Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Bardok »

Czerwiec/Lipiec to trochę zakupów:-----------------------------------------------

DRACULA 3ED - uwielbiam grać tym złym przeciwko reszcie graczy, więc wybór był dosyć oczywisty. Gra bardzo fajna - ciągle czułem zaszczucie, pościg, deptali mi po piętach, ale udało mi się uciec na morze, a wtedy popełnili łowcy błąd karygodny - rozpierzchli się, więc dorwałem ich po kolei.. Miodzik :)

WARHAMMER QUEST - fajna karcianka, gdzie po raz pierwszy czułem przymus kooperacji, a nie jak to w innych grach takich bywa. Piękne grafiki, łatwe, ale przyjemne zasady i klimat. Szkoda, że plotki wskazują, że to już koniec tej gry... tuż po tym jak wystartowała.

BLOOD RAGE - powrót, bo sprzedałem wersje ENG by kupić PL. Świetna gra - szybka, prosta ze sporymi możliwościami i pięknymi figurkami. Dla mojej grupy to jeden z tytułów, które każdy lubi!

STAR WARS ARMADA - kupiłem na allegro zestaw z dodatkami jeszcze... i strasznie się rozczarowałem. Jednak nie dla mnie mimo pięknych figurek. Statki powolne, ciężkie do zniszczenia i przez to gra lekko za długa. Sprzedałem już.

STAR WARS REBELIA - oj tak! Długo czekałem i się doczekałem! Fantastyczna gra pełna klimatu filmów. Jak na razie tylko jedna rozgrywka z żoną - Obi Wan przeciągnięty na ciemną stronę przez Imperatora, Kashyyk zniszczone przez Gwiazdę Śmierci, ucieczka Rebelii z Endoru i ukrycie się zaraz obok, gdzie już Imperium nie zajrzało... i przegrało.

Plany na najbliższy czas?:-------------------------------------------------------

SW IMPERIUM ATAKUJE POWRÓT NA HOTH - dodatek do mojego top3, więc obowiązkowo! Do tej gry wiem, że będę miał wszystko!
+ MAŁE DODATKI z tej samej fali co powyższa gra

LEGENDARY MARVEL VILLIANS - tutaj szykuje się do jakiejś gry do grania solo.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
olsszak
Posty: 1823
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: olsszak »

Czerwiec/lipiec/sierpień

Poza crowdfundingiem:
1) Władca pierścieni LCG - dwa dodatki (5 i 6) z cyklu ring maker + Mgła na kurhanach
2) Descent 2 edycja - dwa dodatki na żądanie - Zapomniane dusze i Gniew Natury
3) Qwirkle
4) Sentinels of the Multiverse Enhanced Edition
5) Thunderstone Advance - Tower of Ruins
6) ZOmbicide Black Plague - Murder of Crowz i dwa guest boxy: Stefan Kopinski i Carl Crithlow
7) Pathfinder ACG Rise of the Runelords - cała Adventure Path wraz z character add-on
8) Wielka księga szaleństwa


Wspieram to:
1) Dolina kupców 2
2) Nie testowaliśmy tego również wraz z nie testowaliśmy tego wcale

Kickstarter:
1) Massive Darkness
2) Hero Realms
3) Hostage Negotiator Komplet w ramach drugiego KS
4) Hero Realms
5) Overseers
6) This war of mine
7) Vampire hunters

Plany zakupowe:
1) Thunderstone 3rd edition - październik 2016 KS
2) Władca pierścieni LCG - cała przygoda Przebudzenie Angmaru w ramach DNż listopad 2016
3) Władca pierścieni LCG - Fellowship 2016, listopad 2016
4) Chronicles of hate - kiedy wyjdzie i o ile spełni oczekiwania :) KS
5) Pathfinder Wrath of Righteous - o ile znajdę używkę w dobrej cenie
6) Thunderstone Advance - inne podstawki, dodatki, j.w.
7) Talisman Kataklizm - proba rozruszania tej serii do rozgrywek z 9 letnią corką. Jeśli nie przełamie impasu (na razie króluje Arcadia Quest, Zombicide BP czy Dolina Kupcow) to calość na sprzedaż :)
8) Legendary Marvel - w dobrej cenie :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Dwntn »

