Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Dwntn »

Cześć,

Na forach BGG w działach tematycznych jest sporo wątków poświęconych nowym nabytkom graczy. Często czytuję te wątki, gdyż dają mi one pogląd na to co nowego na rynku kusi graczy a opisy autrów wypowiedzi niejednokrotnie wskazują na to co daną osobę skusiło aby daną grę zakupić (np. ciekawa mechanika, autor etc.).

Stąd narodził się pomysł założenia niniejszego wątku i zaznaczam iż jest to poniekąd ryzykowny eksperyment. Z jednej strony w naszej kulturze źle postrzega się chwalenie czymkolwiek (to chyba jakiś kompleks po poprzedniej epoce), z drugiej jednak widzę potrzebę takiego wątku, gdyż raz po raz w wątkach typu "gra miesiąca" przekradają się informacje o tym co dani gracze kupili do swych kolekcji na przestrzeni poprzedniego miesiąca. Abstrahując od zasobności portfela, warto porozmawiać o nowych zakupach, niezależnie od tego czy ktoś zakupił w danym miesiącu jedną czy więcej gier, czy nie zakupił żadnej - w tym wypadku zachęcam do rozmowy nt. gier które ktoś planuje zakupić w najbliższym czasie :)

Mnie osobiście interesuje poznanie nie tylko tego co nowego kupują nasi koledzy zza oceanu, ale jestem także ciekaw nowych nabytków rodzimych graczy. Na codzień mam bowiem mało czasu na przeglądanie stron, czytanie recenzji etc. co sprawia że tzw. "word of mouth" innych graczy jest dla mnie cenny pod kątem oceny ewentualnych przyszłych zakupów.

Zachęcam zatem do udziału i wypowiedzi w tym małym eksperymentalnym wątku. Jako że miesiąc dopiero się rozpoczął, proponuję na pierwszy rzut dyskusję o grach zakupionych w poprzednim miesiącu, natomiast w kontekście sierpnia wypowiadamy się w formie planów zakupowych.

U mnie w lipcu kolekcja wzbogaciła się o:

303: Bitwa o Brytanię - zachęcony opinia znajomego skusiłem się gdy pojawiła się opcja zakupu w bardzo atrakcyjnej cenie. Kompaktowy rozmiar i możliwość de facto grania solo dodatkowo podnoszą atrakcyjność tego tytułu i pewnie nie raz będzie odgrywają w pokoju hotelowym podczas podróży służbowych.

1775: Rebellion - Zachęcony rozgrywkami w Conflict of Heroes Chciałem poznać inne tytuły Academy Games.

Dreadfleet - niejednokrotnie kupuję gry dla wzbogacenia kolekcji o coś nietypowego. Tym razem takim czymś okazał się Dreadfleet, który skusił mnie piękną oprawą graficzną, świetnymi modelami i niecodzienną planszą w formie "obrusu" ;-)

Fire & Axe: The Viking Saga - weszło z wymiany, ale było od paru lat na wishliscie.

Five Tribes wraz z dodatkiem - byłem absolutnie oczarowany tą grą po pierwszej rozgrywce, gdyż bardzo lubię gry z mechanika zaczerpniętą z Mancali. Niestety w mojej grupie posiadała ja tylko jedna osoba, która w dodatku większą część roku spędza pomieszkując zagranicą, więc ostatecznie zdecydowałem się zakupić własny egzemplarz.

Formula D - gra kupiona z myślą o synu, którego w ten sposób chcę przygotować pod "poważniejszy" zakup w przyszłości jakim będzie Grand Prix od GMT :twisted:

The Gallerist - to jedna z tych gier, które powinno się mieć w kolekcji :)

Haggis - jako alternatywa dla Tichu, do którego ciężko ostatnio IO znaleźć czwartego gracza.

Hegemonic oraz Omega Centauri - tutaj test alternatyw dla Twilight Imperium, które choć ciągle popularne w naszej grupie, u mnie po blisko 60 rozegranych partiach ma przestrzeni ostatnich trzech lat powoduje chęć zbadania nowych horyzontów :)

Posthuman - jedna z dwóch gier których nie wsparlem na KS gdy były zbiórki (druga to Blood Rage) a które chciałem mieć w kolekcji.

