Outlive KS

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Outlive KS

Post autor: Wallenstein »

Projekt wystartował i ma się dobrze.
https://www.kickstarter.com/projects/la ... escription
Worker displacement w świecie post apo.

Będą chętni do wsparcia?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Outlive KS

Post autor: louiscyphre »

No i po coś mi to pokazał? Przecież ja zbankrutuje. Jak wytrzasnę skądś kasę to może się skuszę.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Outlive KS

Post autor: AkitaInu »

Ilość plastiku masakryczna :) Myśle czy to czy anachrony ... ech :) Ale jest jeszcze saltlands :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Outlive KS

Post autor: misioooo »

Przejrzałem opis kampanii i jak w to się gra... Świetnie, że autorzy pomyśleli o "przewracaniu" figurek :) Jednak wydaje mi się (ale tylko mi się tak wydaje mam nadzieję), że gra będzie miała duży downtime i będzie bardzo podatna na paraliż decyzyjny... Głównie przez te ruchy swoich ekip - którą najpierw? Gdzie? A co jak pójdę w drugą stronę? To w zasadzie niejako wymusi planowanie 3 ruchów w przód i analizę "co się stanie jak pierwszy ruch tutaj..."
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Outlive KS

Post autor: Wallenstein »

Wspiera ktoś?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Outlive KS

Post autor: AkitaInu »

Wallenstein pisze:Wspiera ktoś?
Ja chciałęm, tego pledga z figsami ale pojawiło się anachrony i wspieram jednak anachrony ;) Mimo że tam nie ma exclusives to i tak mi się bardziej podoba.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Outlive KS

Post autor: louiscyphre »

Wallenstein pisze:Wspiera ktoś?
Liczę zielone :P. Może się uda wysupłać coś do końca kampanii.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Outlive KS

Post autor: AkitaInu »

louiscyphre pisze:
Wallenstein pisze:Wspiera ktoś?
Liczę zielone :P. Może się uda wysupłać coś do końca kampanii.
U mnie już idzie This War Of Mine i Anachrony, starczy :) Ale namawiam kumpla na Outlive :D
geek82
Posty: 430
Rejestracja: 09 kwie 2016, 21:08

Re: Outlive KS

Post autor: geek82 »

u mnie podobnie - Anachrony i TWoM przebilo Outlive. jednak wsparlem kwota 1E zeby miec szanse na zmiane zdanie w momencie jak bedzie PM ;)) ta tona plastiku i KS Exclusives jednak kusi.... do tego klimat...

jakie mieliscie za i przeciw Outlive vs Anachrony?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Outlive KS

Post autor: AkitaInu »

geek82 pisze:u mnie podobnie - Anachrony i TWoM przebilo Outlive. jednak wsparlem kwota 1E zeby miec szanse na zmiane zdanie w momencie jak bedzie PM ;)) ta tona plastiku i KS Exclusives jednak kusi.... do tego klimat...

jakie mieliscie za i przeciw Outlive vs Anachrony?
Za outlive napewno przemawia masa plastiku ale raczej jest słabej jakości i będzie mało detali. Sporo KS exclusives ale oprócz tego że można komuś kraść surowce nie widze w sumie tak nic ciekawszego od innego euro ;) No naprawde, gameplay wygląda spoko ale to wszystko :) Z drugiej strony mamy nasz shelter a dla fanów fallouta (np. ja) to nie lada gratka :) Wracają jeszcze do figurek to nie wiem jak to ma działać skoro figurki stoją na podstawkach z numerami, te podstawki trzeba całe przewracać czy co ? ...