Dwntn dnia 06 sie 2016 pisze:Kusi mnie jeszcze kilka gier. Pewnie do końca miesiąca coś jeszcze wzbogaci kolekcję.
Prorocze słowa :D A że mamy dziś ostatni dzień sierpnia, w dodatku wieczór, raczej nic nowego już z zakupów się nie pojawi. Można więc powoli podsumować wakacyjne zakupy:

Cywilizacja: Poprzez Wieki - o tej grze czytałem wiele i wstyd byłoby nie posiadać legendarnej Ciwki w swej kolekcji. Po lekturze instrukcji jak i obejrzeniu kilku filmów na YT sądzę iż jest to tytuł, który na długo może zagościć na naszym stole, zwłaszcza że bakcyla na Ciwkę załapała także żona, gdy przyszła poprzyglądać się rozgrywce testowej gdy uczyłem się zasad.

Five Tribes: The Thieves of Naqala - Five Tribes stał się jedną z naszych ulubionych gier, zwłaszcza z wykorzystaniem pierwszego dodatku. W tej sytuacji zakup drugiego dodatku był nieunikniony :)

Keyflower + dodatek The Farmers + dodatek The Merchants - Wejście na ścieżkę euro-gier nie mogło nie zaowocować stycznością z Keyflower :) Kiedyś mieliśmy okazję zagrać z żoną w tą grę i na długo zapadła nam w pamięć. Nie mając zbyt wielu gier z mechaniką licytacji, postanowiliśmy wzbogacić naszą domową kolekcję tym właśnie tytułem, zwłaszcza że styl graficzny gry bardzo nam obojgu odpowiada.

Neuroshima Hex! Dancer i Mephisto 3.0 - Kolekcjonuję sukcesywnie wszystkie armie z Hexa 3.0 od paru już lat. Zakup tych dwóch nowych armii był więc oczywisty, zwłaszcza że bardzo chętnie i często zasiadamy do tego tytułu.

Orléans - Jeden z tytułów, który od bardzo dawna pozostawał na mojej wish-liście. Nadejście Polskiej edycji w formie akcji na wspieram.to pozwoliło mi złapać własny egzemplarz w bardzo atrakcyjnej cenie na jednej z wielu wyprzedaży. Głównym czynnikiem motywującym, poza ceną, była chęć dodania do kolekcji gry z mechaniką bag management. W tym wypadku wybór był pomiędzy Orleans i Hyperboreą, jednakże jako że mieliśmy już ograną tę drugą pozycję a relacje znajomych były bardzo korzystne na rzecz Orleans - wybór padł właśnie na ten tytuł.

Quantum + Entanglement Add-on - Urzekła mnie prostota tej gry jak i jej estetyczne i bardzo klimatyczne wydanie. Kostki wyglądają przecudownie i wykorzystujemy je także przy innych grach, więc jest tu podwójna korzyść połączona z bardzo dobrym gateway-em, w który można rozegrać nawet i trzy partie w godzinę.

Terraforming Mars + Launch Kit Promo - Pierwsza pozycja z tzw. Trylogii Marsjańskiej gier które mają się ukazać na naszym rodzimym rynku na przestrzeni następnych kilku miesięcy. Gra kupiona głównie ze względu na wrażenie jakie zrobiły na mnie grafiki na kartach prezentowane w jakże licznych sneak peak-ach które się pojawiały w internecie. Gra pod względem wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie, jeśli nie liczyć planszetek graczy.

Wsparte w akcjach crowdfundingowych:
Impuls - Grałem parę lat temu w pierwowzór, ale nie podeszła mi ta gra. Zakup na wspieram.to podyktowany był więc nie tylko niską ceną i atrakcyjnym dla oka wydaniem, ale także chęcią dania Impulsowi drugiej szansy. Niestety przez wtopę Czacha Games gra conajmniej przez kilka najbliższych tygodni będzie czekać w szafie na dodruk poprawnych kart, gdyż świadomość że ponad 30% kart jest źle przetłumaczonych odbiera mi na razie chęć do gry.

Ptaszki Ćwierkają - wsparte. Gra zapowiada się dosyć dobrze, tylko serce jakoś tak z ramienia nie schodzi po wpadce CzG z Impulsem. Mam nadzieję że tutaj obędzie się bez wpadek ze strony wydawcy.

Plany zakupowe na najbliższe miesiące:

Pathfinder ACG: Mummy's Mask - Kolejna odsłona Pathfindera jest jedną z pierwszych pozycji na mojej liście obowiązkowych zakupów i pewnie wzbogaci kolekcję jak tylko trafi do polskich sklepów.