Jako iż coraz częściej w graniu towarzyszy syn, kolekcję w ubiegłym miesiącu ponadto wzbogaciły gry Mistakos, Terra oraz Dixit Odyssey wraz z dodatkami 2,3,5,6. Pierwsza z myślą o czystej zabawie połączonej z kształceniem sprawności manualnej oraz nauki cierpliwości; druga to gra z gatunku trivia pursuit, która ma na celu przekazywanie podstawowej wiedzy i utrwalania wiadomości, kojarzenia miejsc oraz zdarzeń w tak młodym wieku w formie zabawy.

Jak na razie w sierpniu w planach zakupowych:
Leaving Earth +Mercury +Outer Planets - oczekuje na dostawę.

Pozdrawiam i zachęcam do udzielania się w wątku ;)

- K.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2016, 20:13 przez Dwntn, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: warlock »

Mam 50 gier w kolekcji i doszedłem do punktu, w którym sprzedaję jakąś grę zanim zakupię nową ;). Chcę mieć gry, w które faktycznie gram, a nie zapychacze stojące na półce tylko po to, żeby "robić wrażenie" :). Generalnie plany zakupowe u mnie zwolniły dość mocno - w październiku przyjeżdża znajomy z USA z bardzo pokaźną kolekcją mocnych tytułów (m.in. Food Chain Magnate, Dominant Species, El Grande, Archipelago, Luna, Claustrophobia). Po ograniu rozważę zakup nowych tytułów :mrgreen:
Curiosity pisze:@wszyscy
A ja powiem tak: pics, or didn't happen
Czyli: jak się chcesz chwalić to wstaw rzeczywiste zdjęcie.
W sumie słuszny postulat ;)

Obrazek
Z lipcowych zakupów:
Puerto Rico (nowa edycja) - ze względu na ładniejszą oprawę
Agricola (wersja dla graczy) - chciałem nadrobić braki w klasyce, a nowa wersja to idealna ku temu okazja ;) - świetna gra
Asante - polowałem na ten tytuł od dawna, w końcu dorwałem używaną edycję angielską ;).
YINSH - brakowało mi abstrakcyjnej gry w kolekcji
Wyspa Skye - trochę ze względu na hype, trochę ze względu na proste i przyjemne zasady (czasem trzeba kupić coś lżejszego) ;).
Tzolk'in: Tribes & Prophecies - bezgranicznie kocham podstawkę, dodatek kupiłem w celu przedłużenia żywotności gry ;)
Poprzez Wieki (dostałem w prezencie)

W planach zakupowych mam: Cry Havoc ;).
Ostatnio zmieniony 04 sie 2016, 07:43 przez warlock, łącznie zmieniany 4 razy.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Toomek »

U mnie w lipcu pojawiło się:
- Budowniczowie: Antyk
- Camel Up: Referee (mini dodatek do wielbłądów)
- Conflict of Heroes: Awakening of the bear (druga edycja)
- Heroes of Normandie: Careentan, Sainte-Mere-Eglise, Canadian Platoon, Bill Furlong&Siegrfied
- SW: Rebelia
- Small world
- Nowy York: Flatiron (ponownie, mini dodatek).
Ponadto, wsparłem Nie testowaliśmy tego również i podręcznik do Go na wspieram.to :).

Na sierpień lista zakupowa jest już raczej zamknięta, ale może wpadnie coś pojedynczego:
- CoH: Price of Honour
- 1944: Wyścig do Renu + Red Ball Express (zakup nieplanowany, promocja mnie skusiła :( )
- Holmes: Sherlock & Mycroft
- Wyspa Skye
- Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec + dodatek
- Jaipur
- druga podstawka do X-winga
No i wsparcie Hostage Negotiator:Crime Wave. Czekam też na dostawę Leaving Earth z dodatkiem :).

