Portal Games w 2016r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Hazegiant »

Hazegiant pisze:Jaaasne Wchodzi taka świeżynka do sklepu i kupuje Robonsona Cruzoe albo Agricolę za dwie stówki
Są tacy ludzie :)
Hazegiant pisze:Sklepy w uświadamianiu IMHO są na ostatnim miejscu.
Bo ich zadaniem jest sprzedać, a nie uświadamiać :)
Hazegiant pisze:Mało który sprzedawca otworzy zafoliowane pudełko z grą. W sieci natomiast są unboxy, gameplaye, recenzje, itd.
Zgadza się, tak samo jak w sieci są recenzje, gameplaye, artykuły, różne reddity a The Division sprzedawało się jak ciepłe bułeczki, bo ktoś zobaczył trailer i mówi "fajna gra kupuje". Z planszówkami jest tak samo, klient przychodzi ogląda pudełko i albo mu się podoba albo nie, do tego zapyta się sprzedawcy o co chodzi w tej grze i to wystarczy, żeby kupić :)

A im większe pudełko tym "porządniejsza", "lepsza gra". Nie raz widziałem takie sytuacje, a bywalalcem sklepów jestem częstym, bo gram w karcianki, spotykam się na turniejach organizowanych przez sklepy i wypożyczam gry. Co się nasłuchałem to moje :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: rastula »

Czyli pijęcie marki i pochodne nie istnieje w planszówkach... bardzo ciekawe... :)
Awatar użytkownika
Perperuna
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2014, 20:16
Lokalizacja: Radom

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Perperuna »

Kurcze, ale filozoficzno-egzystencjalne dysputy tu prowadzicie... ja pierdziu.

Spraw jest natomiast banalnie prosta.

Jeżeli producent gier, leci "se w kulki" to finalnie spotka go bolesna konfrontacja z rzeczywistością. Grupa docelowa, do której kierowana jest oferta, stanie się, względem owej oferty, mocno sceptyczna i ostatecznie będzie używać produktów od innych producentów.

Koniec i kropka. Ja tam sukcesów życzę, może coś się jeszcze uda zrobić ciekawego. :lol:
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Sekator »

toblakai pisze: Moja pierwsza planszówka to był Robinson Crusoe od Portalu a na forum trafiłem przy okazji szukania odpowiedzi na pytanie 'Jaką planszówkę kupić?' gdy zaczynałem zabawę. Tak więc teza o tym, że na forum to jest jakiś marginalny wycinek jest trochę na wyrost - nie jest aż tak trudno tu się dostać ;)
Moja uwaga... TI3 :D. I to jeszcze w 2 osoby chcialem grac. Wiec tak, za ludzie ktorzy wchodza do sklepu i kupuja Agricole etc.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Breżniew »

Lokalizowanie sklepów z planszówkami w galeriach handlowych chyba głównie służy "złapaniu" przypadkowych klientów, np. matki/ojca z dzieckiem, które upatrzy sobie super grę. Jestem zdania, że właśnie tacy klienci decydują o być albo nie być takiego sklepu.
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Hazegiant »

Oczywiście pomijam totalnie fakt, że kupowanie w sklepach stacjonarnych jest nieopłacalne jak cholera ;D

Raz kupiłem na początku Carcassone, bo chciałem mieć szybko... do dzisiaj mnie serce boli, żeby nie powiedzieć co innego, jak przepłaciłem 30%.
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: alukard88 »

Może gdzieś się przewinęło, jeśli nie dodruk, to czy Portal może planuje wrzucić na swoją stronę poprawione karty do Blood Rage w formie PDF? Zawsze lepiej będzie wyglądało jak wrzuci się do koszulki, niż moje bazgroły na karteczce...
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

kwiatosz pisze: Chyba tylko w Dixicie nie było żadnych błędów tłumaczeń :mrgreen:
:lol:

Od wczoraj wątek Portalu pochłonięty jest w zażartej , mniej lub bardziej, koleżeńskiej dyskusji.
Już kiedyś napisałem podczas podobnej dyskusji kilka tygodni temu coś podobnego. Może nam się wiele rzeczy w Portalu nie podobać, mogą nas czasem troche olać, czasem troche bardziej, mogą czegoś nie dopatrzeć w zasadach albo tak w nich namotać, że gdzie nie gram w Osadników gram na innych zasadach i każdy "gospodarz" twardo stoi przy tym, że te zasady są poprawne. Może być też tak , że Portal nie wywiązuję się z terminów. Ano tak też bywa. Filmiki na YouTube? Wolna amerykanka co do terminów. Tylko kurcze jak pojawi się jakaś gra to osiąga sukces. "Chociażby" finansowy. Niby wydawnictwo jest synonimem bałaganu, a z tego bałaganu co roku co raz więcej gier wychodzi i firma się rozrasta. To, że zdobywa amerykański rynek to według mnie sprawa kapitalna. I pewnie my, gracze, na tym skorzystamy poprzez ciekawsze tytuły tłumaczone przez Portal. Czy czuję się olany przez wydawnictwo Trzewika? Troche tak. Ale co to oznacza? Co oznaczają te negatywne głosy 10, 20 czy choćby 100 osób. Niestety nic. I zaznaczam, że też wiele spraw, uważam za delikatnie pisząc kiepsko przeprowadzone. Tylko to niczego nie zmienia. Niczego nie zmienia bo zapewne jak tylko wyjdzie Robinson na Marsie to kupię i będę zapewne zachwycony, nawet jeźeli to bedzie pierwsza z pięciu kolejnych edycji z poprawionymi żetonami, zasadami, okładka i wszystkim tym co można jeszcze schrzanić... I zapewne większość z nas postąpi tak samo. Jestem na forum od dwóch lat. Od roku aktywnie. Jak widać nasze narzekania czy pochwały chyba niewiele dają. Napewno nie w tym wątku.

Mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem ani nie wkurzyłem. Pewnie nie wyszło jak chialem i słaby ze mnie mediator :D

A Wy natomiast, drodzy Portalowcy, troszkę rzetelnie podchodźcie do dawanego nam słowa. Wejść na forum i coś szybko napisać, odwołać, przełożyć to chwila , a unikniemy dzięki temu kilku tysięcy znaków gorącej dyskusji.

Życzę wszystkim miłego dnia, pogody udanej w ostatnich dniach wakacji (zwłaszcza w Gliwicach :) ), czasu w weekend na granie w Wasze ulubione gry lub niepoznane nowości. No...
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Banan2 »

@Wincenty Jan
Wiele racji, ale gdyby ten wątek był prowadzony w stylu wątku Rebela (krótko zwięźle i na temat), to, nawet gdyby były obsuwy (każdemu może się zdarzyć) to najprawdopodobniej nikt by nie miał do nikogo pretensji. A tak jest jak jest :( Wielkie dmuchanie balonów, a potem .... :roll:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: tejot »

@Wincenty Jan
Popieram i zgadzam się w 100%

Niezadowoleni - mniej zgnuśniałego hejtu i jadu. Więcej merytorycznej krytyki. Chwalcie za to co dobre.

Portalu - więcej rzetelności, mniej haosu, pracujcie nad marketingiem i komunikacją bo kuleje. Frontem do klienta! [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Hazegiant »

Myślę, że Wincenty Jan doskonale zamknął temat i nie ma potrzeby dalej go kontynuować :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8748
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2659 times
Been thanked: 2339 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Curiosity »

Hazegiant pisze:Myślę, że Wincenty Jan doskonale zamknął temat i nie ma potrzeby dalej go kontynuować :)
Trzymam Cię za słowo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: tekknoboy »

Portal Games pisze:
kamron6 pisze:To co z marsjanami :D ?
Prace nadal trwają. Na pewno nie będzie na Essen.
wypadło z harmonogramu?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Pixa »

A mnie troche boli, ze Portal chyba przestal ufac swoim klientom. Chcialem zamowic najemnikow z Alabamy do Hexa 3.0, koszt 10 zł, ale dochodzi wysyłka... Kiedys zetony szly w kopercie, przesylka byla wliczona i placilo sie przelewem po odbiorze. Klienci potem nie placili, czy co? Skad taka zmiana?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: rattkin »

To chyba raczej kwestia skali i unifikacji. Mają więcej zamówień, to ciężko jest śledzić potem parę przelewów. Mają też sklep dla dwóch innych narodowości jeszcze - tam już wysyłka jest większa, koszty rosną i nieładnie byłoby mieć różne warunki. Inna rzecz, że ceny w sklepiku EN nijak się mają do tych polskich i pewnie zawierają w sobie solidną poprawkę na wahania walut i ogólną zasobność zagranicznego portfela :)
Omnibus
Posty: 74
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:21