BattleCON: Devastation of Indines - Dosyć unikalna gra w ogromnym potencjałem regrywalności.

Pathfinder Dice Arena - Samoróbka osadzona w klimatach Pathfindera, jednakże stanowiąca ciekawą alternatywę dla wspomnianego powyżej BattleCON, będąca połączeniem kościanki z bitewniakiem z mechaniką zagrywania ciosów wzorowaną na Tash-Kalar.

Akcesoria do gier - we wrześniu raczej trzeba się będzie skupić na ograniu wszystkich nowych nabytków, a co za tym idzie, trzeba będzie odpowiednio zabezpieczyć gry przed przedwczesnym wyeksploatowaniem, w związku z czym zakupię penwie liczne koszulki na karty, pudełka czy drewniane wkłady etc. aby usprawnić sposób przechowywania zawartości gier.

Na koniec dowód rzeczowy przedstawiający zakupy z lipca i sierpnia:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2016, 00:50 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3036
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: DarkSide »

ZAKUPIONE I CZEKAM NA REALIZACJĘ

Wspieram.to
- Loyang
- Exiled: Siege
- T.I.M.E Stories (pełny zestaw)


Kickstarter
- dodatek do Hostage Negotiator "Crime Wave"

Przedsprzedaż
- Armie NH 3.0: Mefisto, Dancer
- Terraformacja Marsa
- Pandemic: Czas Cthulhu


POCZEKALNIA (czyli czekam aż będzie dostępna albo "i chcę i boję się")

- Pandemia: State of Emergency - czekam na wersję PL.
- Multiuniversum Project: Cthulhu - czekam na wersję PL dostępną w Polsce.
- Sherlock Holmes Consulting Detective - w oczekiwaniu na akcję na wspieram.to dla wersji PL wydanie polskie.
- This War was Mine - zrażony całą akcją na KS wolę poczekać aż będzie dostępna w sklepach w wersji PL pozbawionej hipotetycznych błędów drukarskich.

NA RADARZE KRÓTKIEGO ZASIĘGU

- Orlean - jako miłośnik eurosucharów dałem się zhypować, ale zabrakło już kasy, a teraz stwierdzam, że najpierw zagram a potem podejmę decyzję. Dlatego gra jest na radarze, ale jednak czas przerwać to szaleństwo zakupowe ;)
- Steampunk Rally - podobnie jak "Orlean". Bez próbnej rozgrywki nie kupię w ciemno
- Trucizna - czekam aż przy jakimś zamówieniu zabraknie mi trochę do darmowej przesyłki ;)

EDIT: Rebel wyda Sherlocka własnymi siłami.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2016, 08:19 przez DarkSide, łącznie zmieniany 2 razy.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: wirusman »

KUPIONE

- Wojna o pierścień
- Thunderbolt Apache Leader

WSPIERAM.TO

- Time stories+dodatkowe misje

CZEKAM NA DOSTARCZENIE DO SKLEPU

- Dodatki do Memoir 44
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 147 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Munchhausen »

DarkSide pisze: Sherlock Holmes Consulting Detective[/i] - w oczekiwaniu na akcję na wspieram.to dla wersji PL.
A tego przypadkiem Rebel nie wydaje w tradycyjny sposób?
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: alukard88 »

Popadam w depresję czytając ten wątek (mam limit nałożony przez żonę 11 gier na półce i nie mogę go przekroczyć :/ )

Kupione
Sierpień
Kawerna - upragniona już od dawna, jak na razie grana solo, ale strasznie wciąga :)

Planowane
Blood Rage

Oczekuję na dostawę:
Wiertła Skały Minerały
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 251 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Deem »

alukard88 pisze:Popadam w depresję czytając ten wątek (mam limit nałożony przez żonę 11 gier na półce i nie mogę go przekroczyć :/ )
A skąd wzięło się akurat 11? Może da się jakoś renegocjować ten układ? Albo dopracować definicje? 11 gier na 1 półce, przy np. 10 półkach to już całkiem spory potencjał ;)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: alukard88 »

Niestety półka na gry jest tylko jedna xD 11 bo tyle pudeł się mieści ;) plus jest jeden, mam tylko tytuły w które gram jak coś się znudziło to od razu praktycznie wymieniam/sprzedaje ;)