Jeżeli chodzi o przyszłe plany to jest ich sporo - na pewno chce dalej iść w dodatki do HoN i CoH, oprócz tego czekam na dodatek do Pojedynku. W bliżej nieokreślonej przyszłości będę chciał kupić jakieś duże euro (Scythe?), większy city building i po jednej grze z mechaniki worker i dice placement (też celując w tytuły większe). Pewnie będę dokupywał modele do X-winga i za jakiś czas wejdę w Armadę ;). Chciałbym też dodatki do Pociągów, Quadropolis, Blood Rage, Zimną wojnę Small World i całe Five Tribes. Ale u mnie plany zmieniają się dynamicznie.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Wincenty Jan »

Wsparłem jednak Steam Works. Dawno nie miałem takiego dylematu czy "kupować" czy nie. No ale zobaczymy co to będzie. Mam bardzo duże oczekiwania co do gry.
Wymieniłem na forum Osadników na Kemet.
Osadnicy to według mnie bardzo dobra gra, ale chyba nie czerpię z rozgrywki odpowiedniej ilości frajdy.
Chociaż pewnie jeszcze kiedyś tytuł wróci na moją półkę!
Kemet? Rozegrałem póki co jedną partię w gronie pięcioosobowym. Sam nie wiem co o tym myśleć. Napewno to dobra i wciągająca gra. Za mało jeszcze zagrałem aby się wielce wypowiadać i decydować o ewentualnej wymianie.

Lipiec:
Wsparte : Steam Works
Wymienione : Osadnicy Ni na Kemet.

Plany na sierpień :
Czekam na Troyes i dodatek do Pojedynku
Niestety nadszedł czas oszczędności...



P.S. Dobry pomysł na nowy wątek!
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: michalldz90 »

Lipiec:

Clash of Cultures + dodatek Civilization (oj ta gra będzie teraz królować na moim stole. 10/10)
Pola Arle

Sierpień:

Five Tribes + Five Tribes: The Artisans of Naqala
Panamax
Ostatnio zmieniony 19 sie 2016, 10:33 przez michalldz90, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: ramar »

Co istotniejsze: zakupiłem w lipcu 51 stan Master Set, pomimo posiadania Osadników: NI. I muszę przyznać, że mimo ogromnego podobieństwa, gra zdecydowanie siadła (na plus). W porównaniu do Osadników: 51 wymaga nieco więcej myślenia i kombinowania, interakcja jest ciut większa, a gra szybciej się rozpędza i szybciej się kończy. Także jestem mile zaskoczony. Mam tylko małe obawy, ponieważ akcje na kartach wydają się być mniej skomplikowane niż te akcje w kartach osadników...

Dodatek Five Tribes: The Artisans of Naqala zakupiony, w związku z obawami, że zniknie z rynku, czeka na rozegranie.

Do tego Pola Arle, w których mnogość dróg i brak ciśnienia bardzo mi odpowiada (jednak tylko dwie gry, więc wyroków nie wydaję).

Biłem się z myślami na temat Martians: Story of Civilization, ponieważ porównywałem ją do zapowiadanego przez Rebela Terraformację Marsa - i poprzez porównanie komponentów i ceny, skłaniam się do tej drugiej opcji (ale to zapewne zakup na początek września).

K2+Broad Peak+Lawina zakupione na forum dzisiaj. Potrzebowałem gry prostszej w zasadach, która będzie euro, niedroga, o nietuzinkowym (i nieodpychającym) temacie i po wypróbowaniu gry na BGA, to może być dobry zakup.

W sierpniu oczekuję jeszcze Dominiona Intrygi ze wspieram.to.

Zastanawiam się jeszcze tylk,o czy nie pokusić się powiększenie kolekcji o klasykę jaką jest: Neuroshima Hex
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Curiosity »

@wszyscy
A ja powiem tak: pics, or didn't happen
Czyli: jak się chcesz chwalić to wstaw rzeczywiste zdjęcie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Marx »

A jak wsparłem kampanię, to co mam wkleić? Potwierdzenie przelewu? ;-)))


U mnie okres wakacyjny wymusza poniekąd konserwatywne podejście do zakupu gier. Wsparłem Martians (za bardzo ciekwą tematykę, dopracowaną rozgrywkę i szatę graficzną) Loyang (inne euro of Rosemberga), i bardzo cieszę się na myśl o graniu w This War of Mine (dla mnie hit i unikalna gra, absultny "must have").

