Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Karta pomocy będzie w dodatku :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Bariballo
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2016, 13:37

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Bariballo »

Jestem po pierwszej partii na 2 osoby. Grało się świetnie. Chociaż z dokładnym przebrnięciem przez instrukcję, zajęło nam to prawie 2 godziny. Piękne grafiki, fajna mechanika. Minusem jaki zauważyłem jest średnia wytrzymałość kart. Jedna karta trochę ucierpiała na rogu.Następna partia rozegrana będzie już w koszulkach. Może jeszcze brak kart pomocniczych, ale pod koniec partii już nie musieliśmy korzystać z opisów kart w instrukcji.
Gratuluję Board&dice świetnego produktu.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Krionah »

A ja nadal czekam na swój egzemplarz :( Kiedy wyślecie wszystkie paczki?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Bariballo pisze:Jestem po pierwszej partii na 2 osoby. Grało się świetnie. Chociaż z dokładnym przebrnięciem przez instrukcję, zajęło nam to prawie 2 godziny.
Dwie godziny? :roll: To coś źle graliście. Na dwie osoby to jest gra na 30-40min może, na 3/4 godzinka, może 1h15min max...
Nawet z czytaniem całej instrukcji na dwójkę nie powinno zejść więcej niż około godzinki 8)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: akahoshi »

misioooo pisze:
Bariballo pisze:Jestem po pierwszej partii na 2 osoby. Grało się świetnie. Chociaż z dokładnym przebrnięciem przez instrukcję, zajęło nam to prawie 2 godziny.
Dwie godziny? :roll: To coś źle graliście. Na dwie osoby to jest gra na 30-40min może, na 3/4 godzinka, może 1h15min max...
Nawet z czytaniem całej instrukcji na dwójkę nie powinno zejść więcej niż około godzinki 8)
Może instrukcję czytali w trzech językach? :P
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Bariballo
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2016, 13:37

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Bariballo »

misioooo pisze:
Bariballo pisze:Jestem po pierwszej partii na 2 osoby. Grało się świetnie. Chociaż z dokładnym przebrnięciem przez instrukcję, zajęło nam to prawie 2 godziny.
Dwie godziny? :roll: To coś źle graliście. Na dwie osoby to jest gra na 30-40min może, na 3/4 godzinka, może 1h15min max...
Nawet z czytaniem całej instrukcji na dwójkę nie powinno zejść więcej niż około godzinki 8)
Graliśmy przy piwku i z meczem lecącym w tle, więc naturalnie czas się wydłużył. Podejrzewam, że następna partia zajmie nam te 30-40 minut :)
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: MonsterCookie »

Co do koszulek i wypraski, Ultra pro standard pro fit pasują na karty idealnie i mieszczą się w wyprasce.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Ja zapodałem Swan Panasia. Pasują elegancko, w wyprasce "na wcisk" delikatny wchodziły.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: bukimi »

Ja mam koszulki marki byle-rozmiar-się-zgadzał i do wypraski nie wchodzą ;)
Nigdy nie miałem głowy do analizowania różnic między producentami koszulek. Wystarcza mi, że w szafce muszę mieć kilka zestawów na kilka rozmiarów. Wypraski nie powinno się jednak robić "na styk" - 2 milimetry luzu nie mają znaczenia dla kart, a teraz też muszę pomyśleć nad modyfikacją wypraski.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: akahoshi »

MonsterCookie pisze:Co do koszulek i wypraski, Ultra pro standard pro fit pasują na karty idealnie i mieszczą się w wyprasce.
Potwierdzam.
Choć niektóre karty się "wygły" od zbytniego dopasowania. Ale z czasem się wyprostują.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: AnaCross »

Ja jestem na razie po 3 partiach solo i gra jest genialna :D Wciąga, a wirtualny przeciwnik jest wredny. Dwa razy ja wygrałam (przewagą 1 lub 2 punktów). A raz on wygrał. Wariant solo świetny, a w weekend przetestuję na większym gronie :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Andy »

Pudełko zrobione "na styk" jest dla mnie dodatkowym argumentem za kupieniem gry. Moje karty bez koszulek nie będą latały po pudełku! :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Cześć!

Zalegająca cisza z naszej strony oznacza dwa elementy:
1. Dalsze pakowanie paczek - w pre-orderze sprzedaliśmy blisko 300 gier - mniej więcej po połowie - PL i poza PL. Ostatnie paczki wychodzą w poniedziałek - więc osoby, które jakimś przypadkiem jeszcze nie dostały paczki w PL, dostaną ją pewnie maks do wtorku.
2. Trwają równoległe prace nad developmentem Piwnego Imperium, Agent Deckera i "Tajnego projektu" oraz ściągnięciu do Europy i Polski fajnej, szybkiej karcianki w temacie pasującym nam do Piwnego roku :)

Dzięki wszystkim za fajne i miłe komentarze co do samej gry.

