The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: Elemele »

Jeszcze raz powtórzę, że dla mnie tutaj jest dużo niejasności.
Bo na grafice kolejnych celów jest napisane:
"Dodatek dostępny osobno po osiągnięciu celu."
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: projekt8 »

Elemele pisze: Jak dla mnie wygląda to, że zrobisz wsparcie na 98zł, a po fakcie się dowiesz, że resztę to sobie dokup. Ale to Twoje pieniądze, więc rób z nimi co chcesz. Ja oczekuję tylko jasnych zasad, których tutaj brak.
Zasady są i nie różnią się od innych kampanii. Płacisz 98zł i w przypadku ufundowania projektu dostajesz grę plus odblokowane dodatki. Jeśli dodatki się nie ufundują to możliwe, że będzie możliwość ich dokupienia później. Nie wiem. Ryzyko/szansa wspierania nagrody earlybird. To początek kampanii, więc po co już bić pianę, jak to ten wredny twórca projektu próbuje orżnąć wspierających.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: Elemele »

projekt8 pisze:
Elemele pisze: Jak dla mnie wygląda to, że zrobisz wsparcie na 98zł, a po fakcie się dowiesz, że resztę to sobie dokup. Ale to Twoje pieniądze, więc rób z nimi co chcesz. Ja oczekuję tylko jasnych zasad, których tutaj brak.
To początek kampanii, więc po co już bić pianę, jak to ten wredny twórca projektu próbuje orżnąć wspierających.
No właśnie początek kampanii, czyli czas gdzie najwięcej osób wspiera (oraz zakończenie projektu) a twórca projektu nie odzywa się w temacie. Proponuję też zerknąć na grafikę o tym dodatku dla 4 gracza. Nic tam nie ma, że dostanie się go za darmo w ramach wsparcia głównej gry.

OK, dla mnie EOT dopóki nie wypowie się autor projektu, zarówno tutaj jak i na wspieram.to
Łukasz Smykla
Posty: 18
Rejestracja: 07 lip 2016, 12:54
Been thanked: 1 time

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: Łukasz Smykla »

wrzesien pisze:Tak samo jak z kartą interakcji, trzeba będzie wtedy dopłacić.
Nie. Karta za 19 to opcja. Tu i teraz. NIe musisz jej dokupować. Chyba że chcesz mieć "przewagę" od innych wspierających ;) Pozostałe karty będą dodane do pakietów (w cenie) po osiągnięciu progów. Dodatek dla czwartego gracza poszerza grę, więc będzie wymagał dodatkowego wsparcia, jest dostępny dopiero w 4 progu kampanii. Gra w wariancie podstawowym ma wystarczającą liczbę kart i innych elementów, aby stoczyć wojnę ekonomiczną przy stole. To jedyna gra ekonomiczna, która serio traktuje kwestię praw ekonomicznych w skali makro.

Z racji tego że ten wątek dotyczy bardziej gry niż kampanii dodam od siebie, że przygotowaliśmy trzy filmy koncentrujące się na wybranych, kluczowych zasadach The Economic War.
Zapraszamy się do zapoznania z nimi.
https://www.youtube.com/watch?v=fv6g4sTM-RA
https://www.youtube.com/watch?v=gJ63KcZfVfU
https://www.youtube.com/watch?v=KCTiAi-gNf0

Włożyliśmy też dużo energii w to, aby opisać gameplay tak jakbyśmy stali przy stole
https://wspieram.to/TheEconomicWar
Łukasz Smykla
The Economic War - wojna ekonomiczna
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: projekt8 »

Łukasz Smykla pisze:Dodatek dla czwartego gracza poszerza grę, więc będzie wymagał dodatkowego wsparcia, jest dostępny dopiero w 4 progu kampanii.
Ale jeśli dobijemy do 4. progu to dodatek dla czwartego gracz jest dodany do normalnych pakietów (w tym early-birds) w ich cenie, czy faktycznie trzeba dopłacić osobno i w tej sytuacji powinienem nie tylko zjeść swoje poprzednie posty ale jeszcze przeprosić Elemele?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: Szaweł »

projekt8 pisze:
Łukasz Smykla pisze:Dodatek dla czwartego gracza poszerza grę, więc będzie wymagał dodatkowego wsparcia, jest dostępny dopiero w 4 progu kampanii.
Ale jeśli dobijemy do 4. progu to dodatek dla czwartego gracz jest dodany do normalnych pakietów (w tym early-birds) w ich cenie, czy faktycznie trzeba dopłacić osobno i w tej sytuacji powinienem nie tylko zjeść swoje poprzednie posty ale jeszcze przeprosić Elemele?
No to chyba powinieneś już zacząć, bo IMO ewidentnie jest wskazane, że dodatek będzie dostępny od kwoty wsparcia 40.000. A oznacza to ewidentnie, że będziesz dokupić tenże dodatek. Gdyby tak nie było, byłaby możliwość jego dokupienia w tej chwili - a takiej możliwości nie ma.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: wrzesien »