Zobaczymy czy finanse pozwolą, ale zastanawiam się nad Concordią, dodatkami do 7 Wonders, Cry Havoc oraz Isle of Skye
Ostatnio zmieniony 03 sie 2016, 15:43 przez Marx, łącznie zmieniany 2 razy.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: hutriel »

Marx pisze:A jak wsparłem kampanię, to co mam wkleić? Potwierdzenie przelewu? ;-)))
Ot zagadka. Takie wsparcie to ani nowość w kolekcji (bo gry fizycznie nie ma) ani plan zakupowy (bo kasa już wydana). :D
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: espresso »

Ciekawy wątek, fajnie pokazuje na co aktualnie jest hype.

Do mojej kolekcji w lipcu trafiły dwie nowe gry:
- Farmerama, bo była w promocji za 40zł i kupiłam pod wpływem impulsu, ale pewnie pójdzie w świat jako prezent (zadecyduję po przeczytaniu instrukcji).
- Star Wars: Rebelia, którą dostałam w nagrodę od męża 8) Jednak sama ten tytuł wybrałam, ze względu na klimat (brakowało mi takiej dużej gry w świecie SW), grywalność w składzie dwuosobowym oraz wykonanie. Na razie jestem zachwycona, gra w 100% spełniła moje oczekiwania.

Planów zakupowych nie mam, może ten wątek mnie zainspiruje :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Bary »

U mnie w lipcu wpadł do kolekcji:
-Dracula 3ed. Niestety jeden z mniej trafionych zakupów w ostatnim czasie. :/ Wieje nudą i po dwóch rozgrywkach zastanawiam się, czy próbować dalej, czy też tytuł odsprzedać.

Na sierpień zaplanowane są:
- Nowe wydanie Agricoli (dla graczy),
- Zakazane Gwiazdy albo Rebelia. Cały czas nie mogę się zdecydować.
espresso pisze:Star Wars: Rebelia, którą dostałam w nagrodę od męża 8) Jednak sama ten tytuł wybrałam...
Jakbym miał pewność, że żona w to będzie chciała zagrać, to bym nawet 5 sekund się nie zastanawiał i kupował prezent bez okazji. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Gizmoo »

Mam twarde postanowienie - nie kupować tytułów, w które nie rozegrałem przynajmniej jednej partii i które z miejsca mnie nie zachwyciły. Mam już za dużo gier na półce, które zbierają kurz i to nie dla tego, że ich nie lubię, ale zwyczajnie - nie starcza na nie czasu. Dość powiedzieć, że mam cztery planszówki, które nie były ANI RAZU rozegrane. Nawet jednej partii. Wprawdzie grałem wcześniej Blood Rage i obecnie mój egzemplarz jest malowany i odpimpowywany, ale jeszcze nie zagrałem nim nawet jednej gry (martwią mnie też błędy na kartach. Żałuję, że nie kupiłem anielskiej wersji).

W lipcu zakupy były skromne:

Wyspa Skye - Najlepszy zakup od dłuższego czasu i gra miesiąca. Pierwsza partia rozegrana w lipcu.
Szeregowy Pingwin - Świetny, prosty i w pełni satysfakcjonujący filerek - rozegrany i przetestowany w lipcu.
Smash Up! - Ciekawa karcianka, która urzekła mnie pomysłem i prostotą, a jednocześnie mnogością opcji. Rozegrana w styczniu. Długo się zbierałem do jej zakupu, ale ponieważ porzuciłem niemal medżika, to chciałem mieć jakieś zastępstwo.

Kupione i oczekujące na przybycie:

Champions of Midgard
- rozegrane w zeszły piątek. Eurotrash. Gra w moim stylu. Bardzo mi podpasowała.
Wiertła, Skały, Minerały - wsparte na wspieraczce. Czekam na przybycie. Liczę na dobrą grę.

Planowane zakupy w sierpniu:
Smash Up! Monster Smash - Dodatek do Smash upa.
Dixit (z dodatkami) - w końcu muszę mieć swój egzemplarz.

