(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Co słychać w Lucrum Games?
Najaktualniejsze informacje w TYM temacie.

Premiery:
Zwierzęta z Baker Street - trwa przedsprzedaż na poziomie wydawniczym, premiera jeszcze we wrześniu
Sabika - premiera z końcem września
Obsesje - IV kwartał 2023 r.
Klonowa Dolina - produkcja, mamy nadzieję na IV kwartał 2023
Feed the Kraken - w produkcji, prawdopodobnie I-II kwartał 2024 r.
Zamiast nas - w produkcji, I-II kwartał 2024 r.


Dodruki:
Brzdęk! Nie drażnij smoka - płynie, powinien być w październiku 2023 r
Brzdęk! Mokra robota - jak wyżej
Brzdęk! Ekspedycje: Po złoto i pajęczyny - jak wyżej
Wojownicy Podziemi Druga Edycja - powinni być w IV kwartale 2023 r.
Rollo - jak wyżej


W przygotowaniu:
Darkest Dungeon - końcówka tłumaczenia, planowo produkcja powinna ruszyć w październiku 2023 r.
Inkling - 2024 r.
Fog of Love - 2024 r.
Merchants of the Dark Road - po wydaniu Bzyka wrzucamy na priorytet ustalenia z oryginalnym wydawcą, czy chce przyjąć od nas pieniądze, czy może ich jednak nie potrzebuje.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2023, 23:17 przez Leser, łącznie zmieniany 72 razy.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: Leser »

[placeholder na ewentualne szczegółowe informacje]
Ostatnio zmieniony 27 paź 2021, 13:35 przez Leser, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

DZIŚ 7.07 i 7 miesięcy po premierze RED7.

Lucrum Games oficjalnie zostaje europejskim dystrybutorem RED7
Gra w języku niemiecki, francuskim, włoskim, hiszpańskim i oczywiście angielskim pojawi się tej jesieni w Europie.

Ciekawostką może być dla Was to, że RED7 w Europie ma tylko wydanie polskie i tu jest najwięcej fanów gry.

Będziemy w Essen promować grę na stoisku Polish Publishing League. Do tej pory RED7 było w Essen tylko symbolicznie. W 2014 roku Eric Martin przywiózł 48 egzemplarzy do BGG store. Wszystkie egzemplarze zostały sprzedane przed oficjalnymi targami, w dzień prasowy.

Więcej:
http://news.gamesfanatic.pl/2016/07/07/ ... do-europy/

Obrazek
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: Bary »

Są może jakieś nowe info w sprawie dodatków do Wojowników Podziemi?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

Bary pisze:Są może jakieś nowe info w sprawie dodatków do Wojowników Podziemi?
Pytam o to Lorenzo regularnie. Żeby uruchomić produkcję, musi mieć zamówienia z kilku krajów.
Na razie nie ma na co liczyć, ale na pewno zmierzymy się z tematem i nasze zgłoszenie wysłałem.

Póki co szykujemy wspólnie niespodziankę. Kiedyś rzuciliśmy pomysł polskiego bohatera i Lorenzo to podchwycił. Niewykluczone, że będzie to postać na tegoroczne Essen. Będę informować.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: TTR_1983 »

A szykujecie może jakąś większą, typowo planszową grę?
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

Większa planszowa, czyli jak sądzę tu pytanie o coś dla geeków, a nie jak Przebiegłe Wielbłądy czy Wojownicy Podziemi?

Większa tak, planszowa nie. To zapowiem za kilka dni i będzie tu zagadka.

Większa i planszowa, ale rodzinna w ciężkości i z humorem jak wielbłądy, TAK. Tu zapowiedź też w ciągu kilku tygodni.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: TTR_1983 »

Nie chodziło o rodzaj, a o wielkość. Klasyczna duża plansza, inne elementy.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: Shimrod »

A kiedy można się spodziewać 2 (poprawionego) wydania Intrygantów?
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

