelkaar »

grimhen pisze:Ta asymetryczna kostka to jest do kupienia jako dodatek , czy też będzie normalnie dokładana do pudełka z podstawką ? Widzę ją w dodatkach, ale nie wiem czy chodzi o to, że będzie pomalowana i dlatego dodatkowo za nią liczą ?
Tylko do kupienia jako dodatek
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

Nigdy jeszcze nie wspierałem na Kickstarterze, stąd moje może głupie pytania:
1. Czy jeśli chcę oprócz gry jeszcze jakieś dodatki, to deklaruję kwotę 50 GBP plus cena dodatków?
2. To samo pytanie o koszty wysyłki - od razu deklaruję 4 GBP więcej?
3. Czy można będzie potem zmienić wskazaną kartę na inną (czekam właśnie na kartę walutową)?
Liczę na wyrozumiałość :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: woytas »

playerator pisze:2. To samo pytanie o koszty wysyłki - od razu deklaruję 4 GBP więcej?
Do tego pytania to i ja się podłączę.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wassago »

Jak wybieracie rodzaj pledgea, to macie takie ładne info:

"This pledge does not include shipping. You will be asked to pay it after the Kickstarter ends, from the Pledge Manager level."

oraz w opisie

"Please note, that shipping will be paid after the Kickstarter campaign ends, from the Pledge Manager level. Prices are not final and might slightly change in the Pledge Manager, depending on how many stretch goals we will unlock."

Znalezienie tego zajęłoby wam mniej czasu, niż wchodzenie na to forum i pisanie posta :P Wystarczy wejść na stronę kampanii i skorzystać z opcji szukaj, jeżeli nie chce nam się wszystkiego przeglądać - zazwyczaj ctr+f i wpisujecie shipping ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

playerator pisze:Nigdy jeszcze nie wspierałem na Kickstarterze, stąd moje może głupie pytania:
1. Czy jeśli chcę oprócz gry jeszcze jakieś dodatki, to deklaruję kwotę 50 GBP plus cena dodatków?
2. To samo pytanie o koszty wysyłki - od razu deklaruję 4 GBP więcej?
3. Czy można będzie potem zmienić wskazaną kartę na inną (czekam właśnie na kartę walutową)?
Liczę na wyrozumiałość :wink:
Pytanie nie jest głupie, ale na pewno jest zadane w niewłaściwym temacie :P Tu rozmawiamy o grze, a nie o Kickstarterze. Mimo wszystko, odpowiem:

1. Wystarczy na razie zadeklarować kwotę podstawki. Później, gdy otworzy się Manager (za miesiąc, może dwa miesiące), można zmienić wysokość stawki, a nawet poziom wsparcia.

2. Jak chcesz, ale patrz wyżej.

3. Bez problemu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

@Curiosity - dziękuję za konkretne i kompletne poszerzenie mojej wiedzy :) tak właśnie wyobrażałem sobie działanie forum
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Elemele »

@playerator : Jeśli jesteś pewien, że któryś dodatek na pewno będziesz chciał (i będziesz miał na ten cel jutro pieniądze, bo zaraz po zakończeniu akcji środki zostaną pobrane) to lepiej daj większe wsparcie teraz - przyczynisz się do szybszego odblokowania kolejnego SG.

Jeśli natomiast nie masz na koncie teraz wszystkich środków, to zawsze będziesz je mógł potem dołożyć w PM, ale to już nie jest wtedy wliczane do osiągnięcia kolejnego SG.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ObraneOrzechy »

kamron6 pisze:Ciekawe czy osiągną pół miliona, ostatni SG wygląda intrygująco..
W ciagu ostatnich 90minut doszlo 3k £ i brakuje juz "tylko" 17k £. Jesli tendencja sie zachowa to bedziemy mogli sie z niego cieszyc ;D

Edit. W czasie pisania trgo posta doszedl kolejny tysiac i brakuje juz tylko 16 ;P
Ostatnio zmieniony 30 maja 2016, 10:59 przez ObraneOrzechy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pan_K »

ObraneOrzechy pisze:
kamron6 pisze:Ciekawe czy osiągną pół miliona, ostatni SG wygląda intrygująco..
W ciagu ostatnich 90minut doszlo 3k $ i brakuje juz "tylko" 17k $. Jesli tendencja sie zachowa to bedziemy mogli sie z niego cieszyc ;D

Edit. W czasie pisania trgo posta doszedl kolejny tysiac i brakuje juz tylko 16 ;P
Z tym, że chodzi raczej o funty...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pan_satyros »

Dziś pewnie wspieram i tak się zastanawiam nad dodatkami, wy jakieś addony bierzecie i ewentualnie dlaczego?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Najciekawsze addony to moim zdaniem: incidents, memories i rubble die, dodają po prostu więcej gry, dla mnie jedynie problematyczne jest to, że nie wiadomo czy będą przetłumaczone i czy nie będą po prostu tańsze, gdy Galakta wyda je u nas, szczególnie że za dosłownie ułamek zawartości tego co dostajemy za 50 funtów, trzeba zapłacić 26 funtów ;)

Zostało tylko niecałe 14k, ciekawe czy zrobią coś jeszcze? Miło by było jakby dodali zapomniany tv set ;)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2016, 10:28 przez kamron6, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Toudi »

Ja biore incidents. Memories chcialem ale nie dodaje do gry nic poza fabula, wiec chyba odpuszcze. O kostce jeszcze pomysle. Czy na 100% bedzie mozna cos dolozyc w PM?
s3rek
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2013, 16:07
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: s3rek »

kamron6 pisze:Najciekawsze addony to moim zdaniem: incidents, memories i rubble die, dodają po prostu więcej gry, dla mnie jedynie problematyczne jest to, że nie wiadomo czy będą przetłumaczone i czy nie będą po prostu tańsze, gdy Galakta wyda je u nas, szczególnie że za dosłownie ułamek zawartości tego co dostajemy za 50 funtów, trzeba zapłacić 26 funtów ;)
Skąd pewność że galakta wyda wogóle te dodatki a nie będzie to tylko kickstarterowy exclusive?

