Cry Havoc (G. Rodiek, M. Oracz, M. Walczak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Wincenty Jan »

A kiedy Polska recenzja?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Epyon »

Po tej recenzji pewnie też kupię... ale poczekam na dodruk bez błędów. ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Wincenty Jan »

Nie widziałem wiele recenzji Toma, może z 25/30 recenzowanych gier. Raczej oglądam ich topki Ale to co mówił i sposób w jaki to mówił oznacza , że bez wątpienia mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier 2016 roku.
A szczerze myślałem, że nie zainteresuje się tym tytułem...
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Cry Havoc

Post autor: tekknoboy »

Wincenty Jan pisze:Wygląda jakby coś zażył przed nagraniem. I to podwójna dawkę.
Cholera... Coś w tym musi być... Teraz powstaje pytanie... Cry Havoc czy Blood Rage...
obie!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Wincenty Jan »

tekknoboy pisze:
Wincenty Jan pisze:Wygląda jakby coś zażył przed nagraniem. I to podwójna dawkę.
Cholera... Coś w tym musi być... Teraz powstaje pytanie... Cry Havoc czy Blood Rage...
obie!
Obie to niemożliwe patrząc chwilowo na moje zarobki ale jedną z nich kupię. Tylko pytanie którą. Niestety mój angielski nie jest już na takim poziomie jak kiedyś i nie wyłapie wszystkich smaczków z angielskich recenzji.
Mam złe wrażenie czy Portal traktuje polski rynek cześciej jako ten drugi, trzeci w kolejności?
Jasne , że amerykański rynek jest nieporównywalnie większy od polskiego, zyski zapewne też ale mam takie wrażenie, że stajemy się takim zapleczem dla Portalu. Może to normalna kolejność skoro tak dobrze idzie im na zagranicznych rynkach , a może to tylko moje złudne, błędne odczucie.

Wiecie może czy jakiś polski recenzent ogrywa już "prawdopodobnie najlepsza grę 2016 roku"? :D
Omnibus
Posty: 74
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:21

Re: Cry Havoc

Post autor: Omnibus »

Ludzie, bez przesady. Sam na grę czekam od kiedy pierwszy raz o niej usłyszałem, ale nie ma co się tak ekscytować reckami DT. Tom to już chyba wogóle ledwo na tyłku usiedzieć może z wrażenia, jak ma grę od Portalu przed sobą, znany Portalofil.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Wincenty Jan »

Omnibus pisze:Ludzie, bez przesady. Sam na grę czekam od kiedy pierwszy raz o niej usłyszałem, ale nie ma co się tak ekscytować reckami DT. Tom to już chyba wogóle ledwo na tyłku usiedzieć może z wrażenia, jak ma grę od Portalu przed sobą, znany Portalofil.
A co tak bardzo chwalił od Portalu oprócz Robinsona?
To nie pytanie na przekór tylko jestem ciekaw. Bo nie przypominam sobie aby tak było ale moge być w błędzie.
Omnibus
Posty: 74
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:21

Re: Cry Havoc

Post autor: Omnibus »

Wydaje mi się, że jeszcze do Osadników bił czołem o podłogę, do Tides of Time. Nie wiem jak z nowym 51 i Legacy.
Przynajmniej tak mnie sie zdaje, że było.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Epyon »

Zee jest wielkim fanem Portalu, Tom niekoniecznie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Trolliszcze »

Omnibus pisze:Ludzie, bez przesady. Sam na grę czekam od kiedy pierwszy raz o niej usłyszałem, ale nie ma co się tak ekscytować reckami DT. Tom to już chyba wogóle ledwo na tyłku usiedzieć może z wrażenia, jak ma grę od Portalu przed sobą, znany Portalofil.
Nieprawda, krytykował chociażby oryginalny 51. Stan. Pozytywne recenzje pojawiły się chyba w okresie Robinsona, ale do tej pory żadna nie była aż tak pozytywna.
Natomiast jeśli chodzi o same jego recenzje - żeby się wzbogacić merytorycznie, oglądam innych recenzentów, ale jeśli się waham albo brakuje mi determinacji, żeby otworzyć portfel, zapuszczam sobie filmik Toma. Ten facet jak nikt potrafi mnie zarazić swoim entuzjazmem. Czego by o nim nie mówić, ze wszystkich popularnych planszówkowych "vlogerów" najlepiej potrafi oddać swoje emocje, które towarzyszą grze.
Omnibus
Posty: 74
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:21

Re: Cry Havoc

Post autor: Omnibus »

Hm... Czyżbym ich pomylił? Tako być może. W takim wypadku, przepraszam.
Nie śledzę kanału regularnie więc się pokiełbasiło.
EDIT:@up:Oryginalny 51 stan wogóle jakąś szczególnie dobra prasą się nie cieszył, ale to jest jakieś dwa lata przed Robciem.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2016, 22:24 przez Omnibus, łącznie zmieniany 1 raz.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Wincenty Jan »