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
michacham
Posty: 129
Rejestracja: 12 sie 2012, 09:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: michacham »

Nowości w mojej kolekcji z lipca i sierpnia:
Scythe - po jednej partii w sumie najbardziej cieszę się z artbooka.
Klask - zamówiłem dawno temu z Francji ale zanim wysłali paczkę w między czasie G3 wydał u nas po polsku. I bardzo dobrze się stało, Scythe nie ma szans na stole z Klaskiem :)
Fresco - coś Rahdo kiedyś chwalił, a w promocji akurat się trafiło. Dopiero co przyjechało więc pierwsza partia ciągle przede mną.
1830 - ekipa z Heavy Cardboard niby co innego polecała z 18xx na początek, ale z tych co patrzyłem to wychodziło najtaniej.
Flick'em up - zagrałem w egzemplarz kumpla ze znajomymi i od razu chwyciło.
Yinsh - chciałem zobaczyć czemu gry z serii Gipf są tak chwalone. Yinsh jest bardzo dobry, czekam na kolejne tytuły.
dodatek do Pandemii: Laboratorium - trochę bardziej wymagające dla umysłu, ale dalej fajne.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Nadis »

alukard88 pisze:Popadam w depresję czytając ten wątek (mam limit nałożony przez żonę 11 gier na półce i nie mogę go przekroczyć :/ )

Kupione
Sierpień
Kawerna - upragniona już od dawna, jak na razie grana solo, ale strasznie wciąga :)

Planowane
Blood Rage

Oczekuję na dostawę:
Wiertła Skały Minerały
Jako kobieta zapytam, czy Twoja małżonka ma narzucony przez Ciebie limit sukienek/torebek/butów w szafie? :P Może inaczej spojrzy na kwestię gier z takiej perspektywy...

Kupione/wymienione w sierpniu : Zaginione Miasta, 7 cudów świata, Village
Planowane - dodatek do Village, kusi też Bios, Holmes: Sherlock&Mycroft...
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: TOMI »

Tak przeglądam Wasze plany zakupowe i zastanawiam się:
_ gdzie Wy to wszystko trzymajcie ?
_ czy macie czas grać w te wszystkie gry, skoro kupujecie jedną za drugą ?

Taka myśl mnie naszła po tym jak na Youtube widziałem recenzje graczy, którzy w tle mają całe półki pełne gier. Zastanawiałem się więc czy oni w ogóle w to grają.
Czy Wy w te gry gracie czy po jednej partii sprzedajecie ? ;))

Ja mam coraz więcej tytułów i już nie mam ich gdzie trzymać, nie mówiąc, że nie mamy też czasu zagrać :((
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3036
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: DarkSide »

Munchhausen pisze:
DarkSide pisze: Sherlock Holmes Consulting Detective[/i] - w oczekiwaniu na akcję na wspieram.to dla wersji PL.
A tego przypadkiem Rebel nie wydaje w tradycyjny sposób?
Mea Culpa. Nie wiem skąd mi się to wzięło. :? :oops: Chyba przez to że pierwsza plotka poszła w komentarzach podczas akcji na WT dla T.I.M.E Stories. Faktycznie Rebel wyda ją w tradycyjny sposób.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Marx »

Mój update,

Zakupione:
Liderzy i Miasta do 7 Wonders. Grałem w Liderów i bardzo mi się podoba to urozmaicenie podstawki. Po Miastach spodziewam się podobnego funu.

Concordia. Przez jakiś czas była na moim radarze, ale świetne recenzje zachęciły mnie do zakupu i naprawdę nie żałuję. Trzeba się przyglądać kolejnym wydaniom z linii Egmont Geek.

Troyes. Czekałem na premierę jak tylko Rebel zapowiedział na początku roku wydanie tej pozycji. Zaraz obok Grand Austria (Budapest) Hotel, wymarzony dice placement.

Orleans. Kolejny must-have dla fana euro. Mam nadzieję, że Baldar nie zawiedzie.

Scythe
Średnio ciężkie euro z pięknym wykonaniem? Absolutnie na tak. Cena trochę wysoka, ale raz się żyję. Czekam z niecierpliwością.

