Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: kwiatosz »

misioooo pisze:A kiedy ukryjecie dane wspierających? Jak wspieram coś to niekoniecznie chcę, aby inni widzieli moje imię i nazwisko...
To przed żoną, czy przed kolegami tak chowasz?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wincenty Jan »

kwiatosz pisze:
misioooo pisze:A kiedy ukryjecie dane wspierających? Jak wspieram coś to niekoniecznie chcę, aby inni widzieli moje imię i nazwisko...
To przed żoną, czy przed kolegami tak chowasz?

Pewnie zależy jaka gra!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: misioooo »

Przed kolegami to wskazane jest się pochwalić... więc zostaje ta żmija co w kieszeni siedzi ; )
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wincenty Jan »

misioooo pisze:Przed kolegami to wskazane jest się pochwalić... więc zostaje ta żmija co w kieszeni siedzi ; )

Dobrze, że małżonka nie ma konta na forum.... :lol:
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Hej. Kolejny update dotyczący wsparć/wspierających.

Od tej pory w zakładce "wsparcia" (myślimy też nad zmianą nazwy - jak macie pomysły to piszcie :) ) na samym początku mamy podział na nowych i powracających wspierających. Nowi to Ci, co wsparli tylko ten projekt, powracający to Ci, co wsparli ten projekt i min jeszcze 1 inny. Liczba wspierających jest unikalna zatem nawet jak jeden użytkownik kupi 10 tych samych nagród i 20 dodatków będzie liczony jako 1. BLIK również liczony jako jeden, czyli nawet jak 100 osób wesprze przy pomocy BLIKA zawsze to będzie jeden wspierający.

Gdybyście widzieli gdzieś jakieś anomalie typu 100 wspierających i 10000 powracających czy inne nierealne liczby to dajcie znać, być może gdzieś jest błąd w skrypcie, choć na 99,9% nie powinno go być :)

Na przykładzie TIME Stories

Obrazek
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Ink »

Mam inne pytanie co do UI stronki wspieram.to. Jest tam funkcjonalność projektów obserwowanych. Domyślam się, że służy ona łatwemu dostępowi do podglądu projektów, które mnie interesują (ale które niekoniecznie wsparłem).

Tak więc dość często chcę podejrzeć sobie obserwowane projekty. W tym momencie robię to tak:
- loguję się
- najeżdżam na ikonkę profilu
- klikam "mój profil"
- klikam "projekty"
- klikam "obserwowane"

a) czy może jest jakaś krótsza ścieżka, którą przeoczyłem?
albo
b) czy dałoby się wyeksponować link do obserwowanych projektów tak, żeby ograniczyć klikanie (np. dodać do menu "kategorie" pod "nowe"/"zrealizowane")?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: ko2a »

Chce wesprzec zblizajacy sie projekt. Czy musze rejestrowac konto?
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Ink pisze: a) czy może jest jakaś krótsza ścieżka, którą przeoczyłem? b) czy dałoby się wyeksponować link do obserwowanych projektów tak, żeby ograniczyć klikanie (np. dodać do menu "kategorie" pod "nowe"/"zrealizowane")?
Niestety nie ma krótkiego linku, jest to upierdliwe nie powiem bo wymaga naklikania się wiekszego niż przy wsparciu. Osobiście podoba mi się KS rozwiązanie tj:
Spoiler:
I dodanie tam 2 "zakładek" identycznie jak Backed projects to wsparte/wspierane projekty oraz obserwowane. Poruszę dziś ten temat w biurze, może coś się uda przeforsować ;)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

ko2a pisze:Chce wesprzec zblizajacy sie projekt. Czy musze rejestrowac konto?
Tak koniecznie i podać dane adresowe, ewentualnie paczkomat - Inaczej autor nie będzie miał jak wysłać Ci nagrody :).
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: ko2a »

Dzieki
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Hej

Kolejna zmiana na wspieram.to. Dodaliśmy wewnętrzny komunikator - od tej pory możecie napisać do autora projektu, a także między sobą (użytkownikami). Działa identycznie jak massanger facebooka. Zatem jak macie np jakąś sprawą związaną z Waszym wsparciem do autora to śmiało wykorzystujcie komunikator :)

Fotki:
Spoiler:
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: myszor »

A czy będzie mechanizm dopłat?
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

myszor pisze:A czy będzie mechanizm dopłat?
Ciężko powiedzieć. Mechanizm ten został zastąpiony koszykiem. Nie wiemy jakie realnie jest zapotrzebowanie na ten system. Nie wielu wspierających w skali całego serwisu wcześniej korzystało z tego. W skrócie myślimy o tym, ale robimy póki co rzeczy które "dotkną" znacznie większą część wspierających.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Planszman »

