Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

c08mk pisze:Reklamacja Shades of Tezla złożona 26.12.2015. Części zamienne odebrałem 22.08.2016.
Nieźle. Ja swoją reklamację złożyłem chwilę po pojawieniu się "paczki z poprawionymi komponentami" i o ile pamiętam czekałem tylko jakieś 2 tygodnie.

Niestety poprawione żetony nadal nie są idealne. Rozmiar się zgadza, ale odcień rewersów jest inny i da się rozpoznać, czy żeton wroga jest z podstawki/LL czy z Tezli.

Napisz proszę, czy rewersy żetonów które teraz dostałeś mają ten sam kolor/odcień co rewersy żetownów z podstawki? Może w aktualnej wersji produkcyjnej zostało to poprawione.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Informacja od WizKids:

"At this time we are planning a reprint of all the Mage Knight expansions. They should be available at retail soon. Thank you."
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

pinata pisze:Napisz proszę, czy rewersy żetonów które teraz dostałeś mają ten sam kolor/odcień co rewersy żetownów z podstawki? Może w aktualnej wersji produkcyjnej zostało to poprawione.
Na zielonych nie widzę różnicy. Czerwone i brązowe się różnią ale jak są na stosie to musiałbym się za każdym razem koncentrować na odcieniu żeby je rozpoznawać.
Najważniejsze, że nie różnią się rozmiarem, bo to widać na pierwszy rzut oka. Oddzielenie żetonów zajęło mi 10 sekund, a miałem wymieszane te mniejsze i normalne.
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Mage Knight

Post autor: bowmanek »

Jest jeszcze jakakolwiek szansa na dodruk MK? Jakiś czas temu na forum pojawiła się informacja o planach stworzenia gry mocno zbliżonej, ale osadzonej w innym uniwersum. Jakoś się sprawa posunęła do przodu?
Spoiler:
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Star Trek. Nie śledzę informacji na ten temat ale coś mi się obiło, że już wyszło w wersji angielskiej.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

A co mi tam, pochwale sie jeszcze tutaj:

Zrobiłem w końcu swoja pierwszą wypraskę.
Koślawa bo koślawa, pierwszy raz pracowałem z tym materiałem, jakość sprzętu też ograniczona
ale własna i cieszy
troszkę trzeba ją jeszcze doszlifować, może pomalować, ale spełnia już swoją funkcję
Spoiler:
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Ashall »

Świetna robota, zazdraszczam!:)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

bowmanek pisze:Jest jeszcze jakakolwiek szansa na dodruk MK? Jakiś czas temu na forum pojawiła się informacja o planach stworzenia gry mocno zbliżonej, ale osadzonej w innym uniwersum. Jakoś się sprawa posunęła do przodu?
Polskiej nie. Angielska ma dobrej dodatków.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Salah Ad-Din »

Gra fajna ,ale nie ma z kim w to pograć :/ Bardzo rzadko sięgamy po tą grę, a szkoda.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Eremita »

Mam pytanko:
Czy istnieje już polskie tłumaczenie dodatku Lost Legion, dostępne gdzieś do ściągnięcia?


Jeśli nie istnieje, to czy ktoś chciałby je ze mną zrobić?
Ze swojej strony, mogę przełożyć całość tekstu w pełnej spójności z polską wersją podstawową i z angielską wersją Lost legion.
Ktoś inny musiałby w programie graficznym zmienić tekst na kartach i przygotować pliki do druku.
Awatar użytkownika
radeks
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2010, 12:19
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: radeks »

Eremita pisze:Mam pytanko:
Czy istnieje już polskie tłumaczenie dodatku Lost Legion, dostępne gdzieś do ściągnięcia?


Jeśli nie istnieje, to czy ktoś chciałby je ze mną zrobić?
Ze swojej strony, mogę przełożyć całość tekstu w pełnej spójności z polską wersją podstawową i z angielską wersją Lost legion.
Ktoś inny musiałby w programie graficznym zmienić tekst na kartach i przygotować pliki do druku.
istnieje, jest gdzieś na BGG, w razie czego łapaj mojego pdfa:

https://www.dropbox.com/s/yvif0dg0szv0k ... n.pdf?dl=0
Posiadam i lubim:
Spoiler:
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Eremita »

radeks pisze:istnieje, jest gdzieś na BGG, w razie czego łapaj mojego pdfa:

https://www.dropbox.com/s/yvif0dg0szv0k ... n.pdf?dl=0
Dzięki!
Na BGG szukałem tylko tam gdzie powinno być - ("Mage Knight Lost Legion" -> "Files" -> "Polish") - może poszukam autora i poproszę by tam uploadnął. Myślę że dostanie (dostaną) za to milion geekgolda.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2016, 16:45 przez Eremita, łącznie zmieniany 1 raz.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Tłumaczenie jest u nas na forum
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 0&p=601310
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Eremita »