Resztę zakupów uzależniam od bliższego zapoznania się z tytułami, które mam na radarze:
VIA NEBULA
PANDEMIC CTHULHU
ONWARD TO VENUS
BLACK FLEET
THE ANCIENT WORLD
RAIDERS OF THE NORTH
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Wincenty Jan »

Gizmoo pisze:. Żałuję, że nie kupiłem anielskiej wersji
.
O cholercia... Nic nie wiedziałem o takiej wersji! Są figurki świętych? :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Gizmoo »

Wincenty Jan pisze:O cholercia... Nic nie wiedziałem o takiej wersji! Są figurki świętych? :D
Nie było. Ale po tej literówce, postanowiłem, że dolepię wikingom skrzydełka i aureolę. :wink:
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: orzeh »

Jak nie lubię planowac to wpisze że Transformacja Marsa Rebela ze względu na tematykę - "w ciemno", jeśli faktycznie w sierpniu się pojawi, myślę o Wyspie Skye i Concordii (Cry Havoc się łapie na sierpień?)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: pan_satyros »

Nie wiem jak liczyć, więc przyjąłem, że lipiec to tytuły, za które w lipcu zapłaciłem (+2 dni z końcówki czerwca) ;)
Zdjęć nie będzie, bo nie mam czasu na budowanie piramid ;)

Kupione:
- Dracula - jeszcze nie zagraliśmy, ale nowe wydanie prezentuje się pięknie.

- Warhammer Quest: Gra karciana - szybka wariacja na temat WP LCG, jednak a tyle inna by nie być "plagiatem". Trochę losowości, wyśrubowany poziom trudności i mocno wyczuwalny klimat. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

- Agricola (nowa edycja) - klasyk, kupiona po sprzedaży starej edycji. Gramy tylko w 2 osoby, więc mniejsza liczba kart nam nie straszna, a zmiany wizualne zawsze przyjmuję z otwartymi rekami.

- Puerto Rico (nowa edycja) - w sumie jak wyżej. Zakupiona dla ładniejszej oprawy i dodatku.

- Eldritch Horror: Pod Piramidami - nieco mniej hermetyczny od "W gorach szaleństwa", duzy dodatek do EH. Wydaje się być bardzo dobrym wybore dla osób, któe chcą po prostu urozmaicić podstawoy szkielet zabawy. To + Zakazana Wiedza i mamy zabawę na dłuuuge wieczory.

- Eldritch Horror: Nieznane Siły - jeszcze nie graliśmy.

- Star Wars: Rebelia - jw. dopiero co rozpakowane, ale zapowiada się genialnie.

- Blood Rage - trochę przehypowana, ale nadal świetna i co najważniejsze prosta gra. Szkoda, ze nie dało rady załapać się na edycję KS ...

- Rum & Bones - odkrycie roku! Nie cierpię gier typu MOBA na PC (z racji graczy i klimatu napompowanej rywalizacji), ale to jest świetne! bardzo szybka, wypakowana akcją gra planszowa, jakich naprawdę niewiele. Czysta radość z gromienia przeciwnika :D Specjalne zdolności do społu z kartami tworzą waruki pod "epickie" kombosy. Niestety gra mocno nastawiona na dodatki, stąd mój udział w KS drugiej odsłony. Polecam sprawdzić, bo tytuł mocno niedoceniony. na pewno w swoim czasie przygotujemy wideorecenzję serii.

- Star Wars LCG (dodatki) - aktualnie jedyny LCG jaki regularnie kupujemy (Gra o Tron idzie w odstawkę na rzecz Arkham Horror), w dużej mierze z racji miłości do uniwersum. Dodatki z nowego cyklu bardzo dobre - sporo ciekawych kart i nowa mechanika. Ogólnie całość trzyma poziom i fanom SW mogę szczerze polecić.