TTR_1983 pisze:Nie chodziło o rodzaj, a o wielkość. Klasyczna duża plansza, inne elementy.
Szczerze mówiąc, przymierzaliśmy się do 2 takich tytułów. Było blisko, umowy na stole, ale... to nie było to. Za dużo wątpliwości, a ja muszę być pewien w 99%.
Umiem bardzo dobrze sprzedawać gry lekkie, szybkie, rodzinne czy imprezowe. Pod to mam zbudowaną dystrybucję i wszystkie kontakty promocyjne. I jak sobie pomyślę, że na konwencie gdzie trzeba zapłacić za stolik i ludzi, rozłożę taką grę, będę tłumaczyć 20 min (w tym czasie wytłumaczę 5 razy inną grę), grupa graczy będzie grała 1,5h. czyli przez cały dzień przysiądzie nad tym 5 ekip (powiedzmy 20 osób), z tego kupi grę kiedyś 1-2 osoby, to... naprawdę w tym czasie wolę wytłumaczyć kilkadziesiąt razy małe gry i sprzedać mnóstwo egzemplarzy.

Ale nie mówię "nie" dużym grom. Jest wishlista wydawnicza, a na niej kilka dużych gier i jak tylko będzie taka możliwość i projekt się skalkuluje, wydam go.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

Shimrod pisze:A kiedy można się spodziewać 2 (poprawionego) wydania Intrygantów?
Jeszcze chwilę. Kwestia pewnie kilku miesięcy. Na pewno wszystko będzie cacy, zebrałem wszystkie uwagi i będę pokazywać karty po zmianach. Będą nowe kolory, formaty kart, ikonki, nawet dam Wam napisy z nazwą postaci na górnych krawędziach.
"Będzie Pan zadowolony"
Możemy nawet zwołać tu RADĘ TRZECH z forum do konsultacji ostatecznego projektu graficznego takiej karty. Potem jak coś nie będzie halo, będziecie tu pisać za mnie i robić Rejtana.
@Shimrod: wchodzisz w to? :)

Ale jest i druga strona medalu: raczej zrezygnuję z "wypasów" jak satynowe pudełko, puchnący lakier wyczuwalny w dotyku pod palcami i kolorowa imponująca wkładka z damą w środku. Chyba, że mnie przekonacie :)
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: Shimrod »

medicus pisze: Jeszcze chwilę. Kwestia pewnie kilku miesięcy. Na pewno wszystko będzie cacy, zebrałem wszystkie uwagi i będę pokazywać karty po zmianach. Będą nowe kolory, formaty kart, ikonki, nawet dam Wam napisy z nazwą postaci na górnych krawędziach.
"Będzie Pan zadowolony"
Możemy nawet zwołać tu RADĘ TRZECH z forum do konsultacji ostatecznego projektu graficznego takiej karty. Potem jak coś nie będzie halo, będziecie tu pisać za mnie i robić Rejtana.
@Shimrod: wchodzisz w to? :)
Wierzę, że będę zadowolony bo głównie te właśnie "zarzuty" mam do pierwszej edycji (poza napisami na dole). Ostateczna decyzja należy do wydawcy, ale jak pokażesz projekt zbliżony do ostatecznego i dasz ludziom się wypowiedzieć, to linczu na pewno nie będzie... :wink:
Jak mawiali starożytni: Vox populi, vox Dei. A z tym Rejtanem to się średnio kalkuluje, biorąc pod uwagę ile kosztuje porządna koszula :lol:
medicus pisze: Ale jest i druga strona medalu: raczej zrezygnuję z "wypasów" jak satynowe pudełko, puchnący lakier wyczuwalny w dotyku pod palcami i kolorowa imponująca wkładka z damą w środku. Chyba, że mnie przekonacie :)
I słusznie, takie rzeczy tylko podnoszą cenę produktu, a pierwsza edycja już się na rynku zadomowiła. To ma być tania imprezowa gra, a jej zaletami są przyjemna rozgrywka i prostota zasad. Jeśli komuś zależy na edycji de luxe, nadal będzie mógł poszukać pierwszego wydania.
Jak dla mnie, drugie wydanie to może nawet być talia kart w woreczku strunowym za powiedzmy 25 PLN. Wtedy z takiego "upgrade packa" podmieniam karty, wrzucam do starego pudełka i mam edycję na wypasie z poprawionymi kartami. Zastanów się, może faktycznie jakąś małą część nakładu zrobić jako "upgrade pack"?

Jakby co czekam na dalsze info. Bardzo lubię tę grę i kupię 2 wydanie dla poprawionych kart.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

Gra numer 11 w dorobku
to PODEJRZANI czyli Unusual Suspects. Gra autorstwa Paolo Mori.

