Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: genek »

Panczo: ale o to chodzi, żeby właśnie nic nie przycinać i żeby pudełko ładnie zmieściło się do plecaka
MisterC: takich znajomych to nie mam
Leszy2 pisze:Wydawnictwa mnie zabiją.
wątpię, bo taka gra będzie 2 razy droższa niż ze sklepu
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: Sir_Yaro »

genek pisze:Panczo: ale o to chodzi, żeby właśnie nic nie przycinać i żeby pudełko ładnie zmieściło się do plecaka
MisterC: takich znajomych to nie mam
Leszy2 pisze:Wydawnictwa mnie zabiją.
wątpię, bo taka gra będzie 2 razy droższa niż ze sklepu
Nie zawsze ale generalnie masz racje :)
Przy grach "mainstreamowych" to jest to praca tylko dla sztuki. Przy tytułach drogich lub niedostępnych robi się nawet opłacalne finansowo. :)
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: Panczo »

genek pisze:ktoś wie skąd wziąć pudełko na grę o wymiarach a4 (+kilka mm luzu w środku) wys ok 5cm, sklepy w necie wykle chcą od razu jakieś ogromen zamówienai w setkach sztuk
myslałem nad pudełkiem od płyty głównej, ale niestety sklepy komputerowe nie sprzedaja samych pudełek :mrgreen:
to może taka teczka sztywna? od razu ma rączkę :)
Spoiler:
Spoiler:
Leszy2 - daj znać jak ruszysz z taką działalnością ;)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: genek »

nawet fajne rozwiązanie, ale 15zł za papierowe pudełko to jednak przesada
czyli rozumiem nikt tutaj nie kupuje pudełek na gry tylko trzymacie to luzem?
Awatar użytkownika
CleverSteps
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: CleverSteps »

Jeśli ktoś potrzebuje jakieś niestandardowe plastiki to polecam się. Wszelkie pionki, znaczniki, figurki surowców itp. zaprojektowane i wydrukowane według życzenia. Kilku zadowolonych forumowiczów już jest:)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: Sir_Yaro »

genek pisze:nawet fajne rozwiązanie, ale 15zł za papierowe pudełko to jednak przesada
czyli rozumiem nikt tutaj nie kupuje pudełek na gry tylko trzymacie to luzem?
Jeśli jestem w stanie to używam pudełek od innych gier albo innych towarów które oklejam tak aby pudełko pasowało do zawartości.
Jeśli nie mam pudełek lub nic mi nie pasuje to sam robię pudełko - nie jest to nic specjalnie trudnego. Wyciąć i skleić 10 prostokątów z tektury potrafi nawet dziecko. :)
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: Kaktus+ »

Szukam jakiś prostych i tanich ale solidnych monet o nominałach 1, 5 i 10. Potrzebuję zastąpić te z Metropolii, bo dołączone papierowe są tak liche, że kilkanaście partii i już się rozłażą.

Ktoś ma jakiś paten sprawdzony? Ewentualnie jaki niedrogi tytuł kupić, by podmienić
Awatar użytkownika
CleverSteps
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: CleverSteps »

Batalion pisze:A jakaś ogólna oferta? Cennik? Przykładowe realizacje?
Ogólna oferta to customowa plastikowa zawartość do gier planszowych; przykładowe realizacje dostepne są na na stronie CleverSteps (jest też temat na forum w dziale o sklepach z planszowkami). Cennik jest indywidualny i zależy od tego co potrzeba, bo zmiennych jest zbyt dużo by dało się podac ogolne ramy. Ale poniewaz najpierw jest projekt i wstepny wydruk, a dopiero pozniej wycena, wiec nic nie stoi na przeszkodzie napisac czego potrzeba, a w miare mozliwosci postaram sie to zrobic:) I nie ma znaczenia czy chodzi o plastikowe zaminniki do istniejacej gry, czy figurki do prototypu wlasnej planszowki.
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: Panczo »

Sir_Yaro pisze:
genek pisze:nawet fajne rozwiązanie, ale 15zł za papierowe pudełko to jednak przesada
czyli rozumiem nikt tutaj nie kupuje pudełek na gry tylko trzymacie to luzem?
Jeśli jestem w stanie to używam pudełek od innych gier albo innych towarów które oklejam tak aby pudełko pasowało do zawartości.
Jeśli nie mam pudełek lub nic mi nie pasuje to sam robię pudełko - nie jest to nic specjalnie trudnego. Wyciąć i skleić 10 prostokątów z tektury potrafi nawet dziecko. :)
+1

jak mi bardzo zależy to robię pudełko pod wymiar, obklejam oryginalnymi grafikami (samoklejące etykiety) i majstruje wypraskę :)
a jak mi nie zależy to trzymam w woreczku strunowym/ folijce przezroczystej/ jakimś szarym kartoniku :)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: genek »

Sir_Yaro pisze: Jeśli jestem w stanie to używam pudełek od innych gier albo innych towarów które oklejam tak aby pudełko pasowało do zawartości.
ale w pudełku od innych gier już jest inna gra, więc nei da się tam trzymać innej gry
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: genek »

MisterC pisze: W pudełkach po innych towarach nie ma innych towarów, bo zostały podzielone na porcje po 5 gramów i rozsypane do woreczków strunowych.
hmm, po 5g do woreczków, ciekawe co to moze być :mrgreen: poza tym zawsze myślałem, że to się pakuje inaczej niz do pudełka, tak rpzynajmniej na filmach pokazują
dodatków zwykle nie kupuje
Awatar użytkownika
rwieczor84
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: rwieczor84 »

