Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Lopatologczni to po poniesieniu poczatkowego kosztu upgrade bedzie robil Inwazję za free i korzystal z wszelkich upgrade lidera.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Łopatologiczniej: Po poniesieniu kosztu w szale, kładziesz jego kartę na polu "potwory". W podstawkę figurki wpinasz swój kolor i możesz wykonać natychmiastową akcję inwazji za darmo.
Od tego momentu masz jakby jedną figurkę więcej do dyspozycji.
Jeśli będziesz wykładał usprawnienia które w jakiś sposób wpływają na jarla (lidera), to jednocześnie będą one działały na giganta. Tak jakbyś miał dwóch jarlów (liderów) właśnie. Np. dokonuje on inwazji bez opłaty kosztu, tak jak każdy zwyczajny dowódca.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: TOMI »

Gry docierają do odbiorców. Czekamy na pierwsze recenzje. Sam jestem ciekaw co zamówiłem a na co muszę niestety jeszcze trochę poczekać :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

Grałem pierwszy raz w 2 osoby :) grało mi się bardzo bardzo przyjemnie zgodnie z przewidywaniami gra ma w sobie to coś to mistyczne coś czego szukamy w grach planszowych . Niezwykle proste zasady i niezwykle przyjemna rozgrywka z masą możliwości .

Jest taktyka to w jaki sposób zagrywamy jednostki i je przesuwamy wymusza na przeciwnikach konkretne reakcje .

Jest niesamowity klimat który budują piękne figurki oraz ilustracje na kartach ( plansza nie robi szału i słąbe są cieniutkie planszetki )

Gra nie jest standardowym area control tutaj w określonych dość czesto występujących warunkach opłaca się umierać tylko trzeba wyczuc moment :) ( najbardziej rozbawiło mnie ulepszenie drakkaru które mówiło że jeżeli zginie on w walce dostajemy 12 pkt zwycięstwa , więc załoga tego szalonego okrętu od momentu zagrania karty szukała chwalebnej śmierci w bitwie :) przez całą grę ginąc i wracając na nowo :) co normalnie wydaje się nielogiczne

Mamy też blef non stop musimy kalkulować jakie karty ma przeciwnik i czy aby na pewno pozbył się już wszystkich kart walki .

Muszę zagrać w większą liczbę graczy aczkolwiek na 2 grało mi się bardzo przyjemnie .
Grałem na razie raz ale gra na prawdę robi wrażenie . Prostota zasad nie sprawia że gra jest uboga wręcz przeciwnie kmina sypię się gęsto , a wytłumaczyć ją można dosłownie w kilka minut . Moja dziewczyna nie jest jakimś zaawansowanym graczem a w mig załapała :)

i po grze powiedziała " Mogę w to grać" co w jej przypadku jest niesamowitą rekomendacją gdyż gra w zasadzie tylko w dosłownie kilka gier o zupełnie odmiennej mechanice i tematyce :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gizmoo »

Taka mała ciekawostka znaleziona na FB:

Obrazek

Nie mogę się doczekać swoich żółnierzy... :|
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Blood Rage

Post autor: bolos13 »

W mojej wersji ANG ich sila jest 3.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gizmoo »

bolos13 pisze:W mojej wersji ANG ich sila jest 3.
Ale też jest Sóldier? :lol:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage

Post autor: janekbossko »

Z naszych połączonych mocy powstaje ja Żółnierz! ( żółw + żołnierz ) ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Blood Rage

Post autor: bolos13 »

Aaaa :P
Tego nie zauwazylem ;> Skupilem sie na cyfrze ;>
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

Cyfra jest chyba w porządku. Ta wersja z czwórką jest z fazy produkcyjnej, a wydrukowaną kartę można zobaczyć na tym zdjęciu (w lewym dolnym rogu).