Zakładam osobny wątek o grze. http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=44098

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 lip 2016, 09:00 przez medicus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

Dziś o godzinie 10:00 odpalamy bombkę. To będzie nasza najważniejsza gra jesieni.
Coś dla graczy, którzy kochają negatywną interakcję.

Pierwszy news w serwisie znadplanszy.pl i na FB Lucrum Games https://www.facebook.com/LucrumGames/
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

I wszystko wiadomo.
Seria GUILDHALL FANTASY w LUCRUM GAMES
Obrazek

Zapowiedź w serwisie znadplanszy.pl: http://info.znadplanszy.pl/2016/07/12/g ... -medialny/

Osobny temat o grze:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=44111
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: ixi24 »

A mnie ciekawi czy są plany na wydanie dodatków do Wojowników Podziemi po Polsku ? :)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

ixi24 pisze:A mnie ciekawi czy są plany na wydanie dodatków do Wojowników Podziemi po Polsku ? :)
O dodatkach rozmawiamy z Horrible Games od kilku miesięcy. Na razie dodruk międzynarodowy nie jest planowany. Więcej będzie wiadomo po targach w Essen. Na pewno będziemy chcieli się zmierzyć z tematem.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

Już nadciągają...
KARCIANE PRZEBIEGŁE WIELBŁĄDY!

Nowe wyzwanie na https://www.facebook.com/LucrumGames/
i szansa na konkurs z przedpremierowym egzemplarzem.


Obrazek
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

FIKOLO to polski tytuł COL-OR-FORM. Jednak na próżno szukać tego w sklepach czy na forum.
Grę traktuję jako osobiste odkrycie, zachwyciłem się tym po 10 sekundach gry. Grałem z Niemcem i dwoma Japończykami. Krew lała się uszami. Każdego wieczoru w Essen, ta gierka budziła lepiej niż mocna kawa. Dlaczego?

Gra czasu rzeczywistego, która dosłownie wykręca mózg. Po 3 minutach gry, musisz zrobić przerwę, przejść się i jesteś gotów na dalszą walkę. Gra trenuje wyobraźnię przestrzenną, a ponieważ w każdym ułamku sekundy, ktoś może Ci zawinąć układ, który budujesz z bólem mózgu, musisz ryzykować i wołasz STOP.

Ciekawe:
1. rano kręcisz lepsze wyniki niż wieczorem (kwestia zmęczenia)
2. po alkoholu, kręcisz wyniki głównie ujemne
3. 12 latkowie bezlitośnie leją w to rodziców - coś nam się na starość zamyka w głowach. Dzieci są w to nieprawdopodobnie dobre! Znam kilku ojców-graczy, którzy dostali od swoich dzieci mimo pełnej koncentracji i zacięcia "ogram smarkacza".


Nie spodziewam się gigantycznego sukcesu, bo to nie jest gra dla każdego (wiele osób wymięka, bo nie ma zdolności przekładania kart w wyobraźni). Jednak jest tak piekielnie dobra, że znajdzie swoich fanów. Poza tym to wg mnie ciekawsza opcja od TRIO i znacznie tańsza (koszt to ok 35zł).

Wszystkim Geekom na tym forum mówię za to SPRÓBUJCIE. Wasz mózg zrobi fikołka, a to jest bezcenne uczucie.
FIKOLO to własnie ten fikołek mózgu. I oczywiście gra słów, ZLEPEK FIgury KOLOry.

Obrazek

Zacytuję PowerMilka
"Col-or-form
To szybka gra logiczna stworzona przez Wolfanga Kramera. Uwielbiam 6. bierze! tego autora, więc nie omieszkałem spróbować. Col-or-form jest z innej kategorii, to prawdziwy mózgotrzep, a nie prosta logiczna gierka. Każdy z nas posiada zestaw 4 figur w określonym kształcie i kolorze, na środku mamy układ 3×3 karty, a dodatkowo przy graczach leżą 2 karty układów. Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której układ na naszej karcie będzie odpowiadał kształtem lub kolorem temu ze stołu. Trudność gry polega na tym, że mimo tego, iż układ leży przy nas, każdy ma do niego dostęp. Osoba, która dostrzegła jak może manipulować kartami mówi „STOP!” i układa je. Następnie bierze kartę do ręki i udowadnia, że wykonał zadanie poprawnie. Karta nie ma swojej strony, więc możemy ją dowolnie obracać. Jeżeli ktoś się pomyli zgarnia punkty karne. Liczba form na karcie to punkty dodatnie lub ujemne. Rozgrywamy trzy rundy – kto ma najwięcej punktów, ten wygrywa.