Chcę wesprzeć projekt ale mojego banku nie ma na liście, jest opcja z kartą kredytową ale to znowu wiąże się z kolejną rejestracją, w co nie chcę się bawić. Czemu nie ma opcji z tradycyjnym przelewem, dostaję dane do przelewu i go realizuje na stronie swojego banku, to jakiś problem?
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Planszman pisze:Chcę wesprzeć projekt ale mojego banku nie ma na liście, jest opcja z kartą kredytową ale to znowu wiąże się z kolejną rejestracją, w co nie chcę się bawić. Czemu nie ma opcji z tradycyjnym przelewem, dostaję dane do przelewu i go realizuje na stronie swojego banku, to jakiś problem?
Jaki to bank? (jak możesz to napisz mi na priv). Opcja tak zwanego druczku została wycofana, z tego powodu, że wiele banków takie przelewy przetwarzało dość długo i często dochodziło do sytuacji, że przelewy dochodziły parę dni po zakończone kampanii.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Planszman »

Bank spółdzielczy w Brodnicy. Przelew zrealizowany do 14 to pieniądze są na koncie wieczorem, przynajmniej tak mam na Allegro.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: sztefyn »

Czy będzie taka możliwość, aby otrzymywać info mailowe o wysłanej wiadomości wewnątrz wspieram.to?
Fajnie jakby na maila powiązanego z kontem, dochodziły informacje o tym że użytkownik ze wspieram.to coś mi tam przesłał.
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Gromb »

A tak w ogóle WSPIERAM.TO nie daje się otworzyć żadną przeglądarką na moim kompie. Wygasły certyfikaty bezpieczeństwa! Zróbcie coś z tym proszę. :roll:
Antywirus skutecznie blokuje stronkę.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: HUBertPL »

Gromb pisze:A tak w ogóle WSPIERAM.TO nie daje się otworzyć żadną przeglądarką na moim kompie. Wygasły certyfikaty bezpieczeństwa! Zróbcie coś z tym proszę. :roll:
Antywirus skutecznie blokuje stronkę.
Masz dobrą datę w komputerze ?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: TTR_1983 »

Nic nie wygasło, wszystko chodzi jak należy. Coś nie tak z Twoim kompem jest.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Planszman pisze:Bank spółdzielczy w Brodnicy. Przelew zrealizowany do 14 to pieniądze są na koncie wieczorem, przynajmniej tak mam na Allegro.
W przypadku Twojego banku możliwe, że jest tak jak mówisz, my mieliśmy przypadki skrajne i czasem naprawdę dochodziły środki po kilku dniach, dlatego musieliśmy zrezygnować z "druczków"
sztefyn pisze:Czy będzie taka możliwość, aby otrzymywać info mailowe o wysłanej wiadomości wewnątrz wspieram.to?
Fajnie jakby na maila powiązanego z kontem, dochodziły informacje o tym że użytkownik ze wspieram.to coś mi tam przesłał.
Obawiamy się, że wiadomości byłoby bardzo dużo, co by wrzuciło nas w SPAM na stałe u wielu odbiorców poczty e-mail.
Gromb pisze:A tak w ogóle WSPIERAM.TO nie daje się otworzyć żadną przeglądarką na moim kompie. Wygasły certyfikaty bezpieczeństwa! Zróbcie coś z tym proszę. :roll:
Antywirus skutecznie blokuje stronkę.
Potwierdzam, że wszystko działa prawidłowo - coś może być nie tak z ustawieniami u Ciebie jak piszą inni.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

MisterC pisze:Chciałbym zwrócić uwagę, że żeby dodać komentarz do kampanii, muszę selektnąć imidże ze stor frontem.
Wtyczka "nie jestem robotem" jest od googla, zatem jak ktoś jest zalogowany na swoim koncie na wspieram.to i googlowskim to nie musi odhaczać obrazków - wystarczy tylko kliknąć "nie jestem robotem". Jak ktoś nigdzie nie jest zalogowany to nie może i tak oddać komentarza, ponieważ tylko zalogowani na wspieram.to użytkownicy mogą dodać komentarz, co w sumie czyni z tej wtyczki bezużyteczną, bo wiadomo, że zalogowany użytkownik nie jest robotem. Przekaże to dalej.

Zachęcam również do zgłaszania/głosowania nad zmianami poprawkami poprzez bank pomysłów -> https://wspieram.to/platforma_pomyslow
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: wrzesien »

Dałoby się wprowadzić dwie zmiany w komentarzach, po pierwsze możliwość komentowania pod pseudonimem i publiczny profil z niewidzialnym imieniem i nazwiskiem. Drugie to wyłączyć Captcha dla użytkowników którzy wsparli X kampanii i raczej nie są botami.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Kisun »

W komentarzach i na liście wspierających. Zaproponowałem to na podanej stronie. Jeszcze się nie wyswietliło.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Wspieram.to »

Propozycje są już widoczne. Zachęcam do głosów tak/nie. Póki co mało jeszcze osób korzysta z platformy pomysłów, ale od czegoś trzeba zacząć :) https://wspieram.to/platforma_pomyslow
ODPOWIEDZ