Portal Games w 2016r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Kaktus+ pisze:Jakieś wieści, kiedy w sklepiku pojawią się promosy do Master Seta z przedsprzedaży?

Była mowa, że po premierze będzie możliwość ich zakupu
Okolice Essen :)
tomiz123 pisze:Jakieś info odnośnie daty wydania dodatków do Blood Rage ?
Dodatki się drukują ;) sierpień lub wrzesień powinny być.
Turnavine pisze:Mam pytanie, czy będzie można zakupić w Polsce angielską wersję Poprzez Wieki: Droga do Szaleństwa (Poprzez Macki ; P)?
Jak gra będzie w sprzedaży, to po prostu napisz do nas :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Banan2 »

Kiedy dodatki HoN?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Naro »

Banan2 pisze:Kiedy dodatki HoN?
Pozdrawiam
German
US Army
już są :D
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

Na stronie pojawiła się aktualizacja. W sierpniu Cry Havoc, Gniew Oceanu i Droga do Szaleństwa. Wg 3 Trolli mają też w sierpniu być 2 brakujące frakcje do NX w 3.0 ( Mefisto i Dancer), ale na stronie Portalu nie ma takiego potwierdzenia- inna sprawa, ze przedsprzedaż trwa do 31.07 w sklepiku Portalu.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: SuCHaR »

Ten kalendarz to totalna beznadzieja. Aktualizacje sa raz na kwartał chyba, nie pokrywaja sie kompletnie z tym co wydawnictwo wydaje.... Mialo byc na wzòr galakty ale narazie to sie nie umywa....
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: arracan »

a Wielka Księstwa Szaleństwa kiedy dokładnie? Już tuż tuż niebawem czy może jednak bliżej sierpnia? Bo się zastanawiam czy trzymać kasę czy na lipiec kupić sobie inną grę ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: niwgnip »

Dzisiaj przedsprzedaż uruchomili. Trwa do 15 lipca, ale od 11 zaczynają już wysyłać.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Wczoraj odbył się stream na żywo, w którym Marek z Marcinem odpowiadali na zadawane przez Was pytania!

Stream został oczywiście zarchiwizowany: https://www.youtube.com/watch?v=mlfjlY_nwQA

Zapraszamy! :)
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Kal-El83 »

@ Portal
Fajnie bło usłyszeć trochę informacji o cru haboc ...
Jeżeli moglibyście odpowiedzieć mi jeszcze na trzy pytania
1.Jak wygląda skalowalność (optymalnie ilu graczy powinno zasiąś do rozgrywki) ??
2. Jak wygląda rozgrywka 2-osobowa (na ile sensowne jest zakupienie CH dla tego trybu rywalizacji)??
3. Kiedy będzie można spodziewać się jakiego gameplaya na yt ... U Was bądź recenzentów ??
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Lubel »

Portal, w Blood Rage macie trochę błędów w tłumaczeniu kart na język PL, więcej tu : http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=950
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Lubel pisze:Portal, w Blood Rage macie trochę błędów w tłumaczeniu kart na język PL, więcej tu : http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=950
Śledzimy wątek na bieżąco :)
Azazelek pisze:@ Portal
Fajnie bło usłyszeć trochę informacji o cru haboc ...
Jeżeli moglibyście odpowiedzieć mi jeszcze na trzy pytania
1.Jak wygląda skalowalność (optymalnie ilu graczy powinno zasiąś do rozgrywki) ??
2. Jak wygląda rozgrywka 2-osobowa (na ile sensowne jest zakupienie CH dla tego trybu rywalizacji)??
3. Kiedy będzie można spodziewać się jakiego gameplaya na yt ... U Was bądź recenzentów ??
Ad.1 Gra skaluje się bardzo dobrze, lecz z całą pewnością swoje skrzydła rozwija przy grze 4 osobowej, gdzie na planszy występują 4 frakcję, jest ciasno przez co naprawdę dużo siędzieje
Ad.2 Do 2 osobowej rozgrywki przygotowaliśmy drugą stronę planszy przeznaczoną tylko dla 2 osób.
Ad.3 Gameplay możemy nakręcić na wersji angielskiej gry. Nie posiadamy jeszcze żadnej polskiej wersji produktu.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Kal-El83 »

Język w sumie nie robi mi róźnicy. Miło byłoby zobaczyć grę w akcji ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Błysk »