Co do wypraski - pamiętajcie, że 2 mm produkcyjnie robią dużą różnicę :) a czasami wymuszają zmiany wykrojników. W pudełku zrobiliśmy specjalnie dwie komory aby dać graczom nieco więcej miejsca, no i niektóre koszulki pasują idealnie do kart i dobranego miejsca :)

Pozdrawiam,
Irek
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Board&Dice pisze:W pudełku zrobiliśmy specjalnie dwie komory aby dać graczom nieco więcej miejsca, no i niektóre koszulki pasują idealnie do kart i dobranego miejsca :)

Pozdrawiam,
Irek
Byłem przekonany, że dwie komory są przygotowane na nadchodzący "portal-expansion-kit"
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:
Board&Dice pisze:W pudełku zrobiliśmy specjalnie dwie komory aby dać graczom nieco więcej miejsca, no i niektóre koszulki pasują idealnie do kart i dobranego miejsca :)

Pozdrawiam,
Irek
Byłem przekonany, że dwie komory są przygotowane na nadchodzący "portal-expansion-kit"
Też zmieścisz :)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Kisun »

Czy wszyscy co zgłaszają że zakoszulkowane karty się nie mieszczą zauważyli że te dwie komory różnią sie szerokością? Jedna jest bardzo dobrze dopasowana do kart bez koszulek a druga jest szersza i bardzo dobrze pasuje do zakoszulkowanych.
"Errare humanum est"
MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: MisioKret »

Odebrałem dzisiaj mój egzemplarz i jestem rozdarty. Dlaczego? Już wyjaśniam:

- gra jest fantastycznie wydana, pomyślana i grywalna
- dzisiaj chciałem pograć w Counter Strike'a, niestety po raz pierwszy w życiu moja ładniejsza połowa kategorycznie żąda grania w karciankę!!

B&D, wisicie mi wieczór z CS'em :D
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

MisioKret pisze:Odebrałem dzisiaj mój egzemplarz i jestem rozdarty. Dlaczego? Już wyjaśniam:

- gra jest fantastycznie wydana, pomyślana i grywalna
- dzisiaj chciałem pograć w Counter Strike'a, niestety po raz pierwszy w życiu moja ładniejsza połowa kategorycznie żąda grania w karciankę!!

B&D, wisicie mi wieczór z CS'em :D
Cóż... pozostaje powiedzieć, że życzymy więcej takich wieczorów :)
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: burzykovski »

Kisun pisze:Czy wszyscy co zgłaszają że zakoszulkowane karty się nie mieszczą zauważyli że te dwie komory różnią sie szerokością? Jedna jest bardzo dobrze dopasowana do kart bez koszulek a druga jest szersza i bardzo dobrze pasuje do zakoszulkowanych.
Ja włożyłem w Maydaye i karty nie mieszczą się ani tu ani tu =( może akurat Tobie się trafiło takie pudełeczko.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Quetzalcoatl »

Zagrałem już we wszystkich możliwych liczebnie składach osobowych (oprócz solo naturalnie :p ) i jedynie do pełnego kompletu mam lekkie zastrzeżenie, bo grało się jednak nieco za długo, a do tego ciężko upilnować pozostałe 4 osoby, kto jakie ma narzędzia. Da się, oczywiście, ale po pierwsze, że spowalniałoby to jeszcze bardziej rozgrywkę, a po drugie po prostu mi się nie chciało :p Chociaż przy tak dużej liczbie graczy znacznie ważniejsze staje się zbieranie tych samych symboli portali, bo na zamknięcie pięciu raczej nie starcza czasu.
Ogólne bardzo pozytywnie odebrałem ten tytuł, taki przerywnik, a jednak dający znacznie więcej opcji niż choćby Red7, który był dotychczas naszym topowym przerywnikiem.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Quetzalcoatl pisze:Zagrałem już we wszystkich możliwych liczebnie składach osobowych (oprócz solo naturalnie :p ) i jedynie do pełnego kompletu mam lekkie zastrzeżenie, bo grało się jednak nieco za długo, a do tego ciężko upilnować pozostałe 4 osoby, kto jakie ma narzędzia. Da się, oczywiście, ale po pierwsze, że spowalniałoby to jeszcze bardziej rozgrywkę, a po drugie po prostu mi się nie chciało :p Chociaż przy tak dużej liczbie graczy znacznie ważniejsze staje się zbieranie tych samych symboli portali, bo na zamknięcie pięciu raczej nie starcza czasu.
Ogólne bardzo pozytywnie odebrałem ten tytuł, taki przerywnik, a jednak dający znacznie więcej opcji niż choćby Red7, który był dotychczas naszym topowym przerywnikiem.
dzięki za miłe słowa!
Cieszymy się tym, że gra zbiera na razie bardzo pozytywne komentarze w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Dzięki!
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: tassman »

Zagrane we dwójkę (z synem). Po kilku partiach zamykamy się w 20 minut. Super gra jak nie ma dużo czasu a chcemy w coś zagrać.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Krionah »

W poniedziałek miała wyjść reszta paczek. Dzisiaj jest wtorek - nadal brak informacji o wysłaniu gry...
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Tycjan »

Zagrałem i opisałem. Ogólnie: brać i grać :)
Link: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... karcianki/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Krionah pisze:W poniedziałek miała wyjść reszta paczek. Dzisiaj jest wtorek - nadal brak informacji o wysłaniu gry...
Skontaktuj się proszę z nami wysyłając maila na irek@boardanddice.com
Zobaczymy co się wydarzyło.

Pozdrawiam,
Irek
ODPOWIEDZ