Key Harvest

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kakaj
Posty: 659
Rejestracja: 19 sie 2005, 16:58
Lokalizacja: Pogórze - Gdynia

Key Harvest

Post autor: Kakaj »

Wydaje sie byc ciekawa ekonimczna gra z 2007 roku.

http://www.boardgamegeek.com/game/29839

Ktokolwiek widzial ? slyszal ? konsumowal ?
--> starszy inspektor do spraw homologizacji dyferencjałów w garażach <--
Moje kolekcja gier
Kontakt ze mną via FB : https://www.facebook.com/cezary.woolsome/ lub tel 604 941 378
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Key Harvest

Post autor: ThomasBittern »

Słyszał, słyszał :). Kończymy skład instrukcji, gra powinna być dostępna w marcu. Jest to wspólna edycja ang/niem (kooperacja RioGrande z Abacusem).
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Key Harvest

Post autor: Nataniel »

Mnie zrazil Keythedral, wiec dopoki nie przeczytam pozytywnych opinii osob, ktorym ufam - nie tkne palcem :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Key Harvest

Post autor: jax »

Ja sie przylaczam do grona zainteresowanych. Jesli ktos gral, niech opisze wrazenia. Na bgg mozna wprawdzie poczytac, ale to nie to samo co relacja z pierwszej reki...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Key Harvest

Post autor: mst »

jax pisze:Na bgg mozna wprawdzie poczytac, ale to nie to samo co relacja z pierwszej reki...
Chyba chodziło Ci o relację "z polskiej ręki". :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Key Harvest

Post autor: mistrz_yon »

Ostatnio zanabyłem sobie w edycji QWG (jako Demetra). Niestety instrukcje mam francusku i holendersku... Chociaż po francusku czytam, to jednak lektura instrukcji wooolno mi idzie. Ktoś dysponuje czymś w języku language (lub po polsku)?
Awatar użytkownika
paxis
Posty: 15
Rejestracja: 25 sie 2005, 09:31
Lokalizacja: Kilonia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Key Harvest

Post autor: paxis »

Gralem raz w cztery osoby i mnie nie zachwycila. Dlugo czeka sie na swoja kolejke.Gra trwala ponad trzy godziny. Nie wiem czy sie zgodze na nastepna gre.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Key Harvest

Post autor: mistrz_yon »

Ja jestem po lekturze instrukcji - znalazlem na stronie Rio Grande... jednak nie wszystko jest na BGG ;) - i tak "instrukcyjnie" to mi się podoba. Pewnie w tygodniu sobie rozłożę i pogram sam ze sobą, żeby zobaczyć jak to działa.

Ale zniechęcenie po początkowej grze to znany objaw - mam taką grającą koleżankę (nota bene BARDZO DUZO grającą), dla ktorej jesli sie gra wiecej niż 2 godziny, to gra już odpada. No i wlasnie nie mam z kim zagrac w Siene (bo pierwszy raz gralismy faktycznie dlugo) a i już w Brassa (bo i pierwszy i drugi raz poszedł nieco dłużej). Ale moja konstatacja jest taka, że się na swoją kolejkę długo czeka, bo to wlasnie pierwsza gra i czlowiek nie wie na co ma zwracac uwage, itp.

Anyway, jak pogram to coś tutaj dopiszę.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Key Harvest

Post autor: mistrz_yon »

W czoraj gralem pierwszy raz. Sklad 3 osobowy. czas grania: 2 godz, w tym tlumaczenie zasad i krotke "opowiesci z essen". generalnie to jestem po tej grze bardzo zbudowany - gralo sie bardzo sensownie, przestojow wiekszych nie bylo, z wyjatkiem tych, gdzie po raz pierwszy czytalismy z instrukcji dzialanie wydarzen (gre mam francusko-holenderska). Po 2-3 grach bedzie sie w toto grywac godzinke.

Mechanika jest prosta i elegancka, a objetosc instrukcji wynika ze szczegolowych opisow dzilania zdarzen zewnetrznych i pomocnikow. nie zgodzilbym sie z kwalifikoaniem tej gry jako ekonomicznej - dla mnie jest ona raczej zarzadzaniem rozbudowa terytorium, chociaz elementy ekonomiczne tam wystepuja, a calosc jest osadzona w klimacie sreniowiecznego rolnictwa.

sama gra polega na zdobyciu jak najwiekszej ilosci punktow. kazdy z graczy ma swoja plansze, na ktorej buduje swoje gospodarstwo/a. Gospodarstwa skladaja sie z pol (heksow). Kazde pole to jedena z 5 upraw. Kazde pole jest unikalne i okreslone wspolrzednymi. Jako ze wszyscy grzce maja takie same plansze, wiec czesto zalezy im na zdobyciu tych samych kafelkow. Kafelki publiczne sa losowane i zawszejest ich 6. Zeby sobie taki kafelek olozyc, trzeb wstawic go do swojego magazynu i okreslic cene.jesli inny gracz bedzie nim zainteresoany, to na ja musi aplacic. Jesli chcemy ami z niego skorzystac, bedzie to cena jaka my beziemy musieli zaplacic. Na koniec gry punktowane sa dla kazdego gracz dwie najwieksze grupy polaczonych ze siba pol. W najwiekszej kazde pole liczy sie z 1 pkt., wtej drugiej za 2 pkt. Do tego dochodza osadzone n planszy zetony pomocnikow. Uwaga, to nie sa wszystkiezasady, tylko doslownie kilka slow.! ;)
ODPOWIEDZ