Azazelek pisze:Język w sumie nie robi mi róźnicy. Miło byłoby zobaczyć grę w akcji ;)
Popieram, bo bardzo chciałbym zobaczyć grę w akcji, bo bardzo chcę by była hitem. Tylko kurcze, niech nagłośnienie będzie nieco głośniejszy niż stream wczoraj! :evil:
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: niwgnip »

Błysk pisze:
Azazelek pisze:Język w sumie nie robi mi róźnicy. Miło byłoby zobaczyć grę w akcji ;)
Popieram, bo bardzo chciałbym zobaczyć grę w akcji, bo bardzo chcę by była hitem. Tylko kurcze, niech nagłośnienie będzie nieco głośniejszy niż stream wczoraj! :evil:
Na yt zaczęli prezentować frakcje.
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: burzykovski »

Wiadomo coś o dodatku do Istanbulu? Czy jest planowane wydanie go w języku polskim? Istanbul to fajna gierka, z lekką mechaniką jednak podstawowa wersja nam się trochę ograła + jest tam parę problemów z balansem, które dodatek może naprawić.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mauserem »

burzykovski pisze:Wiadomo coś o dodatku do Istanbulu? Czy jest planowane wydanie go w języku polskim? Istanbul to fajna gierka, z lekką mechaniką jednak podstawowa wersja nam się trochę ograła + jest tam parę problemów z balansem, które dodatek może naprawić.
hmm.. jakoś trudno mi sobie to wyobrazić.
Możesz przybliżyć na czym polegają te problemy z balansem?
poza setupem startowym - każdy ma o jedną monetę więcej od gracza poprzedzającego - w tej grze nie ma miejsc w jakikolwiek sposób różnicujących graczy.

Któryś kolor wygrywa u was częściej? ;)

Ale tak! - Czekamy na dodatek Mokka i Bakszysz , który był zapowiedziany ale bardzo enigmatycznie
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: burzykovski »

mauserem pisze:
burzykovski pisze:Wiadomo coś o dodatku do Istanbulu? Czy jest planowane wydanie go w języku polskim? Istanbul to fajna gierka, z lekką mechaniką jednak podstawowa wersja nam się trochę ograła + jest tam parę problemów z balansem, które dodatek może naprawić.
hmm.. jakoś trudno mi sobie to wyobrazić.
Możesz przybliżyć na czym polegają te problemy z balansem?
poza setupem startowym - każdy ma o jedną monetę więcej od gracza poprzedzającego - w tej grze nie ma miejsc w jakikolwiek sposób różnicujących graczy.

Któryś kolor wygrywa u was częściej? ;)

Ale tak! - Czekamy na dodatek Mokka i Bakszysz , który był zapowiedziany ale bardzo enigmatycznie
Przy pewnych ustawieniach kafli pierwszy gracz jest mocno do przodu. Generalnie łatwa, nudna i skuteczna droga to zdobycie czerwonego kafla pozwalającego modyfikować rzut kośćmi... Pierwszy gracz ma dużą przewagę jeśli chodzi o jego zdobycie. Mimo wszystko lubię tą grę za jej lekkość i szybkość rozgrywki dlatego czekam na dodatek.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Gizmoo »

Drogi Portalu,

skoro macie w planach wydawniczych Artifacts, Inc., to może zainteresowalibyście się innymi grami wydawnictwa Red Raven Games? Np. Above and Below? Ten tytuł aż się prosi o polską edycję! :wink:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: pan_satyros »

To ja dopytam - jak tam zapowiedziane hiciory od CMON? Zombicide i The Others?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: misioooo »

Gizmoo pisze:Np. Above and Below? Ten tytuł aż się prosi o polską edycję! :wink:
Oh yeah baby! +100
Miałem na celowniku, ale ze względu na język i "paragrafówkę" zrezygnowałem...
Sądzę, że z Above & Below efekt byłby jak z TIME Stories - czyli przerósłby oczekiwania wydawcy wersji polskiej :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: rattkin »

misioooo pisze: Sądzę, że z Above & Below efekt byłby jak z TIME Stories - czyli przerósłby oczekiwania wydawcy wersji polskiej :)
Być może, ale tylko ze względu na hype. Sama gra jest zwyczajnym engine-builder przeciętniakiem z na siłę wciśniętymi wątpliwej jakości historyjkami. Ot, parę paragrafów, a potem tylko suche "znalazłeś X tego czy tamtego", bez historii. Szkoda prądu.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Gizmoo »

