Pingwiny z Madagaskaru

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: Zwieżak »

Gra dzieciom się spodobała dosłownie, tzn wizualnie. Tyle że Kowalski ma tak dużą łapę, że nie jest w stanie utrzymać swojego przyrządu - drobiazg. Zagrać jeszcze nie zdążyliśmy.
Ale mam dwa pytania:
1) W instrukcji napisane, że można zobaczyć wideo z zasadami na stronie wydawcy, ale nie mogę jej znaleźć. Czy ja coś przegapiłem, czy też wydawca nie zdążył?
2) Gdzie się podziała Marlenka?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: ozy »

Zwieżak pisze:Gra dzieciom się spodobała dosłownie, tzn wizualnie. Tyle że Kowalski ma tak dużą łapę, że nie jest w stanie utrzymać swojego przyrządu - drobiazg. Zagrać jeszcze nie zdążyliśmy.
Ale mam dwa pytania:
1) W instrukcji napisane, że można zobaczyć wideo z zasadami na stronie wydawcy, ale nie mogę jej znaleźć. Czy ja coś przegapiłem, czy też wydawca nie zdążył?
Nie zdążył. Pracujemy nad tym.
Zwieżak pisze:2) Gdzie się podziała Marlenka?
Jest na razie jej wybieg + Arlenka na karcie misji. Marlenkę trzymamy jako pomysł w razie dodatku. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Asfur
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2016, 18:21

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: Asfur »

Proszę mi powiedzieć, czy na koniec gry odlicza się punkty wyłącznie za kolorowe żetony (czerwony, niebieski, zielony, żółty + szary?), czy za białe i czarne też?

@down: Dziękuję. ;)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2016, 13:06 przez Asfur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: ozy »

Za wszystkie.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Asfur
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2016, 18:21

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: Asfur »

Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: Ink »

Już wcześniej raz czy dwa razy pojawiały się Pingwiny na łamach Games Fanatic. Ale że lubimy Pingwiny, to zrobiliśmy i trzecie podejście, z bardziej gamerskiego punktu widzenia.

Recenzja numer 3
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
dumspirospero
Posty: 194
Rejestracja: 01 gru 2008, 11:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: dumspirospero »

"Schematyczne ciułanie zasobów, żeby przerobić je na punkty."

To jest właśnie to, o czym wcześniej wspominałem w moim rzucie okiem na BT. Dzięki, Inku, teraz nie czuję się samotny w swoich przemyśleniach.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: mikeyoski »

I nasza recka [emoji4]
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: nimsarn »

Mój komentarz do recenzji z portalu Gry Pingwina http://gry.pingwin.waw.pl/2016/01/12/ko ... omment-151

Jak dla mnie gra wygląda jak porsche z silnikiem fiata 126p… Fajny pomysł, wykonanie fajne ale w praktyce…
– Comba (układy kart) powinny być bardziej punktowane;
– Karty (figuranci) powinny prócz przymnażania punktów oddziaływać także na rozgrywkę niejako automatycznie.
– Żetony powinny być większe i mniejszej ilości;
– Losowy warunek zakończenia partii można sobie schować wraz z kostką nie powiem gdzie, zamiast niego/niej uzależniając zajmowanie pól przez Oficera X np. od ogólnej ilości zgromadzonych comb;
– Kostkę użyć do określania ilości akcji, z 6-tką jako laską dynamitu, której wybuch paraliżowałby konkurencję;
– Instrukcję napisać od nowa (tj. czytelnie);
– Koszty zakupu/wymiany żetonów wepchnąć do ściągawek…
Itp. itd. lista jest długa.

Wiem, że jestem nazbyt surowy, ale przemawia przeze mnie rozgoryczony ojciec ośmiolatka, który zwiedziony (po raz kolejny) marką swojej ulubionej kreskówki, za większość swojego kieszonkowego zakupił niedopracowana grę w cenie przewyższającej lepiej zbalansowane tytuły.
Teraz widzę, że może reakcja moja była nazbyt uszczypliwa (jeśli ktoś poczuł się urażony, to przepraszam), ale nie wytrzymałem już kolejnej hurraoptymistycznej recenzji.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: hamanu »

Eee tam uszczypliwa zaraz, bardzo celna moim zdaniem. Niestety przy planszy wieje nudą. Wykonanie rzeczywiscie jest swietne (poza wspomnianymi zetonami i woreczkiem), natomiast zgadzam sie z wszystkimi krytycznymi uwagami. Nie przekonuje mnie, ze gra dobrze sprawdza sie dla dzieci. Osmiolatki po pol partii poprosily o Agricole, a z mlodszymi dziecmi raczej nie ma co probowac.

Jedno pytanie odnosnie zasad w wariancie zaawansowanym. Jak rozumiem karte po wykorzystaniu napisanej akcji odrzucamy? Jaki jest sens odrzucenia karty wartej 3 punkty, zeby zdobyc jeden zeton?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: Coen »

hamanu pisze:Eee tam uszczypliwa zaraz, bardzo celna moim zdaniem. Niestety przy planszy wieje nudą. Wykonanie rzeczywiscie jest swietne (poza wspomnianymi zetonami i woreczkiem), natomiast zgadzam sie z wszystkimi krytycznymi uwagami. Nie przekonuje mnie, ze gra dobrze sprawdza sie dla dzieci. Osmiolatki po pol partii poprosily o Agricole, a z mlodszymi dziecmi raczej nie ma co probowac.

Jedno pytanie odnosnie zasad w wariancie zaawansowanym. Jak rozumiem karte po wykorzystaniu napisanej akcji odrzucamy? Jaki jest sens odrzucenia karty wartej 3 punkty, zeby zdobyc jeden zeton?
Dzieci, dzieciom nierówne :) Moja 7-latka i 5,5-latek grają chętnie w Pingwiny.

Karty się nie odrzuca, tylko, z tego co pamiętam, "tapuje".
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: ozy »

hamanu pisze:Jedno pytanie odnosnie zasad w wariancie zaawansowanym. Jak rozumiem karte po wykorzystaniu napisanej akcji odrzucamy? Jaki jest sens odrzucenia karty wartej 3 punkty, zeby zdobyc jeden zeton?
Kart nigdy nie odrzucamy, tylko 'tapujemy'. Wszystkie karty, również te zużyte, zliczają się do końcowego wyniku. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Pingwiny z Madagaskaru

Post autor: hamanu »

Dzieki za wyjasnienie, teraz to ma wiecej sensu.
Zmylilo mnie, ze wg instrukcji karte odrzuca sie na swoj stos kart odrzuconych (choc podswiadomie czulem, ze te karty musza liczyc sie do punktacji ;) w sekcji liczenie punktow zwyciestwa jest to zreszta precyzje objasnione

Dam pingwinom jeszcze jedna albo nawet dwie szanse (jak mi doslecie brakujaca rybe ;)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
ODPOWIEDZ