Strona www określająca poziom trudności języka ang. w grach

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Strona www określająca poziom trudności języka ang. w grach

Post autor: Thaiphoon »

Cześć

Od pewnego czasu zwracam coraz większą uwagę na gry wydane tylko w języku angielskim. Z tego względu, że poziom znajomości tego języka u mnie i u moich znajomych jest różny zastanawia mnie czy jest strona internetowa, która określa ten poziom w konkretnych grach.
Przykład: gra Age of Empires III: Age of Discovery. Czy gracz ze znajomością języka na poziomie B2/Upper Intermediate nie będzie miał problemów ze zrozumieniem tekstu na elementach gry. Instrukcja to inna sprawa, często można znaleźć spolszczoną wersję.

Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: ariser »

Na stronach poszczególnych gier w serwisie https://boardgamegeek.com jest określona zależność językowa danej gry. Na Rebelu w opisach gier też to jest chyba napisane w większości.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 120 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: Koshiash »

Gracz z poziomem B2 powinien poradzic sobie z kazdym tytulem ;).
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: Thaiphoon »

ariser pisze:Na stronach poszczególnych gier w serwisie https://boardgamegeek.com jest określona zależność językowa danej gry. Na Rebelu w opisach gier też to jest chyba napisane w większości.
Dzięki za informację. Na Rebelu jest chyba tylko informacja, że graco prawda jest po angielsku, ale elementy nie posiadają napisów (niezależna językowo) :-)
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: fantazyn »

Język w grach może być specificzny i wykraczający poza B2 (szczególnie "flavor text"), ale z drugiej strony jest mocno powtarzalny (ciągle tylko "die" i "kill" : P) i można się go nauczyć - wszystko zależy tylko od zaparcia innych graczy.
Ja na początku tłumaczyłem pojedyncze słowa z Summoner Wars mojęj żonie, żeby z nią pograć... a potem sama nosiła tą grę na spotkania i tłumaczyła zasady gry po angielsku innym graczom : )
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: Thaiphoon »

Ja ze znajomymi graliśmy w Warcrafta po angielsku i większość się zniechęciła, ale tam dużo tekstu było i nie tylko die i kill ;-)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: vojtas »

Koshiash pisze:Gracz z poziomem B2 powinien poradzic sobie z kazdym tytulem ;).
Zależy od gry. Nie każdy przecież uczy się slangu albo specjalistycznego słownictwa związanego z tematyką gry (np. konkretną branżą) czy językiem literackim opisującym świat przedstawiony. :) Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by swoją wiedzę w tym zakresie pogłębiać.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1353
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: Zet »

Moja znajomość angielskiego jest raczej średnia, a pomijając instrukcje męczyłem się tylko przy Tales of Arabian Nights (sama gra jest super). No i do Sherlocka Consultive Detective nie podszedłbym ;-)
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: Thaiphoon »

Dzięki za odpowiedzi. Rynek gier anglojęzycznych jest tak ciekawy, że napewno kupię sobie jakąś gry. Chyba zacznę od wspomnianych Age of Empires. Teraz jak sprawdzić czy powołany danemu tytułów :-)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: RunMan »

Zerknij na stronę danej gry w serwisie BGG.com. Jak przewiniesz stronę nieco w dół to powinieneś odnaleźć informację nt. "Language Dependence". Jeśli będzie niska to nie ma problemu, jeśli spora to spróbuj poszukać zdjęć z komponentami/kartami na których są napisy - wtedy mniej więcej zorientujesz się czy je bez problemu rozumiesz. Instrukcje do gier również znajdziesz na tej stronie, zakładka Files.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: bukimi »

Jeśli bezproblemowo zrozumiesz całą instrukcję to i z grą powinno jakoś pójść :)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Strona www określająca poziom trudności języka ang. w gr

Post autor: misioooo »

bukimi pisze:Jeśli bezproblemowo zrozumiesz całą instrukcję to i z grą powinno jakoś pójść :)
Polecam tę instrukcję na "test"
Oraz to dla porównania znajomości...

Czasami nawet świetna znajomość angielskiego nie wystarczy :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