CleverSteps pisze:
Batalion pisze:A jakaś ogólna oferta? Cennik? Przykładowe realizacje?
Ogólna oferta to customowa plastikowa zawartość do gier planszowych; przykładowe realizacje dostepne są na na stronie CleverSteps (jest też temat na forum w dziale o sklepach z planszowkami). Cennik jest indywidualny i zależy od tego co potrzeba, bo zmiennych jest zbyt dużo by dało się podac ogolne ramy. Ale poniewaz najpierw jest projekt i wstepny wydruk, a dopiero pozniej wycena, wiec nic nie stoi na przeszkodzie napisac czego potrzeba, a w miare mozliwosci postaram sie to zrobic:) I nie ma znaczenia czy chodzi o plastikowe zaminniki do istniejacej gry, czy figurki do prototypu wlasnej planszowki.
CleverSteps - szkoła języka angielskiego? Tak ciężko wrzucić chociaż link, żeby kogoś zainteresować?
Awatar użytkownika
CleverSteps
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: CleverSteps »

Naprawdę nie rozumiem skąd tyle zgryźliwości. Tak ciężko wejść w profil i kliknąć linka do strony? Może jestem niedzisiejszy po prostu, ale nie zwykłem spamować ludziom swoją działalnością. Jeśli oczekiwałeś, że wyskoczę ci z lodówki, to cóż... nie wyskoczę :D . Rzuciłem hasło, że u mnie też można poszukać niestandardowych plastików do gier. Kto chce się skontaktuje, kto nie, ten nie i na tym proponowałbym zakończyć.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: Rocy7 »

Znacie podobne sklepy w PL http://mepel.pl/elementy-do-gier-planszowych ? Szukam paru elementów do print and play.
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: Panczo »

Rocy7 pisze:Znacie podobne sklepy w PL http://mepel.pl/elementy-do-gier-planszowych ? Szukam paru elementów do print and play.
am76 ma też tego trochę:
http://am76.pl/produkt_lista.php?komend ... tegoria=56
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: Odokar »

Link do różnych papierów, tektur, kartonów przydatnych przy tworzeniu prototypów

http://am76.pl/produkt_lista.php?komend ... tegoria=59

osobiście wszystkie je przetestowałem przy tworzeniu swoich prototypów
kerukr
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2016, 22:48

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: kerukr »

Ja ostatnio natknąłem się na coś takiego:

http://allegro.pl/kostki-drewniane-kora ... 63148.html

http://allegro.pl/kreatywne-kostki-drew ... 02428.html

powinno się nadać jako znaczniki :)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: bukimi »

kerukr pisze:Ja ostatnio natknąłem się na coś takiego:

http://allegro.pl/kostki-drewniane-kora ... 63148.html

http://allegro.pl/kreatywne-kostki-drew ... 02428.html

powinno się nadać jako znaczniki :)
Akurat ten produkt, szczególnie ten drugi, niezbyt się nadają. Kiedyś szukałem czegoś podobnego i nie brałem go pod uwagę. Zwróć uwagę na wybarwienie kostek. Trudno znaleźć zestaw kostek o dokładnie takim samym kolorze. A po co Ci znaczniki, gdzie każdy jest inny?
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 130 times
Been thanked: 57 times

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: poooq »

Drewniane kostki idealnie combują się z tzw. zakreślaczami. Dają wyraziste i intensywne kolory, nie ścierają się i nie blakną. Do tego kostki są super ciche.
Po co piać, gdy można grać?
K4edwen
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2016, 15:22

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: K4edwen »

Witam. Razem z kolegami chcemy wydrukować mapę do gry o tron (wersja na 9 graczy stylizowana na drugą edycję). Jednak żaden z nas nie jest specjalnie wyedukowany o grubościach i właściwościach kartek. Celujemy w materiał zbliżony do prawdziwej planszy z gota (żeby służył nam długo) ale nie mamy pojęcia jak takowy się nazywa i gdzie udać się z takim projektem. Z góry dziękuję za okazaną pomoc :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: Sir_Yaro »

K4edwen pisze:Witam. Razem z kolegami chcemy wydrukować mapę do gry o tron (wersja na 9 graczy stylizowana na drugą edycję). Jednak żaden z nas nie jest specjalnie wyedukowany o grubościach i właściwościach kartek. Celujemy w materiał zbliżony do prawdziwej planszy z gota (żeby służył nam długo) ale nie mamy pojęcia jak takowy się nazywa i gdzie udać się z takim projektem. Z góry dziękuję za okazaną pomoc :)
Jeśli ma się składać jak normalna plansza to najszybszy dobry efekt uzyskasz drukując plansza na papierze/folii samoprzylepnej i naklejając ja na tekturę introligatorską 1-1.5mm.
K4edwen
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2016, 15:22

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: K4edwen »

Dziękuję
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: orzeh »

Chyba w mepel.pl są białe plansze. Sprawdź tam.
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 270
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 148 times
Been thanked: 23 times

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: malpka »

Zdarzyło mi się kiedyś upolować coś takiego: http://allearchiwum.pl/gry_planszowe_ni ... 66825.html - doskonałe źródło kostek, klepsydr, sztucznych pieniędzy i pionków ;)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Skąd brać pionki, plansze, kostki, wskaźniki, hexy...

Post autor: SirSowa »

Pytanie za 100 punktów.

Orientuje się ktoś, czy gdzieś jestem w stanie dostać jakieś dobre Card Boxy do zakoszulkowanych kart z Twilight Imperium (przy dwóch dodatkach jest tego pełno) i tak samo jakiś pojemnik na trzymanie kafelek mapy?
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
ODPOWIEDZ