Radar:
Cry Havoc
Teraformacja Marsa
Gildie Londynu
Hansa Teutonica
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Dwntn »

TOMI pisze:Tak przeglądam Wasze plany zakupowe i zastanawiam się:
_ gdzie Wy to wszystko trzymajcie ?
_ czy macie czas grać w te wszystkie gry, skoro kupujecie jedną za drugą ?

Taka myśl mnie naszła po tym jak na Youtube widziałem recenzje graczy, którzy w tle mają całe półki pełne gier. Zastanawiałem się więc czy oni w ogóle w to grają.
Czy Wy w te gry gracie czy po jednej partii sprzedajecie ? ;))

Ja mam coraz więcej tytułów i już nie mam ich gdzie trzymać, nie mówiąc, że nie mamy też czasu zagrać :((
Ograniczona ilość miejsca to faktycznie spory problem każdego gracza. U mnie niestety nie pomogła wakacyjna wyprzedaż i po sierpniowych zakupach zapełniły się wszystkie szafki; nie starczyło miejsca aby upchać wszystkie zakupy, w związku z czym wkrótce będę musiał przeprowadzić reorganizację szafek. Niestety, w moim wypadku pakowanie i wyjmowanie gier z szafki przypomina grę w Tetrisa :(

Nie jestem recenzentem gier planszowych, kupuję je bardziej dla własnej przyjemności i chęci kolekcjonowania. Przy kolekcji, która oscyluje w okolicy 120 tytułów nie zawsze udaje się grać we wszystko, ale staram się aby posiadane przeze mnie gry trafiały na stół w miarę regularnie. Gry planszowe stanowią moje obecne hobby i w ciągłym ogrywaniu kolejnych tytułów pomaga dobrze zorganizowana grupa graczy - a raczej w moim wypadku kilka grup, gdyż mam osobne grupy do Ameritrashu i osobne do gier euro, gdyż nie zawsze udaje się pogodzić gusta wszystkich w szerokim gronie znajomych. Dodatkowo w ogrywaniu gier pomaga również bardzo możliwość gry solo, która jest jednym z kryteriów, którymi się kieruje przy doborze nowych gier, które kupuję. Jeśli nie mam w danym dniu możliwości/chęci/czasu etc. na zaproszenie innych graczy, wciąż mogę rozegrać partię w dany tytuł np. późnym wieczorem, gdy reszta domowników już śpi.

Jeśli chodzi o frekwencję, niektóre gry z racji swej popularności trafiają na stół częściej inne rzadziej, ale zawsze staram się aby przynajmniej raz na pół roku zagrać w dany tytuł, gdyż mam osobiste postanowienie że jeśli w daną grę nie uda się zagrać przynajmniej jeden raz w ciągu sześciu miesięcy, oznacza to że nie jest ona warta tego aby zajmować miejsce na półce innym potencjalnym tytułom i taką grę sprzedaję. Zwalnia mi to więc nieco miejsca i funduszy na kolejne zakupy. To powiedziawszy wciąż mam ok 8-10% tytułów w kolekcji, w które nie gram w ogóle, ale są to gry które trzymam ze względów kolekcjonerskich. Są bowiem albo zbyt cenne aby je eksploatować (StarCraft) albo ze względu na ogrom elementów i czasu potrzebnego na zagranie, nie mam możliwości trzymać rozłożonych plansz przez kilka dni/tygodni, zajmując tym samym miejsce które za dnia służy za stół jadalny (Steel Wolves, Silent Victory, Space Empires z dodatkiem Close Encounters etc.). Te tytuły mimo to pozostają w mojej kolekcji, pomimo faktu iż w niektóre z nich nie grałem po dwa albo więcej lat.

Podsumowując: problem miejsca na przechowywanie gier dotyczy każdego posiadacza gier planszowych, niezależnie czy ktoś mieszka w mieszkaniu czy ma dom. Mnie na razie udaje się jeszcze utrzymać kolekcję we względnym ładzie, gdzie tytuły mieszczą się w szafkach i na codzień osoby odwiedzające mnie nie widzą moich gier. Sam rozmiar kolekcji i czas na granie to IMO nie problem. W każdy tytuł da się zagrać a w szczególności pomaga w tym organizacja własnej grupy i regularnych spotkań czy to w domu czy w okolicznych klubach.
Marx pisze: Radar:
Teraformacja Marsa
Hansa Teutonica
Hansa Teutonica mieści się w moim TOP10. Szczerze polecam, to jedna z ciekawszych gier euro/strategicznych obecnie dostępnych na rynku.