+ Kickstarter:
- Rum & Bones Second Tide pisałem wyżej. 1 KS gdzie kupiłem większość dodatków, na szczęście koszta pokryły spore wyprzedaże w kolekcji.
- Rum & Bones: Mazu's Dreadful Curse
- Rum & Bones: Iron Inquisition
- Rum & Bones: Blutrausch Legion
- Iron Inquisition Hero Pack
- Blutrausch Hero Pack
- The League of Extraordinary Pirates
- Cutthroats Hero Pack
- Second Tide Upgrade Kit

- Massive Darkness - po zachwtach nad Zombicide: BP MD przyciągnęło moją wuagę odwróceniem stosunku różnoroności bohaterów do potworów oraz ciekawym taktycznym twistem wykorzystujacym światło i cień. jasne to nadal prosty dungeon crawler, ale włśnie takie lubię.
- Enemy Box: Ratlings
- Enemy Box: Reptisaurians
- Enemy Box: Troglodytes
- Pakiet łączący MD z Z:B
- Heroes & Monster Set: Warrior Priests vs The Spearmaiden Cyclops
- Heroes & Monster Set: Bloodmoon Assassins vs The Hellephant
- Heroes & Monster Set: Sorcerers vs Lord Tusk
- Heroes & Monster Set: Noble Warriors vs The Cockatrix
- Massive Darkness: Zombicide Crossover

Sprzedane:
- Posiadłość Szaleństwa (bo nowa edycja za pasem)
- Posiadłość Szaleństwa: Zakazana Alchemia (bo nowa edycja za pasem)
- Posiadłość Szaleństwa: Zew Dziczy (bo nowa edycja za pasem)
- Egizia (tytuł kupiony dawno, jeszcze w epoce fascynacji każdym lekkim euro jakie się pojawiało)
- Via Nebula (trochę zbyt lekkie jak na nasze potrzeby)
- Troyes (będziemy pisać reckę polskiej edycji, wiec ANG poszła pod młotek)
- Puerto Rico (bo nowa edycja za pasem)
- Agricola (bo nowa edycja za pasem)
- Agricola Talia Z (bo nowa edycja za pasem)
- Serce Smoka (więcej graliśmy online, niż fizycznie ;p)
- Alien Frontiers (są lepsze gry typu dice-placement, ta była zwyczajnie dobra, ale nie graliśmy w nią już całe lata)
- Szmal (fajna mała gra, ale temat się nam znudził)
- Belfort (kupione i nigdy nie grane ... tak kolekcjonerstwo...)
- Goa (kupione i nigdy nie grane ... tak kolekcjonerstwo...)
- Pan Lodowego Ogrodu (nie było a nią miejsca w kolekcji, wyleciała jako Najbrzydsze Area control w kolekcji)
Ostatnio zmieniony 03 sie 2016, 20:53 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: RE.Lee »

Waka Tanka i Happy Salmon - fajne małe fillerki od siostry z Hameryki :D
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: rzaba »

Curiosity pisze:@wszyscy
A ja powiem tak: pics, or didn't happen
Czyli: jak się chcesz chwalić to wstaw rzeczywiste zdjęcie.
+1

na forum Polygamii byl (moze jest dalej ale juz nie zagadam tam) podobny watek pt. Co dzisiaj ciekawego nabyłes i tam trzeba wrzucac fotki. Moze by tak przemianowac ten watek tez zamiast wrzucac co miesiac nowy?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Ardel12 »

Zakupione: Martwa Zima 2, Anachrony, LEGENDARY ENCOUNTERS: AN ALIEN DECK BUILDING GAME EXPANSION, LEGENDARY: CAPTAIN AMERICA 75TH ANNIVERSAR, FIVE TRIBES - THE THIEVES OF NAQALA.

Do kupienia w sierpniu: Troyes, LEGENDARY: SECRET WARS – VOLUME 2, Osadnicy NI: Trzej przyjaciele z boiska.

Zdjęcia wrzucę jak jakakolwiek gra w końcu do mnie dojdzie :D Jak na razie szybciej kupię Troyes niż dostanę cokolwiek z zakupionych gier.