Tony23 pisze:Cudze chwalicie, swego nie znacie

Tłumaczenie jest u nas na forum
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 0&p=601310
Dzięki, dodałem do zakładek.
Niestety, ręczne znalezienie czegoś na tym forum to koszmar.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Jako ciekawostkę powiem, że tłumaczenie Lost Legion ściągnęło się już 800 razy. Mam nadzieję, że nie ma błędów :)
TrevorGryffits
Posty: 42
Rejestracja: 27 kwie 2015, 15:10
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: TrevorGryffits »

Dostałem we wtorek paczkę z poprawkami do SoT (czekałem od końca lutego, więc nie traćcie nadziei;)) i kilka uwag. Została wysłana 18 VIII, więc przyszła b. szybko. Dostałem za dużo żetonów zielonych i brązowych - wszystkie egzemplarze przyszły podwójnie, ale część powinna być tylko w jednym egzemplarzu. Przy okazji, ponoć wcześniejsze paczki poprawkowe miały skopany 1 żeton (brakowało ikony) - nie zauważyłem takiego czegoś. Instrukcja specjalnie lepiej nie wygląda. Nie sprawdziłem odcieni kart i żetonów.

PS: Paczka była opisana jako "bag of game peaces" - ciekawe czym byłoby "bag of game wars". Z drugiej strony - kolejna linijka opisu brzmiała "rule sheet" - cieszę się, że tu się nie pomylili...
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Eremita »

woytas pisze:Jako ciekawostkę powiem, że tłumaczenie Lost Legion ściągnęło się już 800 razy. Mam nadzieję, że nie ma błędów :)
Cześć woytas. Niestety jest co najmniej kilka błędów.
Czy aktualne jest że można Ci podsyłać poprawki?
Jesli tak, to wolisz wszytko za jednym zamachem, czy mogę podsyłać na raty?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Nie pisz tak głośno, bo mnie zlinczują na forum. Prześlij mi te poprawki, jestem ciekaw co jest nie tak.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

TrevorGryffits pisze:Dostałem we wtorek paczkę z poprawkami do SoT (czekałem od końca lutego, więc nie traćcie nadziei;)) i kilka uwag. Została wysłana 18 VIII, więc przyszła b. szybko. Dostałem za dużo żetonów zielonych i brązowych - wszystkie egzemplarze przyszły podwójnie, ale część powinna być tylko w jednym egzemplarzu. Przy okazji, ponoć wcześniejsze paczki poprawkowe miały skopany 1 żeton (brakowało ikony) - nie zauważyłem takiego czegoś. Instrukcja specjalnie lepiej nie wygląda. Nie sprawdziłem odcieni kart i żetonów.

PS: Paczka była opisana jako "bag of game peaces" - ciekawe czym byłoby "bag of game wars". Z drugiej strony - kolejna linijka opisu brzmiała "rule sheet" - cieszę się, że tu się nie pomylili...
z tego co pamiętam to na kilku żetonach brakowało ikonki wampira (co ciekawe w tych felernych oryginalnych żetonach ikonka tam była)
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

Tony23 pisze:z tego co pamiętam to na kilku żetonach brakowało ikonki wampira (co ciekawe w tych felernych oryginalnych żetonach ikonka tam była)
Chodzi o dwa żetony Wąpierzego Smoka:

Obrazek
TrevorGryffits
Posty: 42
Rejestracja: 27 kwie 2015, 15:10
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: TrevorGryffits »

No to mogę potwierdzić, że Wąpierzy Smok został skutecznie wyleczony z kryzysu tożsamościowego i jest wampirem w 100% (czyt. jest ikonka).
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

TrevorGryffits pisze:jest wampirem w 100% (czyt. jest ikonka).
Czyli coś poprawili.

A jak w tym wydaniu wygląda kwestia kolorów rewersów? W pierwszych pakietach poprawkowych wyglądało to mniej więcej tak:

Obrazek
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

pinata pisze:A jak w tym wydaniu wygląda kwestia kolorów rewersów?
c08mk pisze:
pinata pisze:Napisz proszę, czy rewersy żetonów które teraz dostałeś mają ten sam kolor/odcień co rewersy żetownów z podstawki? Może w aktualnej wersji produkcyjnej zostało to poprawione.
Na zielonych nie widzę różnicy. Czerwone i brązowe się różnią ale jak są na stosie to musiałbym się za każdym razem koncentrować na odcieniu żeby je rozpoznawać.
Najważniejsze, że nie różnią się rozmiarem, bo to widać na pierwszy rzut oka. Oddzielenie żetonów zajęło mi 10 sekund, a miałem wymieszane te mniejsze i normalne.
Brązowe i czerwone są rozpoznawalne jeżeli są koło siebie.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

c08mk pisze:Brązowe i czerwone są rozpoznawalne jeżeli są koło siebie.
Twoją wcześniejszą odpowiedź czytałem.

Miałem jednak cień nadziei, że TrevorGryffits napisze, że u niego wszystko jest idealnie ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

pinata pisze:Miałem jednak cień nadziei, że TrevorGryffits napisze, że u niego wszystko jest idealnie ;)
Przecież to Wizkids. Wszelką nadzieję należy porzucić już na początku. :P
ODPOWIEDZ