W przypadku Terraformacji Marsa, jestem dopiero po pierwszej rozgrywce, ale gra ma spore szanse zakraść się na wysoką pozycję na liście moich ulubionych gier. Warto mieć oko na ten tytuł.

- K.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 1946 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: warlock »

Sprzedałem: Concordię, Wyspę Skye i Badaczy Głębin, żeby zrobić w kolekcji miejsce na nowe gry ;).

Kupiłem: Claustrophobię (PL), Race for the Galaxy (PL), dodatek do Gry o Tron: Uczta dla Wron ;)


W kolejce do sprzedaży będzie Eldritch Horror, a wtedy będę zbierać kasę na Eclipse :). Zastanawiam się też nad Terraformacją Marsa i Hansą Teutonicą od Egmontu ;).

W planach zakupowych mam też polską wersję Troyes - nie mam pojęcia, po co mi ona potrzebna do szczęścia (mam już Troyes ze wszystkimi dodatkami), ale polska wersja to polska wersja ;).

Generalnie staram się nie przekraczać 50 gier w kolekcji. Coś wskakuje, coś wypada. Chcę grać w gry, które mam - etap trzymania dla samego tylko posiadania mam już za sobą ;).
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 138
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Marudka »

Skończyło nam się miejsce na półce :cry: :cry:

Kupione (jeszcze nie grane):
Cywilizacja: Poprzez Wieki
Pandemia
Pandemia: Laboratorium

Czekam (Portal mówi cos o listopadzie):
dodatki do Blood rage

Plany (jakby gdzieś było w dobrej cenie):
Gra o tron 2ed planszowa
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: KrzysiekL »

Stwierdziłem, że też eksperymentalnie zrobię taki "rachunek sumienia". Zacząłem się zastanawiać, czy to jeszcze hobby, czy już zakupoholizm... Oczywiście większość jeszcze nie była grana... :<

Nabytki lipiec/sierpień:

Via Nebula
Studium w Szmaragdzie
Ku radości pana
Jolly Roger
Martwa Zima PL (miałem wersję PL, dokupiłem angielską i liczę na sprzedanie EN)
Pandemic: Lekarstwo
Imperium atakuje z dodatkowymi figurkami
Imperium atakuje: Powrót na Hoth
Sharlock & Mycroft
Concordia
Pandemic: Legacy
Ognisty podmuch
Szeryf z Nottingham
Alhambra
Stronghold
Cywilizacja: Poprzez wieki
Railways of Europe (dodatek do Railways of The World)
Zamki Burgundii
Magnum Sal
Puerto Rico


KS/WT/preordery:

Najeźdźcy z Północy
Odlotowy Wyścig (Steampunk Rally)
This War of Mine
Massive Darkness
Sword and Sorcery
SeaFall
Pandemic: Czas Cthulhu
Cry Havoc
Scythe (w sumie to już 2 września)


Czekam/planuję/rozważam:
First Martians
SW: Rebelia
The Godfather
Sherlock Holmes Consulting Detective PL
One Night Ultimate Werewolf PL
Dodatki do Blood Rage PL
Cytadela - nowe wydanie
Rising Sun
Rise of Moloch (!)
75 Gnom' Street (+/-)
Posiadłość Szaleństwa SE PL
Mice and Mystics
Dodatki do Descenta
Mage Knight PL
Cosmic Encounter
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nowości w kolekcji i plany zakupowe

Post autor: Toomek »

Nabytki sierpień/wrzesień:
- Between two cities
- CoH: Price of Honour
- Zakazane Gwiazdy
- Pursuit of Happines (wersja KS)
- druga podstawka do X-wina + kilka małych statków
- Last Nights on Earth + Timberlake Ptak
- Trickerion + dodatek
- Terraformacja Marsa
- Tzolkin + dodatek
- małe dodatki do HoN

KS/wspieraczka/preorder:
- Martwa Zima: Długa noc
- Scythe PL
- This war of mine + dodatki
- T.I.M.E. Stories
- Nie testowaliśmy tego również
- Podręcznik do Go
- Odlotowy wyścig
- Najeźdźcy z północy
- Orleans
- Gildie Londynu
- Fields of green
- Herbaceus

Na horyzoncie (raczej w październiku) zamówienie z Flying Frog.
ODPOWIEDZ