(Warszawa: Wola) Kawadzieścia - każdy wtorek i piątek!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Honorata88 pisze:A może ktoś ma ochotę na roll for the Galaxy?
Ja w Rolla chętnie bym spróbował (i tak z Marcinem planowaliśmy w nieodległej przyszłości zagrać), ale po pierwsze - trzeba mnie nauczyć. Po drugie - na ten wieczór mam zaplanowaną jakąś koszmarnie dużą ilość tytułów. Ale może RFTG da się gdzieś wcisnąć. ;)

P.S. Zapomniałem dodać, ze podWieczorki wymieniły stoły do gry. Te nowe są duże i przepiękne! :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

No dobra, piątek okazał się być bardzo ciekawy, pomimo tego, że przybyłem później i nie nastawiałem się na nic.

Kemet - danie główne wczorajszego wieczoru. Bitewniak z area control. Grę generalnie lubię, ma prostą, nieskomplikowaną mechanikę, gra się całkiem szybko, downtime ogranicza się do wyboru płytek mocy. Jak gracze są zaznajomieni z płytkami, jest jeszcze szybciej. Samo wydanie gry jest atrakcyjne, plansze gracza i figurki mitycznych stworó budują klimat, jedynie planszę zrobiłbym bardziej szczegółową i dopracowaną. Osobiście strasznie uwielbiam mechanikę zagrywania kart podczas bitwy.

Wczorajszy pojedynek na 5 osób był epicki. Do końca 4 graczy brało udział w wyścigu o zwycięstwo (osiem punktów), mając realną szansę na ostateczny triumf. Sam grałem agresywnie, bazując swoją "frakcję" na czerwonych i białych płytkach mocy. Taktyka dobra, gdyż cały czas miałem mini przewagę w bitwach i starałem szukać konfrontacji, ale Kemet jest wredny i każdego gracze pokaże chociaż raz :-) Wygrał gracz, który kupił najwięcej płytek mocy, w tym płytki dające dodatkowe akcje w rundzie. Za to grę lubię, można wygrać różnymi strategiami :-)

7 Cudów - szybka partia na zwieńczenie wieczoru. Moja kolejna rozgrywka w ten tytuł w ciągu ostatnich tygodnii, a więc i więcej doświadczenia i więcej pomysłów na taktykę. Pomimo, że karty w pierwszej epoce nie za bardzo mi się układały, to w II i III epoce prawie cały czas miałem dobre karty. I udało się, pierwsze zwycięstwo w 7 Cudów :-) Bardzo szybka, płynna rozgrywka i 7 Cudów okazał się być świetnym fillerem :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Wrzucam linka do eventu na FB (pojawił się dosłownie przed chwilą!):

https://www.facebook.com/events/1135656409791199/

Będę około 18:00. Dziś znowu bez klasycznego, wtorkowego Zombicide'a. Z prostej przyczyny - nie będzie mnie w piątek, więc tytuły zaplanowane na piątek - przynoszę dziś. A będą to Dolina Królów (Egizia), oraz Filary Ziemi (z rozszerzeniem) i Avalon.

Jeżeli ktoś posiada jeden z poniższych tytułów: Mission: Red Planet, Exoplanets, Fresco, The Ancient World - to byłbym wdzięczny za przyniesienie i możliwość rozegrania partyjki.

Postaram się wrzucić ogłoszenie na piątek, ale ja pojawię się w podWieczorkach dopiero w następny wtorek.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Z kronikarskiego obowiązku - dominowały wczoraj tytuły na "K":

Kosmonauts - bardzo ciekawy tytuł, oryginalna mechanika. Wprawdzie nie ogarniałem (przy tłumaczeniu zasad przysypiałem za co przepraszam) i dopiero pod koniec gry nieco mi w mózgu zaklikało, ale cieszę się że poznałem tą grę. Masa bardzo dobrych pomysłów! Szkoda, że nie do końca czytelna plansza i jakby momentami zmarnowany potencjał, trochę popsuły mi przyjemność z gry. ;)

Kotobirynt - bardzo śmieszna partia. Niesamowite jest, jaką przewagę mają w tej malutkiej gierce osoby z rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną. Niestety było trochę zamulania i za długo trwała ta rozgrywka jak na filer.

