Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: Gambit »

espresso pisze:
detrytusek pisze:
Rocy7 pisze: link i tak został rozpowszechniony na FB w jednej z grup, wiec ten wpis za wiele popuralnosci nie doda.
A nie da się dojść na FB kto to pierwszy wrzucił? Nie mam to nie sprawdzę...
Da się, ale konto wygląda na fałszywe, założone dwa dni temu. Widać sam autor wstydzi się swojego bloga :twisted:
A tego nie zauważyłem...
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: espresso »

Fotka profilowa to akurat żaden dowód. Bardziej się sugeruję tym, że ten profil nie ma ani jednego znajomego, ani jednego lajka, nie należy do żadnej grupy poza tą związaną z grami...
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: orzeh »

Może to ktoś od "Młodego Giercownika" próbuje szum zrobić, już przecież na FB było podobnie?
Może MG rozlicza się z "kliknięć" i jest to jedna z metod, my jako naród popatrzymy komu się tak nieudaje recenzować.
Tak tylko myślę.
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: projekt8 »

Ale można sprawdzić kto pana "Filipa" dodał do grupy i wypytać :).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: detrytusek »

projekt8 pisze:Ale można sprawdzić kto pana "Filipa" dodał do grupy i wypytać :).
ale rozumiem, że jedziemy do nich w czwórkę ? :)
Wyprawa a`la Sheldon, który chciał odzyskać swój profil (Teoria wielkiego podrywu)? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: Dosia »

Pomysł na bloga recenzującego recenzje i ich autorów to totalna abstrakcja, ale! (zawsze musi być "ale") - o ironio - z marketingowego punktu widzenia jest strzałem w 10. Kontrowersyjnie? Jest. Nietuzinkowo? Jest. Ważne, żeby się mówiło. Jakość? Kwestia merytoryczności? To się dziś nie sprzedaje (Schopenhauer byłby dumny :D)...

Niemniej, uważam, że ta idea to coś na chwilę. Blogów o grach jest całkiem sporo, ale na jaki czas tego materiału wystarczy...? Co potem? Jaka jest perspektywa rozwoju? Niech powstają różne miejsca, ale niechże to ma jakiś zamysł, poziom, niechże inspiruje...

Włączyła mi się taka ogólna refleksja: im - mówiąc eufemistycznie - "dziwniejsze" pomysły, tym lepiej. Świat stanął na głowie, czy tylko ja nie nadążam? Choć... w sumie wolę go nie rozumieć niż bezrefleksyjnie i bezkrytycznie przyklaskiwać każdemu "świeżemu pomysłowi".
Awatar użytkownika
bombagames
Posty: 56
Rejestracja: 30 cze 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: bombagames »

Rocy7, to nie jest teoria, wiem kto za tym stoi. Witkacy to nie przypadek, akurat ta gra nie ma wielu rozbieżnych recenzji. W sumie o każdej grze można zrobić podobny wpis. Wracając do tematu :) są facebookowe konta, które hejtują nasz profil i w tym wpisie też się pojawiają. Trwa to już od jakiegoś czasu i jakoś specjalnie nie jestem zaszokowany, tylko zdziwiony, że chciało mu się zadać tyle trudu żeby nakręcić coś co nie buduje tylko hejtuje. Sądząc po odzewie, będzie to kontynuował :), bo takie tematy są bardzo nośne. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć mu sukcesów w blogowaniu :)
http://www.bombagames.pl
polub na fb
Gry które Cię rozerwą!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: Wincenty Jan »

Naprawdę istnieją ludzie, których bawi coś takiego?
Oczywiście, wolny kraj, wolny internet ale może chociaż niech ta osoba będzie łaskawa się przedstawić. Zdecydowana większość recenzentów jest nam znana z twarzy, nazwiska czy nicku na forum to skoro ktoś ma odwagę krytykować ( a ma takie prawo) to niechaj czyni to jawnie, a nie w ukryciu.
Serio teraz pytam, to wszystko żart czy na serio?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: Fegat »

Niestety to drugie :P

Rocky, możesz usunąć linka aby reklamy nie robić ;)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: kamron6 »

Ogólnie nie ogarniając tego tematu mogę powiedzieć, że istnieje jest masa ludzi hejtujących gry na bgg nie tylko przez dawanie niskich ocen, ale robiących różnorakie sabotaże, nawet nie wydanych gier. Już nie mówiąc o zakładniu fake kont na FB tylko po to by pisać negatywne komentarze, czy pledgowanie na KS by pisać negatywne komentarze, świat jest wesoły :lol:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: Rocy7 »

kamron6 pisze:Ogólnie nie ogarniając tego tematu mogę powiedzieć, że istnieje jest masa ludzi hejtujących gry na bgg nie tylko przez dawanie niskich ocen, ale robiących różnorakie sabotaże, nawet nie wydanych gier. Już nie mówiąc o zakładniu fake kont na FB tylko po to by pisać negatywne komentarze, czy pledgowanie na KS by pisać negatywne komentarze, świat jest wesoły :lol:
a sądziłem, że takie rzeczy to tylko w polityce za 55 gr za komentarz ;)
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: WarHammster »

Nie wiem czy zauważyliście ale właśnie oceniacie oceniającego oceniających gry.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: ariser »

Idę zakładać bloga, kilka pierwszych wpisów juz mam. :mrgreen: Co do tematu, jeśli powyższe rewelacje to prawda, to naprawdę współczuję autorowi, musi mu być w życiu ciężko z taką ilością jadu w sobie.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Turnavine

Re: Blog oceniający rezenzentow gier planszowych

Post autor: Turnavine »

Cały myk w byciu taką osobą polega na tym, że się nigdy nie zauważy trudności i problemów z tego wynikających, a wręcz przeciwnie. ; ) Najlepiej ignorować.
ODPOWIEDZ