Ta pozycja pali mózg. Jeżeli ktoś lubi wytężać szare komórki, na pewno powinien czekać na ten tytuł. Podczas rozgrywki czułem napięcie, spowodowane tym, że ktoś może mnie ubiec. A w takim stanie o pomyłki nietrudno. Wcale sytuacji nie poprawiała rozmowa Tomka z GrzeLem, którzy mówili, że widzą sporo układów. Na szczęście w normalnej rozgrywce nie będzie nic takiego miało miejsca. Zagraliśmy w wersję niemiecką, być może w polskiej będą jakiejś zmiany. Ta edycja wyglądała dla mnie niezbyt elegancko. Co prawda od takiego rodzaju gry nie wymagam nie wiadomo jakiej oprawy graficznej, ale mogła by być ona nieco ładniejsza, a jakość wydania ciut wyższa. Nie wiem w jakiej formie wyda to Lucrum Games, ale fani gier logicznych powinni już wypatrywać tej pozycji na naszym rynku."


Od razu odpowiem, jakoś naszego wydania będzie w standardzie RED7. Twarde pudełko, dobrej jakości karty.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: Andy »

medicus pisze:Gra czasu rzeczywistego
Pas.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

Tu widać jak to wygląda z pozycji gracz.
Obrazek

4 karty przed Tobą, należą do Ciebie
karty na środku są wspólne
przed graczami leżą karty zadań. NIe wolno ich dotykać, wszystko trzeba obrócić w głowie.

Układ na karcie zadania musi się zgadzać z tym na środku (możesz w głowie obracać kartę zadań)
Pasować musi ALBO KOLOR ALBO FIGURA (może też pasować dokładnie figura w tym kolorze co na karcie zadań).

Gdy zawołasz STOP możesz na środek dołożyć swoje karty z figurami żeby złożyć układ. Oczywiście wtedy psujesz :lol: lub pomagasz innym graczom. Bajer polega na tym, że zadania są wspólne dla wszystkich, więc gdy rozwiązujesz coś i szukasz figur i kolorów, ktoś woła STOP i zwija Ci zadanie, które składałeś. Liczy się każdy ułamek sekundy.

Na zdjeciu widać, że gracz ułożył zadanie (po lewej): w narożniku jest coś czerwonego, w środku coś czarnego, a w prawym narożniku księżyc. Czyli się zgadza.
Żeby ułożyć drugie zdanie, gracz może dołożyć na środek trójkąt albo żółty kwadrat, oraz w miejsce czarnego trójkąta może dołożyć fioletowe koło lub fioletowy trójką (wtedy zgadza się kolor).
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: ramar »

Już przy tym przykładzie mózg mnie zaswędział.
Biorę to! :D
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: Wincenty Jan »

Też jestem ciekaw. Brakuje gry tego typu w mojej kolekcji. Z chęcią wypróbuje!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: mikeyoski »

Kiedy to wydacie? Ja to już chcę :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: LUCRUM GAMES - zapowiedzi, nowości, wydarzenia

Post autor: medicus »

Szczerze, bujamy się z tym jak z niemowlakiem w kołysce.

Ale niebawem w Lucrum poważne zmiany personalne i wyjdziemy na prostą. Póki co ciśniemy Guildhall, jedną nową grę i RED7 w wydaniach zagranicznych.

Fikolo czeka na produkcję łączoną z innymi tytułami (uniwersalny format pudełka, przy dużym nakładzie wychodzi bardzo fajnie).
Solo takiej gry się po prostu nie opłaca drukować, ale już z 3-4 innymi tytułami wychodzi bardzo przyjemnie. Te tytuły akurat już mamy, więc musimy dopiąć łącznie 5 projektów i FIKOLO GO!

Ale zmotywowaliście mnie bardzo! Póki co Powermilk i Bartek z Melanżowni tylko mi suszą głowę o to wydanie.
Aż wrzucę kilka przykładów do rozkminy. ZObaczymy co wykombinujecie. 8)
ODPOWIEDZ