Gra kooperacyjna dla twoch dorosłych i 11-latki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mnemeth
Posty: 10
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: Poznań

Gra kooperacyjna dla twoch dorosłych i 11-latki

Post autor: Mnemeth »

Witam
Prosiłbym o porade co do wyboru gry kooperacyjnej dla 2 os doroslych i 11 letniej dziewczynki czasem moga dochodzic od jednej do dwoch osob doroslych jeszcze.
Jestesmy raczej planszówkowiczami amatorami, raczej niech bedzie to cos nie za długiego do 60 minut.
Z góry dziekuje za porady:)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra kooperacyjna dla twoch dorosłych i 11-latki

Post autor: kinioo »

Mnemeth pisze:Witam
Prosiłbym o porade co do wyboru gry kooperacyjnej dla 2 os doroslych i 11 letniej dziewczynki czasem moga dochodzic od jednej do dwoch osob doroslych jeszcze.
Jestesmy raczej planszówkowiczami amatorami, raczej niech bedzie to cos nie za długiego do 60 minut.
Z góry dziekuje za porady:)
Pandemia, ale to moze przekroczyc 60min.

Ognisty podmuch ?
Sorki za brak polskich znakow....
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra kooperacyjna dla twoch dorosłych i 11-latki

Post autor: misioooo »

Ognisty podmuch. Świetne zarówno dla dużych jak i małych.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Mnemeth
Posty: 10
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra kooperacyjna dla twoch dorosłych i 11-latki

Post autor: Mnemeth »

tylko z tego co czytałem na rebelu oprocz generalnie masy pozytywnych opinie to zarzut że dośc irytujacy i zniechęcajacy jest fakt że w miejscach gdzie jeszcze chwile temu był strażak nagle wybucha pożar.
Nie wiem jak to wychodzi z waszych doswiadczeń?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra kooperacyjna dla twoch dorosłych i 11-latki

Post autor: misioooo »

Nie widzę problemu... Przecież kazdy gracz jest w stanie przewidzieć czy stoi w miejscu, gdzie za moment czasami się nie zapali.
Wg mnie taki zarzut to jak stanąć w pełni świadomie obok gniazda os i potem marudzić, że "osa mnie upierniczyła!".

Gra jest fajna, ma klimat (w przeciwieństwie do pandemii moim zdaniem) i ma fajne zasady - dla młodych i zaawansowane dla starszych. Z 11-latką spokojnie na pełnych zasadach możecie łupać :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Mnemeth
Posty: 10
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra kooperacyjna dla twoch dorosłych i 11-latki

Post autor: Mnemeth »

Jeśli jest to w jakims stopniu przewidywalne to rzeczywiscie nietrafiony zarzut:) w takim badz razie czuje się przekonany:)
Dzięki za rade i pozdrawiam:)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra kooperacyjna dla twoch dorosłych i 11-latki

Post autor: misioooo »

Mnemeth pisze:Jeśli jest to w jakims stopniu przewidywalne to rzeczywiscie nietrafiony zarzut:) w takim badz razie czuje się przekonany:)
Dzięki za rade i pozdrawiam:)
Tak jak napisałeś -w jakimś stopniu na pewno :) Stojąc swoim strażakiem obok materiałów łatwopalnych... Cóż... Stojąc na środku pokoju gdzie nie ma ognia... Znacząca różnica.
Zresztą pograsz to zobaczysz - ja o takim zarzucie wobec tej gry pierwszy raz od Ciebie usłyszałem :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Gra kooperacyjna dla twoch dorosłych i 11-latki

Post autor: Planszman »

Pandemia
ODPOWIEDZ