Co do anachrony - mechanika mieszania z czasem, szczególnie z dodatkami z tego droższego packa wygląda niesamowicie :) to wystarczy tak naprawde ale duże ładne figurki z fajnym pomysłem dodatko zachęcają :) No i tak naprawde mamy dwie plansze, nasze miasto (ale trzeba jakieś budynki pobudować) i plansze capitolu, ale trzeba exosuit'y wykrozystać. Wygląda lepiej niż outlive :)


To tak na szybko :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Outlive KS

Post autor: Gizmoo »

Czy ktoś z forum zdecydował się na wsparcie i zakupił? Mocno zastanawiam się, czy się nie podłączyć. Gra wygląda na mega ciekawą!
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Outlive KS

Post autor: pvdel »

Ja mam pledge za euro. Jak będzie pledge manager to się zastanowię czy nie podnieść do progu z gra.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Outlive KS

Post autor: AkitaInu »

pvdel pisze:Ja mam pledge za euro. Jak będzie pledge manager to się zastanowię czy nie podnieść do progu z gra.
Ja też, ale tak raczej na wszelkie ale.

Oglądałem gameplay i w sumie to jest zwykły euras, nie ma tam oprócz faktu że można komuś ukraść surowce nic ciekawego tak naprawde:P
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Outlive KS

Post autor: pvdel »

Tak, ale wyglada na taki, który może być przyjemny. Z kolei Anachrony wg mnie cierpi na syndrom przekombinowania. W dodatku jak się usunie ten idiotyczny temat to tez zostają podstawowe mechanizmy. O ile Outlove wyglada prościutko, to jestem skłonny wyobrazic sobie, ze gram w to z przyjemnością - w końcu Lords of Waterdeep to tez prosta gra, a jaka fajna. Anachrony obejrzałem u rajdo i to jest gra, w która totalnie nie miałbym chęci grac. Wada kampanii Outlive jest cena. To są ponad cztery stówki...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Outlive KS

Post autor: AkitaInu »

pvdel pisze:Tak, ale wyglada na taki, który może być przyjemny. Z kolei Anachrony wg mnie cierpi na syndrom przekombinowania. W dodatku jak się usunie ten idiotyczny temat to tez zostają podstawowe mechanizmy. O ile Outlove wyglada prościutko, to jestem skłonny wyobrazic sobie, ze gram w to z przyjemnością - w końcu Lords of Waterdeep to tez prosta gra, a jaka fajna. Anachrony obejrzałem u rajdo i to jest gra, w która totalnie nie miałbym chęci grac. Wada kampanii Outlive jest cena. To są ponad cztery stówki...
Czemu idiotyczny temat ? :) Wydaje mi się że to dobrze że wrzucili inny temat niż każdy, tak jak outlive.

A co do przekombinowania to po obejrzeniu gameplay nie uważam żeby była przekombinowana ;) Napewno jest więcej do spamiętania niż w outlive ale tutaj anachrony jest po prostu cięższe i według mnie tyle ;) No i bije outlive na głowę pod względem innowacyjności i bycia bardziej ciekawą grą :)

Zaś w outlive kusił mnie bardzo pomysł z shelter'em swoim. Troche bez sensu że wszystkie bydunki dostajemy w setupie i trzeba je tylko zbudować a nie możemy podczas gry ich wybrać. Plus po obejrzeniu gameplay'a gra wydaje się troche nudna niestety. Lords'i na pewno są ciekawsi :)

Mimo wszystko chętnie bym zagrał ;)
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Outlive KS

Post autor: pvdel »

De gustibus... Ja z moich doświadczeń z grami z KSa wiem, ze innowacyjność to często wróg. Gra wydaje się przełomowa a potem okazuje się, ze prawie nie da sie w nią grac. Sprawdzone pomysły z malutkim twistem zwykle sprawdzały mi sie lepiej. Anachrony to imo taka nowa Euphoria. Ładna, niby ma ciekawe pomysły, dziwny (czyt. bzdurny, który nie pomaga przy grze z nie-Geekami) temat, ale wyglada na wydmuszkę, w która nie będzie sie przyjemnie grało. Mnie przed Outlive powstrzymuje przede wszystkim cena, bo to są cztery stówki zamrożone na rok (opóznienie 100% będzie), które moznaby teraz wydać na trzy inne fajne gry. ^^
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Outlive KS