Dolina Królów (Egizia) - partia wieczoru. Solidny kandydat do tytułu gry miesiąca. Znakomity worker placement z mega ciekawą mechaniką i kilkoma oryginalnymi gimmickami. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Jestem głodny kolejnej rozgrywki, bo pierwszą rozegraliśmy z nie do końca legalnymi zasadami. :D Anyway - znakomity zakup i będę wpadał z DK do podwieczorków częściej.

Jak pisałem powyżej - w piątek mnie nie ma, więc organizujcie się na piątunio beze mnie. Do zobaczenia we wtorek! :)
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Dolina Królów - przyjemne euro o poziomie skomplikowania Stone Age, choć ciekawsze i mniej losowe.
Z instrukcji wynika że można użyć 1 "construction crew" (czyli żeton załogi) per statek. Każdy graczy posiada de facto 3 ekipy budowlane i są 3 pola budowlane, co by się zgadzało.

Gdybyśmy grali zgodnie z regułami punktacja końcowa wyszła by nieco niższa.

Chętnie zagram jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Ja najpewniej pojawię się w przyszły piątek. I myślę o przyniesieniu albo: Podróże Marco Polo lub Cyklady z dodatkiem Tytani, aaaaalbo Zamki Burgundii ;-) Stay tuned ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Honorata88
Posty: 58
Rejestracja: 20 wrz 2015, 18:19

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Honorata88 »

Cześć, będziemy dziś z Władcami podziemi i może Roll for the Galaxy :)

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: arracan »

Ja strasznie bym w koncu chcial, ale niestety dzisiaj nie moge. Niemniej, czy jest ktos chetny zagrac w cos jutro do godziny 17? (no bo potem Euro, wiadomo ;) ) mam troche gier, moglbym cos przytachac :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Cin »

Gizmoo pisze:Dolina Królów (Egizia) - partia wieczoru. Solidny kandydat do tytułu gry miesiąca. Znakomity worker placement z mega ciekawą mechaniką i kilkoma oryginalnymi gimmickami. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Jestem głodny kolejnej rozgrywki, bo pierwszą rozegraliśmy z nie do końca legalnymi zasadami
To żeby było perfect legalnie, to tylko uczulę na dwa byki w instrukcji:
Jeden błąd jest w każdej wersji językowej, pisałem tu: viewtopic.php?f=1&t=9310&hilit=egizia&start=75#p481373
Drugi jest tylko w polskiej, więc może Was nie dotyczyć. Pisałem tu: viewtopic.php?f=42&t=9806&hilit=egizia&start=75#p511043
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Cin pisze:
Gizmoo pisze:Dolina Królów (Egizia) - partia wieczoru. Solidny kandydat do tytułu gry miesiąca. Znakomity worker placement z mega ciekawą mechaniką i kilkoma oryginalnymi gimmickami. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Jestem głodny kolejnej rozgrywki, bo pierwszą rozegraliśmy z nie do końca legalnymi zasadami
To żeby było perfect legalnie, to tylko uczulę na dwa byki w instrukcji:
Jeden błąd jest w każdej wersji językowej, pisałem tu: viewtopic.php?f=1&t=9310&hilit=egizia&start=75#p481373
Drugi jest tylko w polskiej, więc może Was nie dotyczyć. Pisałem tu: viewtopic.php?f=42&t=9806&hilit=egizia&start=75#p511043
Dobrze wiedzieć. Pamiętam że ktoś cwaniaczył z bezkarnym głodowaniem w pierwszej rundzie :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Ciekawa ta errata do Doliny Królów. W sumie niezły kasztan, że popełniono tak kardynalne błędy w instrukcji. Te zasady kompletnie inaczej ustawiają punktacje w dwóch pierwszych rundach, kiedy jest ciężko o żywność i o dobrą produkcję. No nic. Następnym razem zagramy zgodnie i poprawnie z WSZYSTKIMI zasadami. ;)