Wątek bardzo ciekawy i może pomóc w odnalezieniu nowych gier.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Dwntn »

Wincenty Jan pisze:P.S. Dobry pomysł na nowy wątek!
Uff... cieszę się że temat zaskoczył, bo spodziewałem się conajmniej linczu ;)
rzaba pisze:
Curiosity pisze:@wszyscy
A ja powiem tak: pics, or didn't happen
Czyli: jak się chcesz chwalić to wstaw rzeczywiste zdjęcie.
+1

na forum Polygamii byl (moze jest dalej ale juz nie zagadam tam) podobny watek pt. Co dzisiaj ciekawego nabyłes i tam trzeba wrzucac fotki. Moze by tak przemianowac ten watek tez zamiast wrzucac co miesiac nowy?
Zmieniłem już temat, może wątek uda się przypiąć jeśli jakiś admin tu zajrzy i stwierdzi że warto. Co do zdjęć, jest to jakiś pomysł, choć na pewno oddziaływanie samego tekstu na psychikę jest o wiele mniejsze niż obrazu. Przypomnę iż moim celem przy otwieraniu wątku nie było rozpoczęcie niepisanego wyścigu w tym kto kupi więcej, a wymiana informacji, zbieranie ciekawostek o powodach zakupu gier etc. To powiedziawszy - nikomu nie zabronię dodawania zdjęć do wątku i jeśli taka forma będzie wszystkim odpowiadać - tym lepiej ;)

Pozdrawiam,

- K.
ribik
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:39
Lokalizacja: Jasło
Been thanked: 5 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: ribik »

Jedynym ogranicznikiem jest chyba tylko miejsce przechowywania pudeł, wszak ściany nie są z gumy, nie ma też międzywymiarowego pudła wielkości hangaru lotniczego.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Furia »

Ja ostatnio trochę zwolniłam z kupowaniem, ale to pewnie dlatego, że robię to już bardziej rozsądnie. ;)

W lipcu na półce zagościły:
Tokaido Deluxe - urzekło mnie piękne wydanie a pomimo, że tytuł znałam i wcale nie uważam go za wybitny, ale brakowało mi czegoś tak lekkiego jak Toakido właśnie

Krosmaster Duel - próbna wersja dwuosobowa, żeby zobaczyć czy siądzie

Viticulture EE - strasznie się na nią napalałam, w sobotę gramy pierwszą partię

dodatek do Eldritch Horror Signs of Carcosa
dodatek do Mysterium
dodatek do Osadników Trzej Przyjaciele z Boiska

Plany na przyszłość bliższą i dalszą:
najbliższym zakupem jest z pewnością Champions of Midgard i Gra o Tron LCG

w dalszej kolejności:
Power Grid
Pandemic Cthulhu
Seafall
Martwa Zima: Długa Noc
dodatek do Pojedynku
Endurance do Time Stories
Thieves of Naqqala do Five Tribes
Scythe
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Ryu »

Lipiec/sierpień (kupione i są na półce albo kupione i czekają na dostarczenie/wyprodukowanie):

FIVE TRIBES - THE THIEVES OF NAQALA
ANACHRONY
KANBAN
ILOŚĆ ŚLADOWA (dodatek do Netrunnera)
INDONESIA
SANTORINI
STEAMPUNK RALLY
WIERTŁA, SKAŁY, MINERAŁY

i... Dałem sobie sam bana na zakup dodatkowych gier w wakacje :mrgreen:
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: rzaba »

zakupy z amazonu (dla mnie to najtansze zrodlo):

Battalia
Spoiler:
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe - Lipiec/Sierpień 20

Post autor: Adar »

espresso pisze:Ciekawy wątek, fajnie pokazuje na co aktualnie jest hype.

- Star Wars: Rebelia, którą dostałam w nagrodę od męża 8) Jednak sama ten tytuł wybrałam, ze względu na klimat (brakowało mi takiej dużej gry w świecie SW), grywalność w składzie dwuosobowym oraz wykonanie. Na razie jestem zachwycona, gra w 100% spełniła moje oczekiwania.
+1 :) U mnie to samo, jak na razie najlepsza gra w mojej kolekcji. I jedyna gra, jaką zakupiłem w lipcu. Co do planów zakupowych to sporo tego, ale najważniejsze to:

- Pandemia: Laboratorium
- Eldritch Horror
- Pandemia: Reign of Cthulhu
- Dodatki do Znaku Starszych Bogów
- Dodatki do Posiadłości Szaleństwa
Ostatnio zmieniony 04 sie 2016, 09:57 przez Adar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