Literówka w nazwie zabawna, ale to drobiazg, który najwrażliwsi wśród nas językowi puryści mogą szybko i łatwo skorygować czarnym cienkopisem.
Podoba mi się zwrot "Rozwinięcie Potwora" - zamiast ewentualnego "Potwór Rozwinięcie" :)

Może to dlatego, że zostałem skrzywdzony przez gry karciane, ale mnie najbardziej martwi czy oryginalny tekst znaczy dokładnie to samo co tłumaczenie. Czy "darmowa akcja Rozwinięcia i akcja Najazdu" to to samo co "rozwinięcie lub najazd kosztuje zero szału"?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

syd3r pisze:Cyfra jest chyba w porządku. Ta wersja z czwórką jest z fazy produkcyjnej, a wydrukowaną kartę można zobaczyć na tym zdjęciu (w lewym dolnym rogu).

Literówka w nazwie zabawna, ale to drobiazg, który najwrażliwsi wśród nas językowi puryści mogą szybko i łatwo skorygować czarnym cienkopisem.
Podoba mi się zwrot "Rozwinięcie Potwora" - zamiast ewentualnego "Potwór Rozwinięcie" :)

Może to dlatego, że zostałem skrzywdzony przez gry karciane, ale mnie najbardziej martwi czy oryginalny tekst znaczy dokładnie to samo co tłumaczenie. Czy "darmowa akcja Rozwinięcia i akcja Najazdu" to to samo co "rozwinięcie lub najazd kosztuje zero szału"?
Hmm Cyfra jednak nie jest w porządku skoro egzemplarze angielskie mają "3" a nie "4" :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gizmoo »

Ja czekam na swój egzemplarz i boję się tłumaczenia jak ognia. Mam nadzieję, że błędów wypaczających rozgrywkę - brak. :wink:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

AkitaInu pisze:
syd3r pisze:Cyfra jest chyba w porządku. Ta wersja z czwórką jest z fazy produkcyjnej, a wydrukowaną kartę można zobaczyć na tym zdjęciu (w lewym dolnym rogu).

Literówka w nazwie zabawna, ale to drobiazg, który najwrażliwsi wśród nas językowi puryści mogą szybko i łatwo skorygować czarnym cienkopisem.
Podoba mi się zwrot "Rozwinięcie Potwora" - zamiast ewentualnego "Potwór Rozwinięcie" :)

Może to dlatego, że zostałem skrzywdzony przez gry karciane, ale mnie najbardziej martwi czy oryginalny tekst znaczy dokładnie to samo co tłumaczenie. Czy "darmowa akcja Rozwinięcia i akcja Najazdu" to to samo co "rozwinięcie lub najazd kosztuje zero szału"?
Hmm Cyfra jednak nie jest w porządku skoro egzemplarze angielskie mają "3" a nie "4" :)
Polski też mw 3 więc chyna wszystko gra. Czy też na odwrót Ci się napisało?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

@Bary - hmmm ale na zdjęciu jest siła 4, tym się sugerowałem.

Jeżeli jest 3 to cofam poprzedniego postam :)
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

tak sobie patrze na tego kolesia grałem dopiero raz i nie rozumiem jego działania

on jest za darmo

czy po jego wejsciu kolejne rozwinięcie jest za darmo ?

czy wszystko po jego wejsciu jest za darmo ?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Sekator »

okon pisze:tak sobie patrze na tego kolesia grałem dopiero raz i nie rozumiem jego działania

on jest za darmo

czy po jego wejsciu kolejne rozwinięcie jest za darmo ?

czy wszystko po jego wejsciu jest za darmo ?
I tak ktoś Cię zaraz odeśle o tutaj, więc równie dobrze mogę to być i ja.
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

okon pisze:tak sobie patrze na tego kolesia grałem dopiero raz i nie rozumiem jego działania

on jest za darmo

czy po jego wejsciu kolejne rozwinięcie jest za darmo ?

czy wszystko po jego wejsciu jest za darmo ?
Jak wydraftowałeś tą kartę to robiąc UPGRADE nie płacisz żadnego kosztu i wchodzi na planszę (jak każde innej ulepszenie w zakresie jednostek). To jest figurka z 3 ery jeśli dobrze pamiętam, więc dla niej już nie będzie kolejnej INWAZJI, gdyby była z drugiej ery to w erze 3 jeśli by zginęła w poprzedniej to wchodziłaby za darmo na plansze.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

ok a czy dodatek dodajacy możliwość gry dla 5 gracza wprowadza jakieś nowe wzory kart ??? czy tylko powiela już istniejące ???
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Na pewno dodaje nowe questy
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