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Omnibus »

romeck pisze:
Hazegiant pisze:@romeck
A zdajesz sobie sprawę, że większość kupujących swoją wiedzę na temat gier planszowych czerpie z lokalnych sklepów? Większość nabywców, nie sprawdza najpierw w internecie opinii o produkcie, nie ogląda filmików -> tak robi świadomy nabywca, a takich u nas w Polsce jest jeszcze bardzo mało.
To jest nieprawda z prostego powodu, o którym już wspomniał Banan2: sklepy są tylko w dużych miastach.
Niekoniecznie. Zależy. Bielsko-Biała nie jest dużym miastem specjalnie, a masz dwa duże sklepo-kluby (z czego jeden chyba największy w Polsce, powierzchniowo), chyba dalej jeden mały sklepik i jedną zarypiscie wielką (i dobrą, polecam, bo tanio w 3 kropkach) hurtownię gier planszowych/komputerowych. Więc nie wiem, czy jest tu jakaś zasada.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: romeck »

Omnibus pisze:
romeck pisze:
Hazegiant pisze:@romeck
A zdajesz sobie sprawę, że większość kupujących swoją wiedzę na temat gier planszowych czerpie z lokalnych sklepów? Większość nabywców, nie sprawdza najpierw w internecie opinii o produkcie, nie ogląda filmików -> tak robi świadomy nabywca, a takich u nas w Polsce jest jeszcze bardzo mało.
To jest nieprawda z prostego powodu, o którym już wspomniał Banan2: sklepy są tylko w dużych miastach.
Niekoniecznie. Zależy. Bielsko-Biała nie jest dużym miastem specjalnie, a masz dwa duże sklepo-kluby (z czego jeden chyba największy w Polsce, powierzchniowo), chyba dalej jeden mały sklepik i jedną zarypiscie wielką (i dobrą, polecam, bo tanio w 3 kropkach) hurtownię gier planszowych/komputerowych. Więc nie wiem, czy jest tu jakaś zasada.
Ponad 170 tys. mieszkańców to całkiem spore miasto jak na nasz kraj. Czyli nawet nie znalazłeś wyjątku.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Zefireq »

O cóż chodzi z półminutowym filmikiem na Youtube 'transmisja na żywo'? Nie wygląda, jakby wnosił coś szczególnego..
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: yosz »

Widać ktoś grał w godzinach pracy i nie zauważył że zrobił live streaming... polecą głowy ;) :twisted:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Rigidigi »

Zefireq pisze:O cóż chodzi z półminutowym filmikiem na Youtube 'transmisja na żywo'? Nie wygląda, jakby wnosił coś szczególnego..
I tekst, że zapraszają na transmisje na żywo 9 czerwca.. :lol:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: pan_satyros »

Portal - FOR THE HORDE!
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2016, 14:47 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: misioooo »

Chyba, że Portal przymierza się do wydania... Czegoś nowego - jakiś Warcraft Gra Planszowa powróci czy coś?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mikeyoski »

Teraz to oni mają rozwolnienie przed Essen ;-)

Tapnięte z espiątki
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

Może to ta aplikacja do Robinsona na Marsie :D
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: krzyss »

Omnibus pisze:
romeck pisze:
Hazegiant pisze:@romeck
A zdajesz sobie sprawę, że większość kupujących swoją wiedzę na temat gier planszowych czerpie z lokalnych sklepów? Większość nabywców, nie sprawdza najpierw w internecie opinii o produkcie, nie ogląda filmików -> tak robi świadomy nabywca, a takich u nas w Polsce jest jeszcze bardzo mało.
To jest nieprawda z prostego powodu, o którym już wspomniał Banan2: sklepy są tylko w dużych miastach.
Niekoniecznie. Zależy. Bielsko-Biała nie jest dużym miastem specjalnie, a masz dwa duże sklepo-kluby (z czego jeden chyba największy w Polsce, powierzchniowo), chyba dalej jeden mały sklepik i jedną zarypiscie wielką (i dobrą, polecam, bo tanio w 3 kropkach) hurtownię gier planszowych/komputerowych. Więc nie wiem, czy jest tu jakaś zasada.
Jaka hurtownia jest w Bielsku bo nie kojarzę?
Jest strefamarzen, jest gnom, jest onyks. Ale hurtowni nie kojarzę.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Zablokowany