Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: pike »

To ja zaproponuję klasykę-Eufrat i Tygrys. Jak przeciwnik zdejmie ci połowę żetonów z planszy boleśnie poznasz smak negatywnej interakcji. A czasowo w dwie godzinki to z palcem w nosie.
Bordawski
Posty: 47
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:38

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: Bordawski »

Eufrat i Tygrys dobrze działa na 2 osoby? Część osób negatywnie wypowiada się o opcji dla dwojga. Część gier które poleciliście jest w klimacie sci- fi niestety nie cierpimy tego, nie wiem dlaczego ale zupełnie mnie zniechęca to do gry, np w neuroshimę którą wymieniliście graliśmy i mechanika była super, ale klimat zupełnie nas zniechęcał.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: misioooo »

Bordawski pisze:np w neuroshimę którą wymieniliście graliśmy i mechanika była super, ale klimat zupełnie nas zniechęcał.
Neuroshima Hex i klimat? Może chodzi Ci o tematykę/uniwersum osadzenia gry? Bo ja w NHex jakoś klimatu wogóle nie czuję...

Lords of Waterdeep. Rasowe euro, pięknie wydane w tematyce miasta Waterdeep - kraina Forgotten Realms - kojarzysz gry komputerowe Baldur's Gate? to ten świat.
Działa wyśmienicie od 2 do 5 osób (z dodatkiem do 6). Przeciwnika się nie rozwala, ale dzięki kartom Intrygi interakcji jest na prawdę dużo... Dla niektórych aż za dużo :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: Chaaber »

misioooo pisze:
Bordawski pisze:np w neuroshimę którą wymieniliście graliśmy i mechanika była super, ale klimat zupełnie nas zniechęcał.
Neuroshima Hex i klimat? Może chodzi Ci o tematykę/uniwersum osadzenia gry? Bo ja w NHex jakoś klimatu wogóle nie czuję...

Lords of Waterdeep. Rasowe euro, pięknie wydane w tematyce miasta Waterdeep - kraina Forgotten Realms - kojarzysz gry komputerowe Baldur's Gate? to ten świat.
Działa wyśmienicie od 2 do 5 osób (z dodatkiem do 6). Przeciwnika się nie rozwala, ale dzięki kartom Intrygi interakcji jest na prawdę dużo... Dla niektórych aż za dużo :)
Podpisuję się obiema rękami pod tym. Gra się świetnie skaluje, co prawda klimatu jakoś wiele tam nie ma, ale gra chodzi wyśmienicie od 2 do 5 osób. Dawno nie widziałem tak dobrze skalującej się gry.
ODPOWIEDZ