Post autor: AkitaInu »

pvdel pisze:De gustibus... Ja z moich doświadczeń z grami z KSa wiem, ze innowacyjność to często wróg. Gra wydaje się przełomowa a potem okazuje się, ze prawie nie da sie w nią grac. Sprawdzone pomysły z malutkim twistem zwykle sprawdzały mi sie lepiej. Anachrony to imo taka nowa Euphoria. Ładna, niby ma ciekawe pomysły, dziwny (czyt. bzdurny, który nie pomaga przy grze z nie-Geekami) temat, ale wyglada na wydmuszkę, w która nie będzie sie przyjemnie grało. Mnie przed Outlive powstrzymuje przede wszystkim cena, bo to są cztery stówki zamrożone na rok (opóznienie 100% będzie), które moznaby teraz wydać na trzy inne fajne gry. ^^

Heh ich poprzedni projekt - Trickerion - jest całkiem udany, po jednej zmianie ze starting playerem to podobno bardzo dobra gra :)

Ale fakt - każdy ma swój gust :)

W sumie i outlive i anachrony to postapo, tylko że outlive to taki root postapo a anachrony ma twista ;)

Co do outlive, ja jestem ciekaw jak oni te wszystkie figurki wyprodukują, w końcu jednak nie biorą dużo za taką ilość plastiku. A figurki znów nie są najpiękniejsze więc może robią to po taniości.

Przekonamy się w przyszłym roku :P
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Outlive KS

Post autor: Gizmoo »

A orientujecie się może, czy Outlive będzie w zwykłej dystrybucji? Bo ja już jestem przekonany, że chce go mieć. A figurki mi nie są w sumie jakoś super potrzebne. ;)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Outlive KS

Post autor: louiscyphre »

pvdel pisze:Ja mam pledge za euro. Jak będzie pledge manager to się zastanowię czy nie podnieść do progu z gra.
Zrobiłem to samo.
pvdel pisze: Wada kampanii Outlive jest cena. To są ponad cztery stówki...
Jeśli zorganizuje się zbiorowe zamówienie to przynajmniej wysyłka będzie trochę tańsza.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Outlive KS

Post autor: skolo »

wszedlem jak w masło. ale ja lubie ten klimat akurat.
geek82
Posty: 430
Rejestracja: 09 kwie 2016, 21:08

Re: Outlive KS

Post autor: geek82 »

Ja niestety spasuje Outlive.. jednak cena jest sporą barierą i preferuje Anachrony oraz TWoM. zwlaszcza iz tona plastiku juz lezy na polce i sie kurzy wiec kolejnego nie potrzebuje ;)
ale ale, ale zeby nie bylo tego zlego co na dobre nie wyszlo zakupilem zestaw 3 gier z za nieco ponad 3 stowki (po rabatach :)) ktore mialem na celowniku - onward to venus, sentinels otm oraz domek, coby to moje dzieciaki tez mialy w co pograc :))))
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Outlive KS

Post autor: Gizmoo »

geek82 pisze:tona plastiku juz lezy na polce i sie kurzy wiec kolejnego nie potrzebuje
Możesz kupić wersję bez plastiku. Z drewnianymi mepelami. :p

Cały czas się waham, czy nie przyłączyć się do kogoś z pledgem. W zasadzie jedyne co mnie powstrzymuje, to termin - najwcześniej luty 2017. Coraz bardziej odległe te daty. Nie znoszę tego!

P.S. Ciekawy opis wrażeń z playtestingu na forum BGG:

https://boardgamegeek.com/thread/157872 ... -19th-2016
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Outlive KS

Post autor: louiscyphre »

PM Outlive coraz bliżej. We wczorajszej aktualizacji pokazali plastik - wygląda bardzo ładnie. Ja już jestem kupiony :twisted: Obniżyli o połowę koszty dostawy kolejnych wysyłanych sztuk. Może ktoś ze Śląska reflektuje na wspólne zamówienie?
-> Outlive
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Outlive KS

Post autor: Moniczka.s »

Grałam w demo gry na Essen i spodobało mi się tak bardzo, że chciałabym się dołączyć do czyjegoś zakupu (zawsze oszczędność na wysyłce). Czy ktoś z Warszawy kupuje tę grę?
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Outlive KS

Post autor: aspo »

Podobno Rebel ma to wydać po polsku.
ODPOWIEDZ