Czyli za odblokowane cele trzeba dopłacić, czyli zupełnie inaczej niż się spodziewałem. Teraz żałuję wsparcia tego projektu.
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: projekt8 »

Szaweł pisze:
projekt8 pisze:
Łukasz Smykla pisze:Dodatek dla czwartego gracza poszerza grę, więc będzie wymagał dodatkowego wsparcia, jest dostępny dopiero w 4 progu kampanii.
Ale jeśli dobijemy do 4. progu to dodatek dla czwartego gracz jest dodany do normalnych pakietów (w tym early-birds) w ich cenie, czy faktycznie trzeba dopłacić osobno i w tej sytuacji powinienem nie tylko zjeść swoje poprzednie posty ale jeszcze przeprosić Elemele?
No to chyba powinieneś już zacząć, bo IMO ewidentnie jest wskazane, że dodatek będzie dostępny od kwoty wsparcia 40.000. A oznacza to ewidentnie, że będziesz dokupić tenże dodatek. Gdyby tak nie było, byłaby możliwość jego dokupienia w tej chwili - a takiej możliwości nie ma.
Zatem:
Przepraszam Elemele. Omnomnom... ;)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: ariser »

wrzesien pisze:Czyli za odblokowane cele trzeba dopłacić, czyli zupełnie inaczej niż się spodziewałem. Teraz żałuję wsparcia tego projektu.
Ja miałem podobne odczucia co do cen, ale na szczęście doczytałem wcześniej na stronie kampanii. ;)Grze życzę wszystkiego dobrego, szczegolnie że to rodzinny, prawdziwie crowdfundingowy projekt. Kiedyś mam nadzieję uda mi się złapać używkę na forum. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: Elemele »

projekt8 pisze: Zatem:
Przepraszam Elemele. Omnomnom... ;)
Heh, ja się cieszę, że na szybkim etapie udało nam się rozwikłać tajemnice wsparć, które moim zdaniem są fatalnie opisane i wprowadzają w błąd. Niech każdy wspiera co chce, ale informacja powinna być jasna.

No i wracając do meritum - 93zł za jedną kostkę i trochę kartonu to bida, straszna bida. I mimo, że tematyka ciekawa, minimalistyczne opracowanie mi się podoba to nie wesprę, nie za tą cenę. I obawiam się, że nawet jeśli gra będzie super dobra, to zniknie tak szybko jak się pojawiła. Po prostu stosunek ceny do tego co się dostaje (i to w wersji dla 2-3 osób) jest skrajnie nieopłacalny.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: Kisun »

Ja doczytałem to o dodatku i napisałem o tym w wątku finansowania spolecznosciowego. Gra na wielu poziomach uczy zasad wolnego rynku i jak widać jest świetna bo uczy nawet gdy jej jeszcze nie ma.
"Errare humanum est"
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: Wincenty Jan »

Doczekamy się jakiejkolwiek recenzji gry?
Nie należę do przeciwników tego pomysłu, wręcz przeciwnie bo gra zdecydowanie zachęca mnie swoim wyglądem, a zwłaszcza tematyką! Niestety faktycznie gra nie należy do najtańszych i doskonale rozumiem , że to może być przez mały nakład itp itd. Tylko, że za grę bez jakiejkolwiek recenzji to faktycznie trochę sporo bo to jednak kupowanie kota w worku. W ładnym worku :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: Rocy7 »

Wincenty Jan pisze: Tylko, że za grę bez jakiejkolwiek recenzji to faktycznie trochę sporo bo to jednak kupowanie kota w worku. W ładnym worku :D
ładnym drogim worku ;)
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: wrzesien »

Czy są już dostępne informacje dotyczące wykonania gry? Jakie materiały będą użyte? Mam wrażenie iż auto gry nas porzucił i coś mało aktywny jest, zresztą chyba to samo na WT.

Dzisiaj zauważyłem, iż kilka osób wparło grę za 145pln - wygląda na to, iż nie jest dla każdego za droga.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: ariser »

wrzesien pisze: Dzisiaj zauważyłem, iż kilka osób wparło grę za 145pln - wygląda na to, iż nie jest dla każdego za droga.
Są też ludzie, którzy wsparli kampanię Cthulhu Wars. ;) Autor w sumie odpowiedział na większość pytań, nie odniósł się na zarzuty dot. ceny co jest zrozumiałe. On wycenił swój produkt na daną kwotę i teraz klienci odpowiadają portfelem.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Economic War - wojna ekonomiczna (wpieram.to)

Post autor: Wincenty Jan »

Jest jeszcze szansa na recenzje czy jadnak odpuszczacie starania? Byłoby szkoda zostawić coś nad czym zapewne sporo pracowaliście.
ODPOWIEDZ