rattkin pisze:Być może, ale tylko ze względu na hype.
Damn! Nie zauważyłem właśnie zbyt dużego hype'u. Wręcz przeciwnie - o grze jest bardzo cicho, a na naszym forum - nie ma nawet wątku. Pomimo braku rozgłosu gra wspina się w rankingu BGG (200 miejsce ogółem, 39 w kategorii "thematic") i zdobywa serce wielu graczy na całym świecie. A już nie długo wyjdzie jej kontynuacja Far and Near.
rattkin pisze: Ot, parę paragrafów, a potem tylko suche "znalazłeś X tego czy tamtego", bez historii.
Oglądałem gameplaye i miałem wrażenie, że właśnie tych historii jest sporo. Outcome jest rzeczywiście zbliżony - albo coś dostaniesz, albo stracisz. Tutaj za dużego zróżnicowania nie ma. Ale bardzo podoba mi się pomysł by połączyć suche euro z przygodą.
misioooo pisze:Miałem na celowniku, ale ze względu na język i "paragrafówkę" zrezygnowałem...
Ja się coraz bardziej łamię, żeby kupić angielską wersję gry. Ale tekstu jest tak dużo, że mnie to przeraża. Gdyby to cudo ktoś wydał po polsku.. (i inne gry Ryana!)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: rattkin »

Czytanie ze zrozumieniem!

- "Ze względu na hype", czyli, że jeśli gra miałaby odnieść sukces tak jak Time Stories, to tylko jako rezultat ewentualnego nakręcenia w trakcie kampanii, bowiem sama gra jest nijaka. Dlatego też właśnie o niej się nie mówi zbyt wiele, ani tu, ani na BGG - bo nie ma o czym.

- Parę paragrafów per outcome, a po decyzji nie ma już żadnego tekstu, tylko sucha mechanika. Skutecznie to wybija ze storytellingu i odziera ze złudzeń, że on tam gra jakaś rolę.

- "połączyć suche euro z przygodą" - oksymoron. Co zresztą ta gra niestety pokazuje.

Nie to, żebym tutaj specjalnie siał defetyzm, bo sam byłem nakręcony na grę. Niestety, przy bliższym spotkaniu, straciła większość swojego uroku. Jak ktoś chce łączyć euro z przygodą, to na jeden stół Scythe, a na drugi TotAN i grać równocześnie :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Gizmoo »

rattkin pisze:Czytanie ze zrozumieniem!
Rozumienie jest wprost proporcjonalne do umiejętności oratorskich/literackich autora wypowiedzi. ;)
rattkin pisze:Dlatego też właśnie o niej się nie mówi zbyt wiele, ani tu, ani na BGG - bo nie ma o czym.
Na BGG mówi się o tym tytule akurat sporo i w przeważającej ilości - są to opinie pozytywne. U nas się nie mówi nic o AAB - bo dostępność tytułu jest znikoma, a poza tym - tekstu jest tyle, że potencjalni nabywcy nie kupują go ze względu na barierę językową. Co z tego, że znam dobrze angielski, skoro zasiądę do stołu z osobami, które języka nie znają? Na tłumaczenie symultanicznie nie czuję się na siłach.
rattkin pisze:niestety, przy bliższym spotkaniu, straciła większość swojego uroku.
Wszystko jest kwestią gustu. Ja tam kompletnie nie rozumiem jak można jarać się rasowymi eurosucharami. Od samego patrzenia na Troyes dostaję torsji, a w życiu nie męczyłem się przy stole bardziej niż grając w Agricolę. A wydaje mi się, że Above and Below idealnie trafiła by w moje gusta.

A co do rozpatrywania "suchości" też są różne opinie. Lords of Waterdeep ma supersuchą mechanikę, ale kto chce - ten znajdzie w niej mnóstwo flavouru. Wystarczy tylko chcieć i znać universum FR. ;)

Anyway - to nie jest wątek na tą dyskusję. Ja bym niezmiernie chciał by jakieś wydawnictwo wydało wszystkie gry Laukata. Skoro Portal ma w planach Atrifacts, INC. to może zajęłoby się innymi grami Ryana? ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Gizmoo pisze:Drogi Portalu,

skoro macie w planach wydawniczych Artifacts, Inc., to może zainteresowalibyście się innymi grami wydawnictwa Red Raven Games? Np. Above and Below? Ten tytuł aż się prosi o polską edycję! :wink:
W planach mamy wydanie tylko Artifacts, INC. Bardzo nam przykro... może w przyszłości, ale jest to naprawdę mało prawdopodobne.
pan_satyros pisze:To ja dopytam - jak tam zapowiedziane hiciory od CMON? Zombicide i The Others?
The Others jest skończone
Zombiecide - kończymy tłumaczyć :)
Zablokowany