W dodatku na 5 graczy, tylko karta wypraw "widespread!" jest niewystępującą w podstawowej wersji gry. Jest jej 3 sztuki na każdą erę po jednej. Reszta kart powiela wzory już istniejące. Po prostu kart o tym samym działaniu jest więcej.
Ż(ó)łnierz Hel ma na pewno wartość 3 w wersji ang. Tylko dwie figurki gigantów z 2 oraz 3 ery mają wartość 4 (o ile mnie pamięć nie zwodzi).
Niektóre karty robią takie zamieszanie, gdyż pojawiały się w necie ich wizerunki reklamowe z etapu testowania gry. Później te moce nieco przykrajano dla zachowania balansu. Cieszę się, że póki co nie ma większych kwiatków z tłumaczeniem które kładłyby rozgrywkę. Aczkolwiek można było bardziej jednoznacznie opisać działanie kart w których zarówno inwazja jak i rozwinięcie są darmowe. Nawet w tym brzmieniu, nie wspominając o punktach szału gdyby napisano: "Darmowe akcje: rozwinięcia i najazdu" byłoby to bardziej intuicyjne.
Moje oczy wyobraźni widzą kolesia który na 100% będzie się upierał, że akcji najazdu wykonać nie można za darmo. Ponieważ jest to tylko bonus który się ma jednorazowo po rozwinięciu ;).
Ten sam opis będzie np. na karcie ekipy krasnoludów, którzy są dostępni od 1 ery. Co ma większe znaczenie niż Żółnierz który w zasadzie akcji najazdu nie wykona. Chyba, że jest jakiś skryty combos który umyka mej pamięci i percepcji ;).
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamilpr »

olsszak pisze:
okon pisze:tak sobie patrze na tego kolesia grałem dopiero raz i nie rozumiem jego działania

on jest za darmo

czy po jego wejsciu kolejne rozwinięcie jest za darmo ?

czy wszystko po jego wejsciu jest za darmo ?
Jak wydraftowałeś tą kartę to robiąc UPGRADE nie płacisz żadnego kosztu i wchodzi na planszę (jak każde innej ulepszenie w zakresie jednostek). To jest figurka z 3 ery jeśli dobrze pamiętam, więc dla niej już nie będzie kolejnej INWAZJI, gdyby była z drugiej ery to w erze 3 jeśli by zginęła w poprzedniej to wchodziłaby za darmo na plansze.
Dobrze to rozumiem? Zagranie tej karty jest darmowe (bez płacenia rage) ? I ten potwór wchodzi na plansze ma siłe 3?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

@Kamilpr - dokładnie tak :)

Ale tak jak Olszak pisał -- to jest tylko na jedną erę więc zysk jest w pewnym sensie jednorazowy.
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamilpr »

Mylące jest słowo "rozwinięcie". Rozwijać można coś co już istnieje a w tym przypadku po "rozwinięciu" potwór pojawia na planszy.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Blood Rage

Post autor: bukimi »

kamilpr pisze:Mylące jest słowo "rozwinięcie". Rozwijać można coś co już istnieje a w tym przypadku po "rozwinięciu" potwór pojawia na planszy.
Ale to już uwaga do twórców gry, bo w oryginale masz "upgrade" w takiej samej sytuacji. Wszystkie potwory stawia się przez "upgrade", mimo że później ich już się nie rozwija. Można to traktować jako "rozwinięcie" swojego klanu w postaci posiadania potwora.
Ostatecznie chodzi o to, by karty np. zmniejszające koszty "rozwinięć" działały także na karty wprowadzające potwory. Nazwa musi więc być konsekwentna.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Blood Rage

Post autor: KrzysiekL »

Z ciekawostek -- o Blood Rage'u można było usłyszeć w zeszłym tygodniu w radiu: https://soundcloud.com/dominika-paleczn ... adiokampus
ODPOWIEDZ