Anyway... Link na FB do dzisiejszego eventu:

https://www.facebook.com/events/255008081540226/

Powinienem być w okolicach 18:00-18:30. Mam ze sobą Ninjato i Stwora. Nie planuję jakiegoś wybitnie długiego wieczoru - z racji tego, że spałem dziś tylko 4 godziny, a nie chcę zasypiać nad planszą. :lol:

Gdyby jakaś dobra dusza przyniosła któryś z poniższych tytułów, to może liczyć na mój udział w rozgrywce:

Mission: Red Planet, Exoplanets, Fresco, The Ancient World
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Małe podsumowanie wczorajszego giercowania.

Wczoraj było zdecydowanie za bardzo imprezowo, a za mało eurowo. :D Z wtorku zrobił nam się piątek.
Rozegraliśmy dwie, epickie, siedmioosobowe partie w Stwora. W pierwszej stwór został zgrillowany miotaczem płomieni, ku uciesze dwóch pozostałych przy życiu niezarażonych. W drugiej stwór odniósł spektakularne zwycięstwo wraz ze swymi zarażonymi poplecznikami (w czym mu dobitnie pomogłem). Gra była by świetna, gdyby nie dotkliwy downtime. Jak już wcześniej pisałem - testowaliśmy na 10 osób i była to jedna z najgorszych rozgrywek w moim życiu (i niektórych pewnie też). Siedem osób - jest na granicy akceptowalności. Jest fajnie, ale downtime potrafi strasznie wkurzyć. Chyba idealny skład na Stwora to sześć osób.

Drugim tytułem był A Fake Artist Goes to New York. Bardzo zabawny tytuł i doskonała rozgrywka. Graliśmy w osiem osób, więc zabawa była przednia. Niestety fałszywy artysta wygrał grę. :( Śmiechu było co niemiara i chyba muszę sobie kupić AFAGTNY, bo to doskonały tytuł imprezowy.

Ostatnia, nieskończona partia to król negatywnej interakcji, czyli Farmageddon. Grało się sympatycznie. Szkoda, że nie skończyliśmy rozgrywki, bo gra była bardzo wyrównana.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

No dobra, pytanie wstępne czy na grę Cyklady plus Tytani, lub Podróżę Marco z Polo byliby chętni?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Marx pisze:No dobra, pytanie wstępne czy na grę Cyklady plus Tytani, lub Podróżę Marco z Polo byliby chętni?
Ja byłbym bardzo chętny na obydwie, ale na piątek mam zaplanowane mnóstwo tytułów (m.in Dolina Królów i Eight-minute Empire: Legendss) . A dodatkowo - być może do podWieczorków wpadną w piątek moi znajomi, którzy kompletnie nie grali w żadne ambitniejsze tytuły i będę musiał cały wieczór przedstawiać im jakieś gatewaye. Także szykuje mi się raczej wieczór pod znakiem prostoty. :D
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Ok, może przyniosę więc mniejsze Marco Polo, ale niewykluczone, że przyjdę bez gier. Btw. czekam na Steamworks, to jest dopiero worker placement!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Ja chętnie w Dolinę Królów zagram na poprawnych zasadach. Chciałem też przynieść Troyes, skoro ostatnio naszło ludzi na granie w kostki-rzucanki. Wciąż nie mogę się przekonać do tego ponoś "klasyka".
jakobian87
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2015, 13:23

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: jakobian87 »

Jeżeli przyniesiesz Troyes, to ja z chęcią zagram, bo mam tę grę od jakiegoś czasu na oku, ale nie miałem jeszcze okazji w nią zagrać. Ale oczywiście dopiero po rozgrywce w Dolinę Królów.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Grzesiu, ja ponawiam prośbę o Fresko! ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Aaaa Troyes!!!! Tak, pliz, pliz pliz!!!!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Gizmoo pisze:Grzesiu, ja ponawiam prośbę o Fresko! ;)