Sent from my ST26i using Tapatalk
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Podobno Memories miało dodawać decyzje czasoprzestrzenne i wpływać na grę, nie tylko czytanie losowych wspomnień :p (np. mogło dawać specjalne zadania, by podratować humor postaci lub odwrotnie)

Jako Exclusive zaznaczono jedynie ostatni SG, bardzo wątpliwe jest by nie rozwijali gry, choćby po angielsku, na pewno będzie dostępne w sprzedaży, pytanie tylko czy tańsze i czy spolszczone.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Toudi »

kamron6 pisze:Podobno Memories miało dodawać decyzje czasoprzestrzenne i wpływać na grę, nie tylko czytanie losowych wspomnień [emoji14] (np. mogło dawać specjalne zadania, by podratować humor postaci lub odwrotnie)

Jako Exclusive zaznaczono jedynie ostatni SG, bardzo wątpliwe jest by nie rozwijali gry, choćby po angielsku, na pewno będzie dostępne w sprzedaży, pytanie tylko czy tańsze i czy spolszczone.
W faq napisali ze nie wnosi NIC do gry poza fabula.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Toudi pisze:Ja biore incidents. Memories chcialem ale nie dodaje do gry nic poza fabula, wiec chyba odpuszcze. O kostce jeszcze pomysle. Czy na 100% bedzie mozna cos dolozyc w PM?
Toudi, na 99,99% będzie można bo jest olbrzymia ilość dodatków i muszą jakiś system na to zrobić :) no i pledge manager to jednak większa kasa dla twórcy :)

Dodatkowo zawarli taki zapis:

Please note, that shipping will be paid after the Kickstarter campaign ends, from the Pledge Manager level. Prices are not final and might slightly change in the Pledge Manager, depending on how many stretch goals we will unlock.

Skoro ceny mogą się zmienić to musisz mieć możliwość dopłacenia (jeżeli zmieniły by się na wyższe) w związku z tym ja zakładam że będzie się dało dobierać dodatki w pledge managerze.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Nie mogę znaleźć nic na KS, ale rozumiem, że jeśli jest nas trzech to możemy sobie zrobić pledge za 150 funtów i potem wziąć 3 kopie w PM?

K.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ObraneOrzechy »

Pan_K pisze:Z tym, że chodzi raczej o funty...
Racja, przepraszam. To od tego pisania pod presja w pracy ;) Poprawione.

Jak oni upchna te wszystkie dodatki z podstawce? Bo o ile dobrze zrozumialem nie bedzie dla nich osobnych kartonikow?

Edit [13:43]: jeszcze niecale 1400£ i peknie 500k £!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

500 000 GBP! Szacunek!
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: esztfke »

ObraneOrzechy pisze:
Pan_K pisze:Z tym, że chodzi raczej o funty...
Racja, przepraszam. To od tego pisania pod presja w pracy ;) Poprawione.

Jak oni upchna te wszystkie dodatki z podstawce? Bo o ile dobrze zrozumialem nie bedzie dla nich osobnych kartonikow?

Edit [13:43]: jeszcze niecale 1400£ i peknie 500k £!
Z tego co widziałem to wcale nie ma nie wiadomo ile komponentów, po prostu jest tryliard rodzajów decków po 5-20 kart. Łatwo się w tym pogubić, ale naliczyłem 286 kart w 20(?!) różnych deckach, 21 o ile "special fitting cards" nie wchodzą do talii fittings.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Plus sporo figurek, żetonów, plansze, książeczki.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Zonexir
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Zonexir »

Czy na Core Box'a muszę się zdecydować w ciągu 24h czy jak mam pledga na 1 GBP to później będę mógł w PM dobrać Box'a ?
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ObraneOrzechy »

Tak ladnie kampania finiszuje. Szkoda, ze nie sypna jakims SG z rekawa ;P najlepiej dodatkowym pudelkiem na dodatki. ;)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, 11:45 przez ObraneOrzechy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Jakby ktoś miał wątpliwości:
Galakta pisze: Rozwiewamy wątpliwości

Dziękujemy za tak niesamowite i ciepłe przyjęcie informacji o planach wydania przez nas This War of Mine: The Board Game. Wiemy, że tak doniosłe wieści zawsze budzą wiele pytań i chcielibyśmy odpowiedzieć na to najczęściej się powtarzające, dotyczące różnic między naszą wersją gry, a tą, którą możecie zamówić na Kickstarterze. Spieszymy z wyjaśnieniami.

Wydawana przez nas wersja gry, czyli ta, która trafi do sklepów, to tzw. PL Core Box, a więc wersja podstawowa bez rozszerzeń i elementów oznaczonych jako „tylko w wersji z Kickstartera” („Extra in Kickstarter version”). Jeśli zaś chodzi o same dodatki (takie jak Tactics, Orphans i Sewers), to obecnie prowadzimy rozmowy, które mogą doprowadzić do wydania ich po polsku w późniejszym terminie. Naszym priorytetem jest w tej chwili wprowadzenie do sklepów podstawowej wersji gry w języku polskim.

O postępach prac nad wydaniem This War of Mine: The Board Game, jak i wszelkich zmianach i ustaleniach w sprawie rozszerzeń będziemy Was informować na bieżąco na Facebooku i naszej stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie i pozytywne komentarze! Nie zawiedziemy!
ODPOWIEDZ