Epyon pisze:Zee jest wielkim fanem Portalu, Tom niekoniecznie.
Wlasnie Zee jest wielkim fanem to prawda. Wielbi Nauroshime, Robinsona czy Osadników. Ale Tom to raczej mam wrażenie , że zazwyczaj bez wielkiego szału się wypowiadał. Tak czy inaczej czekam na coś z rodzimego podwórka.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Cry Havoc

Post autor: elayeth »

To obejrzyjcie dzisiejsza recenzję gry wypuszczoną prze Dice Tower. Toma tak "podnieconego" chyba nigdy nie widziałem. Nowy fan portalu? ;)
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: Cry Havoc

Post autor: margielm »

To nie do końca prawda co piszecie, że Tom nie jest fanem portalu. Można to zobaczyć chociażby w przedziwnej recenzji rattle battle grab the loot Gdzie wyraznie gra mu się nie podoba ale mimo to daje mu pieczątkę "approved" tyle że z adnotacją "not for me".
Bardzo dużo jest komentarzy wyrażających zdziwienie tą recenzją na yt.
I żeby nie było, nie mówię że tutaj jest podobnie. Bo Tom praktycznie orgazmu dostał. Ale twierdzę że jego oceny gier od portalu są skrzywione przyjaźnią z trzewikiem i merry.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
toblakai
Posty: 1279
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Cry Havoc

Post autor: toblakai »

Tylko, że Tom sprawia wrażenie człowieka który się przyjaźni ze wszystkimi w środowisku. Wydaje mi się, że nawet pomimo wielkiej sympatii do Trzewika jego zachwyt nad grą ma pewne bardziej racjonalne podstawy. Za sprawnym wariantem dwuosobowym w moim odczuciu przemawia to , że Oracz maczał przy grze palce ;)
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Cry Havoc

Post autor: syd3r »

Epyon pisze:Po tej recenzji pewnie też kupię... ale poczekam na dodruk bez błędów. ;)
Entuzjastyczna recka Toma to świetna wiadomość. Po pierwsze dlatego, że zwiastuje pojawienie się naprawdę dobrej gry. A po drugie, po takiej recenzji gra sprzeda się błyskawicznie, i już niedługo będziemy mogli cieszyć się drugą edycją gry - z dopracowaną instrukcją, poprawionymi błędami (a przynajmniej ich większością) i jeszcze lepszymi komponentami. Nie wiem jak wy, ale ja już się nie mogę doczekać :D
Omnibus
Posty: 74
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:21

Re: Cry Havoc

Post autor: Omnibus »

Ciekawe kiedy gra wyjdzie u nas, przypominając o tym jak wyglądały nasze premiery rok temu.
Zastanawiam się w sumie, czy kupować PL, czy ENG. Ostatnio człowiek zaczął myśleć o przyszłości i zorientował się, że zainwestował grube pieniądze w gry, z którymi sobie nie pogra, jeśli np. wyemigruje. Zobaczymy, czy na Rebelu rzucą ENG edycję.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Cry Havoc

Post autor: malekith_86 »

ostatnio oglądałem watched it played i zero emocji u mnie wywołał filmik
jednak takie suche przedstawienie możliwych ruchów nie wpływa tak na wyobraźnie
po filmiku Toma to jedynie liczę, że termin dostawy przed sprzedażowych egzemplarzy to faktycznie sierpień
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Marx »

No i tytuł wraca z hukiem na radar. Wszystko byłoby super, gdyby nie ta szpetna plansza.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Wincenty Jan »

Mnie bardziej odstraszają te potwory węże czy jakoś tak. Ci co mają ten ogon (?) jak wąż (o ile wąż ma ogon)... Są kiczowaci według mnie
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Toudi »

Czy kto z Was wie moze czy dodatkowe karty beda we wszystkich grach kupionych w przedsprzedazy czy tylko w tych kupionych bezposrednio w Portalu?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2363
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Cry Havoc

Post autor: karawanken »

Recenzje naprawdę optymistyczne ale wstrzymam się z zakupem miesiąc. Zobaczymy jakie będą recenzje po premierze.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Błysk »

Z tego co wiem, to tylko w wersji od Portalu. Później te karty będą dostępne w sklepie wydawnictwa.
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: dgd79 »

Nie siedzę długo w planszówkach, dlatego może ktoś wyjaśni o co chodzi z tą koniecznością czekania na 2 wydanie. Czy faktycznie są jakieś błędy w obecnym wydaniu czy też to raczej żart oparty na bazie wydawania wcześniejszych tytułów?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Rocy7 »

dgd79 pisze:Nie siedzę długo w planszówkach, dlatego może ktoś wyjaśni o co chodzi z tą koniecznością czekania na 2 wydanie. Czy faktycznie są jakieś błędy w obecnym wydaniu czy też to raczej żart oparty na bazie wydawania wcześniejszych tytułów?
Powiedzmy, ze historia gier firmy czyni Twoje 2 przypuszczenie prawdopodobnym ;)
ODPOWIEDZ