Fresco stygnie :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Ku pamięci, Ku pa, kupa! Wpisał się Alojzy Krupa:

https://www.facebook.com/events/1629493867275564/#

Zapraszamy!!!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Ponieważ kiepski ze mnie kibic i piłka nożna nie jest moim hobby, to pojawię się jutro w okolicach 18:00. Reszta pewnie wpadnie po meczu.

https://www.facebook.com/events/1570736119893335/

Jeszcze nie wiem, co ze sobą wezmę, ale na 100% będzie Eight-Minute Empire: Legends, oraz tradycyjnie już Zombicide (tym razem czarna plaga rozpanoszy się po stołach). Być może wezmę też Kakao, oraz Farmageddon.

Ponawiam prośbę o Fresco! :wink:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Krótkie podsumowanie wczorajszego wieczoru i ogłoszenie parafialne.

Nie zagrałem w żadną z przyniesionych przeze mnie gier. Nieszczęsne Ninjato już piąty raz z rzędu bez rozgrywki. :|

Zagrałem w

Kingsburg. Mieszane uczucia - to najłagodniejsze sformułowanie. Jak dla mnie za statyczna, za mało emocjonująca gra. Nie wiem, czy to zmęczenie, czy nie odpowiada mi mechanika dice placement. Chociaż gwoli ścisłości - Kingsburg jednak podobał mi się bardziej niż Alien Frontiers. Odszedłem od stołu znużony do tego stopnia, że nie chciało mi się w nic więcej grać (a była to pierwsza gra wieczoru). Sytuację uratował:

Dixit. Mega pozytywne zaskoczenie. Grałem pierwszy raz i muszę powiedzieć - kompletnie nie rozumiem narzekaczy. Jedna z lepszych gier imprezowych w jakie grałem. Spodobała mi się do tego stopnia, że planuję zakup własnego egzemplarza.

Wieczór uwieńczony niepoliczoną ilością partii w Tajniaków. Było ich sporo w każdym bądź razie. Jak mi ktoś podpowie jak skutecznie połączyć hasła "Wieloryb" i "Orzech", omijając przy okazji "Usta" (czarne pole) i "Klatka", "Mur" (pola przeciwników) to będę niesamowicie wdzięczny. ;)

I na koniec najważniejsza informacja:

W b]najbliższy piątek 24.06 spotkanie planszówkowe w podWieczorkach porankach się NIE ODBĘDZIE. W lokalu jest impreza zamknięta i z tego powodu niestety nie pogramy. Pamiętajcie jednak, że najbliższy piątek - to wyjątek.

Pozdro i do zobaczenia we wtorek!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Gizmoo pisze:Wieczór uwieńczony niepoliczoną ilością partii w Tajniaków. Było ich sporo w każdym bądź razie. Jak mi ktoś podpowie jak skutecznie połączyć hasła "Wieloryb" i "Orzech", omijając przy okazji "Usta" (czarne pole) i "Klatka", "Mur" (pola przeciwników) to będę niesamowicie wdzięczny. ;)
Hmm, Wieloryb który ma orzechy, to "waleń" :P Ew. Wieloryb (tran) i orzechy to źródło zdrowych tłuszczy. ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Marx pisze:
Gizmoo pisze:Wieczór uwieńczony niepoliczoną ilością partii w Tajniaków. Było ich sporo w każdym bądź razie. Jak mi ktoś podpowie jak skutecznie połączyć hasła "Wieloryb" i "Orzech", omijając przy okazji "Usta" (czarne pole) i "Klatka", "Mur" (pola przeciwników) to będę niesamowicie wdzięczny. ;)
Hmm, Wieloryb który ma orzechy, to "waleń" :P Ew. Wieloryb (tran) i orzechy to źródło zdrowych tłuszczy. ;-)
Można było zaryzykować Dieta 2 : Wieloryb idzie na dietę i je orzechy :)
ODPOWIEDZ